Prijava stana u Beogradu?

valentina123

Obećava
Poruka
59
Da li neka osoba moze negde da se prijavi u Beogradu ako nema stan tamo? Pitanje postavljam jer moja prijateljica hoce da proda stan u Beogradu i da ode da zivi kod dece u inostranstvo. U Beogradu prima penziju preko banke a karticu banke treba da obnavlja svake 2 godine, sto ne moze da se radi bez licne karte. Znaci, trebace joj licna karta, a nju ne moze da obnavlja ako nema prijavu stana u Beogradu. Ja nisam mogla nista da je posavetujem, pa molim nekog ako zna kako to rade nasi ljudi koji su prodali svoje nekretnine i otisli da zive u drugu zemlju. Hvala na odgovorima!
 
Da, prijava promene mesta boravka.
U principu mozes da se prijavis na bilo kojoj postojecoj adresi, bez obzira na vlasnistvo nad stanom ili kucom. Samo je bitno da na adresi zaista i postojis (ili da neko hoce da prima postu na tvoje ime).
 
Može da se prijavi na bilo koju adresu ali samo uz prisustvo vlasnika sa dokazom o vlasništvu,važećim dokumentom vlasnika, ovlašćenjem i kopijom dokaza o vlasništvu, sa ugovorom o iznajmljivanju stana....

Dakle nije problem ako prijatelji(rođaci) hoće da joj izađu u sustret.
 
A sta da radi ako npr niko nece da je prijavi ?
Ja nikad necu da prijavim nikog da stanuje kod mene ako ne stanuje jer onda za tu osobu moram da placam porez, vodu i mozda jos nesto, nemam racuna osim ako mi nije bas bas bliska i draga ili ako mi ta osoba ne refundira sve troskove i opet se svodi da sam je necim zaduzio.
Zena ako sam ja dobro razumeo hoce da zivi u inostranstvu a da zadrzi nase papire i nasu penziju :roll:
 
ima odraslu decu, hoce da proda stan, a ne zna da moze da se prijavi kod prijatelja rodjaka i sl. ko hoce da joj izadje u susret :eek:

Deca žive u inostranstvu.

Naravno, ako neko želi da je prijavi može. Prijava boravka/prebivališta ne povlači plaćanje poreza niti bilo kakvih drugih obaveza. To je samo prijava u MUP-u, ne u poreskom, stambenom itd...

Uostalom u BG-u, ne verujem da 1% stanodavaca prijavljuje svoje stanare u Poreskom, pa čak i ako ih prijavljuje, ugovor se pravi na neku smešnu cifru da porez ne bi bio velik.
 
Poslednja izmena:
Da li neka osoba moze negde da se prijavi u Beogradu ako nema stan tamo? Pitanje postavljam jer moja prijateljica hoce da proda stan u Beogradu i da ode da zivi kod dece u inostranstvo. U Beogradu prima penziju preko banke a karticu banke treba da obnavlja svake 2 godine, sto ne moze da se radi bez licne karte. Znaci, trebace joj licna karta, a nju ne moze da obnavlja ako nema prijavu stana u Beogradu. Ja nisam mogla nista da je posavetujem, pa molim nekog ako zna kako to rade nasi ljudi koji su prodali svoje nekretnine i otisli da zive u drugu zemlju. Hvala na odgovorima!
moze sto da ne.moja sestra ima dvojno drzavljanstvo,a tek skoro se prijavila sa boravkom i u srbiji,u manjem gradu,i uredno uzela pasos i lk.
ja sam skoro jednoj devojci koja zivi i radi u ns dala prijavu boravka ovde u velegradu.
moze bilo ko da joj da prijavu,i nije neophodno da vlasnik stana ide sa njom za prijavu,dovoljno je da joj da vlasnicki list i svoju licnu kartu
 
Deca žive u inostranstvu.

Naravno, ako neko želi da je prijavi može. Prijava boravka/prebivališta ne povlači plaćanje poreza niti bilo kakvih drugih obaveza. To je samo prijava u MUP-u, ne u poreskom, stambenom itd...

Uostalom u BG-u, ne verujem da 1% stanodavaca prijavljuje svoje stanare u Poreskom, pa čak i ako ih prijavljuje, ugovor se pravi na neku smešnu cifru da porez ne bi bio velik.

