MOKA SLAVNIC NA TV HAPPY,SRAMOTNO JE KAKO LOSE ZIVITE

Stara legenda ju kosarke ,danas ima 66 godina i prica o Zvezdi ,Partizanu ,reprezentaciji ,sinu. Privukla mi je paznju jedna recenica .Poredeci zivot u bivsoj Jugi idanas kaze SRAMOTNO JE KAKO LOSE ZIVITE! Da li je ikada ovde bilo gore nego sada,da li se neko seca? Od starijih,ovi mladje i ne znaju za mnogo bolje. ENDE

Знам да сам закључио 1991. године у време Вукових демонстрација - да ћете веома лоше да живите.
 
Videla sam tog coveka u emisiji kod Marica.Pricao je o proslosti-treba neko da napise knjigu kako bi oni koje zanima imali odakle da citaju.Od. 90.-te do danas u Srbiji je sve gori pakao.2015.-ta ,nove 90.-te samo u obrnutom smislu-ima sve da se kupi ali nema se para,medijska cenzura je jeziva,para imaju pevaljke,vodje,tamna strana.Spadam u tu mladu generaciju i pojma nemam sta je normalan zivot jer je svaki dan borba i prezivljavanje.

Pa to sve svi hteli, zar ne? Pravu, izistinsku demokratiju?! Pa gledajte sada za sta ste se borili! :smeker:

I da ne bude zabune... Ko je KRIV za stanje stvari u Srbiji: evo krivaca. U slici i reci. :aha2:


'Ocemo Novog TITA i Partita! :heart:

Zato sto ste ti vi SVI SVI SVI trazili. :ortaci3:

_niemand_
 
Svaka ti je na mestu... :ok: :ok: :ok:

Ne bih ni ja tako jezivo iskreno napisao. Da mogu, dao bih ti 1000 poena reputacije, jer ovo vredi ovoga sto si lepo i skladno objasnio. A posebno tragicno je ovo, boldovano crvenim... :dash:

A znas sta je jos veca katastrofa? Sto vasa deca gledaju ovo! :mrgreen:


Komentar svemu ovome NIJE potreban... :udriglavu:

_niemand_
eee da su bile ovakve chke u moje vreme de bi nam kraj bio:deda:
 
^Najveci problem u Srbiji vidis kada se sve nade ulazu u pobedu sportiste od koje Srbi nista nemaju.Dotakli smo dno dna kada je vecini tudji uspeh jedina svetla tacka u zivotu jer zbog nesposobnih sa vezama koji uzese sve ne moze normalno da se zivi.Jede se hleb i so,gleda Djokovic i kao "super jeeeeee".

Videla sam tog coveka u emisiji kod Marica.Pricao je o proslosti-treba neko da napise knjigu kako bi oni koje zanima imali odakle da citaju.Od. 90.-te do danas u Srbiji je sve gori pakao.2015.-ta ,nove 90.-te samo u obrnutom smislu-ima sve da se kupi ali nema se para,medijska cenzura je jeziva,para imaju pevaljke,vodje,tamna strana.Spadam u tu mladu generaciju i pojma nemam sta je normalan zivot jer je svaki dan borba i prezivljavanje.

Потпуно се слажем са твојом критиком данашњице !

Имам само једну примедбу. Беда 90-тих била је благостање, сјај и богатство за ово данас. Беда и 99-те је благостање за ово данас.
 
:ok:
mi ne zivimo lose uopste i cemu stalno neko kukanje

podseticu na negde oko 1985

imali smo posao , jedan televizor , retko ko je imao auto i uopste imali smo manje materijalnih stvari.jedino smo imali vecu sigurnost u vezi posla trcali smo u rumuniju , tursku i trst u kupovinu.prodavnice nisu bile pune ,

goriva se nije moglo kupiti koliko zelis

sada

snalazimo se za posao , imamo lcd-e , kompjutere , automobile , tablete i telefone.po prodavnicama ima svega i nema potrebe za sverc turama.goriva se ne moze kupiti koliko zelis zbog cene , ali svi voze stalno.

najveci problem je nedostatak posla


Potpuno tačno!!:ok:

Posla ima čak više nego što se pretpostavlja ali malo ima onih koji hoće da rade...Tranzicija je tačno pokazala gde se nalazimo po sposobnostima i stručnostima...
 
