Весли Кларк: Украјинску војску ћемо обучавати као што смо Хрвате пред „Олују“

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180




„Ми обучавамо јединице Оружаних снага Украјине на нивоу батаљона. Украјинци су се показали као добри ратници на том пољу, али бих хтео да видим обуку и на другим нивоима — као на пример, обуку команде и особља“, рекао је Кларк, наводећи као пример обучавање хрватске војске пре почетка операције „Олуја“.

Модел за америчко обучавање украјинске војске може да буде помагање и обучавање хрватске из 1995. године до почетка операције "Олуја"", изјавио је он.

Кларк је истако и да актуелна ситуација у Украјини веома подсећа на ситауцију на Балкану 90-их година прошлог века.


„Сукоб у Украјини створен је на исти начин као сукоб на Балкану“, наводи Кларк, истичући да догађаји у источној Украјини пре свега подсећају на дешавања у источној Пољској 1939. године, након потписивања споразума СССР-а и Немачке о ненападању, познатијег као Молотов-Рибентроп споразум.

„Догађаји у Криму и Донбасу подсећају на оно што се догодило пре 70 година“, закључио је Кларк.
(Спутник)



*******************************************

Још једно ЈАВНО ПЉУВАЊЕ У ЛИЦЕ СРБИЈЕ... а ове наше крпе-пачавре* на власти неће смети ни да писну на ово јавно признање да су злочинци Јенкији ДИРЕКТНО ОРГАНИЗОВАЛИ ОРУЖАНЕ СУКОБЕ НА ТЕРИТОРИЈИ БИВШЕ СФРЈ...


* пачавра
(pers. parce-i ure, tur. pacavra)
ствар без икакве вредности, јако замашћена
прљава крпа ...
 
Poslednja izmena:
Mislim da ova izjava ide u korist tužbe koju su krajiški Srbi podneli protiv MPRI jer ukazuje na umešanost najviših vojnih i političkih zvaničnika SAD u etničko čišćenje Srba iz Krajine.

Nadam se da će njihovi advokati registrovati Klarkovu izjavu.
 
Poslednja izmena:
Klark je judeo-nacista , ratni zloginac , krimos , ludak i lopov - a vec je penzionisan i issutiran ko piccka iz NATO zbog Rusa .

E, sad ce imati priliku da vidi kako Rusi deru amerikance i americke kuckice ukro- naciste i judeo- banderase ! Nije mu Rusija Srpska Krajina - ostavljena sama pred NATO - ustaskim falangama !
 
Још једно ЈАВНО ПЉУВАЊЕ У ЛИЦЕ СРБИЈЕ... а ове наше крпе-пачавре* на власти неће смети ни да писну на ово јавно признање да су злочинци Јенкији ДИРЕКТНО ОРГАНИЗОВАЛИ ОРУЖАНЕ СУКОБЕ НА ТЕРИТОРИЈИ БИВШЕ СФРЈ...


* пачавра
(pers. parce-i ure, tur. pacavra)
ствар без икакве вредности, јако замашћена
прљава крпа ...

Ne znam šta je u Ukrajini ali ovde i Platin zna da je Amerika bombardovala Srbiju
kako bi se Slobodan Milošević skinuo sa vlasti i došle stranke koje će brinuti o Srbiji
Kod:
Volim estetske teme kada ih ti zaokružiš da nam objasniš nešto novo
Meni se lično svidja ova fora sa prikazivanjem teksta na forumu
Mogao bi da počneš i ti da je koristiš.
Zar nije cool?
Kada se ne vidi ceo tekst samo odskroluješ sa slajderom sa strane

- - - - - - - - - -

Kod:
estetika ispred politike

- - - - - - - - - -

Kod:
estetika ispred politike
 
Mislim da ova izjava ide u korist tužbi koju krajiški Srbi vode protiv MPRI jer ukazuje na umešanost najviših vojnih i političkih zvaničnika SAD u etničko čišćenje Srba iz Krajine.

Nadam se da će njihovi advokati registrovati Klarkovu izjavu.

hoce naravno...
jebbace im sve po spisku fasisticku!
 
Etika je estetika politike.

A kako ismejana i odbačena od strane Zapada šta više ima da se priča na tu temu.

Agresivna politika je poltika očajnika koji sve ulaže na jednu kartu jer više nije pri kreditu

Čim su počeli na glas da pričaju šta će da urade onda znači da više ne mogu mirno da vadaju situacijom
 
Zasto tada SAD nije branio interese Jugoslavije nego se priklonio separatistima?? A sada brane interese Ukrajine?? To je ta njihova KU*VA politika mislim to smo svi znali ali ko nije znao veseli klark mu je objasnio.....zgazice ih rusi

A ne ne ne...

