PORAŽAVAJUĆE: Pola Srbije nema ni 10.000 dinara u kući!

gost 261081

Poznat
Poruka
7.081
PORAŽAVAJUĆE: Pola Srbije nema ni 10.000 dinara u kući

BIZNIS06:20, 02.04.2015.Autor: Vladimir Spasić,Foto: Shutterstock

106
Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
A
Svaki četvrti nema za meso u tanjiru, na letovanje može tek svaki treći, dok skoro 20 odsto stanovnika nema ni za grejanje
Srbija, novac, foto shutter
BEOGRAD - Polovina građana Srbije nema u kući ni 100 evra koje bi mogla da potroši za neki neočekivani rashod, pokazala je najnovija anketa o siromaštvu Republičkog zavoda za statistiku (RZS).

Čak četvrtina stanovnika ima velike šanse da postane siromašna, a među njima je najviše onih mlađih od 18 godina.

Skoro 70 odsto građana ne može sebi da priušti nedelju dana odmora van kuće i veoma teško sastavlja kraj s krajem - jedva uspeva da sa prihodima koje ima pokrije osnovne troškove.

Evropski standardi

Boško Mijatović, predsednik Centra za liberalno-demokratske studije, kaže da je istraživanje RZS prvi put rađeno po pravilima EU, koja odgovaraju zapadnim zemljama jer one nemaju siromašne u klasičnom smislu.

Zato su proširili definiciju na one koji su u riziku od siromaštva, a to su oni koji nemaju platu od 1.000, 1.500 ili 2.000 evra.

Kako ističe Mijatović, nama više odgovara da se na osnovu novca za minimalne potrebe koje se odnose na ishranu i stanovanje dođe do onih koji su siromašni. Njih je osam-devet odsto.

- Socijalna politika ne pomaže, samo ekonomski razvoj može da smanji siromaštvo - poručuje on.

Tijana Čomić iz RZS kaže za Kurir da većina zemalja nije objavila podatke za 2014, pa se naši rezultati mogu porediti s njihovim od 2013. U Srbiji je stopa rizika od siromaštva najviša, a veću od 20 odsto imali su Grčka, Rumunija, Bugarska, Litvanija, Španija.

Problem nezaposlenosti

- Jedinstvena definicija siromaštva ne postoji. U našoj anketi najbliže nekoj definiciji siromaštva su oni koji su istovremeno u riziku od siromaštva i izrazito materijalno deprivirani, i žive u domaćinstvima u kojima je veoma nizak intenzitet rada, a takvih je oko šest odsto - navodi ona.


Projekcije
SAMCI I DECA NAJUGROŽENIJI

Kad se pogledaju tipovi domaćinstava, jednočlana, i to muška, imaju najveću stopu rizika od siromaštva. Pored toga, najugroženiju starosnu kategoriju u Srbiji čine mlađi od 18 godina.

Najmanje šanse da postanu siromašna imaju dvočlana domaćinstva sa odraslom decom koju ne moraju da izdržavaj i u kojima je jedna osoba stara 65 i više godina.

http://www.kurir.rs/vesti/biznis/porazavajuce-pola-srbije-nema-ni-10000-dinara-u-kuci-clanak-1722577


I ZAISTA EU NEMA ALTERNATIVU!
 
Један од узрока овог стања је опште сиромаштво.

И о овом узроку стално пишемо.

Други узрок је велика неодговорност становништва. Постоје људи који имају огромне месечне приходе а никад пара немају. Зато што стално троше, немају одговорост према новцу и никад не штеде. Обично то раде људи који имају висину прихода коју нису заслужили, па живе по систему "од данас до сутра" и "како дође, тако оде".

Реално, колики год да су приходи, 10 % може да се одвоји на страну "за не дај Боже". Наравно, увек можемо да тражимо оправдања "деца гола и боса и гладна". Ко тражи оправдање, неће никад имати.
 
Важно нам је да је ВУ изјавио : ТОЛИКО НАМ ДОБРО ИДЕ ДА ГА ЈЕ СРАМОТА ДА ТО ОБЈАВИ.........и још објавио измишљену анкету да има подршку од 51% гласача......:hahaha: .... ја лепо кажем да све људе који претендују на неку јавну функцију мора претходно да прегледа КОНЗИЛИЈУМ ПСИХИЈАТАРА и ПСИХОЛОГА и тек ако они дају позитивно мишљење да смеју да се кандидују........
 
Један од узрока овог стања је опште сиромаштво.

