Politika u fudbalu

Poruka
21.521
2010 u Juznoj Africi kada su orlovi pod palicom velikog Radomira Antica u prvoj utakmici potukli Nemce danasnje svetske prvake da li su radili telefoni?
Po sistemu EU Brisel-UEFA Platini-Ramadani-Tole-Antic ?

Ne znam iskreno sta da mislim osim ovoga?Sta drugo moze da bude uzrok tome da kada se uporedi individualni kvalitet igraca i njihova cena na fudbalskom trzistu sa timskom igrom i rezultatima bukvalno smo najgori na planeti i daleko daleko gori od bilo koga drugog.To ne moze niko da ospori.

Koji drugi razlog moze da postoji sto igraci u svim ostalim repkama kidisu za svoju drzavu,naciju dok nasi u momentu kada im je neophodna pobeda ne zele da trce, prave neshvatljive greske koje nikada ne prave u svojim klubovima-igraju kao babe.

Posle pobede nad Nemackom na SP u Juznoj Africi nasa reprezentacija gubi od Gane i Australije ?!
Dalje, u prvim sledecim kvalifikacijama za SP gubimo od Makedonije u Skoplju,kuci od Belgije 3:0,protiv Hrvata u Zagrebu Sinisa izvodi na teren ljude za koje nikad niko nije cuo(ali bukvalno,nemojte misliti da je sala ko ne prati fudbal) a ne zove ili ostavlja na klupi najbolje fudbalere koje imamo. Da ne govorim o periodu 2010-2012 kada su nas nadigrali Slovenija i Estonija i kada smo ostali bez EP.

U poslednjem ciklusu gubimo od Danske kuci 3:1,Jermenija nas nadigrava u Jerevanu i veceras protiv Portugala jedva uspevamo 2 puta da sutnemo na gol

Zasto mislim da je u pitanju neka teorija zavera i da EU odnosno UEFA ne zeli da vidi Srbe na velikim takmicenjima.
Pa ovako prvo na poslednja 4 a evo sad ce biti po svemu sudeci i 5 Evropskih prvenstava mi ne ucestvujemo a to je nepojmljivo jer imamo sve te godine igrace svetskog kalibra koju su glavni igraci u najjacim evropskim klubovima.Sada izvlacimo Albance u istu grupu,pre toga Hrvate. Skandal sa dronom je sasvim sigurno maslo EU i o tome mislim da nema potrebe posebno govoriti kako je RODJENI BRAT albanskog premijera upravljao dronom, kako niko nije odgovarao za to, kako se ocekivala provokacija nasih navijaca, kako su nasi mediji brujali o tome kako je mec viskog rizika i kako nece biti dozvoljeno nista a onda se pojavila informacija da su iz UEFA inistirali da albanska delegacija udje na stadion a nama u medijima govorili da nijedan Albanac nece biti na tribinama jer je mec visokog rizika ???!!!
Pa onda imamo situaciju da Tomislav Karadzic predsednik FSS podrzava Davora Sukera za neku stolicu u UEFA a taj isti Suker se otvoreno u javnosti ponosi Antom Pavelicem sto mozete proveriti na google vrlo lako

Toliko toga navodi na to da je politika EU potpuno preuzela UEFU i fudbal i da ne dozvoljava Srbiji da ucestvuje na EP I SP ma koliko god imala dobre igrace

Jer kako drugacije objasniti da jedan menadzer Ramadani poseduje sve srpske igrace i da nijednog fudbalara CZV I PFC ne mogu da prodaju za vise od 5 milki dok Hrvati svoje prodaju za 15 koji nisu nista bolji od nasih pa su cak i losiji. Mamic nam je sam rekao na RTSu da ne bi dao Mitrovica i Markovica za manje od 20 milki. I jos mnogo stvari nam je tada objasnio covek u toj emsiji na RTS 1 imate je na youtubeu.

Ja sam totalno frustriran sto jedna repka koja po imenima i individuama ima takve igrace da je medju 5 najboljih u Evropi sada u istoj toj Evropi od 52 selekcije medju 3 najlosije po rezultatima ! ! !

Mozda neko od forumasa ima neko drugo objasnjenje zasto nasi igraci igraju totalno suprotno od igre u klubovima, zasto ne zele da kidisu kao sve ostale repke, zasto ne ulaze u duele, zasto galame na novinare i na javnost kada ih kritikuje, zasto se ponasaju da je sve u najboljem redu ! ! ! Mozda su odgovori Marijana Mateus i ona druga sto je zatrudnela otkud znam?

Ja ipak mislim da ova smicalica sa dronom i to insisitranje EU UEFE, to podmetanje i satro izvlacenje grupa nisu slucajnosti.. Mozda bi nekome ko ne prati politiku to izgledale kao slucajnosti ali meni ne izgledaju. I nimalo me ne zavarava sto FIFA jos uvek nije oduzela Rusiji SP 2018. Ubedjen sam da se UEFA pita da bi joj oduzela.Pogledajte na EP ko ima objektivno najtezu grupu? Pa RUSIJA! I sta to je kao slucajnost????

