Naprednjaci ne odobravaju Vulinovu izjavu
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Naprednjaci ne odobravaju Vulinovu izjavu

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Naprednjaci ne odobravaju Vulinovu izjavu

Naprednjaci ne odobravaju Vulinovu izjavu
    *Branko Ružić: Neodmerena izjava, ne koristi Srbiji *Vesna Pešić: Izliv ljutog nacionalizma, odbrana Šešelja *Bratislav Jugović: Vulin je jedini srpski zvaničnik koji je glasno rekao da ustašama nije mesto u Evropi

Autor: B. Cvejić - M. Stojanović

Beograd - Predstavnici Srpske napredne stranke i članovi Vlade Srbije ne žele da se javno izjašnjavaju povodom izjave ministra za rad i Aleksandra Vulina, koji je hrvatskom ministru branitelja Predragu Matiću poručio da se "nikada neće izlečiti od ustaštva". Međutim, u neformalnim razgovorima ističu za Danas da takvu Vulinovu izjavu ne podržava niko, uprkos tome što smatraju da su sa hrvatske strane dolazile još oštrije izjave, kao i da je jedina ispravna izjava s obe strane izjava premijera Srbije Aleksandra Vučića.
    Politika Marketing

Oglasite se na www.danas.rs

U kabinetu premijera, na pitanje Danasa da li Vulin ima podršku za takve izjave, poručuju da je Vučić u direktnom uključenju na RTS pozvao na smirivanje tenzija i ružne retorike, te da je to "dovoljan odgovor". "Mi ćemo sa naše strane da zaustavimo svaku vrstu retorike koja bi dalje potpirivala loše strasti, a sa druge strane zamoliću i premijera Milanovića da članovi hrvatske vlade pokažu nešto više poštovanja prema Srbiji", rekao je premijer.

Predstavnik koalicionog partnera naprednjaka Branko Ružić (SPS), s druge strane, ističe za Danas da je reč o jednoj neodmerenoj izjavi. "Sigurno je da takva neodmerena izjava, koliko god nekima zazvučala simpatično, ne može da koristi magistralnom pravcu Vlade Srbije, a to je ulazak u EU i afirmacija regionalne saradnje", poručuje Ružić.

Sagovornici Danasa - politički analitičari i predstavnici nevladinog sektora, međutim, smatraju da je Vulinova izjava da se hrvatski ministar neće izlečiti nikada od ustaštva može smatrati klasičnim govorom mržnje. Direktor Komiteta pravnika za ljudska prava "Jukom" Milan Antonijević ocenjuje za Danas da je reč o govoru mržnje i nepoštovanju prema drugoj državi. "Potpuno je neprimereno iznositi takve kvalifikacije i na taj način. U ovom trenutku treba raditi na pomirenju, a ne na podizanju tenzija", navodi Antonijević.

Sociološkinja Vesna Pešić napominje za naš list da Vulinova izjava za nju predstavlja "izliv ljutog nacionalizma, što najbolje ilustruje Šešelj i paljenje zastave". "Ovo je njegova odbrana", naglašava Pešićeva.

I direktor Centra za proučavanje alternativa Milan Nikolić kaže za Danas da s obe strane, i srpske i hrvatske, ima govora mržnje, ali najviše "govora gluposti". "Na takve gluposti ne treba reagovati. Dosta gluposti je stiglo sa hrvatske strane. Takođe, sa srpske strane na gluposti je odgovoreno glupostima. To je sve jedan veliki skup gluposti, na koje ne treba obraćati pažnju. Reč je o trećerazrednim političarima, kojima inteligencija nije naročito visoka", ocenjuje Nikolić.

S druge strane, u Pokretu socijalista podržavaju istupe svog lidera.

- Ponosan sam na izjave predsednika PS. Ministar Vulin je jedini srpski zvaničnik koji se poklonio žrtvama iz Drugog svetskog rata i glasno rekao da ustašama nije mesto u Evropi. Aleksandar Vulin je osudio progon Srba i akciju Oluja, osudio je i kamenovanje Srba koji su pošli u rodnu Đakovicu da posete grobove dedova svojih, kaže za Danas Bratislav Jugović, direktor Pokreta socijalista, komentarišući izjave Vulina o Hrvatskoj.

On ističe da je Aleksandar Vulin rekao da mu se gadi Oana Lungesku, zbog njenog sramnog tvita, ističući da "ne treba zaboraviti da je drug Vulin više puta istakao da je NATO zlo, jer je ubio Milicu Rakić, sejao smrt i podržavao OVK terorizam".