И о овом узроку стално пишемо.

Други узрок је велика неодговорност становништва. Постоје људи који имају огромне месечне приходе а никад пара немају. Зато што стално троше, немају одговорост према новцу и никад не штеде. Обично то раде људи који имају висину прихода коју нису заслужили, па живе по систему "од данас до сутра" и "како дође, тако оде".

Реално, колики год да су приходи, 10 % може да се одвоји на страну "за не дај Боже". Наравно, увек можемо да тражимо оправдања "деца гола и боса и гладна". Ко тражи оправдање, неће никад имати.

У овом што сам нагласио у твом коментару има и те како истине. Пре неки дан седим са пријатељицом која ради у једној од великих банака и причамо на ту тему. Ради на месту на којем између осталог стижу налози судова за блокадом текућих рачуна становништва, због разних дуговања. Наравно да има увида у све приливе и каже ми дословце да су највећа дуговања управо људи који имају изразито високе па чак и безобразно висока примања. Причу је подкрепила неименованим радником ДБ-а са платом од 790 000 динара, који има дуговања бог те пита колико. Затим су следили радници са платама у распону од 150 000 до 450 000 као дужници које јуре мобилни оператери за неплаћене рачуне, епс, инфостан итд.
 
to su dostignuca ds tranzicije, kolji govedo/drzavu zbog kilo/parmilionaevrakradje mesa

doveli su tranzicione gubitnike tacno tamo gde su hteli. izvoza nema. nesposobni za privredjivanje drze kapital, a nasilni iz dos-a vlast

- - - - - - - - - -

Важно нам је да је ВУ изјавио : ТОЛИКО НАМ ДОБРО ИДЕ ДА ГА ЈЕ СРАМОТА ДА ТО ОБЈАВИ.........и још објавио измишљену анкету да има подршку од 51% гласача......:hahaha: .... ја лепо кажем да све људе који претендују на неку јавну функцију мора претходно да прегледа КОНЗИЛИЈУМ ПСИХИЈАТАРА и ПСИХОЛОГА и тек ако они дају позитивно мишљење да смеју да се кандидују........

tvoja opsesija je vec smesna. nije ova vlada zatekla pune budzete i mocan izvoz, nego promaju u budzetu i dugove. i unistenu pivredu, a razvijenu mafiju. svaki oporavak je tezi i duze traje od rasturanja drzave
 
- - - - - - - - - -

tvoja opsesija je vec smesna. nije ova vlada zatekla pune budzete i mocan izvoz, nego promaju u budzetu i dugove. i unistenu pivredu, a razvijenu mafiju. svaki oporavak je tezi i duze traje od rasturanja drzave

Боље да будем и СМЕШАН него овакко одвратно ЈАДАН као што је СНС..... па јбт седите на власти ВИШЕ ОД 1 000 ДАНА ------ и не постоји ни једна једина мрвица бољитка НЕГО НАМ ЈЕ СВАКОГА ДАНА СВЕ ГОРЕ И ГОРЕ.... где су сада ваша смрдљива обећања??? Једино што умете да жвалавите то је да су "КРИВИ ПРЕТХОДНИЦИ" - па за који мој сте се гурали на власт ако сте још гори од њих и тотално неспособни...
 
tvoja opsesija je vec smesna. nije ova vlada zatekla pune budzete i mocan izvoz, nego promaju u budzetu i dugove. i unistenu pivredu, a razvijenu mafiju. svaki oporavak je tezi i duze traje od rasturanja drzave

Питам се како уопште имаш образа да се огласиш......:roll::roll::roll:


ŠTA JE ONO VUČIĆ OBEĆAO? 400 Obrenovčana još uvek bez kuće

30.03.2015.Godinu dana nakon što je Aleksandar Vučić obećao da će svi poplavljeni dobiti kuće do početka zime, još oko 400 Obrenovača nema krov nad glavom!
Mxlz9lq.jpg
FOTO: Kurir / Dragan Udovičić



Nepunu godinu kasnije od kako je Vučić izričito obećao da će svi poplavljeni dobiti kuće do početka zime, čak 400 meštana tog grada i dalje se nalazi u privremenom smeštaju. Jedna od njih je Sanja Verović (42), koja kaže da se navikla na teške uslove u kojima živi s ćerkom i suprugom u vojnoj kasarni.
- Prvo sam plakala i plakala, ali sam shvatila da moram da ostanem normalna ako hoću da se na proleće vratim u svoju kuću. Ovde nije kao u domu, ali važno je da je toplo, suvo, da imamo rešo i mašinu za pranje veša, objašnjava Verovićeva za “Kurir”.
Sanja dodaje da se nisu vratili u kuću jer je sanacija objekta počela kasno, te zidovi nisu uspeli da se osuše, zbog čega konstantno izbija vlaga.


iRSZzDT.jpg
FOTO: Kurir / Dragan Udovičić


Jovica Ristić (40) živeo je kao podstanar u centru grada, ali uprkos dobijanju rešenja na 144.000 dinara, na novac još čeka.

