FOLKLOR>>>

Ishla sam na folklor nekih 4-5 godina... Nije me blam da to priznam i iskreno - volim ga! Shto da ne? Druzenje medju folkloristima je extra zato shto su svi opushteni, uvek raspoloeni za zezanje... Prestala sam da idem zato shto sam se preselila, ali kad budem imala vremena i ako uspem sve da uklopim sa shkolom, rado cu pocheti ponovo! ;-)
 
Igrao sam desetak godina... poslednje drustvo gde sam bio je ZKUD "Filip Devic" iz Splita. Nikad boljeg zezanja i lepsih putovanja nego sa folklorasima!!!

Nevenaaa, bravo za "ORO". Znas li sta je sa "Abrasevicem"... jel' su jos u "onoj" baraci iza Doma Vojske?...

Ziveo Folklor!!!!!!!!!
 
Sanjalica_88:
Ishla sam na folklor nekih 4-5 godina... Nije me blam da to priznam i iskreno - volim ga! Shto da ne? Druzenje medju folkloristima je extra zato shto su svi opushteni, uvek raspoloeni za zezanje... Prestala sam da idem zato shto sam se preselila, ali kad budem imala vremena i ako uspem sve da uklopim sa shkolom, rado cu pocheti ponovo! ;-)

Pa zasto bi to bio blam?! Samo oni sto su igrali folklor znaju kakva su zezanja na putovanjima, i ja mislim da je bas lepo kada po veseljima uvek prepoznas folkolorce! ;)
 
ne volim folklor.
a sto se tih putovanja tice,sve je to ok,ali kako se ti ljudi medju sobom ponasaju,malo je preterano za moj ukus.zajedno se kupaju,spavaju,svi se medjusobno izmuvaju i izmenjaju partnere....blah...a ne svidja mi se bas previse ni sta igraju.nisam ije to za moj ukus.
 
Uh Banshee, pa to je vrlo individualna stvar, koja pre svega zavisi od vaspitanja koje poneses od kuce a nikako od okolnosti, kao u ostalom i u svemu drugom.
Pozdrav!
 
EEEEE, ja sam igrao u "Abrasevicu" i "Kolu" sedam godina, ali sam zeznuo nogu i batalio....Bezveze...A igrao sam pod bolovima par meseci i da sam u pocetku odmorio nogu, ne bih morao da prestajem, ali sta ces,...nisu mogli bez mene....baksuzi nijedni....grrrrr
 
Ја не могу да верујем да у Србији можеш са 26 година да учиш танго, валцер, ча ча ча, трбушни плес, Бразилску капуеру и сл, а не можеш нигде да учиш моравац, влашко коло и сл. Срамота!
 
cao!ja idem na folklor vec 10 godina i obozavam ga!
drustvo je extra,turneje,koncerti i uopste druzenje!
igrala sam u 3 kuda tucovic,cukarica a sada igram u branku cvetkovicu!
verujte mi suuuper je,i cvima koji suprestali da igraju savetujem da se vrate!
kiss
 
Nedostizni:
Ја не могу да верујем да у Србији можеш са 26 година да учиш танго, валцер, ча ча ча, трбушни плес, Бразилску капуеру и сл, а не можеш нигде да учиш моравац, влашко коло и сл. Срамота!

...jedino da se društvo sa foruma organizuje, kad se prolepša vreme, da napravi neko druženje, pa da te mi koji znamo naučimo kako da uživaš uz domaće igre!! A možda se i neka UČESNICA foruma ponudi da te nauči, da ne dolaziš na druženje nespreman... :)
 
Nedostizni:
Ја не могу да верујем да у Србији можеш са 26 година да учиш танго, валцер, ча ча ча, трбушни плес, Бразилску капуеру и сл, а не можеш нигде да учиш моравац, влашко коло и сл. Срамота!


Lepo kažu ljudi, uhvatiš nekog ko zna pa te nauči. :) Bar bih ja tako uradila.

Jedan dečko je u BG-u na Višoj elektrotehničkoj držao kao neki tečaj folklora ali to je bilo pre godinu dana. U suštini, ne znam zašto folklor za odrasle ne bi bio koncipiran kao i kurs klasičnih plesova - platiš, nauče te korake a ti vidi posle šta ćeš s tim. :) Valjda računaju da danas svako selo ima KUD pa ako tebe interesuje do kraja srednje škole imaš ohoho vremena da se učlaniš i probaš.

Btw gde uopšte može da se igra kolo, ako nisi u KUD-u, osim na svadbi?
 
Da bre zezanje na turnejima, pa i rodii se neka ljubav heheheh. Ali sta da vam kazem odlicna je to stvar nisam dzabe postavio ovu temu. Nisam znao samo da ima toliko ljudi da pise o njoj ali dobro hvala vam svima na tome. Da dajte da cujemo od vaas ko je i gde kada putovao postavite neku slicicu slobodno nista nije lose. Naravno najavite koncerte i tako to. Puno pozdrava i hvala vvam...
 

Back
Top