До ћирилице у пасошу уз помоћ заштитника грађана
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: До ћирилице у пасошу уз помоћ заштитника грађана

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Podrazumevano До ћирилице у пасошу уз помоћ заштитника грађана

Захтев Владислава Грујића из Београда МУП-у Србије, наизглед је био једноставан: желео је да му у пасошу лични подаци буду уписани ћирилицом, по Уставу, службеним писмом Републике Србије. Али морало је да прође две године дописивања са државним органима, чекања на одговоре и тумачења слова закона, да би захтев Владислава Грујића био делимични испуњен и да би он добио пасош у којем су му име и презиме уписани ћирилицом. Све то остварио је захваљујући праву које је закон предвидео за припаднике националних мањина

Ističe se Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    493
    Reputaciona moć
    95

Podrazumevano Re: До ћирилице у пасошу уз помоћ заштитника грађана

To sto u nasim pasosima,na naslovnoj strani,pise cirilicom,to je preispoljna glupost.Uvek je na koricama pisaloASAPORTE.To je medjunarodni termin za pasose.
    Izigravati neki lazni nacionalizam na medjunarodnim ispravama (kakav je pasos), to je kvazi nacionalizam,dostojan jedne budaletine,kakav je Seselj.Svoj nacionalni
    ponos,ne dikazuje se ni pisanjem ni recima.On se pokazuje svojim ponasanjem.Ukoliko mi,kada se nadjemo bilo gde u inostranstvu,prilagodimo svoje licno
    ponasanje,po svetski priznatim standardima,nas ce svi ceniti i ukazivati nam postovanje.A to,sto smo "izboksovali" cirilicu,na koricama pasosa,to je poraz
    primitivnih nacionalista.
    MENS SANA IN CORPORE SANO!

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    To sto u nasim pasosima,na naslovnoj strani,pise cirilicom,to je preispoljna glupost.Uvek je na koricama pisaloASAPORTE.To je medjunarodni termin za pasose.
    Izigravati neki lazni nacionalizam na medjunarodnim ispravama (kakav je pasos), to je kvazi nacionalizam,dostojan jedne budaletine,kakav je Seselj.Svoj nacionalni
    ponos,ne dikazuje se ni pisanjem ni recima.On se pokazuje svojim ponasanjem.Ukoliko mi,kada se nadjemo bilo gde u inostranstvu,prilagodimo svoje licno
    ponasanje,po svetski priznatim standardima,nas ce svi ceniti i ukazivati nam postovanje.A to,sto smo "izboksovali" cirilicu,na koricama pasosa,to je poraz
    primitivnih nacionalista.
    Čirilicu na koricama pasoša "izboksovala" je država.Ime i prezime na ćirilici "Izboksovali" su njih par možda,Šešelj neverujem da može ipak su to organi vlasti.Više me interesuje npr.kako je "izboksovao" Djoković za sebe i za ženu.Primer:Zove li se Djoković ili Đoković.
    Zna li neko kako se preziva supruga Gospođa Djoković ili Đoković? Priznaćete da to u inostranstvu nije svejedno ili Vam počinje prezime sa DJ ili Đ.

Stara legenda LJILJA MMM (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3528

I kakve veze sve ovo ima sa ekonomijom?
    Sad će majka sve da vas narani....

Uvek u pravu
    Učlanjen
    07.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Na pasošu treba da piše međunarodna oznaka za pasoš PASEPORTE (ili kako već) a zatim na našem jeziku i ćirilicom i latinicom. Srbija ima dva pisma, i ćirilicu i latinicu i oba su ravnopravna. Zapravo bila su ravnopravna dok neko nije stavio u ustav da je ćirilica pismo za službenu upotrebu, a to se odnosi na državne organe i slično. Privatni sektor i građani mogu koristiti i ćirilicu i latinicu. Sada je pitanje šta je pasoš, da li je to službeni dokument ili nije. Svakako ga izdaje službeni/državni organ, ali je korisnik privatno lice pa je sad malo teže odrediti mu pripadnost. Ja preferiram više latinicu iz praktičnih razloga, većina ljudi isto tako, to nema nikakve veze sa nacionalizmom ili anti-nacionalizmom. Nisam pobornik zakonskog nametanja pisma, pismo nekog naroda je ono pismo koje narod koristi.

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Ja ne znam ni sta pise u mom i bas me briga

Primećen član
    Učlanjen
    22.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Po meni treba hapsiti ovakve likove i oduzeti im drzavljanstvo. Samo nas kostaju vise i kostaju ovu drzavu zbog njihovog cefa. Strpati ga u neki rudnik pa nek masta tamo o cirilici.

Bitno je da se okrenemo produktivnosti a ne za*ebancijama.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Citat Original postavio ipad Pogledaj poruku
    Po meni treba hapsiti ovakve likove i oduzeti im drzavljanstvo. Samo nas kostaju vise i kostaju ovu drzavu zbog njihovog cefa. Strpati ga u neki rudnik pa nek masta tamo o cirilici.

Potpuno se slažem treba se okrenuti produktivnosti a ne za........a.Slažem se i to da treba hapsiti pojedine.Ali koga hapsiti?Državu nije izvodljivo uhapsiti.Država je ta koja donosi dvojake zakone a onda službenik ima mogućnost da tumači ovako ili onako a običan
    građanin mora da traži vezu kako mu odgovara jer mu nije svejedno kako će mu ovaj napisati pasoš.sa Dj ili Đ Šta ustvari nije jasno?

