Jeremić mogući naslednik Bana u UN?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
205.533
Jeremić mogući naslednik Bana u UN?

Generalnom sekretaru UN Ban-Ki Munu sledeće godine ističe drugi mandat na čelu svetske organizacije, a već se postavlja pitanje ko će ga zameniti. Na leto 2016. godine u UN će se glasati o tome ko će biti novi prvi čovek organizacije. Za sada se zna da će novi generalni sekretar UN biti iz neke od istočnoevropskih država.

Nezvanična trka je več počela. Put do fotelje Ban Ki Muna, međutim, vrlo je dugačak. Najpre, da bi neko uopšte postao kandidat, mora prvo da dobije zvaničnu podršku svoje države, a potom sledi dugačak put kroz lavirinte međunarodnog lobiranja. Ipak, u okruženju se već naziru kandidati.

Ministarka spoljnih poslova Hrvatske Vesna Pusić, generalna direktorka Uneska Irena Bokova (Bugarska), bivši predsednik Slovenije Danilo Tirk i šef diplomatije Slovačke Miroslav Lajčak poznati su kandidati za Banovog naslednika.

Iako je agencija Rojters svojevremeno bivšeg šefa srpske diplomatije Vuka Jeremića označila kao najozbiljnijeg kandidata za budućeg generalnog sekretara UN, on za sada nije ispunio prvi korak ka tom cilju. Još nema podrške iz Nemanjine 11.
Ostatak imate ovde, a sta mislite ima li Jeremic sanse i da li bi vam se dopalo da jednom i Srbin bude glavni baja u UN? Ako mene pitate - to bi bilo veoma lepo. :)
 
Јеремићева тактика је да гласање у Савету безбедности пропадне, па да се о новом Генералном секретару одлучује у Скупштини, где би имао веће шансе.

Дакле, у време највеће међународне кризе још од 1990. године он жели да појача сукобе, уместо да избор Генералног секретара буде нешто што ће да ублажи неслагања између великих сила.

Јеремија Поздерац је катастрофа за овај свет.



ПС. Мислите ли да ће Поздерац добити подршку Владе Србије?
 
Ostatak imate ovde, a sta mislite ima li Jeremic sanse i da li bi vam se dopalo da jednom i Srbin bude glavni baja u UN? Ako mene pitate - to bi bilo veoma lepo. :)

Kako bi to bilo dobro!!!:D

- - - - - - - - - -

Јеремићева тактика је да гласање у Савету безбедности пропадне, па да се о новом Генералном секретару одлучује у Скупштини, где би имао веће шансе.

Дакле, у време највеће међународне кризе још од 1990. године он жели да појача сукобе, уместо да избор Генералног секретара буде нешто што ће да ублажи неслагања између великих сила.

Јеремија Поздерац је катастрофа за овај свет.



ПС. Мислите ли да ће Поздерац добити подршку Владе Србије?

Citajuci neke patriote ovde moram da priznam da tvoje karikiranje nekih od njih bas ima smisla, nazalost.
No i ja sam rusofil, srpski nacionalista i patriota.
 
Како треба бирати директора Дома здравља (или пореске управе или предузећа или ...већ чега...)?

Треба да поставимо нашег човека за директора или квалитетног кандидата? Шта је боље?

Да вама неко да да бирате директора нпр. Завода за трансфузију? Вашег рођака или познаника или професионалца са одговарајућим квалитетима?

Хајде мало да причамо о његовим квалитетима а не о томе да је наш.
 
Како треба бирати директора Дома здравља (или пореске управе или предузећа или ...већ чега...)?

Треба да поставимо нашег човека за директора или квалитетног кандидата? Шта је боље?

Да вама неко да да бирате директора нпр. Завода за трансфузију? Вашег рођака или познаника или професионалца са одговарајућим квалитетима?

Хајде мало да причамо о његовим квалитетима а не о томе да је наш.

