svoj najveci neprijatelj

gost 189815

Iskusan
Poruka
5.826
jel bi mogli reci owo ja sam svoj najveci neprijatelj?i zasto kocite sebe?jel je to neka neisprawna logika potkowana neisprawnim/ugrozenim emocijama,ili pak neki skup wama isprawnih principa neuskladjenih sa 'modernim' swetom?
zasto ljudi cesto imaju wise snage da se bore za dr nego za sebe?
gde ste zapeli i zasto?i ako ste se otpleli kako ste to uspeli?
komromitowanjem principa, smanjenjem zelja ili wecom borbom za ono sto zelite(ali bez owa prwa 2)?
 
jel bi mogli reci owo ja sam svoj najveci neprijatelj?i zasto kocite sebe?jel je to neka neisprawna logika potkowana neisprawnim/ugrozenim emocijama,ili pak neki skup wama isprawnih principa neuskladjenih sa 'modernim' swetom?
zasto ljudi cesto imaju wise snage da se bore za dr nego za sebe?
gde ste zapeli i zasto?i ako ste se otpleli kako ste to uspeli?
komromitowanjem principa, smanjenjem zelja ili wecom borbom za ono sto zelite(ali bez owa prwa 2)?


dobra ti pitanja...na koja nemam odgovor.
jesam zapela ali se nisam ni otpetljala...cini mi se da se samo vise zapetljavam....ufff
kad pocnem da se vrtim u krugu samo kazem sebi da je bolje da ne razmisljam i teram dalje...do sledece krize i tako opet iz pocetka..jbg.zivot sto bi se reklo :mrgreen:
 
jel bi mogli reci owo ja sam svoj najveci neprijatelj?i zasto kocite sebe?jel je to neka neisprawna logika potkowana neisprawnim/ugrozenim emocijama,ili pak neki skup wama isprawnih principa neuskladjenih sa 'modernim' swetom?
zasto ljudi cesto imaju wise snage da se bore za dr nego za sebe?
gde ste zapeli i zasto?i ako ste se otpleli kako ste to uspeli?
komromitowanjem principa, smanjenjem zelja ili wecom borbom za ono sto zelite(ali bez owa prwa 2)?

Sve ovo ti je strah i zelja za sigurnoscu i nemenjanjem situacije. Kad-tad mora se izaci iz jajeta, zar ne?
 
nešto otpetljam, nešto pokušavam...ide teže

suština je: shvatiti šta trebamo promijeniti, željeti promijeniti, navići se da mijenjamo


NAVIKA je presudna za promjenu...
a sta ako nemas wise energije ni za sta,i ne mozes sebe da ubedjujes i usrecujes ko sto klowan zabawlja dete okruzeno spaljenom zemljom i ono je srecno u toj cari,a opet za drugo nesto te koce dr stwari negde stawowi negde swasta još,i tako u swojerucnom limbu ti cekas pucanje balona,imas planowe i malo se trudis al nemas wolje i ne boris se dowoljno.to sto radis mora al tesko moze bolje,jer nema posebnog cilja,wec maglowitih zelja,jer nemas kog da bude twoj klown a i ne smatras ni da bi bio dobra polowina jer na kraju si ostecena roba,ko nowa nekim klownowima mozda najlepsa i najdraza,al sebi nemoguca u jednacini sa necim lepim,jer si komplesas sa nenormalnim stawowima i wise se ebes u zdraw mozak neko najwece dileje sweta,i filozofiras prewise,i swima si srecni zvrk a od sebe bezis ko djawo od krsta;)


Nije lepota samo u decijoj ususkanosti. Ima lepote i ringu gde primas i zadajes udarce. Blood, sweat and tears.:cool:
stalno pretpostawljas da neceg ima ili da dr nije bilo,sa wariranjem u meri..i ne pomislis da gresis..

- - - - - - - - - -

sad kad dodje jenin komentar kratko: psiholog:lol:
 
a sta ako nemas wise energije ni za sta,i ne mozes sebe da ubedjujes i usrecujes ko sto klowan zabawlja dete okruzeno spaljenom zemljom i ono je srecno u toj cari,a opet za drugo nesto te koce dr stwari negde stawowi negde swasta još,i tako u swojerucnom limbu ti cekas pucanje balona,imas planowe i malo se trudis al nemas wolje i ne boris se dowoljno.to sto radis mora al tesko moze bolje,jer nema posebnog cilja,wec maglowitih zelja,jer nemas kog da bude twoj klown a i ne smatras ni da bi bio dobra polowina jer na kraju si ostecena roba,ko nowa nekim klownowima mozda najlepsa i najdraza,al sebi nemoguca u jednacini sa necim lepim,jer si komplesas sa nenormalnim stawowima i wise se ebes u zdraw mozak neko najwece dileje sweta,i filozofiras prewise,i swima si srecni zvrk a od sebe bezis ko djawo od krsta;)



/QUOTE]

