До ћирилице у пасошу уз помоћ заштитника грађана

franak

Buduća legenda
Poruka
27.549
Захтев Владислава Грујића из Београда МУП-у Србије, наизглед је био једноставан: желео је да му у пасошу лични подаци буду уписани ћирилицом, по Уставу, службеним писмом Републике Србије. Али морало је да прође две године дописивања са државним органима, чекања на одговоре и тумачења слова закона, да би захтев Владислава Грујића био делимични испуњен и да би он добио пасош у којем су му име и презиме уписани ћирилицом. Све то остварио је захваљујући праву које је закон предвидео за припаднике националних мањина
 
To sto u nasim pasosima,na naslovnoj strani,pise cirilicom,to je preispoljna glupost.Uvek je na koricama pisalo:PASAPORTE.To je medjunarodni termin za pasose.
Izigravati neki lazni nacionalizam na medjunarodnim ispravama (kakav je pasos), to je kvazi nacionalizam,dostojan jedne budaletine,kakav je Seselj.Svoj nacionalni
ponos,ne dikazuje se ni pisanjem ni recima.On se pokazuje svojim ponasanjem.Ukoliko mi,kada se nadjemo bilo gde u inostranstvu,prilagodimo svoje licno
ponasanje,po svetski priznatim standardima,nas ce svi ceniti i ukazivati nam postovanje.A to,sto smo "izboksovali" cirilicu,na koricama pasosa,to je poraz
primitivnih nacionalista.
 
To sto u nasim pasosima,na naslovnoj strani,pise cirilicom,to je preispoljna glupost.Uvek je na koricama pisalo:PASAPORTE.To je medjunarodni termin za pasose.
Izigravati neki lazni nacionalizam na medjunarodnim ispravama (kakav je pasos), to je kvazi nacionalizam,dostojan jedne budaletine,kakav je Seselj.Svoj nacionalni
ponos,ne dikazuje se ni pisanjem ni recima.On se pokazuje svojim ponasanjem.Ukoliko mi,kada se nadjemo bilo gde u inostranstvu,prilagodimo svoje licno
ponasanje,po svetski priznatim standardima,nas ce svi ceniti i ukazivati nam postovanje.A to,sto smo "izboksovali" cirilicu,na koricama pasosa,to je poraz
primitivnih nacionalista.

Čirilicu na koricama pasoša "izboksovala" je država.Ime i prezime na ćirilici "Izboksovali" su njih par možda,Šešelj neverujem da može ipak su to organi vlasti.Više me interesuje npr.kako je "izboksovao" Djoković za sebe i za ženu.Primer:Zove li se Djoković ili Đoković.
Zna li neko kako se preziva supruga Gospođa Djoković ili Đoković? Priznaćete da to u inostranstvu nije svejedno ili Vam počinje prezime sa DJ ili Đ.
 
Na pasošu treba da piše međunarodna oznaka za pasoš PASEPORTE (ili kako već) a zatim na našem jeziku i ćirilicom i latinicom. Srbija ima dva pisma, i ćirilicu i latinicu i oba su ravnopravna. Zapravo bila su ravnopravna dok neko nije stavio u ustav da je ćirilica pismo za službenu upotrebu, a to se odnosi na državne organe i slično. Privatni sektor i građani mogu koristiti i ćirilicu i latinicu. Sada je pitanje šta je pasoš, da li je to službeni dokument ili nije. Svakako ga izdaje službeni/državni organ, ali je korisnik privatno lice pa je sad malo teže odrediti mu pripadnost. Ja preferiram više latinicu iz praktičnih razloga, većina ljudi isto tako, to nema nikakve veze sa nacionalizmom ili anti-nacionalizmom. Nisam pobornik zakonskog nametanja pisma, pismo nekog naroda je ono pismo koje narod koristi.
 
Po meni treba hapsiti ovakve likove i oduzeti im drzavljanstvo. Samo nas kostaju vise i kostaju ovu drzavu zbog njihovog cefa. Strpati ga u neki rudnik pa nek masta tamo o cirilici.

Bitno je da se okrenemo produktivnosti a ne za*ebancijama.

