BLIC POKUSAVA DA UNISTI SRPSKO BICE
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: BLIC POKUSAVA DA UNISTI SRPSKO BICE

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Post BLIC POKUSAVA DA UNISTI SRPSKO BICE

Slucajno sam naleteo na ovaj tekst iz 2011. god. http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/228189/Zasto-smo-opsednuti-mitovima

Da ne kopiram sad, udjite na link pa procitajte o cemu se radi.

Svi znamo da je vlasnik blica bivsi CIA agent, ko ne zna moze da proveri na netu i zbog toga nije ni cudno sto se bas u tim novinama pojavljuju ovakvi tekstovi koji vredjaju Srbe i Srbiju.

Eto zasto od svih antisrpskih medija blic prednjaci. Ladno su napisali sledece : " Najčešći mitovi:
    Mit o Srbima kao nebeskom narodu
    Mit o Srbima kao najstarijem narodu
    Mit o Srbiji kao pijemontu
    Mit o zlatnim kašikama
    Kosovski mit
    Mit o srpskoj važnosti u svetskim okvirima
    Mit o svetskoj zaveri protiv nas
    Mit o velikoj Srbiji
    Mit o srpskom junaštvu
    Mito o Srbima kao velikim ljubavnicima
    Mit o večitim neprijateljima i večitim prijateljima Srba"

Jel su Srbi pobedili na Kosovu 1389?Jesu.Jel Srbija tada postala vazal Otomanima zato sto nismo imali vise vojske a oni su jos dovukli iz male azije?Jeste.Jel poginuo i nas i turski vladar?Pa jeste(kako je krenulo pocece da negiraju da je Murat poginuo na Kosovu). Fakticki to je bila pirova pobeda ali je bila POBEDA.

Da ne pricam koliko su bezobrazni i koliko se sprdaju sa hriscanstvom. U tekstu cak pise i da je knez iliti u narodu car Lazar bio los drzavnik i vojskovodja.

Dalje sta je tu mit da je Srbija pijemont? Pa vojska kraljevine Srbije je oslobodila 1917 i 1918 ceo prostor bivse Jugoslavije i jedina je uz Crnu Goru pre 1914 bila samostalna drzava i nezavisna teritorija. Normalno da je pijemont Srbija, pa nije sigurno mogla to da bude Slovenija koja je bila pod Austrougarskom ili srpsko vojvodstvo koje je takodje bilo pod AU. Prvenstveno je bila srpski pijemont pa onda i jugoslovenski. Crna Gora,srpsko vojvodstvo-Vojvodina su 1918 proglasili pripajanje kraljevini Srbiji(dakle ne Jugoslaviji nego ukljucenje u Srbiju) kojoj je vec pripadao prostor danasnje drzave Makedonije,Kosovo i Metohija. . Takodje i Srbi u BiH i u danasnjoj Hr su mnogo pre 1918 bili zagledani u Srbiju i te 18 su se zajedno sa drugim manjinama U BiH prikljucili Srbiji.

Mit o srpskom junastvu? Pa cekaj jel nasi piloti 99 nisu junastvo i nasi vojnici na Kosarama 99 koji su zaustavili kopnenu agresiju regularne vojske Albanije i OVK terorista podrzanih iz vazduha NATO snagama? Jel nisu junastvo svi Srbi u partizanima i cetnicima koji su se tukli protiv okupatora i kvislinga njegovih? Jel cerska i kolubarska bitka nisu junastvo? Albanska golgota i tragedija nisu junastvo i Kajmakcalan i probijanje solunskog fronta? Nije junastvo to sto je trecina svih Srba izginula u prvom svetskom ratu? Neka ovi novinari koji za pare pisu ovo odu u Grcku na Krf i Vido pa neka se uvere da li postoji ili ne srpsko junastvo.Ne treba zaboraviti da su u oba ta svetska rata Nemci,Turci i sve nase komsije bile na suprotnoj strani protiv Engleza,Rusa,Amerikanaca,Francuza. Jel 2 balkanska rata nisu junastvo? 2 srpsko turska rata? 2 srpska ustanka 1804 i 1815? I sve to za 200 godina? Toliko oslobodilackih ratova i zrtava nisu junastvo? Stevan Sindjelic nije junak i Milan Tepic ?

