Raj na zemlji/mir u svetu - da li je to u teoriji moguce

zrcko

Početnik
Poruka
2
Da li smatrate da je moguce da ljudi generalno(dakle vecina ljudi u svetu) mogu da zive slozno, u miru i svi zive finansijski dobro tj da se raspodeli bogatstvo?
Da li bi to bilo moguce ako bi najbolji, najposteniji i najpametniji preuzeli kontrolu nad covecanstvom i da to tako potraje?

Ako gledamo iz ugla da svi ljudi teze ka tome da zive srecno i mirno onda bi to bilo moguce. Medjutim da li je moguce da jedan covek bude srecan a da samim tim neki drugi covek nije nesrecan? Ako bi uzeli za primer dvoje ljudi koje teze ka istom cilju koji ce njega/nju licno da postavi iznad ostalih cime ce ta osoba zadovoljiti svoje zelje - u tom slucaju bi imali jednog pobednika i jednog porazenog. Na isti nacin mogu da se posmatraju i nacije, drzave, grupe ljudi itd.

Takodje, da li moze jedna drzava da bude bogata kao nemacka na primer ako ne bi imala drzave koji joj robuju, kao sto je Srbija na primer?


Spomenuo bih i Jugoslaviju koju su mnogi dozivljavali kao savrsenu drzavu za zivot a svi znamo kako se to na kraju zavrsilo. Da li je moguc opstanak takvih drzava?


U sustini sve se svodi na pitanje iz naslova teme :) Voleo bih da cujem vasa misljenja i argumente :)
 
Da li smatrate da je moguce da ljudi generalno(dakle vecina ljudi u svetu) mogu da zive slozno, u miru i svi zive finansijski dobro tj da se raspodeli bogatstvo?
Da li bi to bilo moguce ako bi najbolji, najposteniji i najpametniji preuzeli kontrolu nad covecanstvom i da to tako potraje?

Eво погледај ово бројило које приказује прилив људи на Земљи сваке секунде:

http://www.worldometers.info/sr/

Па се запитај какав то систем ма колико савршен био може да обезбеди ресурсе за све њих.

Ово ме подсећа на навалу масе у један ограничени простор. При чему све води ка катастрофи и експлозији. Докле мислиш да ће се људи моћи множити овим темпом?

Дакле, таква претпостављена савршена влада морала би прво то решити. А како ће већину људи којима је једина и главна сврха у животу храна и размножавање, као и свакој другој животињи, обуздати да се даље множе?

Како год. Чак и када би то решили. Чак када би решили већину проблема који данас владају и муче људски род, остала би изворна мизерија саме егзистенције у којој смо.

Претпоставимо да је људска раса премештена у Утопију где би све аутоматски расло из земље а печени голубови летели около;,где би свако истог трена нашао своју драгу и не би имао потешкоћа да је задржи; онда би људи умирали од досаде или обесили сами себе, или би се борили, давили и убијали једни друге и тако себи изазвали више патње него што су им сада намењене по природи. Тако да за овакву расу, ниједна другачија егзистенција није погодна.

Шопенахуер
 
Drgoljube,

Kakve su ti to sad kontraaneksije ? !

Bude li Bosne anektirala Austriju,

mladoaustrijanci imaju puno pravo

da izvrše atentat na Bosnskog cara.

--
Na kraju sve uslove ultimatuma smo ispunili iz 1914. , taman za 100g., osim jednog !
I njega ćemo !

--
Dokazao sam da je tema promašaj - nikada mira na ovom svetu


--
Ako se vratimo prvobitnom filozofu "rat stvara promene"

Onda bez rata ne bi bilo promena,

sve bi se zabetoniralo od prevelikog mira i raja (naslov teme)

Mislim da bi nas pre ubio mir nego rat !

Taj mir bi bio ravan samoubistvu kretenizovanjem


:manikir: ... mir? ... p svašta !! :roll:
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo kazete da su generalno problem resursi i to sto ljudi moraju da se bore za nesto inace njihov zivot nema smisla.

Ako bi resili pitanje resursa(sto mislim da uopste nije nemoguce), da li mislite da bi mogla ta energija i volja koju ljudi ulazu da se izbore za nesto sto zele ili da pobede nekog u bilo cemo, da li mislite da bi ta energija i volja mogla da se usmeri u nesto drugo, kao na primer napredovanje tehnologije, izucavanje svemira, generalno bavljenje naukom ili sportom, umetnoscu itd?

Ili smatrate da je rat apsolutno neophodan za postojanje covecanstva?
 
Drgoljube,

Kakve su ti to sad kontraaneksije ? !

Bude li Bosne anektirala Austriju,

mladoaustrijanci imaju puno pravo

da izvrše atentat na Bosnskog cara.

--
Na kraju sve uslove ultimatuma smo ispunili iz 1914. , taman za 100g., osim jednog !
I njega ćemo !

--
Dokazao sam da je tema promašaj - nikada mira na ovom svetu


--
Ako se vratimo prvobitnom filozofu "rat stvara promene"

Onda bez rata ne bi bilo promena,

sve bi se zabetoniralo od prevelikog mira i raja (naslov teme)

Mislim da bi nas pre ubio mir nego rat !

Taj mir bi bio ravan samoubistvu kretenizovanjem


:manikir: ... mir? ... p svašta !! :roll:
Rat i mir-Ostoja čitaj Tolstoja...
Mir mi treba da idem napecanje...
A Osterajh ćemo između dva pecanja-ima da nam u Bečkoj operi sviraju opet "Marš na Drinu"!
Drino YEBEMTI...!
:heart::lol:;)
 
Poslednja izmena:
.. filozofski .. ? .. može ..