Kad nas ne zele u EU, normalno da nas ne zele ni na evropskom prvenstvu . . . .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sotire, prvo je Srbija izgubila od Gane pa pobedila Nemačku pa izgubila od Australije, ne laži da je prvo pobeđena Nemačka pa dva poraza.

Svuda su teorije zavere a u stvari je činjenica da je srpski fudbal u kontejneru, hoće se rezultati odmah i sad bez plana, prečesto se menjaju selektori.

Sve se vidi i pokazuje na terenu a ne iza zatvorenih vrata NATO kancelarija.
 
Ok.Nebitno dal je prva ili druga tekma.Ja to i pricam da nema plana.Kazi mi samo jel cinjenica da smo po imenima vrhunski jaki a po timskoj igri i rezultatima slabi ? Jel tako ili ne ?

Jel imas neki cvrst dokaz da se ne resava iza zatvorenih vrata i da se tamo ne odlucuje sta ce Ivanovic,Kolarov i Tadic da urade na terenu ??
 
Ћути, могли смо и горе да прођемо. Замисли како је Курдима или Палестинцима. Њих изгледа белосветски душмани мрзе више него нас.
 
Platini je Smrda Mudic - licno je doneo odluku da nastavi mec u Podgorici kad je baklja pogodila Ruskog golmana ! Ko god misli da bi takvu odluku doneo da je bio u pitanju golman francuske, nemacke, albanske, belgijske , ukrajinske reprezentacije - taj je Edmund Dantes !!!!

Treba da podnese ostavku , odene se u kostret , pospe pepelom , katranom i perjem , predje u Sveto Pravoslvlje i moli Boga da mu optosti ! ... Takodje, treba da sve pare koje je pokrao pokloni Fondu Ruske i Srpske Pravoslavne Crkve !!! ... Sledecih 10 godina trebao bi da provede na stubu visokom 30 metara , da ga hrane gavran !!
 
Poslednja izmena:
Platini je Smrda Mudic - licno je doneo odluku da nastavi mec u Podgorici kad je baklja pogodila Ruskog golmana ! Ko god misli da bi takvu odluku doneo da je bio u pitanju golman francuske, nemacke, albanske, belgijske , ukrajinske reprezentacije - taj je Edmund Dantes !!!!

Treba da podnese ostavku , odene se u kostret , pospe pepelom , katranom i perjem , predje u Sveto Pravoslvlje i moli Boga da mu optosti ! ... Takodje, treba da sve pare koje je pokrao pokloni Fondu Ruske i Srpske Pravoslavne Crkve !!! ... Sledecih 10 godina trebao bi da provede na stubu visokom 30 metara , da ga hrane gavran !!

Можда бисмо могли и неки ексер под нокте да му набијемо, а?


Чисто, да искупи грешну душу.
 
Urotila se UEFA i da posalje Island na EP, a da izbaci Holandiju, a pogle kakva imena igraju za Holandiju.

To sve zbog toga da odobrovolje Islandjane da udju u EU.

Urota!

Da da da bas ti je dobro poredjenje pa pa Holandija je prosle godine na svetskom prvenstvu osvojila 3 mesto a nama ovo nije slucajnost.

Sam znas a i ja sam te podsetio gore u uvodnom postu da nas isti trend prati vec najmanje 5 godina. Nadigravaju nas i pobedjuju Slovenija,Estonija,Albanija,Danska,Makedonija,Jermenija....Nemamo igru i akciju svaki gol koji smo dali u zadnjih 5 godina je posledica individualnog kvaliteta igraca. Najvazniji su a neki i najbolji igraci najboljih svetskih klubova a ne uspevaju da odvedu Srbiju ni na jedno Evropsko i svetsko dok druge zemlje koje imaju fudbalere sve ukupno malo veceg ili malo manjeg kvaliteta tipa Portugal,Hrvatska,Belgija,Holandija ne propustaju evropska i svetska poslednjih godina. Ko prati fudbal zna o cemu pricam a ko ne neka proveri na google na zvanicnom transfermarket sajtu da su po cenama tima na trzistu ove reprezentacije potpuno iste kao Srbiija.