- Prvo sam bio u hali Pionir, pa sam nakon dva meseca preseljen ovde. Šta da vam kažem. Navikli smo se i pomirili sa sudbinom, zaključuje on.

Danica Budrovac Stanić (69) iz jednog od ukupno tri vojna objekta u sklopu kasarne koji su opremljeni za potrebe evakuisanih građana, dolazi u ovaj kako bi se ugrejala.
- Kod mene nema radijatora, a neki sustanari su pokidali i sve ostalo. Vrše nuždu tamo gde treba da se tuširaju ili spremaju hranu. To je katastrofa. Ali bolje i to nego da uzmem 96.000 dinara koje su hteli da mi daju na osnovu procene štete na mojoj kući. Šta ću s tim, navodi Danica, koja ne zna do kada će ostati u privremenom smeštaju.
Predsednik opštine Obrenovac Miroslav Čučković kaže iz “Kurir” da se u istoimenom hotelu, u kojem je juče ujutru izbio manji požar zbog zapaljene kante za smeće, nalaze 232 osobe, čija selidba u kasarnu počinje danas.
- Hotel “Obrenovac” je u vlasništvu EPS, u stečaju je i nalazi se u procesu prodaje. U međuvremenu je totalno dezavuisan. Zato je Centar za socijalni rad organizovao selidbu u kasarnu, u kojoj je smešteno 186 ljudi. Za veliku većinu će taj boravak biti kratak, jer im je kuća u fazi zidanja ili je već gotova, navodi Čučković.
Iako je režimski “Kurir” objavio informaciju da oko 400 Obrenovčana i dalje bez doma, u izveštaju se nigde ne spominje izričito obećanje Aleksandra Vučića i Marka Blagojevića iz Kancelarije za obnovu da će SVI oštećeni građani do zime dobiti domove. Prošla je zima, počelo je proleće i čak 400 ljudi čeka svoju kuću!
Iako smo još u maju znali da je Aleksandar Vučić lagao, postavlja se pitanje kada će neko odgovarati za masovnu obmanu stanovništva?
IZVOR: Kurir

*************************
Важно да је искеширао 4 милиона евра Јенкијима из нашег џепа да као бајаги "запосле људе"....
 

Важно да је искеширао 4 милиона евра Јенкијима из нашег џепа да као бајаги "запосле људе"....

Да, додамо на исти рачун и неразјашњене услове и рачуницу за железару Смедерево.
Данашња Политика на насловној страни пише о томе, како се заправо ништа не зна колико заправо плаћамо нити коме. Помињу се два јевреја о којима ништа није могуће сазнати ни ко су ни шта су ни одакле су...
 
Један од узрока овог стања је опште сиромаштво.

И о овом узроку стално пишемо.

Други узрок је велика неодговорност становништва. Постоје људи који имају огромне месечне приходе а никад пара немају. Зато што стално троше, немају одговорост према новцу и никад не штеде. Обично то раде људи који имају висину прихода коју нису заслужили, па живе по систему "од данас до сутра" и "како дође, тако оде".

Реално, колики год да су приходи, 10 % може да се одвоји на страну "за не дај Боже". Наравно, увек можемо да тражимо оправдања "деца гола и боса и гладна". Ко тражи оправдање, неће никад имати.

За све су криви Иламинати.

Како се усуђујеш?
 
Један од узрока овог стања је опште сиромаштво.

И о овом узроку стално пишемо.

Други узрок је велика неодговорност становништва. Постоје људи који имају огромне месечне приходе а никад пара немају. Зато што стално троше, немају одговорост према новцу и никад не штеде. Обично то раде људи који имају висину прихода коју нису заслужили, па живе по систему "од данас до сутра" и "како дође, тако оде".

Реално, колики год да су приходи, 10 % може да се одвоји на страну "за не дај Боже". Наравно, увек можемо да тражимо оправдања "деца гола и боса и гладна". Ко тражи оправдање, неће никад имати.

