vektor E polja
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: vektor E polja

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano vektor E polja

Pozdrav. Treba mi mala pomoc. Na slici u prilogu moze se videti o cemu se radi. Treba naci vektor E polja u tacki A. Imamo 2 stapa i luk. Znam da nadjem uticaj svakog ponaosob na tacku A. Preko vektorskog zbira mogu i da nadjem simultani uticaj 2 stapa, ali me ovaj luk zbunjuje.

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: vektor E polja

Citat Original postavio zeken Pogledaj poruku
    Pozdrav. Treba mi mala pomoc. Na slici u prilogu moze se videti o cemu se radi. Treba naci vektor E polja u tacki A. Imamo 2 stapa i luk. Znam da nadjem uticaj svakog ponaosob na tacku A. Preko vektorskog zbira mogu i da nadjem simultani uticaj 2 stapa, ali me ovaj luk zbunjuje.
    Nema slike...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ime:  1.png
Pregleda: 13
Veličina:  43,8 KB Ajao

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ptica kasnilica Pogledaj poruku
    Nema slike...
    iskoristi duzinu a...pomocu nje napravi "jednacinu", ili proporciju sa onim sto si izacunao bez tog rastojanja...mozda

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Nisam siguran da razumem. Ja sam probao na sledeci nacin, ali posto nemam resenja ne znam da li je dobro pa mi vise treba neka potvrda. Ako stavimo da se tacka A nalazi u koordinatnom pocetku, uticaj horizontalnog stapa prikazujem vektorom na x osu. I njegova vrednost je Q`/(6piEpsilon). Vertikalni stap ima istu vrednost ali u pravcu y ose. Uticaj luka zatim razdvajam na 2 dela, na komponentu na x osi i komponentu na y osi (preko sinusa i kosinusa upadnog ugla). Onda dodam x komponentu luka na vrednost hotizontalnog stapa, a y na vrednost vertikalnog. I zatim ukupni uticaj trazim kao vektorski zbir poslednje dobijenih suma. Ako sam uspeo da jasno kazem sta sam radio

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zeken Pogledaj poruku
    Nisam siguran da razumem. Ja sam probao na sledeci nacin, ali posto nemam resenja ne znam da li je dobro pa mi vise treba neka potvrda. Ako stavimo da se tacka A nalazi u koordinatnom pocetku, uticaj horizontalnog stapa prikazujem vektorom na x osu. I njegova vrednost je Q`/(6piEpsilon). Vertikalni stap ima istu vrednost ali u pravcu y ose. Uticaj luka zatim razdvajam na 2 dela, na komponentu na x osi i komponentu na y osi (preko sinusa i kosinusa upadnog ugla). Onda dodam x komponentu luka na vrednost hotizontalnog stapa, a y na vrednost vertikalnog. I zatim ukupni uticaj trazim kao vektorski zbir poslednje dobijenih suma. Ako sam uspeo da jasno kazem sta sam radio
    tako nesto sam i mislila , zar nije resenje .., mada sam malo "razdvojila" vektore, pa bih napravil proporciju, cisto matematicku/laganu, i samim tim iskoristila to rastojanje da mi bude x2 ili /2 u rezultatu //

Slične teme

1. Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 12.12.2016., 17:18
  2. Ljepotica sa 64 polja
    Autor Slavik u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 14.11.2010., 20:28
  3. Kritična polja...
    Autor Psihologue u forumu Kuće
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.02.2010., 03:33
  4. PHP i MySQL - fja za imena polja