- Ponosan sam na ministra Vulina zato što je njegovo ministarstvo nadležno za obeležavanje početka godišnjice NATO agresije i zato što je to zasmetalo onima kojima je to zasmetalo. Ponosan sam što je drug Vulin kao i svaki iskren levičar borac protiv fašizma - zaključuje sagovornik Danasa. Podsetimo, premijer Hrvatske Zoran Milanović ocenio je kao "neshvatljive" izjave zvaničnog Beograda da odluka Haga da se Vojislav Šešelj vrati u Tribunal za cilj ima destabilizaciju Srbije i regiona. Na tu izjavu Vulin je hrvatskom premijeru poručio da dođe u Srbiju i "upozna 250.000 proteranih iz Oluje", koji su bežali pred "ustaškim generalom Antom Gotovinom, koga je Milanović naziva anđelom". U komunikaciju na liniji Beograd - Zagreb uključio se i hrvatski ministar branitelja Predrag Matić, koji je na Vulinove reči odgovorio sa "idi, bre, pa se leči". Vulin je odmah uzvratio rečima da se Matić nikada neće izlečiti od ustaštva.

Stefanović: Otvaranje novih ratova

Poslanik DS Borislav Stefanović ocenio je juče da ministar Aleksandar Vulin izjavama otvara nove ratove u regionu i narušava "ionako krhke odnose" Srbije i Hrvatske. "Kada će predsednik vlade nagovoriti Vulina da se bavi svojim poslom, da se bavi socijalom i boračkim pitanjima, a ne da otvara nove ratove u regionu", upitao je Stefanović u Skupštini Srbije u delu sednice predviđenom za poslanička pitanja.

http://www.danas.rs/danasrs/politika/naprednjaci_ne_odobravaju_vulinovu_izjavu.56.html?news_id=299763

Da li je ovo pocetak kraja Vulina?!

Ističe se
    Učlanjen
    19.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Naprednjaci ne odobravaju Vulinovu izjavu

Напредњаци не одобравају ништа што Вашингтон-Брисел није потписао.

Poznat Višnja V. (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    221

Naravno da je odbrana, ko će da brani i štiti svog građanina ako ne predstavnik vlasti.
    Najzad mu se omaklo nešto pametno.
    " VJEČAN JE SAMO NAŠ SAN O VJEČNOSTI " - I. ANDRIĆ

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1381

Vulin je notorni idiot , a nije ni sav svoj , jedina veća budala je onaj ko ga je postavio i drži na tom mestu .
    The Show Must Go On...

Poznat Višnja V. (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    221

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Vulin je notorni idiot , a nije ni sav svoj , jedina veća budala je onaj ko ga je postavio i drži na tom mestu .
    100% tačno.
    " VJEČAN JE SAMO NAŠ SAN O VJEČNOSTI " - I. ANDRIĆ

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Da, samo bih ja podsetio da je on bio to isto jos onda, kada je JUL palio i zario. JOS ONDA smo se sprdali s njim.

A onda ga je NEKO izvukao i ponovo postavio i to za ministra.

Ja sam mislio da se od JUL-a i SPS oprao i pere i danas (mada im to nece pomoci), ali kao sto se vidi nisam u pravu.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2171

Без обзира што уопште не подржавам Вулина и што ме скоро увек изнервира - треба бити поштен и рећи ДА СУ ЊЕГОВЕ ИЗЈАВЕ УПУЋЕНЕ УСТАШИЈИ ПОТПУНО НА МЕСТУ - РЕКАО ЈЕ ЦЕЛУ ИСТИНУ и уопште не разумем шта ту има увредљивог???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan vecavestica (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Vulin mi nikada nije bio simpatičan ali mu ovog puta skidam kapu...rekao je istinu i drago mi je zbog toga....
    veštičara

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

Zbog takvih razmisljanja smo i dosli do ovde.

Ja ne govorim o njegovoj izjavi, vec o NJEMU. I sada cu zbog jedne izjave da rehabilitujem idiota Vulina.

Iskusan vecavestica (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio blooser Pogledaj poruku

Ja ne govorim o njegovoj izjavi, vec o NJEMU. I sada cu zbog jedne izjave da rehabilitujem idiota Vulina.
    e baš smo zbog toga došli do ovde....kako ko pisne naše vođe skinu gaće.....sramota me već zbog toga...
    veštičara

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    661

Ja se ipak slažem s Vulinovim izjavama.
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2171

Наравно да НЕ ТРЕБА да га аболираш - али човек је рекао истину због које стварно нема смисла нападати га......

.04.2015. • 11:17h • Beta Foto: Srbija Danas

Vulin: Ako sam pogrešio što sam rekao da su Srbi proterani iz Hrvatske, izviniću se!

BEOGRAD - Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Aleksandar Vulin, izjavio je danas da ostaje pri svemu što je proteklih dana govorio o odnosu Srbije i Hrvatske i poručio da će se izviniti, ako mu neko kaže da je pogrešio.

