Ljubav prema Rusiji i srpski nacionalizam

HORDAK 2014

Domaćin
Banovan
Poruka
3.356
Када су лажни српски националисти после 2000-те почели да губе подршку народа заиграли су на карту Русофилства и комунизма. Величају Стаљина као спасиоца словенства машу, када радикали или двери организују митинге често се могу приметити ликови са комунистичким барјацима и мајцама са мотивима СССР. Лупетају како је на западу фашизам и нацизам спремни су да Србију пклоне Русији. Дакле колике су патриоте и националисти су показали, Хоће ли икада појавити прав српска националистичка организација која је за велику, независну и самосталну српску држжаву пошто видим да су све наводно националистичке странке проруске.

Када је то код српских националиста победио комплекс инферионости и потребе да служе страној држави уместо да се боре за своју?
 
Poslednja izmena:
Када су лажни српски националисти после 2000-те почели да губе подршку народа заиграли су на карту Русофилства и комунизма. Величају Стаљина као спасиоца словенства машу, када радикали или двери организују митинге често се могу приметити ликови са комунистичким барјацима и мајцама са мотивима СССР. Лупетају како је на западу фашизам и нацизам спремни су да Србију пклоне Русији. Дакле колике су патриоте и националисти су показали, Хоће ли икада појавити прав српска националистичка организација која је за велику, независну и самосталну српску држжаву пошто видим да су све наводно националистичке странке руске.

Када је то код српских националиста победио комплекс инферионости и потребе да служе стрној држави уместо да се боре за своју?

Не могу да верујем шта сам прочитао. Да било шта знаш о нама и Русима умео би да схватиш и растумачиш народну изреку: "Нас и Руса 200 милиона!".........

Срби и Руси ВЕЗАНИ СУ НЕРАСКИДИВО ПОРЕКЛОМ И ВЕРОМ... и ни једна будала ту везу НЕ МОЖЕ РАСТОЧИТИ ----- све вам је узалуд.......

Наравно, ја сам антикомуниста као и сваки други прави Рус, и никада не бих подржавао Стаљина, Лењина и сличне ИДИОТЕ..........

Али, схвати - МИ СМО СЛОВЕНИ, ПРАВОСЛАВЦИ ------- И НЕМАМО НИКАКВЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ СА ГЕРМАНИМА И АНГЛОСАКСОНЦИМА..... схвати то ако можеш - а ако не можеш..... опет добро.......
 
Poslednja izmena od moderatora:
Када су лажни српски националисти после 2000-те почели да губе подршку народа заиграли су на карту Русофилства и комунизма. Величају Стаљина као спасиоца словенства машу, када радикали или двери организују митинге често се могу приметити ликови са комунистичким барјацима и мајцама са мотивима СССР. Лупетају како је на западу фашизам и нацизам спремни су да Србију пклоне Русији. Дакле колике су патриоте и националисти су показали, Хоће ли икада појавити прав српска националистичка организација која је за велику, независну и самосталну српску држжаву пошто видим да су све наводно националистичке странке русkе.

Када је то код српских националиста победио комплекс инферионости и потребе да служе стрној држави уместо да се боре за своју?

Nacionalizam je reakcija na strani pritisak. Rusofilstvo u našem slučaju proizlazi iz svesti da smo previše bedni samostalno + da je svetski poredak diktiran od strane velikih sila nužna stvar - a s obzirom da smo doživeli veliku agresiju od strane zapada kao država, rusofili veruju da ćemo bolje proći ako se samostalno prepustimo ruskom imperijalizmu.
Problem je upravo ta ideja da postoji nekakva temeljna razlika između zapada i Rusa u spoljnopolitičkom ponašanju i da bi nam pod Rusima teklo med i mleko. Tu se ljudi mogu naučiti jedino kada bismo zaista pali pod ruske ingerencije i videli kako je potpuno svejedno koja sila te maltretira. Suštinski je u pitanju odnos moći gde onaj u inferiornoj poziciji uvek pati i biva iskorišćavan, i potpuno je nebitno ko je tu glavni, USA, Rusija, EU, Kina, pa i da je Moldavija u pitanju isto bi bilo. Tako stvari funkcionišu, nema emocija, samo interes.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Не могу да верујем шта сам прочитао. Да било шта знаш о нама и Русима умео би да схватиш и растумачиш народну изреку: "Нас и Руса 200 милиона!".........

Срби и Руси ВЕЗАНИ СУ НЕРАСКИДИВО ПОРЕКЛОМ И ВЕРОМ... и ни једна будала ту везу НЕ МОЖЕ РАСТОЧИТИ ----- све вам је узалуд.......

Наравно, ја сам антикомуниста као и сваки други прави Рус, и никада не бих подржавао Стаљина, Лењина и сличне ИДИОТЕ..........