Сит гладном неверује
 
Боље да будем и СМЕШАН него овакко одвратно ЈАДАН као што је СНС..... па јбт седите на власти ВИШЕ ОД 1 000 ДАНА ------ и не постоји ни једна једина мрвица бољитка НЕГО НАМ ЈЕ СВАКОГА ДАНА СВЕ ГОРЕ И ГОРЕ.... где су сада ваша смрдљива обећања??? Једино што умете да жвалавите то је да су "КРИВИ ПРЕТХОДНИЦИ" - па за који мој сте се гурали на власт ако сте још гори од њих и тотално неспособни...

ko o cemu baba o ustipcima!

nisam ja na vlasti.

prethodnici su toliko krivi da ne postoji ta tastatura i ekran koji mogu da to opisu, ali to je vec u naslovnom postu.

za 1000 dana jeste uradjeno ponesto, zato i piz dite, jer je misko zaglavio tvorza i ceka ga robija. i jos poneki. a deo vasih korumpiranih je i smenjen

nisi ti narod, ti koristis narodnu muku za napad na vladu, ja sam narod i delim sudbinu naroda svaki dan. nevesto koristis!
 
ko o cemu baba o ustipcima!

nisam ja na vlasti.

prethodnici su toliko krivi da ne postoji ta tastatura i ekran koji mogu da to opisu, ali to je vec u naslovnom postu.

za 1000 dana jeste uradjeno ponesto, zato i piz dite, jer je misko zaglavio tvorza i ceka ga robija. i jos poneki. a deo vasih korumpiranih je i smenjen

nisi ti narod, ti koristis narodnu muku za napad na vladu, ja sam narod i delim sudbinu naroda svaki dan. nevesto koristis!


download-1.jpg

images
images



a za ovo SNS ima pare?

a jel to što Miško robija znači da će se vratiti C Market raji ili da će oni slepci u MAXI-ju i dalje da rade za maksimalno
mogućih 22.300 (neki put im odbiju pola zbog kradja siromašnog naroda)?
a 20% od penzije ... stvarno ste razbili kurtzu rebra za 1000 dana...
Devenport da vam pozavidi na budžetu...

Šeherezada vam nije ravna kako pričate bajke...
Ali znaš da je posle 1001 noći usledio brak - dakle ebačina...
Iako držite 78% parlamenta ipak se podseti da 78% raje nije glasalo za vas.
Pa sad ako oćete 78% i na ulici a ne samo u parlamentu...
- - - - - - - - - -

Да, додамо на исти рачун и неразјашњене услове и рачуницу за железару Смедерево.
Данашња Политика на насловној страни пише о томе, како се заправо ништа не зна колико заправо плаћамо нити коме. Помињу се два јевреја о којима ништа није могуће сазнати ни ко су ни шта су ни одакле су...

Ni muslimani nisu saznali da militantne vodje, njihovu halal junaci kao i hodže rado primaju dolare koje štampaju Jevreji
Nema šta da se istražuje... nema ni potrebe...

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
ko o cemu baba o ustipcima!

nisam ja na vlasti.

prethodnici su toliko krivi da ne postoji ta tastatura i ekran koji mogu da to opisu, ali to je vec u naslovnom postu.

za 1000 dana jeste uradjeno ponesto, zato i piz dite, jer je misko zaglavio tvorza i ceka ga robija. i jos poneki. a deo vasih korumpiranih je i smenjen

nisi ti narod, ti koristis narodnu muku za napad na vladu, ja sam narod i delim sudbinu naroda svaki dan. nevesto koristis!
sta je to konkretno uradjeno,izvoli
 
Poslednja izmena:
to su dostignuca ds tranzicije, kolji govedo/drzavu zbog kilo/parmilionaevrakradje mesa



- - - - - - - - - -



tvoja opsesija je vec smesna. nije ova vlada zatekla pune budzete i mocan izvoz, nego promaju u budzetu i dugove. i unistenu pivredu, a razvijenu mafiju. svaki oporavak je tezi i duze traje od rasturanja drzave
Ti si covek naivan.
Da SNS horda hoce da oporavi drzavu preduzimali bi neke korake ka tom cilju.
A RADE OBRNUTO, npr. uveli bi carine za proizvode iz EU.
 