.. svijet je .. uređen .. nekako .. .. po nekim zakonima .. .. i .. .. ne stoji .. .. nekako se kreće .. miče .. razvija ..
.. planeta zemlja ima svoju povijest .. i sve na njoj .. .. i neživo .. i živo .. i čovjek .. i svijest ..

.. čini se da se dešava ovo .. .. nekakvi se .. oblici postojanja .. grade na .. prijašnjim .. .. koristi se energija starih postojanja .. da bi se .. usavršila .. doradila .. .. oduhovila ..
.. vračevi kažu .. svijet je grabežljiv .. .. nova postojanja izgledaju kao da .. jedu .. kao da se hrane .. starima ..
.. tako biljke zemljom životinje biljkama čovjek svima .. ali tako i duh materijom .. .. čak i kod stvaranja molekula bi se moglo naći nešto tako .. .. cjelina stvorena od energije elemenata ..
.. sad ..
.. marks kaže ..
.. čovjek je nastao .. koristeći energiju bolje od majmuna .. i od majmuna se odvojio ..
.. ali .. poslije je jedan čovjek koristio energiju drugog .. stvorivši ga robom .. .. pa se odvojio u gospodara ..
.. poslije se .. treći .. odvojio od drugog .. koristeći novac .. .. u takozvanom kapitalizmu .. .. novac je koncentrirana energija .. hrana .. koju neko uzima nekom .. i na tome živi ..

.. i ****** .. dalje se marks zajebao ..
.. a zajebao se jer nije uočio zakon .. da je .. hranjenje .. daklem .. zakon probave .. takozvani zakon debelog creva .. osnovni zakon svijeta ..

.. srećom .. ****** .. tu je biblija .. .. koja taj zakon .. ima razrađen .. u originalu .. .. pa ko voli nek izvoli ..
 
Хм,

Дакле закон пробаве је основни закон природе и зато првобитни организми као што су глисте личе на црево, које је еволуирало у дебело црево, па је добило гузицу, па удове и тек на крају главу.

Даље , кажеш да и Свет (космос) има сопствено дебело црево ако смо те разумели ?
 
.. filozofski .. ? .. može ..

.. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. ..

Ma jok, ja mislim da je tu mnogo veća i jača filozovija po sredi i ne bih to dovodio u vezu sa probavom. Više mislim da je islamizacija sveta zamišljena kao svojevrsna globalna standardizacija sveta po osnovi ljudskog dostojanstva. Pa i stoga pitanje, jel' svet treba da bude standardizovan sa nekim postulatima ljudskog dostojanstva ili liberalizovan, a liberalizam slabo vodi računa o dostojanstvu izuzev šminkanja tako nečeg.
I ovako nešto sa religijom ustvari mnogo nema ni veze, jedino što bi pre moglo da se zastupa da je Bog stvorio čoveka, a ne čovek i njegovi instrumenti. E sad, kako ko učestvuje u društvu, to izgleda je bolje ako bi bilo standardizovano. Ovo liberalno je malo šarena laža koja zavisi (monopolno) od mnogo apsurdnosti. I samo je pitanje, ko je u stanju da proturi apsurd i da za to štampa dominantnu valutu, a sve ne mora da znači niti da koristi!!....
 
Ma jok, ja mislim da je tu mnogo veća i jača filozovija po sredi i ne bih to dovodio u vezu sa probavom. Više mislim da je islamizacija sveta zamišljena kao svojevrsna globalna standardizacija sveta po osnovi ljudskog dostojanstva. Pa i stoga pitanje, jel' svet treba da bude standardizovan sa nekim postulatima ljudskog dostojanstva ili liberalizovan, a liberalizam slabo vodi računa o dostojanstvu izuzev šminkanja tako nečeg.
I ovako nešto sa religijom ustvari mnogo nema ni veze, jedino što bi pre moglo da se zastupa da je Bog stvorio čoveka, a ne čovek i njegovi instrumenti. E sad, kako ko učestvuje u društvu, to izgleda je bolje ako bi bilo standardizovano. Ovo liberalno je malo šarena laža koja zavisi (monopolno) od mnogo apsurdnosti. I samo je pitanje, ko je u stanju da proturi apsurd i da za to štampa dominantnu valutu, a sve ne mora da znači niti da koristi!!....

.. je .. bit će da je tako ..
 
.. je .. bit će da je tako ..

Nego, kad smo već kod islamizacije sveta, naravno u najboljem smislu te reči tako da će i japanac i amerikanac kao i svi ostali morati da imaju mesec i po dana godišnjeg i što će moći da rade maksimalno osam sati dnevno i to... Kome preko toga bude dosadno neka sređuje svoje dvorište i to... Nego, ako ja budem sprovodio islamizaciju, a ne Ljubo, ja ću za prvi jezik morati da metnem srpski. Sve ostalo me smara!
I kak' bi vi to tamo u Bosni prihvatili?! 'Ajde reko vas da pitam, pošto rvate ne planiram da konsultujem.

Naravno, ako možeš da odgovoriš bez psovki (zvezdica)! Mislim, srpski i jeste svetski jezik. Turci ga već pola znaju, rusi brzo mogu da ga nauče, kinezi već uče zbog Đokivića, poljaci će da budu zahvalni što bi ih spasli ong jada od jezika i.t.d i.t.d
 

Back
Top