Komunikacija

ivana96

Zainteresovan član
Poruka
227
Imam problem sa komunikacijom,:( Profesori mi sve vise govore da imam mali vokabular reci.Citam knjige,ne znam kako drugacije to nadoknaditi ali ne pomaze.Inace sam povucenija osoba i lakse mi je i vise volim da cutim .Vodim se,bolje reci nesto cestito nego samo lupetati.Kako biti komunikativniji?? :sad2:
 
Imam problem sa komunikacijom,:( Profesori mi sve vise govore da imam mali vokabular reci.Citam knjige,ne znam kako drugacije to nadoknaditi ali ne pomaze.Inace sam povucenija osoba i lakse mi je i vise volim da cutim .Vodim se,bolje reci nesto cestito nego samo lupetati.Kako biti komunikativniji?? :sad2:

Jesi možda jarac u horoskopu?
 
Ti nemas mali vokabular nego si introvertna osoba i imas slabe socijalne vestine. Na pitanja dajes kratke direktne odgovore bez puno zalazenja u detalje. U razgovorima verovatno ne ucestvujes na svoju inicijativu osim ako ti tema nije posebno intersantna... Probaj napismeno da iskazes svoje misli na neku temu pa ces videti da je tvoj vokabular sasvim OK.

- - - - - - - - - -

Pa to je to... jarac postaje komunikativniji sa godinama...

- - - - - - - - - -

Jarac voli samoću...

Najgluplji moguci nacin da se objasni introvertnost. Ako si ikad probao da udjes malo dublje u materiju koju spominjes prvo sto ces procitati da je sve to sto pise u natalnim horoskopima nesto sto moze da bude ali i ne mora. I na kraju kada dovoljno procitas shvatis da je astrologija zesca glupost.
 
Ti nemas mali vokabular nego si introvertna osoba i imas slabe socijalne vestine. Na pitanja dajes kratke direktne odgovore bez puno zalazenja u detalje. U razgovorima verovatno ne ucestvujes na svoju inicijativu osim ako ti tema nije posebno intersantna... Probaj napismeno da iskazes svoje misli na neku temu pa ces videti da je tvoj vokabular sasvim OK.

- - - - - - - - - -



Najgluplji moguci nacin da se objasni introvertnost. Ako si ikad probao da udjes malo dublje u materiju koju spominjes prvo sto ces procitati da je sve to sto pise u natalnim horoskopima nesto sto moze da bude ali i ne mora. I na kraju kada dovoljno procitas shvatis da je astrologija zesca glupost.

Tako sam i ja nekad mislio... a kako sam pogodio da je jarac?! Šansa je 1:12...
 
Imam problem sa komunikacijom,:( Profesori mi sve vise govore da imam mali vokabular reci.Citam knjige,ne znam kako drugacije to nadoknaditi ali ne pomaze.Inace sam povucenija osoba i lakse mi je i vise volim da cutim .Vodim se,bolje reci nesto cestito nego samo lupetati.Kako biti komunikativniji?? :sad2:

pa pricaj wise sa drugarima,i rech i njima i familiji da te isprawljaju kad si tiha i mumlas,i da ponowis opet swe to lepo
 
Imam problem sa komunikacijom,:( Profesori mi sve vise govore da imam mali vokabular reci.Citam knjige,ne znam kako drugacije to nadoknaditi ali ne pomaze.Inace sam povucenija osoba i lakse mi je i vise volim da cutim .Vodim se,bolje reci nesto cestito nego samo lupetati.Kako biti komunikativniji?? :sad2:
pa odi na adu tamo gde se penzosi suncaju kod bandzija ,oni ne zatvaraju usta sve znaju naucices mnogo
 
Citanje je dobar nacin da prosiris vokabular. Ja ne citam mnogo, ali kada god vidim neku rec cije znacenje ne znam, odmah pohitam da otkrijem sta znaci, jednostavno ne volim da budem u neznanju.
Mislim da ti nemas problem sa vokabularom, nego si po prirodi povucena osoba i ako nemas sta pametno, zanimljivo da kazes, cutis, ili ako nemas sagovornika koji ti je zanimljiv. I ja da neko uzme da mi prica na kom je splavu sinoc bio, samo cu da cutim ko zaliven uz "aha, pa ok", a da uzme da mi prica o kvantnoj fizici ili cemu vec sto me zanima, ne bi mogao da me ucuti.

Ako tako funkcionises, onda si samo introvertna osoba. A ako zelis da vise komuniciras, moras se osloboditi tog straha "bojim se da cu lupetati". Pa sta ako i lupetas? Nece niko da ti kaze "ajde, cuti tu, lupetas mnogo". I ja imam trip da nece sve sto kazem biti lepo sroceno, smisljeno, zanimljivo, da me nece skapirati, pa opet krenem da blebecem. Nekog smorim, nekome je zanimljivo, nekad se ispalim, ne skapiraju me, ne znaju sta da odgovore (i jeste osetim se malo glupo, tj. cudno tada, ali sta da se radi, a i to zaborave ljudi posle 2 minuta). Znaci samo hrabro i bez straha, o onome sto zelis.
 
Imam problem sa komunikacijom,:( Profesori mi sve vise govore da imam mali vokabular reci.Citam knjige,ne znam kako drugacije to nadoknaditi ali ne pomaze.Inace sam povucenija osoba i lakse mi je i vise volim da cutim .Vodim se,bolje reci nesto cestito nego samo lupetati.Kako biti komunikativniji?? :sad2:

Vrzmaj se ti malo vise ovde medju nama ili sa RL drustvom, to ce ti pomoci.
 
Mislim da bi se ova tema mogla spojiti sa promenom obrazaca ponašanja. U ovom slučaju, kako da introvertna osoba postane ekstrovertna. Takođe, mislim da bi ovdje pomogla Kognitivno bihejvioralna terapija
 

Back
Top