Da li sa porodicom jedete u restoranima ?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.256
Ja sam bio skoro u jednom restoranu u Beceju, koji mi je preoporucio jedan koji poznaje stvari ( tako kaze za sebe ). Restoran stolovi mali ( verovatno da bi sto vise musterija stalo za rucak ili veceru ), svaka kriska hleba se posebo naplacuje ( ali to saznas tek kada dobijes racun ). Ako hocete u wc, morate da izadjete iz restorana i idete jedno pola minuta do neke druge zgrade, gde se nalazi toalet...
Bila je guzva u restoranu, a mi smo cekali za ono sto smo porucili vise od 45 minuta ( verovatno ima dva kuvara, da gazda ustedi pare ). Konacno kada je stigla hrana, varivo se oseti da je podgrevano ko zna koliko puta, salata je bila jako ljuta, a skoro svi tanjiri razliciti...
Onda posle jedan rodjak sto je bio sa nama je pricao ( posto je on radio kao kuvar ), da svaki restoran vrsi rotaciju hrane, tako da nikada ne mozes da dobije sveze, u kuhinji kada kuvar radi i ispadne mu pare hrane na pod , umesto da baci, on digne sa poda i nastavi dalje, pranje ruka kada je dekontaminacija ako radi sa ribom.....
Tako da batalim restorane, kupis namernice, znas sta si i od koga kupio i lepo kuci napravis pravu gozbu.
Ko ide u restorane i kakve ima utiske ?
 
pa delom zbog toga, delom zato sto sam gadljiva sve manje idem u restorane
ne secam gde sam poslednji put pojela nesto za sta sam mogla da kazem bravo kuvaru
presoljeno, prekuvano, bajato
radije volim da okupim prijatelje kod sebe ili da odem kod nekog od njih i da sami spemamo hranu
 
Eto bila letos na moru, pun pansion, nije sve sa 5 zvezdica ali hrana sasvim zadovoljavajuca, i vidi se da to nije podgrejano, bajato , hleb je cak i topao bio svakog dana za rucak.
Uvek sezonske salate, voce, kolac ...
Meni bilo ok, samo mi smetalo sto je dorucak uvek bio "sladak", a meni "konkretan" dorucak i nije sladak.
Doruckujem uvek nesto sa jogurtom i te kombinacije ovamo je bilo med, mleko, caj .. slatke krofne kifle...
Mada sasvim ok.
Ovde znam jedan provereni restoran, u mom gradu, doista skup, ali vredi, atmosfera prijatna, hrana za zaista 5 zvezdica.
 
Češće sam s prijateljima u restoranima i uglavnom tamo gde možeš videti kako se sprema hrana ili
gde imamo poverenja u kuvare,mada kuvanu hranu izbegavamo u restoranima.
Nos i jezik su nam takvi da bajato nema šanse da prođe...Malo nas i respektuju...
Decu više ne mogu da navatam za restoran,retko i kući zajedno obedujemo,ali
vecu kad povedem,to je na proverena mesta s dobrom muzikom...;)
Ustvari je muzika i važnije od hrane...Muzika i pivkani...:rumenko:
 
Ne cesto, ali imamo jedan restoran u koji volimo da odemo porodicno kad imamo neki lep povod. Bude to par puta godisnje, ne cesce, ali nam je zato i zadovoljstvo, a ne rutina.

Ovaj *nas* restoran je sasvim OK, solidan, i nisam uopste paranoicna po pitanju kvaliteta hrane. Rade decenijama, ukusno je i usluga solidna, mirno mesto posto volimo da pricamo i tako:)

- - - - - - - - - -

Ja sam bio skoro u jednom restoranu u Beceju, koji mi je preoporucio jedan koji poznaje stvari ( tako kaze za sebe ). Restoran stolovi mali ( verovatno da bi sto vise musterija stalo za rucak ili veceru ), svaka kriska hleba se posebo naplacuje ( ali to saznas tek kada dobijes racun ). Ako hocete u wc, morate da izadjete iz restorana i idete jedno pola minuta do neke druge zgrade, gde se nalazi toalet...
Bila je guzva u restoranu, a mi smo cekali za ono sto smo porucili vise od 45 minuta ( verovatno ima dva kuvara, da gazda ustedi pare ). Konacno kada je stigla hrana, varivo se oseti da je podgrevano ko zna koliko puta, salata je bila jako ljuta, a skoro svi tanjiri razliciti...
Onda posle jedan rodjak sto je bio sa nama je pricao ( posto je on radio kao kuvar ), da svaki restoran vrsi rotaciju hrane, tako da nikada ne mozes da dobije sveze, u kuhinji kada kuvar radi i ispadne mu pare hrane na pod , umesto da baci, on digne sa poda i nastavi dalje, pranje ruka kada je dekontaminacija ako radi sa ribom.....
Tako da batalim restorane, kupis namernice, znas sta si i od koga kupio i lepo kuci napravis pravu gozbu.
Ko ide u restorane i kakve ima utiske ?
Da li putujes?
Kako se tada hranis?
Jedes u gostima?
 
Ne cesto, ali imamo jedan restoran u koji volimo da odemo porodicno kad imamo neki lep povod. Bude to par puta godisnje, ne cesce, ali nam je zato i zadovoljstvo, a ne rutina.

Ovaj *nas* restoran je sasvim OK, solidan, i nisam uopste paranoicna po pitanju kvaliteta hrane. Rade decenijama, ukusno je i usluga solidna, mirno mesto posto volimo da pricamo i tako:)

- - - - - - - - - -


Da li putujes?
Kako se tada hranis?
Jedes u gostima?

Da putujem.
Napravim hranu kuci i ponesem na put.
Jedem u gostima.
 
