Kako se nesto sto se 99.99% radi radi A a 00.01% radi B proglasava "u svrsi B"?

bez.duha

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
206
I kako mozemo da kazemo da je seks u funckiciji neke NEPOTREBNE obmane covjeka od strane prirode da bi produzio vrstu, kada bi ista ta priroda AKO MOZE TO mogla da ga OBMANE da zeli bas to: produzenu vrstu?

MOZDA JE PITANJE VISE ZA FILOZOFIJU U SMISLU NEKOG NASLOVA TIPA "SELEKTIVNE PARCIJALNE I GENERALIZOVANE AUTORETARDACIJE" ....
Mnogo bi bilo manje krvi a i krstova (razapeli su rimljani ako se ne varam 10.000 ljudi doz neke ceste) da je priroda obmanu napravila da seks sluzi za "Seks" (polnost, pol prevod bukvalan sa engleskog, reprodukciju), a ne za e r o t i k u. Mnogi eto me nerviraju jer dolaze na forum da napisu kako je rekao frojd nesto o "podsvjesnom" a on u zivotu taj izraz nije upotrabio (nego nesvjesno)... a nerviraju me stravicno i neurolozi, jer se ne pojavljuju na forume da kazu da sve sto se zna o mozgu u prilog najvise ide od svih teorija licnosti bas Frojdovoj....
Psihijatri su kreteni, oni deluziju definisu kao "samoobmanu" samo u slucaju da se nije mnogo ljudi samoobmanulo istim tim, a ako ti recimo shvatas kao i oni da incest nije nista lose onda si opet F29... (jer samo su oni "Veliki Inkivizitori", ko je citao klasik koji je bio duzan u Skoli zna o cemu pricam.).....
I kako mozemo da kazemo da je seks u funckiciji neke NEPOTREBNE obmane covjeka od strane prirode da bi produzio vrstu, kada bi ista ta priroda mogla da ga OBMANE da zeli bas to: produzenu vrstu?

Ne shvatati mnoge - pa i mnoge druge Frojdove koncepte - a kamo li predeterminaciju (multipu determinaciju, polideterminaciju) [SUP][1][/SUP] dovoljno mi je da vidim da je neshvatac dosta onako "poremecen". Ali ne bih o tome... Erotika je za Frojda ovo:
Kod:
EROTIKA
[COLOR="#FF0000"]   \/
||||||||[/COLOR]
A SEKS SAMO:
   [COLOR="#FF0000"]/\[/COLOR]
[COLOR="#D3D3D3"]||||||||[/COLOR] FROJD JE CAK GOVORIO DA SEKS NAJCESCE I NIJE SEKS, A ONDA KAD JESTE NAJCESCE NIJE IZMEDJU TE DVIJE OSOBE... JA SE SA TIM VRHUNSKIM SEKSOLOGOM SAMO MOGU SLOZIT....

Dakle, za njega je erotkika (ono sto vi zovete "drugi seks", ako vam fali recnika...) ono sto i za mene: kada mi blagonaklona u svakom polgedu osim seskusalnom neka tudja eto recimo od nekog "zabranjenog da bude i moja" zena skuva kafu i donese uz nju ratlutka 2 a ne 1,... ustvari to je nesto vise od seksa, seks je kad donese samo 1... ovo prelazi u grupni.









[1] visestruka odredjenost
 
Poslednja izmena:
mrzi me da citam.uzivanje koje dobijamó od seksa je nacin na koji se osigurawa potomstvo,jer da nema uzitka bilo bi jako malo seksa.danas bi se mózda i bez uz.ebali radi odrzawanja lj róda,al u doba naseg zivotinjskog razvitka to bi bilo nemoguce jer swest nije bíla razvijena na tom fílozofskom nivou;)
i zato decice ebi te se za majku prirodu i otadzbinu:lol:olee
 

Back
Top