Nije to uništavanje radi uništavanja...
To je bila DEMONSTRACIJA MANIPULACIJE LJUDSKE GLUPOSTI I AMERICI SVAKA ČAST !!

Dakle pored one moje izave da sam možda medju prvima na forumu koji ne želi da se lek protiv kancera ikada nadje
(zvuči suludo znam, ali kada sam saznao šta bi to ujedno značilo onda bi trebalo da se i drugi manje upućeni zapitaju)
stavljam i ovu drugu izjavu - SVAKA ČAST USA!


Naime, MMF-CIA-NATO simbioza uz J.P.Morgan Bank, gde se sprovodi prevara otimanja resursa za pozajmice koje su takodje prevara jer ih nikad ne dobijete nego na vaše ime uzimaju njihovi podizvodjači u vašoj kući
a vama računaju samo dug i kamate...

moramo se pomiriti sa činjenicom da su se početkom devedesetih istovremeno raspale sve slovenske države

1) Čehoslovačka na Češku i Slovačku u miru
2) SSSR sa malo koškanja ali na verskim osnovama ne računajući ustaše iz Ukrajine (grdji nego Hrvati u klanju)
3) SFRJ uz totalno rasulo...

Time su pokazali metoe kako sve može da se raspadne EU - mirno, manje mirno i nikako mirno

A od uskonacionalnih država koje se faćaju za istoriju i kojekakve bitke i godine koje se ne mažu na leba
iuspešno se pretvaraju u jeftinu radnu sangu za mutinacionalne kompanije pa ako oćeš leba ima da radiš i sa hrvatom i sa mujom.

Uskonacionalne države za multinacionalne kompanije
MMF ima manji problem da u uredenim državama nadje sirote činovnike željne brzih para
dok na Balkanu imaju problem jer je kolona spremnih za korupciju poduža... koga izabrati?
 
Samo neka ih obučavaju.Da nije bilo izdaje RSK od strane Srbije i Republike Srpske nikad Hrvati ne bi okupirali RSK.
Rusi će ih razvaliti.I treba.

Ne postoji izdaja.
To je samo sika koju ti imaš u svojoj glavi.
Inače je sve to nameštena cirkuska tačka.
Nije fora da se svi istrebite medjusobno mada se tako pakovalo na TV Dnevniku,
jer ko će onda raditi za male pare po multinacionalnim kompanijama?

Uložena sredstva za angažovanje opreme, ljudstva (i psihologa), vojne tehnike, ispaljene rakete, oborenih aviona...
još čeka naplatu kroz JEFTIN RAD

izmedju praznog stomaka i rada sa Hrvatom i Mujom u istoj smeni neće biti mnogo dileme
Opusti se

- - - - - - - - - -

Uzmi papir i olovku pa izračunaj koliko ima naroda u Srbiji koliko u RS koliko u Federaciji koliko u Hrvatskoj...
Koliko je to para mesečno za plate budžetskih i komunalnih preduzeća?
Odakle toliki novac kada ni jedna bivša republika nema proizvodnju niti efektivan izvoz za EU koji nadmašuje uvoz?
Bar da su sve plate normalne pa da se lakše izračuna ali mi recimo ovde imamo i Bajatoviće i Jorgovanke...

Dakle neko ipak deli pare za te plate, tj ne deli ali daje mnogo
a to mora nekako da se vrati dok je Jorgovanki i sličnima lepo pa kupuju nekretnine po Italijama...
 
Poslednja izmena:
Злочинац заговара да не остане камен на камену у западној Украјини то би им исто одговарало шта њих брига за неке тамо Украјинце...

Kao ti ne bi probušio komšiji gume na autu preko noći ako ti ja ponudim 1000 evra?
Na kraju bude da si to hteo ti a ne taj koji ti davao pare da praviš štetu.
Komšija će tebe mrzeti a ja ću s njim napraviti novi dil a još kad ga "podsetim" da si mu ti bušio gume

Umetnost savremenog ratovanja gde je uz vojsku uključena i ekonomija i psihologia
Ne brkati sa ranijim ratovima
 
Овај амерички фашистички испрдак најпаметније би урадио кад би довео Американце да глуме украјинску армију.
Бар би Русима дао потпуну сатисфакцију и оправдање за гажење и равнање смрада.
 