To je politicko, a ne strucno mesto stoga se ne gledaju ti kriterijumi o kojima pricas. Nemoj mi reci da verujes u svetsku pravdu i kako su prosli genseki UN bili olicenje strucnosti i ljudskih kvaliteta :roll:, a ne zapadnjacki rukopostavljenici.:kafa:

Jel jos uvek verujemo da su Nobelove nagrade zaista vredna svetska priznanja?:kafa::roll:
 
Како треба бирати директора Дома здравља (или пореске управе или предузећа или ...већ чега...)?

Треба да поставимо нашег човека за директора или квалитетног кандидата? Шта је боље?

Да вама неко да да бирате директора нпр. Завода за трансфузију? Вашег рођака или познаника или професионалца са одговарајућим квалитетима?

Хајде мало да причамо о његовим квалитетима а не о томе да је наш.

On je kao prvo mlad, covek bez ikakvog iskustva, njegovo je skolovanje malo nejasno, svi ovi prethodnici su em stariji ljudi, em su bili
dugo u visokoj diplomatiji, Vuk Jeremic je ko, sta? Voli tenis?:zcepanje:
 
To je politicko, a ne strucno mesto stoga se ne gledaju ti kriterijumi o kojima pricas. Nemoj mi reci da verujes u svetsku pravdu i kako su prosli genseki UN bili olicenje strucnosti i ljudskih kvaliteta :roll:, a ne zapadnjacki rukopostavljenici.:kafa:

Jel jos uvek verujemo da su Nobelove nagrade zaista vredna svetska priznanja?:kafa::roll:

Не мора он да има струку. Питао сам које квалитете он има за Генсека? Који је квалитет потребан за то место?

На том месту мора да буде неко ко ће да помири интересе две велике суперсиле. У овом тренутку свету треба мир а не заоштравање односа. Он ће више проблема да направи него што ће да доприноси миру у свету.

- - - - - - - - - -

Zasto? Sta taj Ban radi osim sto je veoma zabrinut kada se desi neki konflikt? Koja je njegova funkcija?

Бан управља администрацијом УН, тј. секретаријатом. Секретаријат је административни орган. Савет безбедности и Генерална скупштина су политички органи. Бан не треба да буде политичар.
 
Bilo bi lepo da bude nas covek...samo sto je ta funkcija izgubila autoritet..zna se ko odlucuje u UN...
А када је имао ауторитет?
Седамдесетих, када је на челу УН био нациста, осведочени учесник злодела над српским живљем на Козари и Поткозарју-Курт Валдхајм?
 
А када је имао ауторитет?
Седамдесетих, када је на челу УН био нациста, осведочени учесник злодела над српским живљем на Козари и Поткозарју-Курт Валдхајм?

Мислиш...функцкија нема ауторитет, па може и овај, а?
 
Не мора он да има струку. Питао сам које квалитете он има за Генсека? Који је квалитет потребан за то место?

На том месту мора да буде неко ко ће да помири интересе две велике суперсиле. У овом тренутку свету треба мир а не заоштравање односа. Он ће више проблема да направи него што ће да доприноси миру у свету.

- - - - - - - - - -



Бан управља администрацијом УН, тј. секретаријатом. Секретаријат је административни орган. Савет безбедности и Генерална скупштина су политички органи. Бан не треба да буде политичар.

Ja mislim da je to mesto zapravo borba za opravdanost i legalitet/legitimitet politickih odluka velikih sila, a ne mesto na kome svi zabludeli svetski mocnici treba da dodju da se pokaju, pomire svoje razlike i dovedu celu planetu u bolje sutra.:deda:

Vec zamisljam Mekejna, Klintonove, Blera i Busa sve sa onom Psaki kako dolaze pred Vuka Mirotocivog, celivaju mu sake i zahvaljuju se na mudrosti ocuvanja svetskog mira.:roll::rotf::rotf::rotf:

Koliko vi liberali mozete biti naivni, cisto me onako samo zanima?:kafa:
 
Не мислим да било ко треба да дође и моли за мир Генералног секретара.