Прича која следи је намењена свима, а нарочито овима што гутају сендвиче и банане док пишу хвалоспеве о оном који је својом поражавајућом политиком понизио многе грађане, попут баке из текста у прилогу

Priča o baki iz Valjeva zbog koje nećete disati, a njene suze slomiće vam srce


  • 02.04.2015. 13:28
  • Autor: Fejsbuk, M.B.B.

12129
46
11
27

Korisnici Fejsbuka ovih dana u velikom broju šeruju ljudsku priču o baki iz Valjeva koja je ušla u pekaru prebirajući dinar, dva iz kese, da kupi bajati hleb. Priču je na svom profilu podelila Maja iz Valjeva, a ovaj događaj o baki koja nema para, ali ima dostojanstvo, treba da nas zamisli zašto smo postali nehumani, i gluvi na nedaće ljudi koji žive sa nama. Nadamo se da će priča probuditi sve ono ljudsko što je zaboravljeno u ljudima.
tuzna%20baka%20foto%20shutterstock_1000x0.jpg
Foto: shutterstock-Ilustracija
Tekst prenosimo u celosti:
"Pekara, prepuna, čekam na red, ljudi se vraćaju sa posla, deca iz škole, podjednako ubijeni u pojam, podjednako svesni samo momenta kad im se pi*a i kad su gladni.
U jednom trenutku ulazi baka, prebira po torbi, vadi kesu, u kesi sitnina, dinar dva, broji, ozarenog lica, jer shvata da za to nešto ima novca, LJUBAZNO zamoli prodavačicu da joj odgovori na pitanje: "Imate li možda danas, izvinite?" Prodavačica odgovara da nema tog nečeg. Svi ćute, niko se ne pita šta li traži. Nikoga ne zanima, pobogu, došla je u pekaru po hranu ne po drogu, i to sa crkavicom!
Redakciji "24 sata" od juče se javio veliki broj ljudi sa željom da pomogne dostojanstvenoj starici, a vlasnik pekare je obećao da ona od sad može da računa na besplatan hleb svaki put kad za to ne bude imala novca! U želji da pronađemo baku koja nikog nije ostavila ravnodušnim, molimo vas da nam se javite ako znate bilo šta o njoj.


Baka kreće ka vratima i kaže "Hvala Vam, možda je negde ostalo". Pitam prodavačicu šta je gospođa htela, a ona mi kaže: "Bajat hleb, jeftiniji je bajat". U šoku sam, 20 je*enih dinara se u ko zna koliko kuća skuplja, za koricu hleba i to nikoga ne zanima!!!!!!!!!!!
Neki dečaci se smeju, šatro-gospođe se zgražavaju, gmaz se sklanja kao da je žena gubava, ali ta žena nije samo običan siromašni stanovnik Valjeva, ona je DOSTOJANSTVENA, vredna svakog poštovanja, ZAŠTO? Zato što sam izašla za njom da je zamolim da joj kupim svež hleb, a ona to nije želela, zato što se raspravljam sa njom 20 minuta i ubeđujem da ja to zaista želim i ona postiđeno pristaje, ALI mi traži adresu ili mesto gde će, kad skupi još 20 dinara, da mi vratiti novac jer mi možda zatreba!!!
Kupujem hleb, izlazim i ona plače i moli me da oprostim što nema i gura mi 20 dinara u džep, dok preko puta nas, valjevska ku*vetina, gleda sa visine ženu koja može da je nauči šta je ČOVEK NEUKALJANOG OBRAZA jer se za hleb nije je*ala, jer nije prosila, jer je htela pošteno da plati svoje osnovne potrebe!
Gospođa baka me uhvatila za ruku, stegla i nakon toga zagrlila, i ja sam srećna zbog toga, i takvi trenuci u životu mi daju snage ne da ne budem nezainteresovana za ono što se oko mene dešava, nego da uvek imam čak i mikro-plan kako sistematski uništavati idiote."
 
Jel ovako, SNS marinac? :think:

download-1.jpg

images
images


:whistling: :whistling: :smeker:

_niemand_
opa. stigao novi stari clan foruma

pa da se pozdravimo, necemo se pisati. :bye:

- - - - - - - - - -

Ti si covek naivan.
Da SNS horda hoce da oporavi drzavu preduzimali bi neke korake ka tom cilju.
A RADE OBRNUTO, npr. uveli bi carine za proizvode iz EU.

a ti si realan. ja sam verovatno naivan

prostudiraj privredu srbije na zadnji dan ds rezima, i javi, posto si realan.

b. koja je politika za koju se zalazes i koja bi ispunila ono sto trazis danas od vlade?
 

Back
Top