Bio sam ubedjen da je Informer najgori ali sad vidim da postoji i gore - BLIC

Uzas

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2304

Podrazumevano Re: BLIC POKUSAVA DA UNISTI SRPSKO BICE

Samo jedna stvar fali - mit da smo mnogo pametni.

E, u taj najvise verujemo... a bas je taj najdalji od istine.

Jel cemo mi da imamo neku korist od 'pameti'? Necemo. Hoce li nam neko reci 'hvala' ? Nece. Ne zanima ih. A mi sve po starom - davno propalom

Domaćin
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku
    Samo jedna stvar fali - mit da smo mnogo pametni.

E, u taj najvise verujemo... a bas je taj najdalji od istine.

Jel cemo mi da imamo neku korist od 'pameti'? Necemo. Hoce li nam neko reci 'hvala' ? Nece. Ne zanima ih. A mi sve po starom - davno propalom
    Имамо паметне појединце, али овако као колектив не.

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Slucajno sam naleteo na ovaj tekst iz 2011. god. http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/228189/Zasto-smo-opsednuti-mitovima

Svi znamo da je vlasnik blica bivsi CIA agent, ko ne zna moze da proveri na netu i zbog toga nije ni cudno sto se bas u tim novinama pojavljuju ovakvi tekstovi koji vredjaju Srbe i Srbiju.

Eto zasto od svih antisrpskih medija blic prednjaci. Ladno su napisali sledece : " Najčešći mitovi:
    Mit o zlatnim kašikama
    Kosovski mit
    Mit o velikoj Srbiji
    Mit o srpskom junaštvu

Jel su Srbi pobedili na Kosovu 1389?Jesu.Jel Srbija tada postala vazal Otomanima zato sto nismo imali vise vojske a oni su jos dovukli iz male azije?Jeste.Jel poginuo i nas i turski vladar?Pa jeste(kako je krenulo pocece da negiraju da je Murat poginuo na Kosovu). Fakticki to je bila pirova pobeda ali je bila POBEDA.

Da ne pricam koliko su bezobrazni i koliko se sprdaju sa hriscanstvom. U tekstu cak pise i da je knez iliti u narodu car Lazar bio los drzavnik i vojskovodja.

Dalje sta je tu mit da je Srbija pijemont? Pa vojska kraljevine Srbije je oslobodila 1917 i 1918 ceo prostor bivse Jugoslavije i jedina je uz Crnu Goru pre 1914 bila samostalna drzava i nezavisna teritorija. Normalno da je pijemont Srbija, pa nije sigurno mogla to da bude Slovenija koja je bila pod Austrougarskom ili srpsko vojvodstvo koje je takodje bilo pod AU. Prvenstveno je bila srpski pijemont pa onda i jugoslovenski. Crna Gora,srpsko vojvodstvo-Vojvodina su 1918 proglasili pripajanje kraljevini Srbiji(dakle ne Jugoslaviji nego ukljucenje u Srbiju) kojoj je vec pripadao prostor danasnje drzave Makedonije,Kosovo i Metohija. . Takodje i Srbi u BiH i u danasnjoj Hr su mnogo pre 1918 bili zagledani u Srbiju i te 18 su se zajedno sa drugim manjinama U BiH prikljucili Srbiji.

Mit o srpskom junastvu? Pa cekaj jel nasi piloti 99 nisu junastvo i nasi vojnici na Kosarama 99 koji su zaustavili kopnenu agresiju regularne vojske Albanije i OVK terorista podrzanih iz vazduha NATO snagama? Jel nisu junastvo svi Srbi u partizanima i cetnicima koji su se tukli protiv okupatora i kvislinga njegovih? Jel cerska i kolubarska bitka nisu junastvo? Albanska golgota i tragedija nisu junastvo i Kajmakcalan i probijanje solunskog fronta? Nije junastvo to sto je trecina svih Srba izginula u prvom svetskom ratu? Neka ovi novinari koji za pare pisu ovo odu u Grcku na Krf i Vido pa neka se uvere da li postoji ili ne srpsko junastvo.Ne treba zaboraviti da su u oba ta svetska rata Nemci,Turci i sve nase komsije bile na suprotnoj strani protiv Engleza,Rusa,Amerikanaca,Francuza. Jel 2 balkanska rata nisu junastvo? 2 srpsko turska rata? 2 srpska ustanka 1804 i 1815? I sve to za 200 godina? Toliko oslobodilackih ratova i zrtava nisu junastvo? Stevan Sindjelic nije junak i Milan Tepic ?

