LEKAR OPTUŽUJE SNS Kumovi, braća i rođaci nam preuzeli bolnicu

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
LEKAR OPTUŽUJE SNS Kumovi, braća i rođaci nam preuzeli bolnicu
Goran Jevremović | 01. 04. 2015. - 21:52h | Komentara: 76

Troje poverenika SNS u Ćupriji sprovode pravno, političko i rodbinsko nasilje u Opštoj bolnici u tom gradu, tvrdi dr Predrag Drenovaković.
Ne priznaju ni odluku suda: Opšta bolnica

Dr Marko Ilić je v. d. direktora, dr Svetlana Pavlović je njegova zamenica, dok je predsednik opštine Ninoslav Erić uspeo da preko Vlade Srbije postavi svog kuma Nenada Šćepanovića za predsednika Upravnog odbora, a rođenog brata Nebojšu za predsednika Nadzornog odbora.

Dr Predrag Drenovaković

Drenovaković kaže i da je član UO dr Dragana Todorović u bliskim rođačkim odnosima sa zamenicom direktora.


Dr Drenovaković tvrdi i da je prema pravosnažnim i izvršim presudama on jedini zakonski i legitimni direktor ustanove, ali bolnica i Ministarstvo zdravlja odbijaju da ga vrate na funkciju.


- Zaposleni se pitaju da li je direktor bolnice dr Marko Ilić ili predsednik opštine Ninoslav Erić i da li Ministarstvo zdravlja ovu ustanovu zbog toga tretira kao lokalno javno preduzeće - kaže dr Drenovaković.

Predsednik opštine Ninoslav Erić i v. d. direktora bolnice Marko Ilić

Bez obzira na pravosnažnu odluku Višeg i Apelacionog suda, kao i započetog sudskog izvršenja za povratak dr Drenovakovića na funkciju direktora, UO bolnice je raspisao i sproveo konkurs za direktora.

Bolnica sa dva direktora, koji je pravi?

- Sud je doneo privremenu meru i u njoj jasno stoji da je odluka UO o konkursu nezakonita i stavljena van snage, a Opštoj bolnici i Ministarstvu zdravlja se predočava da su dužni da me odmah vrate na mesto direktora kako bih „sprečio nezakonito delovanje UO“ - čita navode iz sudskog rešenja dr Drenovaković.
Bolnica se žalila na privremenu meru suda.


Erić: To su sve gluposti
Ninoslav Erić kaže da ne želi da komentariše „lažne tvrdnje“, i dodaje da dr Drenovaković koristi sudstvo i sudije „protiv kojih su podnete krivične prijave“. - U vezi sa Drenovakovićem apsolutno me ništa ne zanima i ne želim o tome ništa da kažem. To su gluposti jer on želi da bude direktor, a ne može - kaže Erić.

Upravni odbor bolnice na „tajnoj sednici“ bira kandidata za direktora dok obezbeđenje iz zgrade izbacuje sindikalce i ostale učesnike konkursa.
Dr Drenovaković je svim članovima UO i direktoru uputio pravosnažnu sudsku odluku i upozorio ih da će biti krivično gonjeni zbog nezakonitosti u radu.


- Posle okončanja žalbe bolnice po privremenoj meri suda, aktiviraću izvršnog sudiju i privatnog izvršioca da me uz asistenciju policije uvedu u radni prostor direktora - najavljuje dr Drenovaković i dodaje da će bolnica biti novčano kažnjena.
Ukoliko se konkurs za direktora bolnice sprovede do kraja, ta ustanova će i faktički dobiti dva direktora, jednog sa sudskim rešenjem, a drugog s ministrovim potpisom.


Poverenici SNS v. d. direktora bolnice Marko Ilić i njegova zamenica dr Svetlana Nikolić Pavlović su i odbornici SNS u SO Ćuprija, dok je Svetlana Nikolić Pavlović i predsednica UO Zavoda za javno zdravlje iako je odlukom vrha SNS zabranjeno dupliranje funkcija.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/547...S-Kumovi-braca-i-rodjaci-nam-preuzeli-bolnicu

Nista cudno, nista novo, narod cuti.:sad2:
 
Демократија је фраза која добро звучи а оваква дешавања одличан су доказ да тиранија само мења своја средства и појавне облике. Данас је то демократија, јуче нацизам, пре тога фашизам !