A danas kafane i kafici, kao nisu prepuni.? :lol:
Covece kao sibica su da nekada nema mesta u omiljenom kaficu

Он је написао кафане, а кафане су, бар што се тиче ширег центра нашег главног града, махом претворене у коцкарнице. И оне су биле препуне од јутра до вечери (фајронт је уобичајено био у 22 ч).
Није мислио на кафиће у којима се пије један експресо сат времена и више, већ на кафане где се масовно долазио да се добро крка за смешну кинту.
 
Poslednja izmena:
:ok:


Potpuno tačno!!:ok:

Posla ima čak više nego što se pretpostavlja ali malo ima onih koji hoće da rade...Tranzicija je tačno pokazala gde se nalazimo po sposobnostima i stručnostima...

Није истина да се у просеку боље живи данас него 1985. То је смешна будалаштина, и наравно лаж.
Довољно је само поменути бесплатно здравство и школовање, затим да је запошљавање у струци било сасвим нормална ствар, а посла је било за сваког младог стручњака јер је било ИНДУСТРИЈЕ или како се то данас каже реалног сектора (то што је сваки други имао сан да се запосли баш у Београду или у неком од других републичких центара, па је "чекао прилику", друга је ствар, но социјализам код нас је дозвољавао тзв. хоризонталну друштвену покретљивост, а за разлику од рецимо совјетског модела), станарско право (задњи станови су у Србији додељени 1990те), могућност сваког детета да летује на мору и зимује на планини, и да не набрајам ствари које данас представљају луксуз. Било би сувише дугачко.

A "транзиција" је само друга реч за пљачку после 2000те, па је тако чак и Милошевићев гангстер-социјализам, где је такође било криминалних приватизација, где су се са дозволом кварног банкара Милошевића отварале пирамидалне банке, када се покрао цео стамбени фонд у друштвеном власништву, и тако даље, био је "мила мајка" за "транзициону" пљачку после 2000те. Транзиција, у правом смислу те речи, у Србији је била завршена реформама Савезне владе Анте Марковића 1989те. Од тада па наовамо, "транзиција" је само и једино пљачка друштвене имовине.
 
Poslednja izmena:
Tacno nikad nije bilo gore.

Ja se secam koliko je na primer narod imao para u dzepovima vise 1993 kad je bila hiperinflacija nego danas.

Kupovalo se sve zivo, kafane bile prepune.

Danas jad i beda.

70% naroda nema ni za vikend u banji a kamoli za sta drugo.

Sve je to rezultat ekonomskog porobljavanja Srbije od strane Amerike i nemacke od 2000te godine i vladavine njihovih lopova i satrapa iz DS i SNS

Izgleda da se Srbija deli na dve grupe ljudi (sličnog broja), one koji su više izgubili devedesetih i one koji su više izgubili posle 2000-te.
Izbori tokom dvehiljaditih su otprilke bili popis tih gubitnika, prvi su glasali za DOS a drugi za SRS/SPS.
 
Stara legenda ju kosarke ,danas ima 66 godina i prica o Zvezdi ,Partizanu ,reprezentaciji ,sinu. Privukla mi je paznju jedna recenica .Poredeci zivot u bivsoj Jugi idanas kaze SRAMOTNO JE KAKO LOSE ZIVITE! Da li je ikada ovde bilo gore nego sada,da li se neko seca? Od starijih,ovi mladje i ne znaju za mnogo bolje. ENDE
To je isti mozak kao tvoj, samo sa dorćolske strane. Neka malo priča o dešavanjima u svom dvorištu. Slobodno je mogao da nazove sina Zvekan, umesto Zvezdan.
 