Џаба би била обука хрватских војника да Јединица за специјалне операције по Милошевићевом наређењу није извукла из Книнске Крајине ракете "Луна", и то после "Бљеска", а пре "Олује".
 
Zasto tada SAD nije branio interese Jugoslavije nego se priklonio separatistima?? A sada brane interese Ukrajine?? To je ta njihova KU*VA politika mislim to smo svi znali ali ko nije znao veseli klark mu je objasnio.....zgazice ih rusi

Зато што је одмах пошто је црк'о Броз ДОНЕТА ОДЛУКА О РАСТУРАЊУ ЈУГОСЛАВИЈЕ о чему је сведочио сада покојни француски генерал Пјер Мари Галоа:

цитат:

Данас се срећемо на једну веома тужну годишњицу, 10 година од 1999.године, када је западна демократија, предвођена Немачком, Енглеском, САД-ом, Француском, бомбардовала земљу Југославију, грубо кршећи међународно право, Повељу УН, Хелсиншки акт и одредбе о неповредивости граница, када је мимо одлуке Савета безбедности и без консултација сопствених парламената ушла у рат.

Укратко, ова серија насиља над међународним правом, истинска је црна тачка моралности западних земаља, које су се понеле на начин како се понашају аутократије које превазилазе сопственог послодавца.

Треба рећи да је растурање Југославије била дуго планирана операција у Немачкој. Није се радило само о томе да треба сачекати одлазак Тита 1980.године, него и припремити период после, користећи се његовим одласком, дислоцирати територије за које је Немачка сматрала да нису националне већ територија састављена од различитих етничких група и религија. Наравно, Немачка је била врло заинтересована за добијање подршке за намеравано цепање територија.



Догодило се да сам индиректно био умешан у ток тих разговора, на тај начин што сам редовно присуствовао скуповима Жозефа Штрауса, Министра одбране Немачке а касније Министра финансија, који су се године 1976. и 1977. редовно одржавали у Немачкој, на малој фарми у околини Минхена. Разговори су обично трали два-три дана окупљали десетак личности. Ту су били представник Британије Брајан Кроузи, представник Шпаније бивши министар Санчез Беја, представник Ватикана адвокат Пол Виоле. Ја сам био представник Француске. Причало се о свему и ничему пуна два дана.


Остали су ми у снажном сећању ти разговори у којима су моји суседи Немци гледали на Југославију као безживотну и сматрали да се треба припремити после Титове смрти на спровођење другачије територијалне организације. Немци, иначе јако добри геополитичари, посебну осетљивост по том питању показивали су, по мом мишљењу, из следећих разлога:

Прво, жеља Немачке стране да се освети Србима који су током Првог и Другог светског рата били на страни савезника против Немачке. Осим тога, Срби су 1941.године предвођени Михајловићем а касније Титом, успели да задрже више Немачких дивизија иначе веома корисних најпре за фронт Москве а потом и Лењинграда. Дакле Берлин, тада је то био Бон, сматрао је да је српски отпор допринео да Немачка изгуби светске ратове. Требало је казнити народ.

Друго, друга Немачка идеја била је наградити Хрвате и муслимане који су се током рата придружили Немачкој и заузели одређене позиције током рата и у Француској, захвалити им се јер су пришли опцији Немачке. Дакле, фаворизовати Хрвате и босанске муслимане.

Треће, трећа Немачка идеја, био је улазак Хрватске и Словеније у економску зону ЕУ којом је тада председавала Немачка. На тај начин отвориле би се могућности остваривања Немачких интереса на далматинској обали и тако приближавање Медитерану.

Овим разлозима треба додати и увереност Немачке у америчку интервенцију с обзиром на важна командна места у НАТО-у.

Војним речником говорећи, био је то добар посао у припреми. То су по мом мишљењу, били мотиви који су утицали на Немачку да одигра ту улогу.


 
Џаба би била обука хрватских војника да Јединица за специјалне операције по Милошевићевом наређењу није извукла из Книнске Крајине ракете "Луна", и то после "Бљеска", а пре "Олује".

To je to komso a jos i pomalo vise no se cuti.

Misticna izdaja na Kosovu je zanemarujuca u odnosu na
ono prokletsvo sto se dogodilo prije pocetka izgona Srba sa njihovih stoljecnih ognjista; Krajina, Kordun,....

Sto HR danas taj genocid slavi ponajvise govori o trajucoj slabosti naroda Srbije koja se srzno ogleda u neslozi
a ponajmanje u snazi bilo koje definicije (moral, pravo, vojnicki,..) HR,-a.
 

Back
Top