Uzas
    sut bolan otkazace ti pretplatu na blic))
    a za kos boj jos se u knjigama uci pogresno tako da sta reci,ostane ti samo da cekas neku kometu

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio HORDAK 2014 Pogledaj poruku
    Имамо паметне појединце, али овако као колектив не.
    90 posto drugih naroda da je proslo sve sto smo mi prosli ne bi imali ni te pojedince.

Veoma poznat Лички гусар (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

90 posto drugih naroda da je proslo sve sto smo mi prosli ne bi imali ni te pojedince.
    "Свијетом иде, свуђе кавгу тражи,
    Ђе је кавге, да се онђе нађе ..."

Veoma poznat PartizanBeograd (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    243

Dal je moguce da sam ja procitao upravo "mit o srpskom junastvu" !?

Dal su ovi sa Blica NORMALNI ???

Znaci mi Srbi smo kukavice po Blicu !?

Ja i dalje ne verujem sta sam upravo procitao, ovo je neverovatno majke mi
    Klinton: "Ako hocete da bombardujemo vojsku RS treba nam bar 5000 zrtvovanih muslimana"

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Licki se smeje jer ga boli istina. Lakse mu je da se ubedjuje da su Srbi krivi a ne NATO sto su njegova braca Hrvati okupirali RSK. To je to sto njega pecka. Licki i ustanik 2 brata rodjena

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio PartizanBeograd Pogledaj poruku
    Dal je moguce da sam ja procitao upravo "mit o srpskom junastvu" !?

Dal su ovi sa Blica NORMALNI ???

Znaci mi Srbi smo kukavice po Blicu !?

Ja i dalje ne verujem sta sam upravo procitao, ovo je neverovatno majke mi
    Pa to je bila i moja prva reakcija. Al kad stavis prst na celo i malo razmislis ko je vlasnik blica i koji je najveci antisrpski medij i nije nista cudno.

Nisu ti novinari sto to pisu toliko neobrazovani znaju oni da srpsko junastvo nije mit vec istorijska cinjenica. Toliko mozga i skole imaju sigurno.

Samo ih placa gazda koji ima cilj da Srbima promeni svest i ugura im u glave da su im preci bili kukavice a ne junaci. Inace doticni drzi i N1,SBB,Grand produkciju,24 sata,alo, NIN . . . .

Ovi satro novinari samo rade svoj prljav posao za svoje prljave pare

Neproveren član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sve se ovo svodi na mit da smo nesto posebno a to sigurno nismo. Srbi su izgubuli sansu da postanu nesto vise kada su posle smrti cara Dusana svi hteli da budu novi carevi u svojoj maloj prciji.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    668

drzava koju nemacka napada tri puta u XX veku i opstane, ne moze biti kukavicka

kukavicki je bljic

mozda nismo posebni, ali sto nam to rade? bice da jesmo posebni, verovatno genetski, verski i nacionalno

mi samo radimo ono sto bi svi trebalo da rade, i sti bi zeleli da rade, ali ne smeju i `ne`splati se`
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Све тачно написано. Сјајан чланак "Блица"!
    Још једном браво за "Блиц"!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2130

Eto zasto od svih antisrpskih medija blic prednjaci. Ladno su napisali sledece

: " Najčešći mitovi:

Mit o zlatnim kašikama
    Kosovski mit
    Mit o velikoj Srbiji
    Mit o srpskom junaštvu

Uzas
    Још један у низу УЗАЛУДНИХ ПОКУШАЈА ЦИА/БНД да нас омаловаже, сатанизују и маргинализују. Пре свега сваки народ има своју митологију - али ово набројано углавном нису митови НЕГО ПРОГЛАШЕЊЕ СРПСКОГ НАРОДА НЕПОСТОЈЕЋИМ, јер како иначе можеш направити послушно робље које имаш намеру да експлоатишеш и цедиш до смрти.

