Kada bi bar deo naroda razmišljao (makar i manji deo!) o platama ...

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Kolike su plate u "javnom servisu"?

Ovo sam pitanje postavio veoma davno, istina samo jednom. Prošlo je nezapaženo i bez odgovora. Isto kao i plate u sportu. (Ovo sam postavio više puta - opet bez odjeka.)

"Uprkos velikim gubicima, Radio televizija Srbije je 2012. godine za zarade zaposlenih izdvojila čak 3.462.215.000 dinara, što je više od 42 odsto ukupnih rashoda Javnog servisa.
Najveći procenat ove sume, prema istraživanju Koalicije za nadzor javnih finansija, odlazi na plate vodećih urednika među kojima ima onih koji kući odnesu i po 1.500.000 dinara svakog meseca.

„Takav način poslovanja je neodrživ, naročito kada se ima u vidu da RTS 2012. godine beleži gubitak od 1.463.344.000 dinara, a godinu kasnije čak 2.626.132.000“, ističe Dragan Dobrašinović iz Kolaicije za nadzor javnih finasija.

Javni servis je opterećen i neobjašnjivim kreditima.

„Kratkoročne obaveze na kraju 2013. godine iunosile su 5.437.911.000, a dugoročne 1.007.076.000 dinara. Ako niko ne zna zašto su podizani ovi krediti. Korupcija i najniže strasti su toliko uzele maha u RTS-u da se tome mora hitno na put“, dodaje on.

Radoslav Sertić, direktor Državne revizorske institucije, ističe da je situacija kritična i da su oni pre tri godine ustanovili broje nepravilnosti.

„Bilo ih je od javnih nabavki preko ugovora o angažovanju radnika do produkcijskih poslova. Zato smo protiv bivšeg rukovodstva podneli niz prekršajnih prijava, ali se na tome samo završilo. RTS je u tom preriodu značajno smanjio direktnu prodaju reklamnog prostora u korist marketinških agencija“, dodaje on."

Milion i po svakog meseca! Mnogi ne zarade toliko ni za deset godina!

Da li to iko osuđuje? Naravno ne, jer narod osuđuje samo ono u šta vlastodršci upru prstom. Sve ostalo nikome nije važno i ne želi ni da vidi!
 
narod ne osudjuje zato sto je narod prihvatio realnost na terenu.Narod je nemocan i obezglavljen,smisljenom politikom je sveden na status jedinke.Narod je masa a masa je opasna,pa su masu razbili na gomilu jedinki.Obzirom da ne postoji opozicija i da nema politicke opcije koja se do sada nije izredjala na "narodu",narod se vodi kineskom poslovicom za koju nije cuo a koja glasi "ako ne mozes da izbegnes silovanje pokusaj da uzivas".Tako da danas gomila jedinki pokusava da uziva (preziviljava), povuceni svako u sebe nakon dvodecenijskog "silovanja", kome se kraj ne nazire.
 
Nisi u pravu!
Narod radi ono što mu vlastodršci kažu.
Zato se ne pominju plate ni RTS, ni Aerodroma, ni JAT-a, ni Jugopetrola, ni duvanske industrije, ni sve druge - samo plate EPS-a. Tako kažu vlastodršci i narod to ponavlja kao papagaj.

ne delim tvoje misljenje .Svi mi imamo sposobnost razmisljanja,istina neki tu sposobnost koriste bolje neko losije,ali imamo kao opciju.Znamo kolike su plate,za te informacije sluzi dnevna stampa,internet,..niko ne moze da kaze da nismo obavesteni.Licno smatram da je problem nastao kada se masa ljudi razocarala posle peto oktobarskih promena,tada je jedna pozitivna energija zlouporebljena i od tada se nalazi u slobodnom padu.U to vreme vecina nas je ocekivala neki uzlet Srbije,pozitivne promena,...dobili smo sve suprotno.Veoma dobro pamtim taj period neposredno posle pada Milosevica,pozitivnu energiju, nadu kod ljudi,danas toga nema ni u tragovima.. Ljudi su apsolutno razocarani i ne nudi im se nikakva alternativa,zivot je postao prezivljavanje.Nakon Milosevica Kostunice Djindjica Tadica i evo Vucica,sve su opcije isprobane,svi su krali i lagali.Covek sa mogucnoscu razmisljanja jedino moze da zakljuci da izlaskom na izbore nista nece promeniti,izlaskom na ulice nista nece promeniti.Mi nemamo intelektualce politicare crkvene velikodostojnike koji ce ustati i reci ovako vise ne moze.Narod koji prati "grandove zvezde,"parove",.. je porazen narod.
Razuman covek to vidi i prihvata tu surovu realnost na ternu.
 
Poslednja izmena:
Molim te pročitaj pažljivije šta sam napisao.
Ti bi bio u pravu da narod jednako grdi sve koji imaju (ili mediji pišu da imaju) velike plate. To nije slučaj!

procitao sam pazljivo,otvaras temu o ne zasluzeno visokim zaradama i ne reagovanju naroda na to.To je izdvajanje jednog kamencica iz ukupnog mozaika Srbije , ocekujes li diskusiju na temu tog jednog izdvojenog kamencica izuimajuci citav mozaik? Nase drustvo je bolesno,nezainteresovano i bez perspektive.Ovaj narod ne reaguje na pritisak vlasti na Ustavni Sud da ne razmatra "briselski sporazum", sto je licno za mene diktatura na koju narod ne reaguje.Zar ne mislis da je privise ocekivati od tako letargicnog naroda da reaguje na bezobrazno visoke zarade pojedinaca,u stuaciji kada celni ljudi Srbije ne postuju telo kao sto je Ustavni Sud ? Kako bi ti licno resio to pitanje u ovako truloj sredini?
Ne mozes od bolesnika ocekivati da trezveno razmsilja.
zaboravih,tema ti je dobra ali prihvati realnost na terenu.Preko pet stotina pregleda i samo osam komentara,od cega su polovina tvoji i moji.To je Srbija u malom
 
Poslednja izmena:
Molim te pročitaj pažljivije šta sam napisao.
Ti bi bio u pravu da narod jednako grdi sve koji imaju (ili mediji pišu da imaju) velike plate. To nije slučaj!

zato sto je narod stado koje ide u smeru gde ga coban vodi

i vidi ono sto mu coban pokaze.

a sproveo sam racunicu na temi o novom direktoru rts-a gde su rekli podatak da se godisnje uzme od reklama 20 milona da bi taj novac bio dovoljan za oko 3000 zaposlenih
 
barem mi je zanimljiv podatak da od reklama sada RTS zaradjuje oko 20 miliona evra i da se lako moze zaradjivati 40 ili duplo vise

uzecemo 20 u racun ili 1,6 miliona mesecno i to je dosta za 1600 radnika sa odlicnim zaradama od po 1000 evra.

ili 3200 radnika sa po 500 evra. sto i jeste poenta cele moje price.

KAD BI SE RTS SVEO NA MALO RAZUMNIJU MERU MOGAO BI DA PREZIVI I SAM OD SEBE , OD MARKETINGA.

kopirao sam taj deo
 

Back
Top