Али, схвати - МИ СМО СЛОВЕНИ, ПРАВОСЛАВЦИ ------- И НЕМАМО НИКАКВЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ СА ГЕРМАНИМА И АНГЛОСАКСОНЦИМА..... схвати то ако можеш - а ако не можеш..... опет добро.......

И зато треба да им будемо слуге?На религију не бацам ни пет пара.

- - - - - - - - - -

Nacionalizam je reakcija na strani pritisak. Rusofilstvo u našem slučaju proizlazi iz svesti da smo previše bedni samostalno + da je svetski poredak diktiran od strane velikih sila nužna stvar - a s obzirom da smo doživeli veliku agresiju od strane zapada kao država, rusofili veruju da ćemo bolje proći ako se samostalno prepustimo ruskom imperijalizmu.
Problem je upravo ta ideja da postoji nekakva temeljna razlika između zapada i Rusa u spoljnopolitičkom ponašanju i da bi nam pod Rusima teklo med i mleko. Tu se ljudi mogu naučiti jedino kada bismo zaista pali pod ruske ingerencije i videli kako je potpuno svejedno koja sila te maltretira. Suštinski je u pitanju odnos moći gde onaj u inferiornoj poziciji uvek pati i biva iskorišćavan, i potpuno je nebitno ko je tu glavni, USA, Rusija, EU, Kina, pa i da je Moldavija u pitanju isto bi bilo. Tako stvari funkcionišu, nema emocija, samo interes.

Свакако смо бедни и материјано, а још више духом.
 
Али, схвати - МИ СМО СЛОВЕНИ, ПРАВОСЛАВЦИ ------- И НЕМАМО НИКАКВЕ БЛАГЕ ВЕЗЕ СА ГЕРМАНИМА И АНГЛОСАКСОНЦИМА..... схвати то ако можеш - а ако не можеш..... опет добро.......

Ima jedna zanimljiva stvar kad je politika u pitanju, a to je da je političko ponašanje potpuno imuno na naciju, veru, emocije, moral itd. Politika je uvek i zauvek će biti - sfera zasnovana na čistom interesu i moći. Što pre to shvatimo kao narod, to bolje.
 
Постоји братска љубав према једнокрвној и једноверној браћи Русима, постоје наше вековне крвне и пре свега духовне везе које нас вежу у свим временима. Веже нас и историјска судбина.

Те везе не могу прекинути нити одвезати такви балвани који те природне везе и братску љубав између два народа називају ,,*******ијом".
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nacionalizam je reakcija na strani pritisak. Rusofilstvo u našem slučaju proizlazi iz svesti da smo previše bedni samostalno + da je svetski poredak diktiran od strane velikih sila nužna stvar - a s obzirom da smo doživeli veliku agresiju od strane zapada kao država, rusofili veruju da ćemo bolje proći ako se samostalno prepustimo ruskom imperijalizmu.
Problem je upravo ta ideja da postoji nekakva temeljna razlika između zapada i Rusa u spoljnopolitičkom ponašanju i da bi nam pod Rusima teklo med i mleko. Tu se ljudi mogu naučiti jedino kada bismo zaista pali pod ruske ingerencije i videli kako je potpuno svejedno koja sila te maltretira. Suštinski je u pitanju odnos moći gde onaj u inferiornoj poziciji uvek pati i biva iskorišćavan, i potpuno je nebitno ko je tu glavni, USA, Rusija, EU, Kina, pa i da je Moldavija u pitanju isto bi bilo. Tako stvari funkcionišu, nema emocija, samo interes.

Русофил сам - и не верујем да треба да будемо било чији прилепак - ТРЕБА ДА БУДЕМО САМОСТАЛНИ... али за такву позицију потребни су људи на власти са мудима а не са мућковима у гаћама...
 
Постоји братска љубав према једнокрвној и једноверној браћи Русима, постоје наше вековне крвне и пре свега духовне везе које нас вежу у свим временима. Веже нас и историјска судбина.

Те везе не могу прекинути нити одвезати такви балвани који те природне везе и братску љубав између два народа називају ,,*******ијом".

Јавио се бивши комуниста и стаљиниста, а сада православни зилот и фејк националиста.

Нема никакве братске љубави већ само интереси. То сте ви нешто утриповали.

- - - - - - - - - -

Русофил сам - и не верујем да треба да будемо било чији прилепак - ТРЕБА ДА БУДЕМО САМОСТАЛНИ... али за такву позицију потребни су људи на власти са мудима а не са мућковима у гаћама...

Чим си Русофил ти си већ прилепак па је нормално да се залажеш да и Србија буде прилепак и патрљак.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Јавио се бивши комуниста и стаљиниста, а сада православни зилот и фејк националиста.

Нема никакве братске љубави већ само интереси. То сте ви нешто утриповали.