Замисли на шта би личио циркус око избора Јеремића. Да настане хаос у Савету безбедности, кад Русија и Америка почну да блокирају једни друге. Па онда да се тако важно (или неважно) питање као што је избор Генсека пребаци на скупштину.

Зашто изазивати још један сукоб између великих сила? А јеремији је баш то намера. Да направи сукоб, јер другачије нема шансе да постане Генсек.
 
Не мислим да било ко треба да дође и моли за мир Генералног секретара.

Замисли на шта би личио циркус око избора Јеремића. Да настане хаос у Савету безбедности, кад Русија и Америка почну да блокирају једни друге. Па онда да се тако важно (или неважно) питање као што је избор Генсека пребаци на скупштину.

Зашто изазивати још један сукоб између великих сила? А јеремији је баш то намера. Да направи сукоб, јер другачије нема шансе да постане Генсек.
Nije Jeremija bitan, on je samo piun u igri velikih sila, a on na tom mestu je svojevrsan prst u oko Americi iz prostog razloga sto dolazi iz zemlje koja je bombardovana i satanizvana od strane SAD, sto ce svetu i svima slati sasvim drugu pricu od one koje SAD plasiraju.

Gensek mesto je dugo bio pod sapom SAD, a sada neke druge velike sile zele to da promene, a upravo zbog svega sto sam naveo on je zapravo savrsen izbor za kandidata zemalja BRIKS ili Rusije/Kine i uopste ne sumnjam da ce ukoliko bude po njihovom Jeremija biti gensek. Naravno ja ovo podrzavam.
 
Не мислим да било ко треба да дође и моли за мир Генералног секретара.

Замисли на шта би личио циркус око избора Јеремића. Да настане хаос у Савету безбедности, кад Русија и Америка почну да блокирају једни друге. Па онда да се тако важно (или неважно) питање као што је избор Генсека пребаци на скупштину.

Зашто изазивати још један сукоб између великих сила? А јеремији је баш то намера. Да направи сукоб, јер другачије нема шансе да постане Генсек.

Ma on covece nece uci ni u siri izbor. USA vodi tu glavnu rec, a razlog je taj sto od 5,3 milijardi koliko je budzet UNO 22% daje USA
Mitgliedstaat Beitrag
(in Prozent)
Vereinigte Staaten Vereinigte Staaten 22,0 %
Japan Japan 12,5 %
Deutschland Deutschland 8,0 %
Vereinigtes Königreich Vereinigtes Königreich 6,6 %
Frankreich Frankreich 6,1 %
Italien Italien 5,0 %
Kanada Kanada 3,2 %
Volksrepublik China Volksrepublik China 3,2 %
Spanien Spanien 3,2 %
Mexiko Mexiko 2,4

Rusija ocigledno ne daje nista ili nekoliko promila.
 
Ma on covece nece uci ni u siri izbor. USA vodi tu glavnu rec, a razlog je taj sto od 5,3 milijardi koliko je budzet UNO 22% daje USA
Mitgliedstaat Beitrag
(in Prozent)
Vereinigte Staaten Vereinigte Staaten 22,0 %
Japan Japan 12,5 %
Deutschland Deutschland 8,0 %
Vereinigtes Königreich Vereinigtes Königreich 6,6 %
Frankreich Frankreich 6,1 %
Italien Italien 5,0 %
Kanada Kanada 3,2 %
Volksrepublik China Volksrepublik China 3,2 %
Spanien Spanien 3,2 %
Mexiko Mexiko 2,4

Rusija ocigledno ne daje nista ili nekoliko promila.

