Оквирни споразум са Ираном око нуклеарног програма потписан!

комшија

Stara legenda
Poruka
90.010
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-32166814 (ВИДЕО)

An outline agreement on the future shape of Iran's nuclear programme has been reached after marathon talks with six major powers in Switzerland.

Under the deal, Iran will reduce its uranium enrichment capacity in exchange for phased sanctions relief.

US President Barack Obama said a "historic understanding" had been reached with Iran.


Оквирни споразум о будућности иранског нуклеарног програма постигнут је у Швајцарској након маратонских разговора са шест великих сила.

Према споразуму, Иран ће смањити своје капацитете за обогаћивање уранијума у замену за постепено укидање санкција.

Амерички председник Барак Обама изјавио је постигнуто "историјско разумевање" са Ираном.

Браво за Председника Обаму :klap:
 
А зашто!?
Ако и Комунистичка партија Америке официјално подржава напоре Председника Обаме, а после скидања санкција Куби и ословађању петорице из Мајамија, зашто бих ја био ПРОТИВ Обаме - онако, попут америчких десничара и расиста!!?
Твоје размишљање је на нивоу детета из предшколске установе.

Невероватно у ком си ти трипу.
Американци никада у својој историји нису испоштовали НИ ЈЕДАН ЈЕДИНИ УГОВОР !!!! Још су и староседеоци америчког континента о томе вековима причали.
Твој проблем није у уговору него што ниси успео да укапираш (иако пишеш о томе) каквом је стратегијом почео, живи леш који још увек хода, да се служи .... или како се то каже ... дављеник се за сламку хвата!!
 
Zasto sto je SAD olicenje kapitalizma i na komuniste gledaju kao na samog djavola.. (...)

Значи премда је Председник Обама подржан од стране Комунистичке партија Сједињених америчких држава,

http://www.cpusa.org/

Help make community college education free!


Help support President Obama's effort to make community college education free of charge. The time is now for real change!!




... ја требам да будем "паметнији" од другова из те партије и да не пoдржавам Обаму у многим стварима које су добре!? да бих евентуално био мање нападан од стране "срБских патриота" можда!!? :hahaha: :rotf:
 
Steta sto Srbija nema nuklearno ili bar hemijsko i biolosko oruzje. U tom slucaju ne bi smeli da nas bombarduju niti da nas ovako ucenjuju i ponizavaju...

http://forum.krstarica.com/showthre...unistenje-velike-sile-bi-nas-ostavile-na-miru

- - - - - - - - - -

Значи премда је Председник Обама подржан од стране Комунистичке партија Сједињених америчких држава,

http://www.cpusa.org/


Budimo ozbiljni. Danas dobar deo clanova komunisticke partije Amerike kao i Kju Kluks Klana cine agenti FBI-a.
 
Obrezani komunista! :hahaha:
Ne zna grdan ni sam sta ce.

Пријава због "обрезани". Сто хиљада пута сам објаснио да нисам Муслиман, него атеиста, комуниста (титоиста) и Југословен пореклом из Параћина.
 
Poslednja izmena:
Пријава због "обрезани". Сто хиљада пута сам објаснио да нисам Муслиман, него атеиста, комуниста (титоиста) и Југословен пореклом из Параћина.
A i volis ameriku, olicenje kapitalizma :rotf:
Nidje veze
 
Nema tu komunista niti je ikada bilo.
To se govorilo tako fore radi, kao danas što se pominje neka demokratija

POSTOJI SAMO SELJAČKA GOLOGUZIJA KOJA POČINJE DA OTIMA ČIM PREDJE DEDIN PLOT

- - - - - - - - - -

to se bre zapošljavalo u policiju samo da bi krčmilo imovinske karte komšija i rodjaka...
Da nisu otimali stanove i prostorije po Beogradu, bar 100.000 porodica danas ne bi živelo u statusu podstanara koji plaćaju alavim seljačinama iz uniforme
ostalih 200.000 stanova ajd razumem trebalo jedan za sina jedan za ćerku a treći za izdavanje...
pošto sin i ćerka nesposbni da zarade za komunalije a tata nije imo vezu ili čeka bolji momenat za zapošljavanje

Ne samo policija nego pre svega JNA i DB.

Vojna grla iz JNA i DBovci su se nakrali za 30 života i instalirali svoju maloumnu decu na ključne položaje u državi.

To je veliki problem Srbije, primitivna i nepismena nasilno instalirana elita koja ne zna gde udara.

U takvoj konstalaciji nema govora o demokratiji i tržišnom poslovanju.

SNS naravno kao i sve prethodne vlasti predano održava opisanu nomenklaturu.
 
Iran je postigao uspjeh u ovim pregovorima jer Iran ce se polako otvarati ka svijetu i Iran ce imati snaznu ekonomiju. Iran je velika zemlja i Iran ce znati kako da iskoristi ukidanje sankcija koje su uveli protiv njnih zapadne zemlje. Iran je jedna dobra zemlja i bas mi je drago da su se konacno oslobodili sankcija koje toliko potresaju tu zemlju.
 
Колико ће оквирно требати времена Ирану да успе да повећа производњу нафте? И када успе, колико ће цене исте наставити да падају, како ће се са свиме тим носити Русија која је на изненађење свих, мање више, одолела претходном паду?
 
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-32166814 (ВИДЕО)

An outline agreement on the future shape of Iran's nuclear programme has been reached after marathon talks with six major powers in Switzerland.

Under the deal, Iran will reduce its uranium enrichment capacity in exchange for phased sanctions relief.

US President Barack Obama said a "historic understanding" had been reached with Iran.


Оквирни споразум о будућности иранског нуклеарног програма постигнут је у Швајцарској након маратонских разговора са шест великих сила.

Према споразуму, Иран ће смањити своје капацитете за обогаћивање уранијума у замену за постепено укидање санкција.

Амерички председник Барак Обама изјавио је постигнуто "историјско разумевање" са Ираном.

Браво за Председника Обаму :klap:
I ja mu skidam kapu:worth:

- - - - - - - - - -

Колико ће оквирно требати времена Ирану да успе да повећа производњу нафте? И када успе, колико ће цене исте наставити да падају, како ће се са свиме тим носити Русија која је на изненађење свих, мање више, одолела претходном паду?
Cene ce padati svakako, ali ne bas do nule jer postoji neka cena ispod koje se ne ide.
A kako ce Rusi to da prezive zabole me da ne kazem sta. Valjda mi potrosaci treba da se radujemo kada cena energije pada.
 
I ja mu skidam kapu:worth:

- - - - - - - - - -


Cene ce padati svakako, ali ne bas do nule jer postoji neka cena ispod koje se ne ide.
A kako ce Rusi to da prezive zabole me da ne kazem sta. Valjda mi potrosaci treba da se radujemo kada cena energije pada.

Да наравно.
У целом свету цена пада само Србија као да је стала у времену.
 
Iran odavno zeli da zadominira regionom, a posto je u teskoj poziciji sa obzirom da finansira i vojno pomaze pokrete koji ruse suverenitete u arapskim drzavama, jedina alternativa jeste da se domogne nuklearnog oruzja kao sredstvo krajnje nuzde.

Ugovori kao ugovori mogu da se potpisuju a na kraju krajeva ne moraju da se primenjuju. Sve zavisi od moralnog drzanja potpisnica, a Iran se ne moze pohvaliti moralom sa obzirom na njihovo zmijsko uplitanje na bliskom istoku, tako da im ja ne bi puno verovao da stvarno hoce da batale te atomke.
 

Back
Top