UH, BOK TE...
treba ovo sve analizirati...pa ne mogu u ovo doba...:worth:
 
a sta ako nemas wise energije ni za sta,i ne mozes sebe da ubedjujes i usrecujes ko sto klowan zabawlja dete okruzeno spaljenom zemljom i ono je srecno u toj cari,a opet za drugo nesto te koce dr stwari negde stawowi negde swasta još,i tako u swojerucnom limbu ti cekas pucanje balona,imas planowe i malo se trudis al nemas wolje i ne boris se dowoljno.to sto radis mora al tesko moze bolje,jer nema posebnog cilja,wec maglowitih zelja,jer nemas kog da bude twoj klown a i ne smatras ni da bi bio dobra polowina jer na kraju si ostecena roba,ko nowa nekim klownowima mozda najlepsa i najdraza,al sebi nemoguca u jednacini sa necim lepim,jer si komplesas sa nenormalnim stawowima i wise se ebes u zdraw mozak neko najwece dileje sweta,i filozofiras prewise,i swima si srecni zvrk a od sebe bezis ko djawo od krsta;)



/QUOTE]

UH, BOK TE...
treba ovo sve analizirati...pa ne mogu u ovo doba...:worth:
ewo da ti skratim imas osobu koja je mnogo samokriticna,sa nenormalnim stawowima,okruzena tragikomikom ziwota,pistaljkama,andjelima koji su umorni,kriticnim jedinkama,lepim i ruznim,osoba alergicna na strepnju,swesna neizbeznosti nekih ziwotnih carolija i saswim je kul i ona to moze bez obzira na swe i moci ce al je prazina unistawa i korak u prazno,u sustini klowan oklopnik iscrpljena kukawica,koja i da to nije ima neke cwrcke u glawi koje je koce a za ostalo nije ništa ni preostalo,mozda samo da serucka po netu u kasno nocne sate.ne trazi sawet koliko distrakciju gde ce da izbaci radost iz sebe,a ziwot ko ziwot swe ce to doci..

- - - - - - - - - -

al sam skratila duza je od prwe porukeXDxaxaxa
 
:lol:

- - - - - - - - - -

Svi zivotni problemi se lako resavaju mudroscu osim zdravlja i finansija. Ako dodje do njesra u te 2 oblasti, to se ne vadi lako, a ovo twoje swatke pricice kojima se smejem placuci ne znam sta da ti kazem moja mawa Weeee.... :malav:

Ma zezam se, znam sta da ti kazem...:malav:

Nadji nekog dobrog frajera i izyebi se maximalno. Problem solved.;)
 
Poslednja izmena:
:lol:

- - - - - - - - - -

Svi zivotni problemi se lako resavaju mudroscu osim zdravlja i finansija. Ako dodje do njesra u te 2 oblasti, to se ne vadi lako, a ovo twoje swatke pricice kojima se smejem placuci ne znam sta da ti kazem moja mawa Weeee.... :malav:

Ma zezam se, znam sta da ti kazem...:malav:

Nadji nekog dobrog frajera i izyebi se maximalno. Problem solved.;)
tebi izgleda ne walja ponawljati da pogresno pretpostawljas sta ja ímam a sta nemam od problema,cak widim da si se od swega fokusirao na jedan,koji swakako ni ne bí mogao lako da se resi jer ukljucuje dr cinjenice,ni od swega nije najbitniji(neko 4 mesto)al kome ja pricam..al brawo smorisa samo nastawi sa detektiwskim akcijama..
 
jel bi mogli reci owo ja sam svoj najveci neprijatelj?i zasto kocite sebe?jel je to neka neisprawna logika potkowana neisprawnim/ugrozenim emocijama,ili pak neki skup wama isprawnih principa neuskladjenih sa 'modernim' swetom?
zasto ljudi cesto imaju wise snage da se bore za dr nego za sebe?
gde ste zapeli i zasto?i ako ste se otpleli kako ste to uspeli?
komromitowanjem principa, smanjenjem zelja ili wecom borbom za ono sto zelite(ali bez owa prwa 2)?
ne brate nema u meni trunke mazohizma ni sirovosti,nikakvog vampirizma,to sto nekad uradim za druge na svoju stetu je ispravan put bogom utaban
 
jel bi mogli reci owo ja sam svoj najveci neprijatelj?i zasto kocite sebe?jel je to neka neisprawna logika potkowana neisprawnim/ugrozenim emocijama,ili pak neki skup wama isprawnih principa neuskladjenih sa 'modernim' swetom?
zasto ljudi cesto imaju wise snage da se bore za dr nego za sebe?
gde ste zapeli i zasto?i ako ste se otpleli kako ste to uspeli?
komromitowanjem principa, smanjenjem zelja ili wecom borbom za ono sto zelite(ali bez owa prwa 2)?

odlicna tema, lepo postavljena, dobra pitanja,ali...
mrzi me sad da kuckam sve to...
javi se da popijemo kafu, pa da ti ispricam...
lakse je, majke mi...:lol:
 
jel bi mogli reci owo ja sam svoj najveci neprijatelj?i zasto kocite sebe?jel je to neka neisprawna logika potkowana neisprawnim/ugrozenim emocijama,ili pak neki skup wama isprawnih principa neuskladjenih sa 'modernim' swetom?
zasto ljudi cesto imaju wise snage da se bore za dr nego za sebe?
gde ste zapeli i zasto?i ako ste se otpleli kako ste to uspeli?
komromitowanjem principa, smanjenjem zelja ili wecom borbom za ono sto zelite(ali bez owa prwa 2)?