Није истина да се у просеку боље живи данас него 1985. То је смешна будалаштина, и наравно лаж.
Довољно је само поменути бесплатно здравство и школовање, затим да је запошљавање у струци било сасвим нормална ствар, а посла је било за сваког младог стручњака јер је било ИНДУСТРИЈЕ или како се то данас каже реалног сектора (то што је сваки други имао сан да се запосли баш у Београду или у неком од других републичких центара, па је "чекао прилику", друга је ствар, но социјализам код нас је дозвољавао тзв. хоризонталну друштвену покретљивост, а за разлику од рецимо совјетског модела), станарско право (задњи станови су у Србији додељени 1990те), могућност сваког детета да летује на мору и зимује на планини, и да не набрајам ствари које данас представљају луксуз. Било би сувише дугачко.

A "транзиција" је само друга реч за пљачку после 2000те, па је тако чак и Милошевићев гангстер-социјализам, где је такође било криминалних приватизација, где су се са дозволом кварног банкара Милошевића отварале пирамидалне банке, када се покрао цео стамбени фонд у друштвеном власништву, и тако даље, био је "мила мајка" за "транзициону" пљачку после 2000те. Транзиција, у правом смислу те речи, у Србији је била завршена реформама Савезне владе Анте Марковића 1989те. Од тада па наовамо, "транзиција" је само и једино пљачка друштвене имовине.


Da naravno...svakako...sigurno...

Čuj mališa,ti ne znaš kako je bilo interesantno sedeti u mraku 1985-e zbog restrikcije i čamiti u redu za bonove za benzin...zahebi tu priču...

Deci su roditelji kupovali knjige za to ''besplatno školovanje''isto kao i danas pa u čemu je razlika?

Ako nisi imao ''jaku vezu'' sa doktorom mogao si da rikneš usred čekaonice...ili lovu,isto kao i danas...

''Stručnjaci'' su se zapošljavali samo tako...pa tako u ''zastavi'' radilo 1200 mašinskih inženjera a uspeli su čak da naprave DVE izmene na ''stojadinu''...da dodaju po lajsnu i da zamene farove...i to je sve za 20 godina...

Pre reformi ''svetog ante'' je takođe narod pljačkan ''zajmom za preporod Srbije'' ali kako nisi bio tu nisi ni mogao to da vidiš...

Ante je pokoj mu duši zakucao poslednji ekser u ekonomiju i privredu SFRJ...''pustio uvoz'' i tad smo otišli tamo gde je i mesto takvoj privredi...na smeće...
 
To je isti mozak kao tvoj, samo sa dorćolske strane. Neka malo priča o dešavanjima u svom dvorištu. Slobodno je mogao da nazove sina Zvekan, umesto Zvezdan.

Uvredilo te je sto vas je nazvao provincijalcima . Hebiga mnogo ste navaletni i ocevadni. Svuda se guzite ,ocete u politiku ocete da pevate u Grandu ,poceli ste da nam upropascavate grad.
 
:ok:


Potpuno tačno!!:ok:

Posla ima čak više nego što se pretpostavlja ali malo ima onih koji hoće da rade...Tranzicija je tačno pokazala gde se nalazimo po sposobnostima i stručnostima...

ljudi vole da idealizuju

pa je tko u jednom slucaju prica - zivelo se imalo se para , isao sam na kafu u novi sad , odem na letovanje , kad se vratim stigla druga plata

a u drugom slucaju prica - tesko se zivelo , jeli smo kacamak , bonovi za benzin i kafu , nema praska i ulja , banane sam video jednom godisnje

a isti covek prica o proslosti
 
Da naravno...svakako...sigurno...