To je samo dokaz da su OUN pod sapom SAD sada i da fakticki rade za njih, medjutim ako bi se nekakvim glasanjem promenilo stanje u toj organizaciji promenio bi se i budzet verovatno, zar ne?
Uopste ne mogu da shvatim kako mozes da mases tom sarenom lazom?;):D
Ako su kupili par birokrata u UN koji TRENUTNO tamo rade za SAD ne znaci da su kupili svaku zemlju i svakog svetskog ambasadora.
Ne treba zaboraviti ni glasanje za predsednika Generalne skupstine?;)
Ko je bio predsednik Generalne skupstine, podseti me molim te, zaboravan sam.;):think:

Odredjena ekipa po nekom sablonu prvo osporava bilo kakvu mogucnost tvrdnjom da je Amerika suvereni gospodar planete, a onda kada ista dozivi poraz koristite racionalizaciju i nipodastavanje u stilu da to mesto i nije toliko bitno, da se on nista ne pita itd. itd.:lol:, a zapravo je jako bitno sve i svako mesto, zar ne?;):lol:
 
To je samo dokaz da su OUN pod sapom SAD sada i da fakticki rade za njih, medjutim ako bi se nekakvim glasanjem promenilo stanje u toj organizaciji promenio bi se i budzet verovatno, zar ne?
Uopste ne mogu da shvatim kako mozes da mases tom sarenom lazom?;):D
Ako su kupili par birokrata u UN koji TRENUTNO tamo rade za SAD ne znaci da su kupili svaku zemlju i svakog svetskog ambasadora.
Ne treba zaboraviti ni glasanje za predsednika Generalne skupstine?;)
Ko je bio predsednik Generalne skupstine, podseti me molim te, zaboravan sam.;):think:

Odredjena ekipa po nekom sablonu prvo osporava bilo kakvu mogucnost tvrdnjom da je Amerika suvereni gospodar planete, a onda kada ista dozivi poraz koristite racionalizaciju i nipodastavanje u stilu da to mesto i nije toliko bitno, da se on nista ne pita itd. itd.:lol:, a zapravo je jako bitno sve i svako mesto, zar ne?;):lol:

Kolko para tolko muzike, prema tome bice generalni sekretar onaj za koga Ameri kazu da je pogodan i podoban.
 
Био амерички а сад бисте да буде руски?

Е ја бих да буде и амерички и руски.

Нека буде прихватљив за обе стране. Зарад мира у свету а не зарад немира у свету.

A jesi li ti toliko naivan da mislis da je to moguce i da stvari mogu tako da funkcionisu?:(
Narocito sada?:(

- - - - - - - - - -

Kolko para tolko muzike, prema tome bice generalni sekretar onaj za koga Ameri kazu da je pogodan i podoban.

Okej, ako ti verujes u to, uostalom videcemo.;)
Izgleda da u liberalizmu sve ima cenu, moral, pravda, ljudski zivot, ljudski organi. Koliko para toliko muzike.

No, mislim da nece biti tako. Ovo je u proslosti vec vidjena bespostedna borba velikih sila za prevlast, a primirje je moguce samo medjusobnim dogovorima i razumevanjima koji su cini mi se izostali.;)
 
Не мислим да било ко треба да дође и моли за мир Генералног секретара.

Замисли на шта би личио циркус око избора Јеремића. Да настане хаос у Савету безбедности, кад Русија и Америка почну да блокирају једни друге. Па онда да се тако важно (или неважно) питање као што је избор Генсека пребаци на скупштину.

Зашто изазивати још један сукоб између великих сила? А јеремији је баш то намера. Да направи сукоб, јер другачије нема шансе да постане Генсек.
Ти стварно мислиш да Јеремић има капацитет да направи сукоб између великих сила, ако те велике силе то не желе? И што би избор Јеремића био више конфликтан од избора, на пример, Лајчака или Тирка?
 
Ти стварно мислиш да Јеремић има капацитет да направи сукоб између великих сила, ако те велике силе то не желе? И што би избор Јеремића био више конфликтан од избора, на пример, Лајчака или Тирка?

A jel to sada na redu neko sa slovenskog govornog podrucja pa ovde samo njih kao kandidate navodite.
Ja cenim da ce opet doci neko iz Juzne ili Srednje Amerike.
 

Back
Top