Strah je uvek najveca kocnica.
Desi mi se da kocim sebe jer se plasim promene, lepo mi je u mom kavezu ali zelim i da izadjem iz njega.
Tesko je izadji, kao sto se tesko ustaje iz toplog kreveta u hladnoj sobi.

Otpetlja se kada se stigne do kraja, do ivice ponora ili do zida. Tada mora da se bori za bolje sutra da se ne produzi trenutno stanje koje moze ostati isto ili postati gore.


Nema lock i ne seruckas puno posle ponoci, mislim da ti tada najbolje radi mozak :cmok:
 
tebi izgleda ne walja ponawljati da pogresno pretpostawljas sta ja ímam a sta nemam od problema,cak widim da si se od swega fokusirao na jedan,koji swakako ni ne bí mogao lako da se resi jer ukljucuje dr cinjenice,ni od swega nije najbitniji(neko 4 mesto)al kome ja pricam..al brawo smorisa samo nastawi sa detektiwskim akcijama..

Jeste da volim malo da te zezam i zezuckam na sitno, ali meni mnogi oni tvoji problemi deluju bas preterano naivno, cak toliko naivno da mi se prosto placucka od naivnosti tvojih problemcica.
Ne seruckas naravno, ali ne znam kako ozbiljno da te shvatim kad je kod tebe zapravo sve sawrseno.:lol:
 
kad nemas egzistencijalnih problema nadje se nesto drugo sto moze prilicno da te nervira a da drugima deluje smesno

- - - - - - - - - -

to je i dobro, malo ti smanji tvoje, ali nekako ne obrise ga.

tako dobro je nekako poznavati sebe pa ne upadati u opasne situacije, nekad samo ti znas sta je lose i sta treba

mada nekad covek odluci da bude kreten, cuvajte se toga, ako si malo kreten stani razmisli pa se odkretenisi. mada opet neko voli i da se samomuci na neke teme ne skrece misli. pazite se ako vas uhvati bunilo i cini vam se da je mnogo toga dozvoljeno, slusajte svog cuvara u sebi koji vas upozorava, ne cuskajte ga
: )))
mada nekad mozes slusati i druge ali nekad ne vredi
 
Poslednja izmena:
Koliko puta sam sama dosla da tog zakljucka da sam sama sebi najveci neprijatelj.Uvek sam previse razmisljala o drugima a premalo o sebi ,pa sam shodno tome i donosila odluke u zivotu.Sada su svi bezbrizni i stecni a ja....ja sam ostala sama sa svojim odlukama koje su me unistile.Nazalost,ja nisam imala sebe u zivotu ko bi se borio za mene.Ova tema mi je opet otvorila ranu...
 
ja jednom nisam dovoljno mislila o sebi i to me je promenilo, nisam htela tako da se promenim, a mozda i umisljam
ali sta je tu je neke stvari ne mozes da promenis ali dok mozes da utices treba, ali nekad signali nisu dovoljno jasni
umoris se na kraju i od tog vrtenja a situacija je gora po tebe na neki nacin

ima nekih jos situacija gde mislim da je moglo drugacije ali nema veze
 
jel bi mogli reci owo ja sam svoj najveci neprijatelj?i zasto kocite sebe?jel je to neka neisprawna logika potkowana neisprawnim/ugrozenim emocijama,ili pak neki skup wama isprawnih principa neuskladjenih sa 'modernim' swetom?
zasto ljudi cesto imaju wise snage da se bore za dr nego za sebe?
gde ste zapeli i zasto?i ako ste se otpleli kako ste to uspeli?
komromitowanjem principa, smanjenjem zelja ili wecom borbom za ono sto zelite(ali bez owa prwa 2)?

Covek sebi predstavlja najvecu prepreku i kocnicu u zivotu. Tek kad sebe prevazidjemo mozemo da postanemo "veliki". To na zalost jos ne znam, jer mi je tek 15 godina, ali ima par ljudi u mojoj okolini iz cijih sam uspeha izvukao ovu pouku. Zasto imamo vise snage da se borimo za druge, ne znam. Mora da smo iskonski dobri, ne znam... "teska filozofija" :D
 
kad ti svemir ide naruku nemoj ga terati. mozda i ne ide ali moras znati posle

- - - - - - - - - -

nije valjda to

gurdjijev je rekao valjda da bi bio altruista prvo moras biti egoista to je dobro mada ne idem tamo. i sta ti maloletan trazis ovde
 
Poslednja izmena:
Moze se tako reci, mada moja najveca kocnica je strah od nepoznatog i zelja da ostanem u "sigurnoj zoni".
Neuskladjen sam ja sa modernim svetom, samo tako, zato je lepo u sigurnoj zoni, nema neizvenosti, nema straha, uzbudjenja, mir i tisina.

A u tome je i sva problematika, jer zivot je van sigurne zone, ne u njoj.
 

Back
Top