Не каже се тек тако "да би био демократа прво мораш да будеш довољно покварен".
 
A otkad se to SNS racuna u demokrate?!


SNS i DS su isto s... drugo pakovanje. Ovaj snimak je iz vremena Borisa Tadica, i samo jedan od indikatora koji pokazuju da se za vreme vladavine SNS-a nista nije promenilo u odnosu na raniji period.


Dec 13, 2011

Gostovanje specijalnog savetnika u Ministarstvu zdravlja Ljubiše Milanovića u Jutarnjem programu. Gospodin Milanović je govorio o korupciji u zdravstvu i sistemskoj korupciji, što je izazvalo spontani aplauz u redakciji RTS-a.
 
A otkad se to SNS racuna u demokrate?!

Од када су "демократским" путем дошли на власт. Свако ко је владао од 05.10.2000.г. је демократа. Па зар још ђинђић сам себе није прогласио првим "демократски" изабраним председником Србије !?
Наравно историја Србије пре тога није ни постојала а пре њега је био потоп 2000 година.
 
Од када су "демократским" путем дошли на власт. Свако ко је владао од 05.10.2000.г. је демократа. Па зар још ђинђић сам себе није прогласио првим "демократски" изабраним председником Србије !?
Наравно историја Србије пре тога није ни постојала а пре њега је био потоп 2000 година.

A koji put ti predlazes za izbore?
 
evo šta kažu za njega sa sajta doktor.rs
Ćuprija

Zdravstvene dinastije, porodične i druge kalkulacije, radna mesta naslednog karaktera...



Opšti haos u Opštoj bolnici



U poslednjoj deceniji nema nijednog zdravstvenog ili bolničkog centra u Srbiji koji nije dopao u ruke malih i velikih klanova, ali i čitavih porodica. Takvo je stanje i u ćuprijskoj bolnici. Oni koji traže zaposlenje u ovoj ustanovi, a nemaju nekoga od rodbine "unutra", treba da zaborave svaku nadu da će ga naći



Mersiha Hadžić



Kad je mlada doktorka Anđela Savić odlučila da se javi na oglas Opšte bolnice u Ćupriji, uverena da su joj stručnost i lekarska diploma dovoljna preporuka za upražnjeno radno mesto lekara, naišla je na jednu neobičnu prepreku - diskriminaciju po socijalnoj pripadnosti kandidata!

Upravo jedan takav termin je upotrebila mlada doktorka Savić kad je, kao "odbijeni kandidat", napisala pismo povereniku za informacije od javnog značaja, u kome je optužila direktora Opšte bolnice u Ćupriji dr Predraga Drenovakovića da sprovodi jednu takvu vrstu diskrimincije.

Šta ustvari znači "diskriminacija po socijalnoj pripadnosti kandidata" najbolje govori sama žrtva ove segregacije, u samo jednoj rečenici pisma upućenog povereniku za informacije od javnog značaja:

"...U Ćupriji gde živim nemam nikakve šanse da se zaposlim, jer mi roditelji nisu lekari i nemam uticajnu rodbinu". A da je to zaista tako, treba samo pogledati kako izgleda "klasna suština" izabranh kadrova...

Prema oglasu od 21. oktobra 2010. godine, u radni odnos, na određeno vreme, primljena je doktorka Tijana Nedeljković iz Paraćina, kćer dr Ljube Nedeljkovića, ginekologa iz Ćuprije.

Prema oglasu od 1. novembra 2010. godine, u radni odnos na određeno vreme, primljen je dr Marko Lazić, sin dr Slobodana Lazića iz Ćuprije.



A moral?



Odmah potom, takođe, po oglasu od 27. decembra 2010. godine, ova dva lekara su primljena u radni odnos na neodređeno vreme. Oglasom od 11. januara 2011. godine primljen je dr Miloš Nedeljković iz Paraćina, sin prijatelja dr Predraga Drenovakovića. Taj prijatelj je ostavio dubok trag u karijeri doktora Drenovakovića, jer ga je baš on svojevremeno zaposlio u ćuprijskoj bolnici!

Opet po oglasu od 19. januara 2011. godine primljena je u radni odnos dr Maja Nikolić iz Ćuprije, inače kćer dr Anke Nikolić, kardiologa iz Ćuprije, a po oglasu od 28. januara 2011. godine, u radni odnos je primljen dr Nikola Vezmar, sin specijaliste ORL, dr Vezmara iz Ćuprije...