E ali to je cena tima a igra i rezultati govore da je Srbija bukvalno na nivou Malte,San Marina,Gibraltara,Lihtenstajna.... Holadniji se edmonde sad jednom desilo kao i Grckoj i Hrvatima se desilo za sp 2010 ali NAMA DESAVA NON STOP. Nasi igraci nikad ne zele da se trude i da se bore za drzavni grb kao svi ostali. Pogledaj Siptari kako grizu iako nemaju nijedno zvucno ime oni gaze sve redom. I u Albaniji ima da nas zgaze sa 3:0

Sam znas da ova bruka u ovim kvalifikacijama se vec desila i u proslim i u pretproslim. Od te 3 bruke ne zna se koja je veca

Za drona sam vec gore argumentovao sta je i kako i na kraju krajeva svi i znamo da je EU insistirala da Albanci udju na stadion a nasi su galamili kako nece biti nijednog Albanca na tribinama i eto bas ti za koje je EU inistirala naprave belaj i onda nama se oduzmu 3 boda , svi znaju da je uefa mafioza kao i da je Bogdanov cist instrument mocnika jer ako je tolki ludak i huligan sto onda protiv siptara nije uleteo da ih bije nego se samo prosteo po terenu slikao se i vratio na tribine i sto ga nisu hapsili odma kad je usao nego ga vracaju, znamo i da je Tole i FSS mafija itd........ I sta covek da misli drugo kad sve to zna? ? ? ?

Sta oces da kazes da je problem u samim igracima i da su nasi jedini u svetu koji eto tako sami od sebe nece da se trude i nece da igraju za reprezentaciju ?
 
Fudbal je jako ozbiljna stvar oko koje se vrte ogromne pare..e sad ja se u fudbal ne razumem,mislim ovaj sadasnji ali se zato razumem u pare.kada bi premijer ponudio privatizaciju fudbalskih klubova niko ih ne bi kupio,a svi bi kupili stadione i terene i ostalu ifra strukturu
 
Нпр.Партизан и политика...ово је "на брзака" ликови који су били актуелни у последњих двадесетак година + Тито...има још доста тога али се нема времена...


-Председници држава

Јосип Броз Тито
http://www.telegraf.rs/vesti/politi...a-koga-je-navijao-tito-za-zvezdu-ili-partizan
Борис Тадић
Томислав Николић
Фрањо Туђман
Милорад Додик

-Премијери

Ивица Дачић
Мирко Марјановић
Деда Мраз Цветковић
Радоман Божовић

- Министри

Бранко Ружић
Расим Љајић
Ненад Поповић
Живорад Игић
 
Ok.Nebitno dal je prva ili druga tekma.Ja to i pricam da nema plana.Kazi mi samo jel cinjenica da smo po imenima vrhunski jaki a po timskoj igri i rezultatima slabi ? Jel tako ili ne ?

Jel imas neki cvrst dokaz da se ne resava iza zatvorenih vrata i da se tamo ne odlucuje sta ce Ivanovic,Kolarov i Tadic da urade na terenu ??

Mi smo po imenima dobra i sasvim solidna reprezentacija koju neko treba da uštimuje, uigra i motiviše. To se ne dešava iz prostog razloga zato što je FSS pretvoren u kompaniju za promociju i prodaju igrača čiji se skromni kvaliteti nadoknađuju brojem zvaničnih nastupa za do juče ipak respektabilnu reprezentaciju. Kombinovano sa "bolemekita" da se cimam stavom većine tih zvezdica kojima repka dođe kao mini odmor od obaveza i trenerima koji imaju zadatak da sprovode politiku "kompanije" i ćute, dobijamo po imenima dobru ali suštinski totalno jalovu reprezentaciju koje se više niko ne boji i koja igra dve klase ispod realnih mogućnosti.

Ovakvim pričama i maštarijama o nekoj belosvetskoj uroti koji sprečavaju Srbe da potrče za loptom samo ideš uz dlaku ovima koji su efektivno privatizovali i strateški uništili srpski fudbal.
 
Politike uvek ima tamo gde ima mnogo para i gde je uperen velik broj ociju javnosti. Ovakav moderni f udbal je raj za politiku. Utakmica albanija-Jermenija je namestena iz 2 u 1 u korist albanaca....klasicna namestaljka pogledajte reakcije golmana i sve ce vam biti jasno. Srbija na sme na EP, ne sme da se zna da postoji.....svete nam se svabe sto smo ih naguzili 2010-e....ni pored penala nisu mogli da nas dobiju. To je prosto nas mentalitet kad je tesko slozimo se i uradimo nemoguce a kad je lako prave se klanovi niko nece da se igra za tim svako hoce sebe da promovise i da bude zvezda.......da ne pricam da je sistem u srpskom fudbalu ko politika u drzavi - raspad....

Ko misli da smo u grupu sa albanijom usli slucajno taj je bez uvrede velika budala...zreb je nastelovan kao sat i steluje se od kad postoji ix milion razloga (da bi se vestacki instalirao kvalitet takmicenja itd)...cak je jednog trenutka zreb mogao da odluci da pored albanaca i hrvati sa nama budu u grupi ali nas je to zaobislo. Prvo nam ubace hrvate (tu na srecu nismo pravili nerede) pa onda albance!? Slucajnost al do mojega....
 
Poslednja izmena:

Back
Top