"Ako sam time, što sam predložio Milanoviću da sprovede reforme pogrešio, izvinjavam se. Ako sam rekao da su Srbi proterani iz Hrvatske, da nisu došli iz ekonomskih razloga na nečiji poziv, već bežeći od rata, ako je to greška, voleo bih da mi se objasni kako se stvorilo 250 hiljada izbeglih Srba", rekao je Vulin novinarima u Palati Srbija.
    On je rekao i da se izvinjava ako nije istina da je hrvatski general Ante Gotovina ustaša.
    "Ako nije istina da je Gotovina ustaša, izvinjavam se, ali voleo bih od njega da čujem da kaže da nije", poručio je Vulin.
    On je istakao da bi bilo zanimljivo da mu neko kaže šta nije istina u svemu što je rekao i dodao da je pažljivo analizirao svoje izjave.
    Vulin je prethodnih dana poručio hrvatskom ministru branitelja, Predragu Matiću, da se "od ustaštva neće izlečiti nikada", dok je hrvatskog premijera Zorana Milanovića pozvao da "prevlada sujetu" i da dođe u Beograd i tamo kaže šta misli o Srbiji i Srbima.
    Na pitanje da li se kaje zbog posledica svojih izjava koje su rezultirale i povlačenja ambasadora iz Zagreba, on je odgovorio da je je ambasador povučen na konsultacije zbog paljenja hrvatske zastave.
    "Koliko ja znam on je povučen zbog Šešelja", rekao je Vulin i istakao da je lider radikala "velika štetočina", a njegova politika "pogrešna".
    Podsećamo, lider Srpske radikalne stranke je 31. marta, ispred Palate pravde, zapalio je hrvatsku zastavu, kao odgovor na odluku Žabenog veća Haškog suda da se vrati u pritvor, što su osudili funkcioneri Srbije i Hrvatske.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin
    Učlanjen
    13.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Vulin je zlotvor ali ustaše su mentalno oboleli zločinci.

Poznat zlatko01 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Без обзира што уопште не подржавам Вулина и што ме скоро увек изнервира - треба бити поштен и рећи ДА СУ ЊЕГОВЕ ИЗЈАВЕ УПУЋЕНЕ УСТАШИЈИ ПОТПУНО НА МЕСТУ - РЕКАО ЈЕ ЦЕЛУ ИСТИНУ и уопште не разумем шта ту има увредљивог???
    vulin je to izjavio zbog skupljanja jevtinih poena kod sirokih narodnih masa, za mene su vulin i razbojnici sto vode Srbiju vece ustase od ante pavelica i ostalih zlocinaca

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    661

Jeste, kako može jedan ustaški zlotvor Vulin da kaže nešto normalno.
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

upravo...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2178

Vucic je pre neki dan rekao da on nece da odgovara Milanovicu vec da ce to u njegovo ime uciniti Vulin

Vulin je u stvari rekao ono sto Vucic misli ali ne sme da kaze.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

Citat Original postavio vecavestica Pogledaj poruku
    e baš smo zbog toga došli do ovde....kako ko pisne naše vođe skinu gaće.....sramota me već zbog toga...
    i tebe je sramota kolko im dobro ide...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio vecavestica Pogledaj poruku
    Vulin mi nikada nije bio simpatičan ali mu ovog puta skidam kapu...rekao je istinu i drago mi je zbog toga....
    imas repku, tj dve...prvu za onu izjavu na muzici a drugu sad za ovu...
    samo kad mi daju da ti dam...

- - - - - - - - - -

taman posla...
    desi se, kao sto smo videli, da i budala kaze neku pametnu...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Elita Mračak@ (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1152

Seslija je rekao da je Vulin idiot. Verujem da se Seslija duboko ne slaze sa Vulinovim tvrdnjama cim je to rekao.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    965

Vulin je ministar za invalide i nekakve nepostojece radnike? Ili se varam?
    Srbija ima ministra inostranih poslova.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U Srbiji ništa novo, ......... i dalje svi trguju srpskim žrtvama nacističke Rvacke!!!
    Kao prvi taj komunistički gmaz, Vulin, koji u partiji Crvene Vještice, JULu, priznaje ustašku državu i ustaše još 95.,
    a sad bi politička uštva nešto da istrguje kod glupog srpskog, desnog, biračkog tjela

Aktivan član $zloduh (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio ustanik Pogledaj poruku
    U Srbiji ništa novo, ......... i dalje svi trguju srpskim žrtvama nacističke Rvacke!!!
    Kao prvi taj komunistički gmaz, Vulin, koji u partiji Crvene Vještice, JULu, priznaje ustašku državu i ustaše još 95.,
    a sad bi politička uštva nešto da istrguje kod glupog srpskog, desnog, biračkog tjela
    Unatoč šizofrenom postu, uspeo si da ubodeš nešto istinito (ovo crveno).

Slične teme

1. Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 04.01.2012., 17:09
  2. Sta bi ste rekli na izjavu
    Autor Bg8333 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 03.02.2007., 20:11
  3. Sta kazete na ovu debilsku izjavu
    Autor It's a bravery to... u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 01.02.2007., 13:04
  4. Odgovora: 3