A postoji i gomila podstanara koja nije voljna da se javi, jer ako se javi onda bi morali da plate kazne za parkiranje itd.
 
ja navela dva bliska primera (a jos plus,isto sam i ja prosla kad sam se prijavljivala,a skoro i poznanica na n.bg),i sta sad treba,da te ubedjujem?
znaci nije onako kako smo mi prosli,vec je onako kako je tebi logicno.

- - - - - - - - - -

Znaci, svako moze da uzme vlasnicki list "nekoga" i da se kod njega uvali na stan [diskretno a da vlasnik to i ne zna]
ako uspes i da mu diskretno uzmes i LK,eto prevare
 
Ja znam slučaj podstanara koji su prodali zakupljen stan na Krstu, bez ijednog originalnog papira.
svakako ima nepojmljivih primera.
ja znam da je sin prodao jedan stan svoje stare majke,a da zena nije imala pojma niti je ista potpisivala... saznala je kad je dobila neku vrstu obavestenja iz katastra da je stan uknjizen na kupca...sirota,fras je strefio,ali je sin nekako obradio da predje preko toga.
a prethodno je,po smrti muza samo sin nesto smuvao,ona nije ni prisustvovala ostavinskoj...i sve je preslo na njegovo ime (a imali su vise nepokretnosti)
pretpostavljam da je uz pomoc nekog opasnog muvaca advokata sve to uradio,i falsifikujuci potpis svoje majke i ovlascenje.
 
Hvala svima na odgovorima! Sto se tice prijatelja i rodbine, pitala je ona neke, ali oni su poceli sa : Pa.. ne znam... Svi oni misle da bi joj ucunili veliku uslugu i da im ona nesto duguje, pare valjda... Neko je rekao da ona zeli da zadrzi nase papire i penziju, a sto, treba valjda nekom drugom da pokloni sto je zaradila? Pa sta ako ide u inostranstvo? Ona i ne misli tamo zauvek da ostane, a da umre sigurno nece tamo...Svi tako misle u dijaspori...

Ja sam joj predlozila da kupi nesto jeftino u nekom predgradju, ali to sve zahteva vreme..
 
Hvala svima na odgovorima! Sto se tice prijatelja i rodbine, pitala je ona neke, ali oni su poceli sa : Pa.. ne znam... Svi oni misle da bi joj ucunili veliku uslugu i da im ona nesto duguje, pare valjda... Neko je rekao da ona zeli da zadrzi nase papire i penziju, a sto, treba valjda nekom drugom da pokloni sto je zaradila? Pa sta ako ide u inostranstvo? Ona i ne misli tamo zauvek da ostane, a da umre sigurno nece tamo...Svi tako misle u dijaspori....
covek tek u datom trenutku zaista utvrdi na nema prave prijatelje ni rodbinu.
garant im krivo sto ide van zemlje,a ovde joj `kaplje` sigurna penzija,pa bi da joj naplate `lezarinu`...na zalost,tako je kod nas...i na kraju,uvek ispadne da ce pre pomoc stici od potpuno nepoznate osobe.
meni je pre 10god prijavu boravka nudio gazda koji mi je izdao stan,a nit sam ga poznavala,nit sam mu trazila prijavu.
 
A koja je logika da možeš lako doći do nečijeg vlasničkog lista i lične karte a da to ovaj ne zna ?
A koja je logika da dodjes u bilo koju drzavnu ustanovu sa licnom kartom koja nije tvoja ?
I jos da ti poveruju na casnu rec da vlasnik stana-kuce hoce da te prijavi da boravis kod njega.
Uzmi maminu lk i idi u banku podigni neki kredit :lol:
 
A koja je logika da dodjes u bilo koju drzavnu ustanovu sa licnom kartom koja nije tvoja ?
I jos da ti poveruju na casnu rec da vlasnik stana-kuce hoce da te prijavi da boravis kod njega.
Uzmi maminu lk i idi u banku podigni neki kredit :lol:

Od prijave boravka baš i ne možeš da se okoristiš, a u banci teško da možeš bilo šta da uradiš bez prisustva vlasnika računa ili ovlašćenja.
Ja sam skoro htela mami da uplatim novac na račun, e to ne može bez njenog ovlašćenja !
 

Back
Top