Европска Унија нема алтернативу! Због увоза српски кромпир се баца у смеће!

Poruka
1.516
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=04&dd=01&nav_id=975567

Srpski krompir odlazi u istoriju
Izvor: Tanjug

Prijepolje/Ivanjica -- Nekoliko hiljada tona krompira koji su proizveli prijepoljski i ivanjički poljoprivrednici biće bačeno jer nema kupaca, a ovo povrće iz uvoza je mnogo jeftinije
Dejan Žunić iz prijepoljskog sela Seljašnica zasejao je 12 hektara ovog povrća, četiri nije izvadio, a na zlihama ima 40 tona koji će, najverovatnije, baciti.

"Nisam prodao ni sav krompir koji sam izvadio, cena belog je 30, a crvenog 25 dinara. Najveći problem predstavlja uvoz ovog povrća koje nema deklaraciju proizvođača, odnosno zemlju porekla, a u prodaji je jeftiniji", rekao je on.

Prema rečima predsednika Upravnog odbora "Plodova Srbije" Ratka Vukićevića od jula prošle godine do ovih dana u Srbiju je uvezeno čak 18.179 tona krompira iz Austrije, Nemačke, Holandije, Slovačke, Poljske i Belgije, a samo u ovoj godini uvoz je dostigao 6.000 tona.

Slične probleme ima i proizvođač Miodrag Drašković iz ivanjičkog sela Močioci.

On je imao zasađenog krompira na 45 hektara, a sa svojih parcela je ostvario prihod od 39 tona po hektaru.

"Imao sam dobar i kvalitetan prinos, međutim, zbog uvoza krompira nisam prodao sve količine. Ono što sam plasirao na tržište je bilo po ceni od 22 do 24 dinara", kaže Drašković.

Prema njegovim rečima, problem predstavlja krompir iz uvoza koji staje čak i ispod 20 dinara po kilogramu.

Imajući u vidu sveukupnu situaciju Drašković i Žunić nisu sigurni da će gajiti ovo povrće na velikim parcelama, jer smatraju da je neisplativo, a naročito zbog toga što su prinuđeni da ga, posle tolike muke i ulaganja, bacaju.

Просербио хебао те ко те овако накарадну осмислио!
 
Naravno , luk je sam po sebi simfonija ukusa , dok je krompir sirotinjska zamena za hleb i žitarice .

Ukusi su različiti, meni je krompir vrhunska namirnica, a luk jedem, s tim što sam ga kuvanog probao jedino u čaju, kao sredstvo protiv kašlja. Inače, kad smo kod sirotinje, ne kaže se džabe za nekoga da mu praziluk viri iz dupeta...
 
ne mogu da ga prodaju? neka ga poklone crvenom krstu ili narodnim kuhinjama !
ali oni ne bi to -oni bi da prodaju a ne poklone , ***** im materina nek prodaju po 15 dinara, pa će zaraditi i prodati sve što su imali
opet dolazimo do toga da bi neki da se obogate od par jutara ili hektara zemlje- e pa nemože ne kod nas - nego nigde u svetu
 
Hm,...u Nemačkoj džakčić krompira od 5 kg košta -,99 E u supermarketu...kod nas na pijaci 50 dinara kilogram...??

Ove godine ga sejem sam za svoje potrebe,neće mene niki da zahebava...
znači od jedne kile semenskoga krompira naveliko ga prodaju za 20-25 dinara kilogram bude minimum 10 kilograma krompira po jutru i do 20 tona bude , problem je što poljoprivredne apoteke isti taj semenski krompir prodaju za 65 pa i više dinara samim tim nabijajući cenu krompira par godina unatrag od one katastrofalne godine kada je skoro sav usev krompira u evropi propao
 
Hm,...u Nemačkoj džakčić krompira od 5 kg košta -,99 E u supermarketu...kod nas na pijaci 50 dinara kilogram...??

Ove godine ga sejem sam za svoje potrebe,neće mene niki da zahebava...
Tesko da se ovde u Nemackoj krompir deli bash dzabe. 2kg. kostaju oko 99 centi, i to kod nekih diskontera, na pijaci su 1,5 evra kg.
Mlad krompir sada momentalno kosta 2 evra kilogram.
A ako je kod nas na pijaci 50 dinara zasto ovaj sto se zali ne izadje na pijacu pa ga rasporoda za 30 dinara za dva sata?