Idući unazad ovim redom, bilo bi još zanimljivije...

Ali, i u ovom i u mnogim drugim slučajevima, direktor Drenovaković i njegova pravna služba u Opštoj bolnici u Ćupriji nisu našli za shodno da daju makar približne kriterijume izbora i rangiranja kandidata kako bi se znalo ko odgovara zahtevima ove zdravstvene ustanove a ko ne. Umesto toga, pravna služba se poziva na neko diskreciono pravo direktora, što je idealan teren za korupciju. Uostalom, izvori u ćuprijskoj bolnici ne kriju da je Drenovaković i javno saopštio da su mu prioritet "deca lekara"! Doktorka Savić u svom obraćanju onoj istoj vladinoj instituciji kaže:

"...Kod upisa na Medicinski fakultet, koliko znam, ne postoji uslov da potičeš iz porodice lekara, ali je kod zapošljavanja u Ćupriji to jedini kriterijum. Znam da nema posla za sve, ali postoji minimum moralnih principa koje svi moramo da poštujemo!"

Postoji li, zaista, taj minimum moralnih principa u okolnostima kad je minimum prava na jednake uslove i zakonom ukinut? I sama doktorka Savić kaže da je nekada postojala rang lista čekanja u ondašnjem Zavodu za zapošljavanje, što je makar delimično uticalo na izbor kandidata.

No, kad je već reč o diskrecionom pravu jednog čoveka da utiče na sudbine visokoobrazovanih ljudi i njihove buduće karijere, treba reći da u demokratskim društvima postoji i sud javnosti o tako istaknutim ličnostima. U manjim sredinama poput Ćuprije, za očekivati je da mediji ćute, ali ne i narod. Izvori Tabloida u Opštoj bolnici u Ćupriji (i u samoj opštinskoj administraciji), jasno govore da je dr Predrag Drenovaković čovek sa "više dimenzija".



Zbijanje šala



Naime, tokom njegovog mandata, Zdravstveni centar Ćuprija "izrastao" je u Opštu bolnicu Ćuprija, a u međuvremenu je nanizao brojne afere...

Između ostalog, to je čovek protiv čijeg se kadra iz dnevne bolnice (koja je bila u sastavu psihijatrije) vodi krivični postupak, zbog lažnih faktura (Suzana Mladenović), što je rezultiralo zatvaranjem dnevne bolnice u Ćupriji! A kao zamenica predsednika upravnog odbora bolnice, ta je gospođa ubacila svoga supruga kao snabdevača ove bolnice za higijenu i dezinfekciju. Šta je Drenovaković imao sa tim, još ga niko od nadležnih nije pitao.

Takođe, to je čovek koji je, na očigled mnogih prolaznika na bolničkom krugu, fizički nasrnuo na svog radnika, medicinskog tehničara Srećka Antića, koji je istovremeno i na čelu jednog sindikata.

I to zato što je postavio pitanje, kako je dr Drenovaković dodelio na korišćenje stan (koji je, inače, u vlasništvu bolnice, prim. aut.), svojoj "prijateljici", medicinskoj sestri Slavici Kukobad, sa adresom u ulici Užičke republike. Antić je zbog toga podneo tužbu protiv doktora Drenovakovića, a Drenovaković se, kako je i bilo za očekivati, ne odaziva na sudske pozive.

Čaršija ćuprijska zna da zbija šale, pa priča kako je ta medicinska sestra sigurno neki "deficitaran" kadar!

Ali, i doktor Drenovaković je retka pojava u struci! To je lekar sa najdužim specijalističkim stažom u istoriji ove bolnice, gde je u dugom periodu usavršavao kadrovske i organizacione nauke.

Danas se Drenovaković otvoreno hvali da je njemu zagarantovana fotelja direktora i da mu niko ništa ne može, jer je on dobar prijatelj sa sekretaricom Ministarstva zdravlja gospođom Nevenom Karanović. A to kakav je on ustvari menadžer Opšte bolnice i kako se zakonito postupa u njoj, govore i brojni izgubljeni sudski sporovi, zbog kojih su plate radnicima umanjivane kako bi se teret plaćanja raznih odšteta "ravnomerno raspodelio".