Svi mi u svom gradu znamo gdje je kakva hrana (dobar glas se daleko cuje ,los jos dalje ) :D ne idem cesto, naj cesce su to poslovni odlasci na rucak, kad smo na terenu, u kontroli, na seminaru ....mada mi nije stranu ni uzeti pljeskavicu za ponjeti, sve zavisi koliko vremena imamo na raspolaganju.

Sa porodicom idem jos rjedje,obicno suprug i ja,najvise zato sto ne volim kada tudja djeca skacu po restoranu, tako ne volim ni moja... kada budu bili dovoljno veliki da mogu da provedu sat vremena u miru icice ovako sa njima idem u poslasticarnice i picerije sa igraonicama u sastavu...
 
nigde gde rucamo nismo imali neprijatnih iskustava cak naprotiv...

izvini ali ja mislim da ti je "poznavalac stvari" dobro namestio neku rupu da se smoris...
skoro nisam cuo da je neko kao ti ovako podrobno popljuvao neki restoran pa njima je u interesu da se reklamiraju od usta do usta !

nesto mi u tvojoj prici ne pije vodu....
 
Da, kad nam finans dozvoljavaju idemo. Nem pojma, restorani u kojim smo do sad bili su svi stvarno za pohvalu. Sad, dal im ispadne nešto pa vrate u tanjir to ne znam nit mogu da znam, mogu samo da se tripujem al time bih sebi pokvarila gušt. Što bi moj klinac rekao palo je na pod al nema veze, oduvao sam :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Да, идемо у проверене кафане и ресторане.

Не у рупе.

:lol:
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio skoro u jednom restoranu u Beceju, koji mi je preoporucio jedan koji poznaje stvari ( tako kaze za sebe ). Restoran stolovi mali ( verovatno da bi sto vise musterija stalo za rucak ili veceru ), svaka kriska hleba se posebo naplacuje ( ali to saznas tek kada dobijes racun ). Ako hocete u wc, morate da izadjete iz restorana i idete jedno pola minuta do neke druge zgrade, gde se nalazi toalet...
Bila je guzva u restoranu, a mi smo cekali za ono sto smo porucili vise od 45 minuta ( verovatno ima dva kuvara, da gazda ustedi pare ). Konacno kada je stigla hrana, varivo se oseti da je podgrevano ko zna koliko puta, salata je bila jako ljuta, a skoro svi tanjiri razliciti...
Onda posle jedan rodjak sto je bio sa nama je pricao ( posto je on radio kao kuvar ), da svaki restoran vrsi rotaciju hrane, tako da nikada ne mozes da dobije sveze, u kuhinji kada kuvar radi i ispadne mu pare hrane na pod , umesto da baci, on digne sa poda i nastavi dalje, pranje ruka kada je dekontaminacija ako radi sa ribom.....
Tako da batalim restorane, kupis namernice, znas sta si i od koga kupio i lepo kuci napravis pravu gozbu.
Ko ide u restorane i kakve ima utiske ?

xaxaxa ne no dinero mucoXDosim ako se mek ne racuna:rotf:
a inace koliko para toliko muzike,ako imas vise ici ces u fensi restorane dje ce da te tretiraju kao kralja...;)
 
Ne jedem u restoranima. Vise volim kad znam sta jedem. Nije da ne bih mogao da jedem u restoranu, mogao bih, ali je kuci nekako sladje :D

a jel sam i patike sebi sijes da znas sta nosis?

voleo bih da te vidim kako kupujes materijal i sijes majice pa da znas da je pamuk 100% ili viskoza ako vise volis...ili makar 20% poliester 80% elastin da budes u trendu :D
 
isto ti dodje sve mozes sam koji moj ces da kupujes majicu kada je lakse da je sasijes...

ne mozes da me ubedis da znas sta jedes ako si ti kupio namirnice na pijaci...otkud znas da je nije iskenjnjala koza prodavca ili je ispiskio pas neposredno nakon je spakovao u gepek i krenuo na pijacu :D
i svakako ne mozes da me ubedis da je sladje kada sam napavis npr. "karadjordjevu sniclu" i kada ti je spreme u restoranu.
 
isto ti dodje sve mozes sam koji moj ces da kupujes majicu kada je lakse da je sasijes...

ne mozes da me ubedis da znas sta jedes ako si ti kupio namirnice na pijaci...otkud znas da je nije iskenjnjala koza prodavca ili je ispiskio pas neposredno nakon je spakovao u gepek i krenuo na pijacu :D
i svakako ne mozes da me ubedis da je sladje kada sam napavis npr. "karadjordjevu sniclu" i kada ti je spreme u restoranu.

pas i koza se sigurno iskenjaju, ali barem u kuci znam kako sam oprala to sto spremam za obrok
sanse nema ni da je karadjordjeva ukusnija i kvalitetnije spremljena, nego sto je u kucnim uslovima
bila sam u situaciji da vidim kuhinje nekoliko restorana i zlo mi je od nehigijene i buba koje su normalan inventar
ne moze nisko ukusnije da ti spremi obrok, nego sto mozes to sam..samo ako hoces
 
pas i koza se sigurno iskenjaju, ali barem u kuci znam kako sam oprala to sto spremam za obrok
sanse nema ni da je karadjordjeva ukusnija i kvalitetnije spremljena, nego sto je u kucnim uslovima
bila sam u situaciji da vidim kuhinje nekoliko restorana i zlo mi je od nehigijene i buba koje su normalan inventar
ne moze nisko ukusnije da ti spremi obrok, nego sto mozes to sam..samo ako hoces

Реално, ја немам начина да направим кућне ражњиће или било шта на жару. Зато постоје ресторани.
 

Back
Top