Povecan bilirubin u krvi kod deteta
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Povecan bilirubin u krvi kod deteta

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Povecan bilirubin u krvi kod deteta

Dete od 11 godina posle prelezanog ovogodisnjeg gripa sa vrlo teskom klinickom slikom.Temperatura preko 39,bolovi u kostima i misicima,opsta iscrpljenost...trajalo je punih 15 dana u dva navrata i tesko se oporavilo.
    Mesec ipo dana nakon toga je u krvi povecan bilirubin na 35...Doktor opste prakse trazi da se rezultat ponovi za 7 dana.Sta moze biti uzrok ovom povecanju i moze li se na prirodan nacin bilirubin vratiti na normalu ili barem ublaziti do naredne analize?Uz,to da napomenem da dete ima urodjeni ekcem koze koji je u poslednje vreme bas zastupljen.Poslednjih dana jako je izrazen a osim Elokoma i ostalih sredstava s a kortikosteroidima dermatolog nista posebno nije prepisao.Izbegavam ove kreme osim u krajnjoj nuzdi.

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5180

Podrazumevano Re: Povecan bilirubin u krvi kod deteta

bilirubin moze da bude povecan bas zbog virusne infekcije koju je dete imalo
    posto je jetra glavni generator organizma, potrebno je vreme da se sve vrednosti vrate u normalu, a to se desava kad se u organizmu ponovo uspostavi ravnoteza
    meni je dr preporucila za cerku kojj su posle gripa bile transamonaze visoke, da joj nedelju dana kuvam caj od ovsa sa ljuskom jer je on jetru oporavlja potpuno
    jako je prijatnog ukusa, na kuvano zito
    Kosmos kaze moze!

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio dive Pogledaj poruku
    posto je jetra glavni generator organizma, potrebno je vreme da se sve vrednosti vrate u normalu, a to se desava kad se u organizmu ponovo uspostavi ravnoteza
    meni je dr preporucila za cerku kojj su posle gripa bile transamonaze visoke, da joj nedelju dana kuvam caj od ovsa sa ljuskom jer je on jetru oporavlja potpuno
    Puno ti hvala na savetu,koliko danas cu kupiti i skuvati joj ovas jer od toga nema sta da fali samo da koristi.Uplasila sam se i nije mi svejedno ali kao sto i ti rece,predpostavljam da je problem u predhodnoj bolesti.

Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5180

Citat Original postavio blizance Pogledaj poruku
    Puno ti hvala na savetu,koliko danas cu kupiti i skuvati joj ovas jer od toga nema sta da fali samo da koristi.Uplasila sam se i nije mi svejedno ali kao sto i ti rece,predpostavljam da je problem u predhodnoj bolesti.
    jetra je reciscivac celog organizma
    virusi koji prolete kroz telo, ostavljaju produkte borbe tela sa njima
    jetra to sve mora da preradi
    Kosmos kaze moze!

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    393

A možda da radiš onako kako ti doktor kaže, a da ne slušaš svakakve maloumnike po forumima?

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio yokai Pogledaj poruku
    A možda da radiš onako kako ti doktor kaže, a da ne slušaš svakakve maloumnike po forumima?
    Naravno da slusam lekara ali osim ponovnog vadjenja krvi za nekoliko dana nista drugo mi nije receno.Lekar kaze da je mozda trenutni rezultat povisen i da ce naredni biti normalan ali ja bih da preduzmem nesto do tada.Predhodni savet koji mi je dat je koristan i nema razloga da ga se plasim.

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    393

Citat Original postavio blizance Pogledaj poruku
    Naravno da slusam lekara ali osim ponovnog vadjenja krvi za nekoliko dana nista drugo mi nije receno.Lekar kaze da je mozda trenutni rezultat povisen i da ce naredni biti normalan ali ja bih da preduzmem nesto do tada.Predhodni savet koji mi je dat je koristan i nema razloga da ga se plasim.
    Ako ti je lekar rekao da ništa ne radiš do tada, onda verovatno ništa ne treba da radiš do tada. Ali ne, forumaši znaju bolje.

Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5180

Citat Original postavio yokai Pogledaj poruku
    Ako ti je lekar rekao da ništa ne radiš do tada, onda verovatno ništa ne treba da radiš do tada. Ali ne, forumaši znaju bolje.
    koji ti F stoji uz ime i prezime?
    Kosmos kaze moze!

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    393

Argumentum ad hominem. Nisam ništa bolje ni očekivao.