Dva glasa pre oglasa



I doktorka Anđela Savić ima roditelja, koji nije lekar, ali... Verovatno zato što dobro poznaje Ćupriju i njene običaje, njena majka je odlučila da se pismom obrati svima redom, počev od onih koji su glavni u ovdašnjoj Opštoj bolnici, preko ministra zdravlja pa sve do kabineta predsednika Republike. Jednostavnim rečenicama, majka doktorke Anđele ispisuje čitavu društvenu hroniku ovoga grada i prikazuje njegov moralni glib, ali i lažnu elitu koja našla načina da "porodičnim kadrovanjem" samu sebe brani od konkurencije...

"...I ranije su zapošljavana deca lekara, ali su uz njih primali i decu običnih smrtnika, pa to nije izazivalo veliki revolt kod ljudi. Nemam ništa protiv lekara, ali ovo nije privatna bolnica, niko od lekara, pa ni dr Drenovaković nisu izvadili pare iz džepa da kupe bolnicu, kako bi zapošljavali samo svoju decu.

Kako nisam uspela nikako da dođem do Vas, jednom ste imali novinare, drugi put ste bili odsutni, a treći put su zahtevali da dođem lično do sekretarice pa da zakažem... Moja ćerka je nekoliko puta dolazila do vas u vezi posla, a i moj bivši suprug, i uvek ste ih ispraćali rečima da prate oglase. I mene je dr... ispratio rečima da će biti posla ali da treba biti rođen pod "srećnom zvezdom".

Kasnije sam shvatila šta to znači da moje dete nije rođeno pod "srećnom zvezdom".

Moja ćerka ni sada nema posao, a sin dr Svetlane Miljković je radio dok je još bio na stažu, a u međuvremenu mu je zaposlena i žena u Domu zdravlja! Isto tako zaposlen je i sin dr Vezmara, a sada ćete uposliti i ćerku dr Ljube ginekologa, sina i snahu dr Vojvodića, ćerku dr Anke sa kardiologije, sin dr Lazića i tako u krug...

Znam da je i njima potreban posao, ali su oni posle moje ćerke diplomirali i njihovi su roditelji sa mnogo većim platama od naše, pa im izdržavanje dece ne pada teško kao nama.

Vaša me preporuka da pratimo sajtove dovela u dilemu da pomislim da postoji neki "skriveni sajt" samo za doktorsku decu (jer sam kod frizera saznala, i to od vaših saradnika da će primiti sina doktor Vezmara, i to pre nego je oglas izašao)..."


Read more: http://www.doktor.rs/forum/strucne-diskusije/stanje-cuprijskoj-bolnici-t38774.html#ixzz3W8w7G7B8

- - - - - - - - - -

nešto ne idim da su janković i šabić poverenici reagovali -hebao ih DS ko ih je postavio na njihova mesta
 
A koji put ti predlazes za izbore?

Ја нисам толико способан да дајем такве предлоге.
Али зато најумнији људи цивилизације (без Дивљег Запада јер ту нема ни људи ни цивилизације) већ увелико раде на развијању сасвим новог облика власти који ће сигурно да смени такозвану демократију заувек. Демократија није искористила ни своју трећу шансу и ред је да се заувек закопа и никада више повампири.

Мало сам начуо како се то замишља али сам облик како ће то изгледа у живо не могу да објасним јер не знам.
Али оно што је најбитније .... такозвана демократија је своје заувек одгуслала јер се у пракси показало да не вреди ничему.
 
Poslednja izmena:
Људи су невероватно килави и њоњави. Само кукају на окупацију и сараднике окупатора(режимске људе) и ништа не чине.
Што их не ухвате и измлате? Има ли тамо мушкараца или су све бабе?

Нема од кукања ништа, него се правда у случају окупације узима у своје руке. Смучило ми се да читам кукања и кмекања. Они који неће да раде ништа да се супротставе сарадницима окупатора, а кукају у исто време, немају право да се жале. Све бабе Симане...
 
@Husar

A ti si, inace, uveren da smo mi preuzeli najsavrseniji tip demokratije koji trenutno postoji?

Молим те не пиши више о демократији. Ако те заиста нешто интересује о њој и њеној савршености и врхунском домету прво проучи грчку и римску демократија. А онда то знање и аналогију пренеси на ову данашњу.
Кад то све урадиш јави се да дискутујеш.

