Sve dobre emisije prikazuju noću

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Prošle noći je bila emisija na tv-u koja me šokirala . Bila je riječ o produkciji mesa tačnije uzgajanje životinja . Jedan naučnik je reko "trenutno čovečanstvo zdere ovaj svijet" problematicno je da sve manje ima zemlje za sejanje soje koja je glavni sastav za prehranjivanje stoke . Prognoze su grozne naučnici tvrde da svak od nas pojede oko 64 kg mesa i mesnih produkata .

Ja sam veganka ali ukućani nemaju namjeru da odustanu od mesa tako da je kompromis da svaki drugi ili treći dan spremim nešto mesnato stim se slažu .

Da li vi razmišljate o tim stvarima i koliko puta sedmično jedete meso ili mesnate produkte ?
 
Prošle noći je bila emisija na tv-u koja me šokirala . Bila je riječ o produkciji mesa tačnije uzgajanje životinja . Jedan naučnik je reko "trenutno čovečanstvo zdere ovaj svijet" problematicno je da sve manje ima zemlje za sejanje soje koja je glavni sastav za prehranjivanje stoke . Prognoze su grozne naučnici tvrde da svak od nas pojede oko 64 kg mesa i mesnih produkata .

Ja sam veganka ali ukućani nemaju namjeru da odustanu od mesa tako da je kompromis da svaki drugi ili treći dan spremim nešto mesnato stim se slažu .

Da li vi razmišljate o tim stvarima i koliko puta sedmično jedete meso ili mesnate produkte ?

Nije ni čudo da si veganka, kada znanje skupljaš iz noćnog programa na televiziji.
 
Jedem meso uglavnom svaki dan.
Najviše volim ćureće i pileće belo meso, i to recimo rolovano sa šunkom i sirom..... mljac.

Volim i teletinu i junetinu, npr. juneće šnicle u sosu sa lovorovim listom...... mljac.
Svinjetinu tolerišem kad baš nema ništa drugo.
Lignje..........mljac.
Ribu volim takođe, ali je najređe jedem.

Evo jedna krasna sličica, da ukrasimo ovu krasnu temu:

34199_punjeno-curece_public_shutterstock__Di002736106.jpg
 
Prošle noći je bila emisija na tv-u koja me šokirala . Bila je riječ o produkciji mesa tačnije uzgajanje životinja . Jedan naučnik je reko "trenutno čovečanstvo zdere ovaj svijet" problematicno je da sve manje ima zemlje za sejanje soje koja je glavni sastav za prehranjivanje stoke . Prognoze su grozne naučnici tvrde da svak od nas pojede oko 64 kg mesa i mesnih produkata .

Ja sam veganka ali ukućani nemaju namjeru da odustanu od mesa tako da je kompromis da svaki drugi ili treći dan spremim nešto mesnato stim se slažu .

Da li vi razmišljate o tim stvarima i koliko puta sedmično jedete meso ili mesnate produkte ?

nista novo kod tebe.promeni nik u Šokirana :lol:

- - - - - - - - - -

Jedem meso uglavnom svaki dan.
Najviše volim ćureće i pileće belo meso, i to recimo rolovano sa šunkom i sirom..... mljac.

Volim i teletinu i junetinu, npr. juneće šnicle u sosu sa lovorovim listom...... mljac.
Svinjetinu tolerišem kad baš nema ništa drugo.
Lignje..........mljac.
Ribu volim takođe, ali je najređe jedem.

Evo jedna krasna sličica, da ukrasimo ovu krasnu temu:

34199_punjeno-curece_public_shutterstock__Di002736106.jpg

:zaljubljena:
 
Da li vi razmišljate o tim stvarima i koliko puta sedmično jedete meso ili mesnate produkte ?
Da, razmisljam o zdravlju, meso ne jedem i za pohvalu je sto upoznajem svakodnevno sve veci broj ljudi koji ostavljaju tu namirnicu i popravljaju svoju zdravstvenu situaciju. Ja ga ne jedem zbog etike, ljudi uglavnom kada dobiju zdravstveni problem i malo ko se vrati na taj rezim kada uvidi blagodeti koje daje pravilna ishrana, biljna.
 
Jedem meso uglavnom svaki dan.
Najviše volim ćureće i pileće belo meso, i to recimo rolovano sa šunkom i sirom..... mljac.