Potpuno se slažem treba se okrenuti produktivnosti a ne za........a.Slažem se i to da treba hapsiti pojedine.Ali koga hapsiti?Državu nije izvodljivo uhapsiti.Država je ta koja donosi dvojake zakone a onda službenik ima mogućnost da tumači ovako ili onako a običan
građanin mora da traži vezu kako mu odgovara jer mu nije svejedno kako će mu ovaj napisati pasoš.sa Dj ili Đ Šta ustvari nije jasno?
 
ja smatram da treba da pise i cirilicom i latinicom, mada sam sad proverio, grci na primer korice samo na grckom a unutrasnja strana ima i grcki i latinica:

Greek_passport_biodata_page.png


ruski pasos ima cirilicu i latinicu:

Russian_ePassport.jpg
 
Po meni treba hapsiti ovakve likove i oduzeti im drzavljanstvo. Samo nas kostaju vise i kostaju ovu drzavu zbog njihovog cefa. Strpati ga u neki rudnik pa nek masta tamo o cirilici.

Bitno je da se okrenemo produktivnosti a ne za*ebancijama.

ma nemoj. Svi narodi postuju svoje pismo i tradiciju jedino Srbi pisaju na nju. Ja posto moram uskoro da menjam pasos trazicu takodje isti na cirilici
 
ma nemoj. Svi narodi postuju svoje pismo i tradiciju jedino Srbi pisaju na nju. Ja posto moram uskoro da menjam pasos trazicu takodje isti na cirilici

Nas narod ne menja tradiciju. Ja sam evropski patriota i ponosim se time. Volim engleski jezik i smatram da bi trebalo svi mi evropljani da uvedemo zakon takav da se u svim skolama u nasoj drzavi obavlja nastava na engleskom jeziku. Tako bi buduce generacije mogle lakse da predju na jedan zajednicki jezik. Upravo to ce nama svim evropljanima pomoci da se jos vise ujedinimo i da budemo stvarno jedan narod sa jednim jezikom, jednom valutom i konacno da budemo jedna nacija.

Za kraj poslusaj malo nasu himnu:

A kasnije izbaciti pojedinacne zemlje trenutne clanice i staviti samo ime nase drzave "UNITED STATES OF EUROPE" i nas grb. Ni na Americkom pasosu nema 51 drzava koje cine United States of America. Nema potrebe za time i samo bi se narusio nas nacionalni identitet.
 
Poslednja izmena:
Nas narod ne menja tradiciju. Ja sam evropski patriota i ponosim se time. Volim engleski jezik i smatram da bi trebalo svi mi evropljani da uvedemo zakon takav da se u svim skolama u nasoj drzavi obavlja nastava na engleskom jeziku. Tako bi buduce generacije mogle lakse da predju na jedan zajednicki jezik. Upravo to ce nama svim evropljanima pomoci da se jos vise ujedinimo i da budemo stvarno jedan narod sa jednim jezikom, jednom valutom i konacno da budemo jedna nacija.

Za kraj poslusaj malo nasu himnu:

A kasnije izbaciti pojedinacne zemlje trenutne clanice i staviti samo ime nase drzave "UNITED STATES OF EUROPE" i nas grb. Ni na Americkom pasosu nema 51 drzava koje cine United States of America. Nema potrebe za time i samo bi se narusio nas nacionalni identitet.

Tako je imala i Jugoslavija jedan pasoš i putovali smo u više zemalja ali Amerika to nije dozvoljavala i po svaku cenu svuda gde je mogla "uterivala" demokratiju.
 
Nas narod ne menja tradiciju. Ja sam evropski patriota i ponosim se time. Volim engleski jezik i smatram da bi trebalo svi mi evropljani da uvedemo zakon takav da se u svim skolama u nasoj drzavi obavlja nastava na engleskom jeziku. Tako bi buduce generacije mogle lakse da predju na jedan zajednicki jezik. Upravo to ce nama svim evropljanima pomoci da se jos vise ujedinimo i da budemo stvarno jedan narod sa jednim jezikom, jednom valutom i konacno da budemo jedna nacija.

Za kraj poslusaj malo nasu himnu:

A kasnije izbaciti pojedinacne zemlje trenutne clanice i staviti samo ime nase drzave "UNITED STATES OF EUROPE" i nas grb. Ni na Americkom pasosu nema 51 drzava koje cine United States of America. Nema potrebe za time i samo bi se narusio nas nacionalni identitet.

Milioni ljudi su ponosni na svoj maternji jezik , a ti si tu iz nistavila da dajes svoje predloge.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top