- - - - - - - - - -

ne mogu da ga prodaju? neka ga poklone crvenom krstu ili narodnim kuhinjama !
ali oni ne bi to -oni bi da prodaju a ne poklone , ***** im materina nek prodaju po 15 dinara, pa će zaraditi i prodati sve što su imali
opet dolazimo do toga da bi neki da se obogate od par jutara ili hektara zemlje- e pa nemože ne kod nas - nego nigde u svetu
Ma samo kad se setim malinara koji svake godine ucenjuju drzavu, to bre nigde ne postoji.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=04&dd=01&nav_id=975567

Srpski krompir odlazi u istoriju
Izvor: Tanjug

Prijepolje/Ivanjica -- Nekoliko hiljada tona krompira koji su proizveli prijepoljski i ivanjički poljoprivrednici biće bačeno jer nema kupaca, a ovo povrće iz uvoza je mnogo jeftinije
Dejan Žunić iz prijepoljskog sela Seljašnica zasejao je 12 hektara ovog povrća, četiri nije izvadio, a na zlihama ima 40 tona koji će, najverovatnije, baciti.

"Nisam prodao ni sav krompir koji sam izvadio, cena belog je 30, a crvenog 25 dinara. Najveći problem predstavlja uvoz ovog povrća koje nema deklaraciju proizvođača, odnosno zemlju porekla, a u prodaji je jeftiniji", rekao je on.

Prema rečima predsednika Upravnog odbora "Plodova Srbije" Ratka Vukićevića od jula prošle godine do ovih dana u Srbiju je uvezeno čak 18.179 tona krompira iz Austrije, Nemačke, Holandije, Slovačke, Poljske i Belgije, a samo u ovoj godini uvoz je dostigao 6.000 tona.

Slične probleme ima i proizvođač Miodrag Drašković iz ivanjičkog sela Močioci.

On je imao zasađenog krompira na 45 hektara, a sa svojih parcela je ostvario prihod od 39 tona po hektaru.

"Imao sam dobar i kvalitetan prinos, međutim, zbog uvoza krompira nisam prodao sve količine. Ono što sam plasirao na tržište je bilo po ceni od 22 do 24 dinara", kaže Drašković.

Prema njegovim rečima, problem predstavlja krompir iz uvoza koji staje čak i ispod 20 dinara po kilogramu.

Imajući u vidu sveukupnu situaciju Drašković i Žunić nisu sigurni da će gajiti ovo povrće na velikim parcelama, jer smatraju da je neisplativo, a naročito zbog toga što su prinuđeni da ga, posle tolike muke i ulaganja, bacaju.

Просербио хебао те ко те овако накарадну осмислио!

Unistavaj domacu privredu i predaj 15% teritorije zarad cega - da nam na granicnom prelazu pored srpske zastave stoji i zastava sa zvezdicama ?

Ne hvala...

A što ne kupujete skup domaći krompir? Lepo kaže bacaju ga jer NEĆE NIKO DA GA KUPI - a ne što im je Vučić narediod a bacaju. Što dakle lepo vi ne kupujete domaći skuplji i lošijeg kvaliteta nego hoćete bolji i jeftiniji strani krompir?

Trgovina je trgovina, i ne može više seljak i nakupac da uvaljuju III kl kao I klasu. Idi u Maxi i vidi za 29,99 kako izgleda krompir I kl. iz Holandije i kako izgleda Srpski "I kl." Razlika nebo i zemlja.
U poljoprivredu mora da s eulaže, od kvalitetnog semena, proizvodnje, skladištenja - ne možemo da se bavimo više primarnom proizvodnjom.
 
Hm,...u Nemačkoj džakčić krompira od 5 kg košta -,99 E u supermarketu...kod nas na pijaci 50 dinara kilogram...??

Ove godine ga sejem sam za svoje potrebe,neće mene niki da zahebava...

Kesica onog Chipsya ovdje u RS košta 2,5 marke. EEEEJ 2,5 marke za 100 grama krompira?? more mrš u p..... m.......!!
 