Volim i teletinu i junetinu, npr. juneće šnicle u sosu sa lovorovim listom...... mljac.
Svinjetinu tolerišem kad baš nema ništa drugo.
Lignje..........mljac.
Ribu volim takođe, ali je najređe jedem.

Evo jedna krasna sličica, da ukrasimo ovu krasnu temu:

34199_punjeno-curece_public_shutterstock__Di002736106.jpg

I na kraju sve to ostaviš u toaletu :(
 
Uopste mi nije jasno da neko ne voli svinjetinu :(
Jedem meso 6 puta nedeljno u proseku desi se ponekad vegetarijasnki rucak.ne bih normalno funkcionisala bez mesa I povrca .voce ne konzumiram.testo bih mogla da izbacim ali volim :(
Ne podnosim végétarijanske monologe.a n'a stranu sto ih bas I ne smatram previse intelignetnim :)
 
Postoji jako dobra knjiga, preneću ti kako se zove. Ja je nisam čitao :lol: ali je MZ moja mesna zajednica hvali..znači da vredi, ona ima ukusa i sve, vrlo je pametna lol


Javiću ti, ako ne zaboravim, a neću najverovatnije da zab, nešto o holokaustu nad životinjama koje sprovodimo mi, ljudi.
 
Prošle noći je bila emisija na tv-u koja me šokirala . Bila je riječ o produkciji mesa tačnije uzgajanje životinja . Jedan naučnik je reko "trenutno čovečanstvo zdere ovaj svijet" problematicno je da sve manje ima zemlje za sejanje soje koja je glavni sastav za prehranjivanje stoke . Prognoze su grozne naučnici tvrde da svak od nas pojede oko 64 kg mesa i mesnih produkata .

Ja sam veganka ali ukućani nemaju namjeru da odustanu od mesa tako da je kompromis da svaki drugi ili treći dan spremim nešto mesnato stim se slažu .

Da li vi razmišljate o tim stvarima i koliko puta sedmično jedete meso ili mesnate produkte ?
Razmisljam o tim stvarima... ali ti si zeno vegan dva meseca i vec si krenula da sere... svaka ti cast.
Omfg.
Znaci tacno bih i vas i mesojede na vrbe tako zabrinute za covecanstvo.
 
Paranenormalna, ja tebe ipak smatram mentalno pretežno zdravom osobom, i tako to...
Kako se ti, kao veganka, osećaš kad vidiš ovog Kamaela? Odnosno, kad čitaš šta piše.

Najozbiljnije pitam - zar ti nije malo neprijatno kad ga vidiš, štobisereklo, ''na svojoj strani''?
Zar ne poželiš da ipak razmisliš još jednom o svojoj odluci?
 
A ovi vegeterijanci zdravlja radi... e tek mi se od vas sere... msm umrecete u svakom slucaju da se razumemo..
I da se razumemo ja sam vegeterijanac i jak zagovornik te ishrane, jer meni u glavi vise ne moze da se spoji da je neko u stanju da zakolje da bi jeo... ali vi sa kvazi razlozima, najvise uplaseni za svoju guzicu ste mi hit.
 
Brza hrana stvara zavisnost kao i heroin i cigarete i može da izazove gojaznost, pokazalo je najnovije istraživanje


Naučnici sa Istraživačkog instituta Skrips (Scripps) na Floridi ustanovili su da masna, slana i slatka hrana pokreće centre u mozgu koji izazivaju zadovoljstvo.
Reč je, naime, o istim centrima koji se pokreću pomoću droge ili nikotina.

Ovo otkriće, objavljeno u onlajn časopisu Nature Neuroscience, delimično objašnjava zašto gojaznost postaje sve veći problem širom sveta i zašto su lanci brze hrane tako popularni.
Naučnici su tokom istraživanja hranili miševe visoko kaloričnom, masnom hranom. Vrlo brzo životinje su počele da pokazuju znakove zavisnosti.


"Istraživanje pruža ubedljiv dokaz da se zavisnost od droga i gojaznost zasnivaju na istim neurobiološkim mehanizmima. Zato i jeste tako teško odupreti se nezdravoj ishrani, objasnio je profesor Pol Keni koji je predvodio istraživanje.


On je kazao da njihovo otkriće samo potkrepljuje ono što gojazne osobe već godinama ističu - da je izuzetno teško odvići se od brze hrane, kao što je narkomanima da ostave drogu ili pušačima da prestanu da puše.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top