Uspavljivanje pasa

M2kull

Obećava
Poruka
80
Pozdrav,

Imam jedno vazno pitanje i nadam se da neko moze da mi pomogne. Imam trenutno jako starog i bolesnog psa i zeleo bih da ga uspavam da se ne bi mucio pa me zanima kako se to izvodi. Tj. Da li veterinar uspavljuje psa i ko ga posle odnosi? Podrucije Beograda je u pitanju.

Hvala.
 
Pozdrav,

Imam jedno vazno pitanje i nadam se da neko moze da mi pomogne. Imam trenutno jako starog i bolesnog psa i zeleo bih da ga uspavam da se ne bi mucio pa me zanima kako se to izvodi. Tj. Da li veterinar uspavljuje psa i ko ga posle odnosi? Podrucije Beograda je u pitanju.

Hvala.

Ovo je ovde zdravlje za ljude, ali ok neka moderacija premesti na PDF Zivotinje, kucni ljubimci.

Veterinar to radi, moze da dodje kod tebe kuci ako imas mogucnosti da psa zakopas u svom dvoristu, ako ne onda u ordinaciji
kod veterinara, telo psa ostaje tamo.
 
Ja sam svoja tri prethodna psa uspavao pa te potpuno razumem!

Javljam se samo da kažem neke stvari koje će možda nekome biti od koristi.
Uspavljivanje sa zbrinjavanjem na fakultetu košta nešto oko 50 e što procenjujem kao bezobrazno mnogo. To "zbrinjavanje" podrazumeva da pas prvo ide studentima na seciranje, a zatim u peć na spaljivanje. Poslednjeg psa sam uspavao 2005.g. i glasno sam prokomentarisao kako je to bezobrazno mnogo, a veterinar je rekao da mogu samo da platim uspavljivanje koje je tada bilo 600 dinara i da nosim psa. Ipak sam ostavio psa na fakultetu, ali sam se kasnije pokajao zbog toga. Još da dodam kako je zakopavanje leševa van groblja pozitivnim propisima zabranjeno i kažnjivo. E sada, nije mi poznato da u Beogradu postoji groblje za pse niti kako bi komunalci reagovali na saznanje da sam negde zakopao psa. U obližnjim šumama ima dosta zakopanih domaćih životinja. U svakom slučaju sadašnja keruša koja već ima 10 godina sigurno ostaje u mom dvorištu makar plaćao kaznu!

Na kraju bih samo rekao da bi uspavljivanje moralo biti potpuno besplatno za sve pse jer bi se time sprečilo sahranjivanje bilo gde. Plaćamo obaveznu vakcinaciju koja je trenutno 1.000 dinara i siguran sam da u tom iznosu ima dosta prostora i za ovu namenu.
 

Back
Top