Како и зашто постоји и објављује се оваква свињарија. Можда се одговор налази у глави аутора, у питању је
    ем Ранко ем Пивљанин

journalist at Ringier Axel Springer Media AG
    "вредни" сарадник Бљуца и листа Време....... и то све говори само за себе...

Па да видимо КО ЈЕ ОВАЈ НОСОЊА:

Биографија
    Ранко Пивљанин

Рођен 1967. у Пљевљима, сатиричар и новинар. Дипломирао на Факултету политичких наука у Београду, студирао и југословенску и светску књижевност на београдском Филолошком факултету. Сатиричне прилоге објављивао у београдским дневним новинама, радију и телевизији. Аутор „Ошишаног јежа“ где је неколико година био запослен, заступљен у домаћим и страним антологијама сатире и превођен на више страних језика; освојио неколико првих награда на сатиричним конкурсима, проглашен за најбољег младог сатиричара Југославије 1992. године. Живи у Београду и ради у компанији „Ringier Axel Springer“ као репортер, коментатор и уредник дневних новина „Блиц“.

Значи у питању је антисрпски СМРАД, наравно, за ситне паре.......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    598

Citat Original postavio комшија Pogledaj poruku
    Све тачно написано. Сјајан чланак "Блица"!
    Још једном браво за "Блиц"!
    Браво ти га и теби и Сабахудину и Соњи Бисерко и Наташи Кандић и свима осталима сличнима, по списку!

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    Браво ти га и теби и Сабахудину и Соњи Бисерко и Наташи Кандић и свима осталима сличнима, по списку!
    Српски националисти разбуцани сте на ситне делиће

Domaćin fanstebre (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Svabe, turci, austrougari i mnogi su pokusali to da urade pa nisu uspeli ni mnogo gorim metodama, a treba jebena novina da nas plasi!!?? Nemaju sanse bre.....cela americka horda nema sanse, a kamo li neki tekst....nasa rec protiv njihove, nase postenje protiv njihovog bezumnog divljanja....turci za 500 godina nisu uspeli da nas nateraju da zaboravimo pa nece ni ovi sigurno. SRBIJAAAAAAA !!!!!!!

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fanstebre Pogledaj poruku
    Svabe, turci, austrougari i mnogi su pokusali to da urade pa nisu uspeli ni mnogo gorim metodama, a treba jebena novina da nas plasi!!?? Nemaju sanse bre.....cela americka horda nema sanse, a kamo li neki tekst....nasa rec protiv njihove, nase postenje protiv njihovog bezumnog divljanja....turci za 500 godina nisu uspeli da nas nateraju da zaboravimo pa nece ni ovi sigurno. SRBIJAAAAAAA !!!!!!!
    Националисти, не треба новина да вас "плаши", сами сте себе довели до дна. Управо инстистирањем на поменутој митологији; крајем 20 веку то није пило воду и пукли сте ко` звечке. Одлично, наставите тако!

Domaćin fanstebre (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Националисти, не треба новина да вас "плаши", сами сте себе довели до дна. Управо инстистирањем на поменутој митологији; крајем 20 веку то није пило воду и пукли сте ко` звечке. Одлично, наставите тако!
    Znaci mi smo trazili da nas napadaju turci, austoungri i svabe!!? Bravo.....vidim da nemas pojma sta pricas. Inace u evropi nema nacionalista to je pojava vezana samo za Srbiju da ,da .....srbomrzci nestaju, srpske patriote ostaju to je istorija i to ti ne mozes da promenis ni ti ni bilo ko na ovoj planeti. Mozes samo da vices glasno kao mnogi pre tebe.....SRBIJAAA!!!!
    austrougarske nema, osmanlijskog carstva nema, fasisticke nemacke nema, komunisticke jugoslavije nema.....samo jedna MALA Srbijica.....

