Optužnica za ubistva Srba u Livnu

Atomiswave

Veoma poznat
Poruka
12.629
Beograd -- Tužilaštvo u BiH podiglo je optužnicu protiv tri bivša pripadnika Vojne policije HVO za stradanje više od 300 žrtava srpske nacionalnosti u Livnu 1992. i 1993.

Tri osobe su optužene zahvaljujući saradnji srpskog i bosanskog tužilaštva.

Optužnica Posebnog odeljenja za ratne zločine Tužilaštva BiH tereti Zdenka Andabaka, Muamira Jašarevića i Seada Velagića za krivično delo zločin protiv čovečnosti iz člana 172. KZ BiH.

Kako se navodi u optužnici, oni su optuženi da su u širokom i sistematičnom napadu HVO i Vojne policije HVO, usmerenom protiv civilnog stanovništva srpske nacionalnosti opštine Livno, od aprila 1992. do jula 1993. godine, protivzakonito zatvarali i mučili civile u školi "Ivan Goran Kovačić" i ubili 16 srpskih civila.

Značajan doprinos u rasvetljavanju ratnih zločina u školi „Ivan Goran Kovačić“ u Livnu dali su Tužilaštvo za ratne zločine i Služba za otkrivanje ratnih zločina pri MUP-u Srbije u istraživanju ratnih zločina počinjenih nad Srbima tokom sukoba na terotoriji nekadašnje SFRJ.

Tužilaštvo BiH je, uz optužnicu, predložilo ispitivanje više od 80 svedoka, od kojih neki danas žive u Srbiji, a priloženo je više od 120 dokaza pribavljenih, između ostalog, saradnjom sa Tužilaštvom za ratne zločine Republike Srbije na osnovu Protokola o ustupanju dokaza.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=02&nav_category=64&nav_id=975964

Konacno dobre vesti za familije srpskih zrtava. Ustaski poskoci u BIH ce potrefiiti zatvor.
 
Треба поздравити ово али и запитати се,докле ће одговарати само Срби и Хрвати у БиХ?
Шта тебе брига за Хрвате?

Ко у Хрватској одговара за злочине над Србима? Нико.
Ко одговара за злочине над Хрватима? Опет Срби.

Зашто Срби брину хрватски интерес кад они умеју сами да воде рачуна о себи???

Глупи Срби.
 
Шта тебе брига за Хрвате?

Ко у Хрватској одговара за злочине над Србима? Нико.
Ко одговара за злочине над Хрватима? Опет Срби.

Зашто Срби брину хрватски интерес кад они умеју сами да воде рачуна о себи???

Глупи Срби.

Не интересују ме Хрвати.
Интересује ме када ће муслимани одговарати за злочине над Србима,шта ти мислиш када ће се то догодити ?
 
Шта тебе брига за Хрвате?

Ко у Хрватској одговара за злочине над Србима? Нико.
Ко одговара за злочине над Хрватима? Опет Срби.

Зашто Срби брину хрватски интерес кад они умеју сами да воде рачуна о себи???

Глупи Срби.

Немој тако. ;) "Одговарају" они и бивају ослобођени. Зар се нису за то "борили"? Мислим, убио 10, 15, 50 Срба... шта је то на преосталих 10-ак "миљуна"? И ми ћемо опет ићи на хрватско море, куповати хрватске производе, лапрдати о њиховој "уљуђености", о белом Загреб граду, а они ће нас првом приликом опет кла*и...
 
Не интересују ме Хрвати.
Интересује ме када ће муслимани одговарати за злочине над Србима,шта ти мислиш када ће се то догодити ?

Онда не помињи Хрвате.

Мене занима кад ће и Хрвати и муслимани одговарати за почињене злочине.
А одговараће никад у овој констелацији ствари на светском плану, а и домаћем.
 
Онда не помињи Хрвате.

Мене занима кад ће и Хрвати и муслимани одговарати за почињене злочине.
А одговараће никад у овој констелацији ствари на светском плану, а и домаћем.

Тужилаштво БиХ,о томе говорим,не о Хагу...
То тужилаштво врши процесе само против Срба и делимично Хрвата...муслимана нема на оптуженичкој клупи.
 
Онда не помињи Хрвате.

Мене занима кад ће и Хрвати и муслимани одговарати за почињене злочине.
А одговараће никад у овој констелацији ствари на светском плану, а и домаћем.

Kako kada, pa kao i u svakom ratu, odgovara strana koja izgubi rat, pa eto ti i tvog odgovora.
Kad Srbija bude pobedila u ratu tada ce druga strana da odgovara.

@tema

Svi zlocinci treba da odgovaraju, pogotovu oni koji su cinili zlocine protiv civilnog stanovnistva.
 
Шта тебе брига за Хрвате?

Ко у Хрватској одговара за злочине над Србима? Нико.
Ко одговара за злочине над Хрватима? Опет Срби.

Зашто Срби брину хрватски интерес кад они умеју сами да воде рачуна о себи???

Глупи Срби.

:super: ...
 
Slabi, jadni, uniženi, gladni, bolesni i nedostojni sugrađani pomeraju granicu i kriterijum dna ...

Mi smo uveli novu disciplinu........."kopanje dna":) Svakim danom, iznova dokazujemo da smo krpa od naroda (veliki deo nas, ne svi). Sad, ovo sve da prodje u sekundi, i da nas ostave na miru, opet bih se lose osecao zbog svega prozivljenog zbog nase gluposti. Bog nikako ne sme dopustiti da onaj deo "Srba" koji dopusta sve ovo, da prodje bez najteze kazne, a uveren sam da smrt sigurno nije najteza kazna za ovu izdaju otadzbine i pasivnost prema njenoj propasti.

- - - - - - - - - -

Kol'ko ono dobi godina ....onaj monstrum iz Karlovca......sto zakla na Koranskom mostu 13 vojnika!!!!......CETRI GODINE !!!!......Hrvati su civilizacijska sramota......a politicki "Srbijanci" su rame uz rame sa njima!
 
Немој тако. ;) "Одговарају" они и бивају ослобођени. Зар се нису за то "борили"? Мислим, убио 10, 15, 50 Срба... шта је то на преосталих 10-ак "миљуна"? И ми ћемо опет ићи на хрватско море, куповати хрватске производе, лапрдати о њиховој "уљуђености", о белом Загреб граду, а они ће нас првом приликом опет кла*и...

ovce treba šišati a ovaca je uvek bilo i biće...
 

Back
Top