Уосталом за почетак даћу ти основне инструкције о демократији.
Никада народ није владао. Цела историја је доказ да је владао само један човек или мала група људи. И сама дефиниција демократије као "власт народа" је одличан доказ да никада народ није владао.

Ти спадаш у ону групу оних просечних којима импонује да су неки фактор који преко некаквог гласачког листића одлучује своју судбину !!!
А колико си битан фактор доказ ти је да не можеш да спречиш ни параду педера коју иначе не подржава ни 1% становништва. Ко је онда дозволио тој шизофреној и болесној групици да се иживљава над свим становницима Србије ?
 
Poslednja izmena:
Ja nisam protiv Prajda. I ne mislim da nisam prosecna.
I kakve veze ima sve to sto ti pises sa SNS stricevima i surnjajama u cuprijskoj bolnici?

Већ сам ти објаснио али ти или си заљубљена или слабо пазиш. Све је то последица "демократских" избора.
У свакој демократији по правили увек исплива најгори шљам и смрад. Зато ни Србија није никакав изузетак.
 
Poslednja izmena:
Већ сам ти објаснио али ти или си заљубљена или слабо пазиш. Све је то последица "демократских" избора.
У свакој демокраији по правили увек ислива најгори шљам и смрад. Зато ни Србија није никакав изузетак.

Pa ima izuzetaka, ali je ovde vaznije negovati svoje sitne predrasude, pa cu da budem mirna... Ne valja ljutiti vas, natprosecne.
 
Pa ima izuzetaka, ali je ovde vaznije negovati svoje sitne predrasude, pa cu da budem mirna... Ne valja ljutiti vas, natprosecne.

У демократији нема изузеткака међу демократама. Сви су изузетни, наддаровити, богом дани и незаменљиви. Сваки је супермен и сваки може све делатности да обавља зато не треба уопште да се чудимо кад ковач пре подне кује будак а поподне на неурохирургији прчка по могу.
То су демократе, незаменљиви, свима прихватљиви са вечитим смешком на уснама, у ципелама од 4.000 евра у гаћицама од 2.000 евра а одела се купују искључиво она која су преко 10.000 па иако га ни кер не би погледао, јер га није запишао.

ПС
Ја нисам надпросечан. Оно чиме се дичим је ДА САМ САСВИМ ПРОСЕЧАН СРБИН. И то ми је сасвим довољно.
Ја нисам уопште крив што је просечан Србин за грађане супермен. И уопште ми није јасно зашто је тако.

НЕКАДА ЈЕ ПРОСЕЧАН СРПСКИ ТИП ЧОВЕКА БИО ПАМЕТАН СЕЉАК. ДАНАС ЈЕ ТО ПРИГЛУПИ ГРАЂАНИН.
 
Poslednja izmena:
SNS i DS su isto s... drugo pakovanje. Ovaj snimak je iz vremena Borisa Tadica, i samo jedan od indikatora koji pokazuju da se za vreme vladavine SNS-a nista nije promenilo u odnosu na raniji period.


Dec 13, 2011

Gostovanje specijalnog savetnika u Ministarstvu zdravlja Ljubiše Milanovića u Jutarnjem programu. Gospodin Milanović je govorio o korupciji u zdravstvu i sistemskoj korupciji, što je izazvalo spontani aplauz u redakciji RTS-a.


takoe :ok:.........lopovi i jedni i drugi .
 
Ja nisam protiv Prajda. I ne mislim da nisam prosecna.
I kakve veze ima sve to sto ti pises sa SNS stricevima i surnjajama u cuprijskoj bolnici?

Малопре заборавих да те питам !
Ако си за параду педера то значи да си и против основних природних закона ?
А ако си баш толико доследна за педере онда буду доследна и против хране, против спавања, против живота, против деце, против учења, против сваке врсте напретка ...
 
Poslednja izmena:
Ja nisam protiv Prajda. I ne mislim da nisam prosecna.
I kakve veze ima sve to sto ti pises sa SNS stricevima i surnjajama u cuprijskoj bolnici?

У праву си...на више тема си показала и доказала да си исподпросечна. Ти ниси медиокритет, ти си минорокритет...
 

Back
Top