Filter za vodu , bokal

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.791
Imam bokal sa filterom za vodu. Po mojoj proceni trebalo bi da traje dva meseca. Nego me zanima ako neko mozda zna.. zasto je posle mesec dana filter jako jako usporio sa filtriranjem vode...

Znaci ono treba pola sata sat da isfiltrira litar vode a na pocetku je to radio za 3 minuta.
 
Imam bokal sa filterom za vodu. Po mojoj proceni trebalo bi da traje dva meseca. Nego me zanima ako neko mozda zna.. zasto je posle mesec dana filter jako jako usporio sa filtriranjem vode...

Znaci ono treba pola sata sat da isfiltrira litar vode a na pocetku je to radio za 3 minuta.

i ja uzeo neki ruski filter...treba mu nekih 15-ak minuta da "procijedi "litar vode...
nemam pojma,pretpostavljam da je možda od nekog taloga,kamenca..:think:
uglavnom kad prođe kroz filter voda je mnogo finijeg ukusa..
 
Pa zar nije malo rano da se zasitio posle samo 90 litara a treba 180 da procisti

Pa to valjda zavisi koliko toga ima u vodi sto treba da precisti? To njihovo 180 l mozda je i tacno za vodu koju su oni testirali. Ja sam imala taj bokal ( vise ga ne koristim ) i jako cesto je morao filter da se menja, cak sam citala da ako je "pun", posto stoji u vodi u tom bokalu, prakticno ispusta sve to sto je isfiltrirao u vodu i ta voda je zagadjenija nego ona koja nije filtrirana
Tako da ako mislis da pijes dobru vodu menjaj filter cesce
 
Pa to valjda zavisi koliko toga ima u vodi sto treba da precisti? To njihovo 180 l mozda je i tacno za vodu koju su oni testirali. Ja sam imala taj bokal ( vise ga ne koristim ) i jako cesto je morao filter da se menja, cak sam citala da ako je "pun", posto stoji u vodi u tom bokalu, prakticno ispusta sve to sto je isfiltrirao u vodu i ta voda je zagadjenija nego ona koja nije filtrirana
Tako da ako mislis da pijes dobru vodu menjaj filter cesce

Da menjacu na mesec dana.. opet se vise isplati nego flasirana koja opet ko zna kakva je.
 
Imam taj bokal sa filterom,msm da je filter sa ugljem jer je prva
voda,koja treba da se prospe,bila sa crnim česticama...i traje tačno
tri meseca,beogradska voda je tvrda i istina je da voda ima lepši
ukus kad se prečisti
 
i drugi ce da filtrira par litara posle toga ce sve sporije i sporije ,ja sam odustala jer nije isplativo,plus svaka nova serija bokala koristi drugaciji filter ja sa moj koji je star oko 3.5god ne mogu ni naci filter

ja sam kupila filter koji se direktno fiksira za slavinu, pa na kuhinjskoj slavini imamo i filtriranu i tehnicku vodu
 
eo ti ga filter kaki bakraci
babine-gace.jpg
 

Back
Top