Čuj mališa,ti ne znaš kako je bilo interesantno sedeti u mraku 1985-e zbog restrikcije i čamiti u redu za bonove za benzin...zahebi tu priču...
(...)
А ти "чико", слагао си већ на почетку уписа ... Морам да те разочарам, јер су већ 1985те рестрикције струје биле прошлост, као и бонови за бензин, па и 5000 динара депозита на динарска средства која се могу изнети из земље (то су све били делови економске стабилизације која је успела упркос Регановој ери односно почетку нео-либералног концепта када је Реган инвестиоционе банке изједначио са комерцијалним).
 
Poslednja izmena:
Uvredilo te je sto vas je nazvao provincijalcima . Hebiga mnogo ste navaletni i ocevadni. Svuda se guzite ,ocete u politiku ocete da pevate u Grandu ,poceli ste da nam upropascavate grad.
I ja sam odrastao na Dorćolu, samo u boljem društvu nego ovaj nepismeni probisvet koji je imao ludu sreću da je dobro igrao košarku, inače ne bi poživeo do četrdesete. Sin mu nije talentovan za košarku, zato se naprimao kita u zatvoru.
 
I ja sam odrastao na Dorćolu, samo u boljem društvu nego ovaj nepismeni probisvet koji je imao ludu sreću da je dobro igrao košarku, inače ne bi poživeo do četrdesete. Sin mu nije talentovan za košarku, zato se naprimao kita u zatvoru.

Tesko da ste sa Dorcola. Bliska ti je radikalska ideologija,prvu ribu sa kojom si imao sex si ozenio,mrzis sve koji imaju automobil bolji od tvog ,kada vidis psa lutalicu obavezno ga isutiras ,Gigane bi poslao u gasnu komoru,Jevreje ne mozes da svaris.Sve u svemu Gosn Lesandre vi mozda zivite u BGDu ali niste mentalno u ovom gradu.Rekao bih Hecegovina , tako nesto.
 
А ти "чико", слагао си већ на почетку уписа ... Морам да те разочарам, јер су већ 1985те рестрикције струје биле прошлост, као и бонови за бензин, па и 5000 динара депозита на динарска средства која се могу изнети из земље (то су све били делови економске стабилизације која је успела упркос Регановој ери односно почетку нео-либералног концепта када је Реган инвестиоционе банке изједначио са комерцијалним).


Jes' uspela ''stabilizacija'' u 00 jedne žene...SFRJ je uspela da vrati 22 milijarde $ ali su to bile samo kamate...ukupan spoljnji dug se povećavao pa je tako Mikulić podneo ostavku 1989-e,si zaboravio??A zašto je podneo ostavku??
Video da brod tone a tad pacovi prvi beže...
 
Pa i da se ode u kafanu. Ne mora kredit. Pogledaj cene kod nas ,sve je skuplje nego na zapadu a plate 300 evra. Sta je bre ovo.Ipak treba reci da se i radilo i da su domace firme imale povlascen status rtj siguran plasman. Zasticena je bila npr auto industrija.

Tandem Miskovic-Todoric radi kao sat... Potpomognut iz pozadine "investicijama iz inostranstva" zabludelog Darka Sarica. :okok:

:smeker:

_niemand_
 
Tacno nikad nije bilo gore.

Ja se secam koliko je na primer narod imao para u dzepovima vise 1993 kad je bila hiperinflacija nego danas.

Kupovalo se sve zivo, kafane bile prepune.

Danas jad i beda.

70% naroda nema ni za vikend u banji a kamoli za sta drugo.

Sve je to rezultat ekonomskog porobljavanja Srbije od strane Amerike i nemacke od 2000te godine i vladavine njihovih lopova i satrapa iz DS i SNS

Jel mi to pricamo o istoj Srbiji? 70% naroda nema ni za banju??? 70% naroda jedva prezivljava od plate do plate a o letovanjima, zimovanjima ne sme ni da razmislja.