Aktivan član
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    181

"Sa ljuskom" - da li se misli na onu plevu ili ne? Bas bih probala da pijem, zadnji put na kontroli su mi videli neke cistice na jetri, kazu da to nije nista, mozda ovas pomogne da nestanu

Inace moj sin je godinama imao povecan bilirubin, ne mnogo i rekli su mi da hoce to kod onih koji nesto treniraju, tj. kod povecane fizicke aktivnosti ( tad je intenzivno trenirao fudbal). Brinulo me, ali evo proslo je vise od desetak godina od tada a zdrav je potpuno

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    591

Povećan bilirubin može biti i Gilbertov sindrom.
    Da li je tvoje dete ikad imalo povećan bilirubin ranije ili niste ni obraćali pažnju na to ? Ja imam povišen bilirubin ceo život i ne predstavlja mi nikakav problem. Bilirubin može da skoči i do 50 od jedne čaše koka kole na gladan stomak ili od piva, obojenih sokova... Takođe, ako je organizam iscrpljen "gladovanjem", bilirubin skače. To može biti sasvim bezazleno, ali je dobro proveriti onovo krvnu sliku kako su i predložili.
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5180

Citat Original postavio duusa Pogledaj poruku
    "Sa ljuskom" - da li se misli na onu plevu ili ne? Bas bih probala da pijem, zadnji put na kontroli su mi videli neke cistice na jetri, kazu da to nije nista, mozda ovas pomogne da nestanu

Inace moj sin je godinama imao povecan bilirubin, ne mnogo i rekli su mi da hoce to kod onih koji nesto treniraju, tj. kod povecane fizicke aktivnosti ( tad je intenzivno trenirao fudbal). Brinulo me, ali evo proslo je vise od desetak godina od tada a zdrav je potpuno
    hoce od intenzivnog fizickog napora...
    nama je dr rekao za jecam i surutku od kozjeg sira
    dete surutku ne moze da pije, a caj ima prijatan ukus
    da, zajedno sa tom plevom, jer se u njoj nalazi sve sto je najvaznije..u zdravoj hrani ti prodaju ocisceni ili sa plevom..ne znam odakle nabavljaju i da li je taj jecam prskan, jer kad se opere pre nego sto se skuva caj, spadne i dosta tih elemenata koji su vazni
    ako mozes da nadjes nekoga ko ima jecam, a da nije prskan bilo bi najbolje
    ako si iz bgd-a, na vidikovcu na pijaci prodaje deka koji ima neprskan jecam sa ljuskom
    Kosmos kaze moze!

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

hoce od intenzivnog fizickog napora...
    nama je dr rekao za jecam i surutku od kozjeg sira
    dete surutku ne moze da pije, a caj ima prijatan ukus
    da, zajedno sa tom plevom, jer se u njoj nalazi sve sto je najvaznije..u zdravoj hrani ti prodaju ocisceni ili sa plevom..ne znam odakle nabavljaju i da li je taj jecam prskan, jer kad se opere pre nego sto se skuva caj, spadne i dosta tih elemenata koji su vazni
    ako mozes da nadjes nekoga ko ima jecam, a da nije prskan bilo bi najbolje
    ako si iz bgd-a, na vidikovcu na pijaci prodaje deka koji ima neprskan jecam sa ljuskom
    Poceli smo sa cajem od jecma kupljenog u zdravoj hrani.Pijem ga i ja,nije los.Od veceras pocinjemo sa pravljenjem domace surutke i nadamo se boljim rezultatima.Puno ti hvala!

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Marge Simpson Pogledaj poruku
    Povećan bilirubin može biti i Gilbertov sindrom.
    Da li je tvoje dete ikad imalo povećan bilirubin ranije ili niste ni obraćali pažnju na to ? Ja imam povišen bilirubin ceo život i ne predstavlja mi nikakav problem. Bilirubin može da skoči i do 50 od jedne čaše koka kole na gladan stomak ili od piva, obojenih sokova... Takođe, ako je organizam iscrpljen "gladovanjem", bilirubin skače. To može biti sasvim bezazleno, ali je dobro proveriti onovo krvnu sliku kako su i predložili.
    Nismo skoro radili analize do ove poslednje.

- - - - - - - - - -

Pre joj je bio u granicama normale.Imala je grip koji je tesko podnela i izgleda da se jetra jos nije oporavila.Inace se bavi sportom ali to smo sada malo stopirali dok sve dodje na svoje.Nadam se dobrim rezultatima.

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.12.2006., 20:18
  2. davanje krvi i transfuzija
    Autor u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.04.2004., 17:58
  3. hemoroidi kod deteta
    Autor ver@ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.04.2004., 20:42
  4. Vađenje krvi