Gde je granica kritika medija? Tomislav Nikolic

Rayela

Legenda
Poruka
71.817
ponedeljak 30.03.2015 | 20:28
Gde je granica kritike medija?
Izvor: B92

Beograd -- Predsednik Tomislav Nikolić još jednom je uspeo da uzbuni javnost, ovoga puta porukom da su pojedini mediji i deo civilnog društva oružje za rušenje države.


Među novinarima i predstavnicima nevladinog sektora mišljenja su podeljena - od toga da predsednik ima pravo na kritiku, do toga da su takve neosnovane izjave nedopustive za šefa države.

O rušilačkim namerama pojedinih medija i nevladinih organizacija Tomislav Nikolić govorio je prilikom posete visoke predstavnice EU Federike Mogerini.

"Mi nismo uspeli da postignemo da mediji izveštavaju objektivno i profesionalno, bilo da su u pitanju pozitivni ili negativni tekstovi. Neobjektivno i neadekvatno izveštavanje o radu vlade, pored nevladinih organizacija, jedno od glavnih oružja za rušenje države koja pokušava da uvede red i vladavinu prava."

Trebalo bi da za predsednika države, premijera i članove Vlade važi najmanji mogući stepen zaštite kada je u pitanju kritika i zato bi morali da je istrpe. Ima novinara koji smatraju da i političari smeju da uzvrate, ako kritikuju osnovano.


"Nikolić ima pravo da kaže šta misli o medijima i mislim da je dobro da saznamo šta predsednik misli, ali ne generalno. Neka kaže, ti novinari, ovi mediji, ovo smatram. Mislim da je važno da kritika bude argumentovana i precizna da se ne baca kolektivna odgovornost", kaže Ljiljana Smajlović, glavna i odgovorna urednica Politike.

Iz nevladinog sektora poručuju da je predsednik Nikolić dao opasnu izjavu s lošom porukom za javnost, izjavu koja bi se idealno uklopila u kontekst devedesetih.

"Ako misli da je reč o nekakvoj kampanji s drugim motivima neka kaže, ali da su mediji i civilno društvo protiv države to je nedopustivo. Krajnje je vreme da neko predsedniku kaže da je on predsednik svih građana i da ne treba da daje takve izjave koje imaju ogromnu težinu i koje mogu da doprinesu i nestabilnosti u društvu", kaže Dragan Popović, iz Kuće ljudskih prava.

Novinari su pravno mišljenje tražili i od ministra pravde Nikole Selakovića. On kaže da predsednik Srbije ima pravo da iznosi svoje mišljenje i stavove i da ne zna da li postoji neko ko to može da mu ospori, ali zna da to nije hajka na medije i nevladin sektor. Da li je takva izjava krivično delo? Ministru nije poznato.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=03&dd=30&nav_category=11&nav_id=974773

Ja sam se ponadala da ce izjaviti nesto o Seselju, o padu helikoptera, ali on opet o medijima .
I ne ume da batali svoj ratnohusacki recnik o neprijatljima i rusenju drzuave.
Ej , u Srbiji mediji zele da ruse drzavu!!!

Koji mediji?
 
10407667_10203066905468275_4401193823014340351_n.jpg
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=03&dd=30&nav_category=11&nav_id=974773

Ja sam se ponadala da ce izjaviti nesto o Seselju, o padu helikoptera, ali on opet o medijima .
I ne ume da batali svoj ratnohusacki recnik o neprijatljima i rusenju drzuave.
Ej , u Srbiji mediji zele da ruse drzavu!!!

Koji mediji?
СВИ медији у власништву и на апанажи западних газда.
Глупа си као помрчина....... :hahaha:

Изволи:
http://www.emperors-clothes.com/serbo-croatian/articles/sr_b92.html
 
ponedeljak 30.03.2015 | 20:28
Ima novinara koji smatraju da i političari smeju da uzvrate, ako kritikuju osnovano.

Čekaj... to znači ovako...
ja kritikujem a on mi uzvrati?

Na primer, SELJAČINO TUPAVA POVADISTE OČI U SNS-u ČIJI JE PROCENAT OD EPS-a

a on mi uzvrati "SELJAK TI TATA KOJI TE POŠTENOG NAPRAVIO DA ŽIVIŠ KO SLEPAC KAD NE UMEŠ DA SHVATIŠ KAKO STVARI FUNKCIONIŠU NEGO KAO MIRNO SPAVAJ MAKAR GLADAN"

onda ja porazmislim malo... i još malo... pa ajd i ono još malo..
i kažem sebi - pa u pravu je čovek... što jes' jes' beš ti gladno spavanje... ima vremena kad ću biti penzos...
 
Poslednja izmena:
Mislim da većina medija podržava aktuelnu vlast
Tako je, pri ceu samo Vucic ima kontrolu nad medijima, a to bi znacilo da on instrishe medije da
se posvete liku i delu predsednika ,naravno uvek u negativnom kontekstu jer pozitivnog i nema.


Ovo ne postoji nigde da mediji sa velikim tiražom vode kampanju preko godinu dana i da iznose neistine o predsedniku“, navela je Pak.

Obradović je imao odgovor na to.

“Ti isti mediji koji su 877 puta imali Vučića na naslovnoj strani za godinu dana, od toga šest puta u negativnom kontekstu, negativno izveštavaju o radu Nikolića. O tome treba da se zapita Predsedništvo. Kada se govori o uticajima na medije, jasno je odakle dolaze, dolaze sa jednog mesta i kampanja može da bude orkestrirana samo sa jednog mesta
“, zaključio je Obradović.

 
ponedeljak 30.03.2015 | 20:28
Gde je granica kritike medija?
Izvor: B92

Beograd -- Predsednik Tomislav Nikolić još jednom je uspeo da uzbuni javnost, ovoga puta porukom da su pojedini mediji i deo civilnog društva oružje za rušenje države.

Углед државе руши управо он својим простачким понашањем и бесмисленим изјавама, попут легендарне изјаве о кинезима који срчу моравовачу, па о Вивалдију, игри са словима Н, Б и С да не набрајам. Његова диплома и образовање су посебна тема спрдње.
Зато ако говори о рушењу државе, нека кривца потражи у огледалу
 
Углед државе руши управо он својим простачким понашањем и бесмисленим изјавама, попут легендарне изјаве о кинезима који срчу моравовачу, па о Вивалдију, игри са словима Н, Б и С да не набрајам. Његова диплома и образовање су посебна тема спрдње.
Зато ако говори о рушењу државе, нека кривца потражи у огледалу
Pa kako da ga ceo svet ne zayebava kada kaze da ne moze da dobije telefonsku vezu sa twitterom?
 

Back
Top