Ja koliko vidim mi od EU nemamo apsolutno nista

Daju nam taj neki novac, te neke fondove sta znam, a zauzvrat nam govore koliko cega smemo da proizvedemo, dal smemo da subvencionisemo, preplavljuu nas njihovom robom...

Maltene nas unistavaju

Dali su ti i fondove za razvoj poljoprivrede. Država napravi plan razvoja poljoprivredne proizvodnje, a seljak neće da ga primeni. Misli da je pametniji od Brisela i beogrwada, onda proizvede loš krompir, baci ga i krivi ceo svet.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ПУЗАЈУЋИ ГЕНОЦИД НАД ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ обављају бивши комунисти(СПС) и бивши Радикали(СНС) - руке су им крваве до рамена... и ништа их не може зауставити - ЈЕДИНО АКО СЕ СМИЛУЈЕ ОНАЈ ГОРЕ СА НЕБА И ЈЕДНИМ УДАРЦЕМ ИХ УКЛОНИ.........
 
Kesica onog Chipsya ovdje u RS košta 2,5 marke. EEEEJ 2,5 marke za 100 grama krompira?? more mrš u p..... m.......!!

Proizvodnja čipsa je debilno jednostavna. Misliš da je nekim seljaciam u Srbiji palo napamet "Hajde da se udružimo, kupimo liniju i pravimo čips koji košta 100 dinara 80 grama!" !?!?!
Ne. Što bi se oni udruživali? Čekaju vladu da im plati gubitke.

- - - - - - - - - -

ПУЗАЈУЋИ ГЕНОЦИД НАД ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ обављају бивши комунисти(СПС) и бивши Радикали(СНС) - руке су им крваве до рамена... и ништа их не може зауставити - ЈЕДИНО АКО СЕ СМИЛУЈЕ ОНАЈ ГОРЕ СА НЕБА И ЈЕДНИМ УДАРЦЕМ ИХ УКЛОНИ.........

Ne lupaj. Seljak neće da prihvati da mora da ulaže novac u proizvodnju,d a mora da se školuje, da mora da se udružuje u zadruge.
Odakle im ideja da su pametniji od Holandjana ? Šta su oni u Holandiji glupi što sve ulažu u proizvodnju?
 
Proizvodnja čipsa je debilno jednostavna. Misliš da je nekim seljaciam u Srbiji palo napamet "Hajde da se udružimo, kupimo liniju i pravimo čips koji košta 100 dinara 80 grama!" !?!?!
Ne. Što bi se oni udruživali? Čekaju vladu da im plati gubitke.

To ti ja kažem!

Eto imaju tržište, nek izbace jeftiniji proizvod i naći će svoje kupce, a bolje će proći nego da prodaju po vreći.

Za složenije stvari, od krompira se može praviti i vodka.
 
To ti ja kažem!

Eto imaju tržište, nek izbace jeftiniji proizvod i naći će svoje kupce, a bolje će proći nego da prodaju po vreći.

Za složenije stvari, od krompira se može praviti i vodka.

Poenta priče je "Srbi neće da kupuju Srpski krompir"

Da je dobar i jeftin, kupovali bi.
Prvo, svi uvezeni krompiri imaju deklaraciju o poreklu - što je misaona iemnica za srpski krompir
Drugo, svi su kalibrisani, provereni i deklarisani kao I kl. Kod Srbalja - misaona imenica
Treće, prodaju se u velikom džaku tako da kupac može da pregleda skoro svaki krompir - Greh kod Srbalja, prodaju ti nabijeni koji ugnjili

Čekajte ljudi, pa što ne kupujete kao patriote taj srpski krompir od 45-60 Din kilogram?
Idite u market i kažite "Ja sam patriota, neću strani od 30 Dinara hoću naš od 45 Dinara!"

Neka proizvode i taj čips, i pire u prahu, i zamrznuti pomfrit. Jok.
Ko je od njih sejao sertifikovano seme? Ko je tretirao zemljište, ko je davao geografsko poreklo?

Što mih ja za moej para kupovao škart?

I na kraju - da li je iko od nas u Srbiji ikada video domaći krompir I klase? Nije.
 

Back
Top