"Srbi su pomalo šizofrenični"

Plarforma

Ističe se
Banovan
Poruka
2.707
Srbi su pomalo šizofrenični, srce vas vuče ka Istoku, ali glava vas usmerava ka Zapadu, rekao je ambasador SAD Majkl Kirbi u Kažiprstu.
Odgovarajući na pitanje kako bi opisao premijera Aleksandra Vučića, Kirbi je rekao da je on čovek kome je duboko stalo do budućnosti zemlje i koji dobro poznaje i politiku i ljude.

"Vučić se trudi da vas vodi napred ka Evropskoj uniji, ali Srbi su pomalo šizofrenični. Srce ih vuče ka Istoku, dok istovremeno, glava ih usmerava ka Zapadu", rekao je Kirbi.

Kako je rekao, dilema između Evrope i Rusije je lažan izbor koji se stavlja pred Srbiju.

"Postoji zabuna u vezi sa tim izborom. Vi ćete nastaviti da imate prijatelje i na Istoku i Zapadu, sada ih imate i u SAD i u Rusiji. Međutim, sada se ne postavlja pitanje prijatelja, već pitanje interesa Srbije. Morate da sprovede sve reforme kako biste prišli Evropskoj uniji. Ostalo su lažni izbori", rekao je Kirbi govoreći o pritiscima na Srbiju.

Ambasador SAD je naveo da je interes Srbije da stvara društvo u kom ljudi mogu da se zaposle, u kom mladi mogu da vide budućnost u svojoj zemlji.

"Verujem u potencijale Srbije, video sam dovoljno primera uspeha u zemlji. U poslednja dva veka mnogo ljudi je odavde otišlo i uspelo u mojoj zemlji, kao što su Pupin ili Tesla. Voleo bih da u budućnosti vidim iste takve uspehe, ali u Srbiji", rekao je Kirbi.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=03&nav_category=11&nav_id=976636
 
Poslednja izmena od moderatora:
Тај амерички испрдак прича онако како би он желео да буде. Нема од тога ништа.
На крају ће бити срећан ако не буде обешен него само стрељан за покушај америчке фашизације Србије. Такви увек на крају заврше у неком јендеку.
 
Majkl Kirbi nije normalan, kad moze da bude ambasador u zemlji o cijem stanovnistvu tako misli.

Saradnja i sa istokom i sa zapadom je oduvek bila karakteristika Srbije, ali on ne samo da to izgleda da ne zna, a morao bi da zna, nego treba da zna da posto Rusija nema novca, mi smo primorani da budemo okrenuti ka zapadu danas u toj meri, a da ima, ne bismo ni bili.
 
Majkl Kirbi nije normalan, kad moze da bude ambasador u zemlji o cijem stanovnistvu tako misli.

Saradnja i sa istokom i sa zapadom je oduvek bila karakteristika Srbije, ali on ne samo da to izgleda da ne zna, a morao bi da zna, nego treba da zna da posto Rusija nema novca, mi smo primorani da budemo okrenuti ka zapadu danas u toj meri, a da ima, ne bismo ni bili.

Rusija ima novca, a mi ga ne tražimo i ne želimo. Zapad nema novca, a kod njih ga tražimo. S te strane je ovaj u pravu, jesmo šizofreni. To jest, dobar deo stanovništva nije, ali ostatak plus vlast jeste samo tako...
 
Питам се има ли бар једног јединог човека у Влади Србије ДА РЕАГУЈЕ НА ОВАКО УЖАСНУ И БЕЗОЧНУ УВРЕДУ ОВОГ ЈЕНКИ-РАЗБОЈНИКА КИРБИЈА КОЈИ СЕ УСУДИО ДА ЦЕЛОЈ ЈЕДНОЈ НАЦИЈИ ПОСТАВИ ЛУДАЧКУ ДИЈАГНОЗУ И ТО У ЗЕМЉИ У КОЈОЈ ЈЕ АМБАСАДОР

цитат:


Шизофренија (схизофренија) је ментални поремећај који се карактерише наглим прекидом мисаоног процеса и веома емотивном реакцијом.[SUP][1][/SUP] Најчешће се манифестује слушним халуцинацијама, параноидним или чудним обманама, или неорганизованим говором и размишљањем, а све то је праћено значајном социјалном и пословном дисфункцијом. Почетни симптоми се најчешће јављају у раној младости са глобалном распрострањеношћу током живота од око 0,3–0,7%.[SUP][2][/SUP] Дијагноза се заснива на посматраном понашања и на подацима из пацијентовог живота.

****************************************************************
 
Poslednja izmena:
КИРБИ ЈЕ ЉИГАВА ПИХТИЈА ОД ЧОВЕКА:


Објављено 18.09.2012 у 07:40
Наше друштво | Извор: Нови стандард

Мајкл Кирби – шпијун са акредитивним писмом


3
Наследник Мери Ворлик је обављао и функцију директора Канцеларије за обавештајну координацију унутар Обавештајно-истраживачког бироа Стејт департмента.
Иако о Кирбију, на први поглед каријерном дипломати, мало ко у Србији зна ишта сем да ће наследити Мери Ворлик на функцији америчког амбасадора у Београду, како „Актер“ сазнаје реч је о обавештајно-безбедносном кадру из ешалона Стејт департмента.
Званична биографија Мајкла Кирбија мало говори о њему. Не само да није наведено где и када је рођен, већ се и његово образовање спомиње тек у кратким цртама. Међутим, како „Актер“ сазнаје, реч је о провереном кадру Стејт департмента који је поред осталих обављао и осетљиву дужност директора Канцеларије за обавештајну координацију унутар Обавештајно-истраживачког бироа Стејт департмента у Вашингтону.
Нема дилеме да је реч о кадру и експерту за обавештајнобезбедносни рад.