Primećen član saschap (avatar)
    Učlanjen
    05.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

ja smatram da treba da pise i cirilicom i latinicom, mada sam sad proverio, grci na primer korice samo na grckom a unutrasnja strana ima i grcki i latinica:

ruski pasos ima cirilicu i latinicu:

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    803

Руски пасош има руски и енглески, и ту нема забуне...
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1012

Из практичних разлога користим ћирилицу.. а што се тиче теме требало да пише међународна ознака плус ћирилица. Сасвим довољно.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    334

ma nemoj. Svi narodi postuju svoje pismo i tradiciju jedino Srbi pisaju na nju. Ja posto moram uskoro da menjam pasos trazicu takodje isti na cirilici
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Primećen član
    Učlanjen
    22.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Citat Original postavio pivosok Pogledaj poruku
    ma nemoj. Svi narodi postuju svoje pismo i tradiciju jedino Srbi pisaju na nju. Ja posto moram uskoro da menjam pasos trazicu takodje isti na cirilici
    Nas narod ne menja tradiciju. Ja sam evropski patriota i ponosim se time. Volim engleski jezik i smatram da bi trebalo svi mi evropljani da uvedemo zakon takav da se u svim skolama u nasoj drzavi obavlja nastava na engleskom jeziku. Tako bi buduce generacije mogle lakse da predju na jedan zajednicki jezik. Upravo to ce nama svim evropljanima pomoci da se jos vise ujedinimo i da budemo stvarno jedan narod sa jednim jezikom, jednom valutom i konacno da budemo jedna nacija.

Za kraj poslusaj malo nasu himnu: https://www.youtube.com/watch?v=Jo_-KoBiBG0 !
    https://www.youtube.com/watch?v=1uEYGBwhnJs
    treba sto vise nasu decu uciti evropskim vrednostima upravo na ovom primeru.

Zbog toga sto ima mnogo izdajnika u nasoj zemlji (ruskih placenika) to nas i sprecava da napredujemo ekonomski i ka sto vecem ujedinjenju.

Zato treba STO PRE hitno napraviti EVROPSKI pasos na engleskom i svima da se izdaje takav pasos! Jedan JEDINI EVROPSKI pasos!!
    Nadam se da ce se nas evropski san ostvariti! ZIVELA EVROPA! ZIVELE SVE EVROPSKE PATROTE!

Kakva bre cirilica kakvi bakraci.

U najgorem slucaju bi za prelazno resenje trebalo svima napraviti ovakve pasose.
    https://i.imgur.com/Z0BdDgy.png

A kasnije izbaciti pojedinacne zemlje trenutne clanice i staviti samo ime nase drzave "UNITED STATES OF EUROPE" i nas grb. Ni na Americkom pasosu nema 51 drzava koje cine United States of America. Nema potrebe za time i samo bi se narusio nas nacionalni identitet.
    Poslednji put ažurirao/la ipad : 06.04.2015. u 07:02

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Nas narod ne menja tradiciju. Ja sam evropski patriota i ponosim se time. Volim engleski jezik i smatram da bi trebalo svi mi evropljani da uvedemo zakon takav da se u svim skolama u nasoj drzavi obavlja nastava na engleskom jeziku. Tako bi buduce generacije mogle lakse da predju na jedan zajednicki jezik. Upravo to ce nama svim evropljanima pomoci da se jos vise ujedinimo i da budemo stvarno jedan narod sa jednim jezikom, jednom valutom i konacno da budemo jedna nacija.

Zbog toga sto ima mnogo izdajnika u nasoj zemlji (ruskih placenika) to nas i sprecava da napredujemo ekonomski i ka sto vecem ujedinjenju.

Zato treba STO PRE hitno napraviti EVROPSKI pasos na engleskom i svima da se izdaje takav pasos! Jedan JEDINI EVROPSKI pasos!!
    Nadam se da ce se nas evropski san ostvariti! ZIVELA EVROPA! ZIVELE SVE EVROPSKE PATROTE!

U najgorem slucaju bi za prelazno resenje trebalo svima napraviti ovakve pasose.

A kasnije izbaciti pojedinacne zemlje trenutne clanice i staviti samo ime nase drzave "UNITED STATES OF EUROPE" i nas grb. Ni na Americkom pasosu nema 51 drzava koje cine United States of America. Nema potrebe za time i samo bi se narusio nas nacionalni identitet.
    Tako je imala i Jugoslavija jedan pasoš i putovali smo u više zemalja ali Amerika to nije dozvoljavala i po svaku cenu svuda gde je mogla "uterivala" demokratiju.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    334

Milioni ljudi su ponosni na svoj maternji jezik , a ti si tu iz nistavila da dajes svoje predloge.
    Poslednji put ažurirao/la LJILJA MMM : 06.04.2015. u 12:58
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Slične teme

1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.04.2005., 17:16
  2. ПОМОЋ !
    Autor Владан u forumu Istorija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.02.2005., 23:24
  3. треба ми мала помоћ!
    Autor фигхтер u forumu Video igre
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.05.2004., 23:23
  4. Потребна ми је ваша помоћ!