Kako napraviti sajt?

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.790
molim vas nisam u materiji pa mi treba savet iskusnih web dizajnera programera i sl..

1. Koliko kosta .com nalog godisnje? Kome se to placa?
2. Treba da napravim poslovni sajt za firmu svoju. Zanima me kako da napravim sajt recimo ovog tipa http://www.nuabikes.com/#/saddle ili bilokoji drugi a da nije bazicni a opet ni da nije neki preterano nadrkan.
 
Zavisi od koga kupujes .com, ali mislim da je nesto oko 10-12$ godisnje, a placas firmi od koje domen iznajmljujes, ili onom ko ti radi sajt, pa on njima placa.
Zavisi kakve funkcije zelis na sajtu. Ako imas recimo 5 stanica (1 glavna, 1 kontakt, 1 sa uslugama koja tvoja firma nudi, 1 sa prozivodaima i 1 sa slikama) to se lako napravi, mislim da ima gomila servisa na netu koji ti malo automatizuju posao, mada to je manje-vise amatersko resenje, ali je najjeftinije i najprostije, jer ne placas nekom za izradu sajta.

E sada, ako hoces da dodajes vremenom nove stranice, nove proizvode i sl. sa takvim servisaima mislim da manje-vise mozes i sam, sto je prednost.

Druga solucija je da unajmis dizajnera ili da sam naucis da kodiras pa da odradis to.
Dizajner 'ladno moze da ti odradi tih 5 ili koliko vec stranica zelis, medjutim ako zelis da dodajes neke slike, nove prozivode, moraces njega da cimas ili da sam to rucno uradis, sto zahteva poznavanje koda malo.

Postoje solucije da ti dizajner uradi sajt da mozes sam da menjas i dodajes prozvode, slike, menjas opis usluga i sve, ali takv sajt zahteva malo vise novca.

Svodi se znaci na dve solucije, da koristis neki servis koji ce ti manje-vise automatski napraviti sajt. Neces moci da namestas u sitna crevca sta hoces, ali za neke osnovne potrebe je dovoljno, i to mozes sam da napravis gratis bez poznavanja koda ili minimalno poznavanje.
Druga solucija je da angazujes nekog ko ce da ti to odradi onako kako ti srce zeli, u sitna crevca, samo sto ce za to da ti naplati.

Ili ako te ne mrzi da ucis da kodiras i imas oko za dizajn, naucis sam i cepaj.
 
ajoj, ovaj sajt sa linka koristi CodeIgniter a ne wordpress. ali nema veze, napravi sajt sa wordpress pa probaj.

ima jeftinih hosting kompanija kod nas, platis 12 evra za godinu dana hosting 1GB i baza podataka i 10 evra domen.

imas i besplatan hosting koji ne drnda musterije da ih tera da se prebace na placeni hosting, to je hostyd.net

ako platis hosting, vecina njih ce ti dati i cpanel, pa tamo radis backup i sta ti vec treba.
 

Back
Top