Током каријере Мајкл Кирби је службовао и у неким државама од посебног интереса за политику националне безбедности САД-а. Генерални конзул САД био је у Сеулу и Варшави, земљама од изузетне важности за Сједињене Државе због њихових суседа Северне Кореје и Русије. За време свог службовања у конзулату САД-а у Франкфурту, како „Актер“ сазнаје, Мајкл Кирби био је задужен за „помоћ конзулатима у земљама бившег СССР-а“.
Нови амбасадор САД у Београду налази се већ 27 година на служби у Стејт департменту, а у Србију долази са положаја главног заменика помоћника државног секретара Сједињених Држава задуженог за конзуларне послове. Додајмо свему томе и чињеницу да сам Кирби истиче да се осећа „привилегованим“ што је у свет америчке дипломатије увео огроман број људи, а да је јасно да Стејт департмент ту могућност не пружа било којим кадровима, већ искључиво најкомпетентнијим и најпоузданијим. Јасно је да у Београд стиже човек који зна много и у којег се има поверења у Стејт департменту. Оно што избор Мајкла Кирбија за амбасадора у Београду значи јесте да Стејт департмент тежиште својих активности преводи са јавне дипломатије на безбедносну дипломатију, умивено речено – како се не би устврдило да САД шаље обавештајно- -безбедносног експерта за Русију са задатком да обузда утицај те земље у Србији, а самим тиме у целом региону.
 
Ова ПИХТИЈА ОД ЧОВЕКА крије као и сваки други шпијун крије детаље своје биографије па се тако нигде не може наћи где је и када је рођен...... само на једном месту има ово:

Kao dete diplomate, ambasador Kirbi je proveo de-
tinjstvo u raznim zemljama širom sveta, među kojima su
i Hong Kong i Libija, a zatim se školovao u Sjedinjenim
Američkim Državama. Diplomirao
je istoriju na Univerzitetu
Pensilvanija, među najboljima u klasi, a studirao je istoriju
i biologiju na Univerzitetu Severna Karolina, u Čepel Hilu.
Suprugu Saru Pauelson Kirbi je upoznao u Parizu. Kirbijevi
imaju dve odrasle ćerk
 
Ma ko zna kakve su njihove biografije ustvari...zato i prebacuju drugima ono sto njih tisti.

P.S. Sto to ne rekose Rusima kojisu i emotivniji i topliji narod od nas, a saradjuju i sa istokom i sa zapadaom, dosuse sada ne, ali do juce? Nego ne sme.
 
Poslednja izmena:
to mislim u smislu

- volimo tita - svi -volimo tita

- mrzimo tita - svi - mrzimo tita

- volimo milosevica - svi - volimo milosevica

-mrzimo milosevica - svi - mrzimo milosevica

-kostunica - svi -kostunica

- tadic - svi - tadic

naravno ima izuzetaka ali oni samo vole ili mrze alternativu ali slican sablon se moze primeniti
 
Понашање Његове Екселенције амбасадора САД Мајкла Кирбија је апсолутно неприхватљиво, апсолутно супротно дипломатској пристојности. Он не само да се свакодневно меша у унутрашње ствари Србије што овде не чини ни један други амбасадор - него се сада већ толико опустио и ослободио да је ПОЧЕО ЦЕЛОМ НАРОДУ СРБИЈЕ ДА ДЕЛИ ДИЈАГНОЗЕ...

Хоће ли тројка Вучи-Дачи-Тони ДА УПУТЕ ДИПЛОМАТСКУ НОТУ И ДА ПРОТСТВУЈУ??? Или ће да наставе да трче у Амбасаду САД на рапорт???
 
Kirbi je budala što je više puta o sebi jasno naglasio u svojim izjavama.

Али шта њега боли ки*та ШТА ЈЕ ИНТЕРЕС СРБИЈЕ.... шта се то њега тиче.... ВАЉДА ЈА НАЈБОЉЕ ЗНАМ ШТА ЈЕ МОЈ ИНТЕРЕС КАО И СВИ ОСТАЛИ ГРАЂАНИ СРБИЈЕ.... шта има он нама да "соли памет" - мени је сигурно ближа Русија и национално и верски и културолошки а ако хоћемо и генетски јер ми смо Словени - свакако ми је ближи Рус у свему него Германи или Англосаксонци.......
 
Rusija ima novca, a mi ga ne tražimo i ne želimo. Zapad nema novca, a kod njih ga tražimo. S te strane je ovaj u pravu, jesmo šizofreni. To jest, dobar deo stanovništva nije, ali ostatak plus vlast jeste samo tako...

Rusija ima novca za investicije, ali ne i za tekucu potrosnju dok se ne "obrnu" te investicije. Umedjuvremenu nam preti bankrot, sto nas upcuje na MMF, ali ne i na EU.

Ali ako ovo moze da doprinese slozi, onda ako je rekao, jer nas problem je nesloga a ne "sizofrenija".
 

Back
Top