Domaćin
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Српски националисти разбуцани сте на ситне делиће
    Ове на које ти мислиш нису српски националисти већ русогузи и комуњаре.

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2130

Зар теби није чудно да ти као декларисани комуњариста НОГАМА И РУКАМА ПОДРЖАВАШ НАЈГОРЕ БЕЛОСВЕТСКЕ ЗЛИКОВЦЕ, ОСВАЈАЧЕ, УБИЦЕ, РАЗБОЈНИКЕ и КАПИТАЛИСТЕ И ТО САМО У ЦИЉУ СОПСТВЕНОГ БОЛЕСНОГ АУТОШОВИНИЗМА И ПАТОЛОШКОГ АНТИСРПСТВА...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mit o zlatnim kašikama
    Kosovski mit
    Mit o velikoj Srbiji
    Mit o srpskom junaštvu

Uzas
    "Дер Блиц" му дођа као допуна, а УДАРНА ПЕСНИЦА ЛУДОГ КРАЉА ИБИЈА већ скоро 15 година
    је "Ваше право да ништа не знате" - РТС!!! Покровитељ својеврсног лудила "демократије" у Србији
    је РТС-новинарлук!

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2130

Ове на које ти мислиш нису српски националисти већ русогузи и комуњаре.
    Необразовани германизовани човече - МИ И РУСИ СМО ЈЕДАН НАРОД ИСТОГ КОРЕНА, МИ СМО СЛОВЕНИ; ПРАВОСЛАВЦИ, СЛИЧНОГ ЈЕЗИКА; ПИСМА; КУЛТУРЕ; ИСТОРИЈЕ.... *ебо ли те и Стаљин и Лењин и Хитлер заједно ............комунистичког заједништва СССР и Србије НИКАДА НИЈЕ НИ БИЛО - свако ко воли РУсе гади се руских комуниста.......

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Опет те "жуљају" Срби, Мујага?

Domaćin
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Необразовани германизовани човече - МИ И РУСИ СМО ЈЕДАН НАРОД ИСТОГ КОРЕНА, МИ СМО СЛОВЕНИ; ПРАВОСЛАВЦИ, СЛИЧНОГ ЈЕЗИКА; ПИСМА; КУЛТУРЕ; ИСТОРИЈЕ.... *ебо ли те и Стаљин и Лењин и Хитлер заједно ............комунистичког заједништва СССР и Србије НИКАДА НИЈЕ НИ БИЛО - свако ко воли РУсе гади се руских комуниста.......
    И зато треба да им будемо слуге и њихова губернија?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2130

И зато треба да им будемо слуге и њихова губернија?
    НЕ!!! - Таман посла, јбт. ... КО ЈЕ ТО РЕКАО и КАДА ЈЕ ТО БИЛО КОЈИ НОРМАЛАН СРБИН РЕКАО ---- али наша веза са Русима је у правом смислу речи НЕРАСКИДИВА..... погледај мало историју српске уметности и културе, размисли мало колики идиот треба да буде неки Србин
    па да почне да умишља да је Германин или Англосаксонац, колики идиот треба да буде човек да се одриче САМОГ СЕБЕ и да мазохистички покушава да буде нешто што није нити икада може бити.
    Не треба да будемо НИЧИЈЕ СЛУГЕ а нарочито не треба да будемо слуге пљачкашког каубојског Запада али исто тако ни Русије...према томе сваког оног који покушава да нас Србе ОКРЕНЕ ПРОТИВ РУСА треба отерати у три лепе.......

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.04.2014., 17:54
  2. W32.Kwbot.C.Worm (Pomagajte, unisti mi kompjuter)
    Autor Feanor Elf u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 16.01.2010., 23:15
  3. "covek je politicko bice"
    Autor tinka u forumu Jezik
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.01.2004., 14:19
  4. srpsko belo platno
    Autor Winnie u forumu Žene
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.07.2003., 21:24

Pravila za slanje poruka