A sto se tice price da smo 1993 imali vise kesha u dzepu. To je bilo totalno nerealno vreme koje ne moze da se poredi sa bilo cime sto nam se desilo. Cele porodice koje su zivele od 10ak maraka cak bi se moglo reci da su neke i dobro zivele od tog novca. Ispises nekoliko stotina cekova mesecno i sa 5 maraka pokrijes minus. Zaboravljas i da je narod 1993 imao vise rezervi nego danas. Za ovih 20 godina istrosila se ustedjevina koja je ostala iz srecnih vremena. Zato su neki dobro ziveli a neki su gladovali kao i danas.
 
Da naravno...svakako...sigurno...

Čuj mališa,ti ne znaš kako je bilo interesantno sedeti u mraku 1985-e zbog restrikcije i čamiti u redu za bonove za benzin...zahebi tu priču...

Deci su roditelji kupovali knjige za to ''besplatno školovanje''isto kao i danas pa u čemu je razlika?

Ako nisi imao ''jaku vezu'' sa doktorom mogao si da rikneš usred čekaonice...ili lovu,isto kao i danas...

''Stručnjaci'' su se zapošljavali samo tako...pa tako u ''zastavi'' radilo 1200 mašinskih inženjera a uspeli su čak da naprave DVE izmene na ''stojadinu''...da dodaju po lajsnu i da zamene farove...i to je sve za 20 godina...

Pre reformi ''svetog ante'' je takođe narod pljačkan ''zajmom za preporod Srbije'' ali kako nisi bio tu nisi ni mogao to da vidiš...

Ante je pokoj mu duši zakucao poslednji ekser u ekonomiju i privredu SFRJ...''pustio uvoz'' i tad smo otišli tamo gde je i mesto takvoj privredi...na smeće...

Ljudi zive u zabludi da je Jugoslovenska ekonomija bila jaka i postavljena na zdravim ekonomskim osnovama. Bila je jaka samo na papiru zato sto je drzava dirigovala ko ce sta da radi. Zabrana uvoza, zabrana iznosenja novca iz zemlje, firme koje su izvozile nisu raspolagale sa stranom valutom... A onda je Ante pustio uvoz, liberalizovao promet deviza i sve je krenulo nizbrdo. Uracunao je u devizne rezerve staru stednju a narod pozurio da se najede jeftinih rumunskih kobasica.
 
Meni je materijalno bolje nego sedamdesetih i osamdesetih i nije tad baš bilo sjajno kako kenjaju...
Bilo i nestašica i restrikcija,bonova za gorivo,par-nepar (imao i neparnog fiću osim caprija:mrgreen:) i
često mi đaba bilo para-nije bilo robe pa smo putovali u švabiju kod žabara itd...
Međutim...Ono šta smo tada imali,sad ni u naznakama:ličnu bezbednost,poštovanje i ako si diša i smetljar
i političar ti bio drug,imali ponos našom Jugoslavijom i uglavnom se ponosili Titom,mada ga baš nismo
nešto naročito voleli...Znali smo da je drčan i namćor! Ali smo ga poštovali i bio nam uzor kako i mi da se ponašamo:
ponosno i pošteno-naročito kad smo bili "napolju"...
Ybg,privreda nam uvek šantala...Imali smo promašenih investicija,loših poslovanja,nesnalaženja,lošeg rukovođenja i sl.

Mogla bi ova Srbija da se sredi i da građani budu ponosni i na nju i da budu bezbedniji i da standard malo krene-ne treba tu
previše...Solidna je i ima vrednosti ova zemlja i ljude koji znaju i da zapnu...
Ali nam je i pun k**** više tih političkih protuva koje nas zapadaju u poslednje vreme...Baš nemamo sreće s njima!
Ili smo mi loši,a oni samo neki od nas...Nisam pametan ovde međ žabama-sve same žabe oko mene...:mrgreen:
 

Back
Top