Братске љубави има, историја о томе сведочи. Ал шта теби вреди говорити, кад си ти отуђен од овог народа, волиш Хитлера и германску религију.
 
Постоји братска љубав према једнокрвној и једноверној браћи Русима, постоје наше вековне крвне и пре свега духовне везе које нас вежу у свим временима. Веже нас и историјска судбина.

Те везе не могу прекинути нити одвезати такви балвани који те природне везе и братску љубав између два народа називају ,,*******ијом".

Treba praviti razliku između Rusa pripadnika ruskog naroda, koji je kulturno sličan Srbima (i to je veoma uslovno rečeno - ruska kultura je pretrpela više nego ekstreman zapadnoevropski uticaj i pitanje je koliko je "slovenstva" ostalo u njoj, kao i kod nas uostalom. Autonomija postoji još uvek u crkvi jer je njen identitet zavisan od toga, al' ne treba smetnuti s uma i da je to dosta različito kod nas i njih), i Rusa - političara. Rusi-političari ne poznaju pojmove bratske ljubavi, slovenske krvi, pravoslavne religije, istorijskih i duhovnih veza. Rusi-političari poznaju samo interes i moć i upravo tako se i ponašaju prema Srbiji (i za ovo ti mogu naći veoma skore primere, al mislim da znaš i sam).
 
Poslednja izmena od moderatora:
quote_icon.png
Оригинал поставио eremita
Русофил сам - и не верујем да треба да будемо било чији прилепак - ТРЕБА ДА БУДЕМО САМОСТАЛНИ... али за такву позицију потребни су људи на власти са мудима а не са мућковима у гаћама...
Чим си Русофил ти си већ прилепак па је нормално да се залажеш да и Србија буде прилепак и патрљак.

Ма шта ми наприча!!! :lol: ... Ја јесам Русофил али сам ЗА САМОСТАЛНУ и НЕУТРАЛНУ СРБИЈУ ..... а ти си ђилкош који је поставио тему само да би пљувао по Русима А У ИНТЕРЕСУ ЗАПАДНИХ СКОТОВА........ сабери се и не глупирај се..........:cool:
 
Treba praviti razliku između Rusa pripadnika ruskog naroda, koji je kulturno sličan Srbima (i to je veoma uslovno rečeno - ruska kultura je pretrpela više nego ekstreman zapadnoevropski uticaj i pitanje je koliko je "slovenstva" ostalo u njoj, kao i kod nas uostalom. Autonomija postoji još uvek u crkvi jer je njen identitet zavisan od toga, al' ne treba smetnuti s uma i da je to dosta različito kod nas i njih), i Rusa - političara. Rusi-političari ne poznaju pojmove bratske ljubavi, slovenske krvi, pravoslavne religije, istorijskih i duhovnih veza. Rusi-političari poznaju samo interes i moć i upravo tako se i ponašaju prema Srbiji (i za ovo ti mogu naći veoma skore primere, al mislim da znaš i sam).

Ма немој ми рећи. Биће да нас је Русија окупирала, бомбардовала, убијала 100 за једног, тровала уранијумом, итд. Све те приче о Русији и о томе како Русија нас стално зеза и не жели нам добро и служе да скрену пажњу са главнопг непријатеља који нас вековима напада, окупира, уништава а који то ради и данас.

И да, владају интереси, свуда пријатељу владају интереси, а наши интереси су идентични руским интересима. Тако да мислим да је закључак јасан.
 
Da ovo je dobro postavljeno.Prvo mi i rusi su dva naroda,koji su bliski,sto znaci da imamo bratske veze,i to je ok,a sa druge strane rusi uglavnom gledaju svoj interes,pa ako se mi tu negde uklopimo dobro,ako ne nikom nista.

Ovo pisem,jer je potrebno konacno razvijati sebe,gledati prvo svoj interes,gledati kako da zivis u miru sa drugima,i jedino kao takav bices pozeljan partner,brat,sta god bilo kome.

Nekako,mislim da je ta parola nas i rusa..odvela tu gde jesmo,jer previse smo se nadali u rusku pomoc onda kada je nismo dobili,kurcili se umesto da smo gledali da sa svima budemo dobri,a da svoj interes prosirimo i dobijemo ono sto nas sleduje.Nekako smo brzopleto ulazili u te sukobe,koji su nam nametnuti,ali opet mogli smo i da budemo znatno mudriji.

Uh,o ovome stvarno bi moglo svasta da se napise,ali generalno bilo bi dobro da stvorimo jaku,pozeljnu drzavu,a ne da ocekujemo da nam drugi to uradi.

Vladika Nikolaj je rekao da je potrebno da svako od nas ugradi po jednu ciglu u tvorevinu zvanu drazava a ne da od nekog lidera ocekuje sve i svasta,dakle od nas zavisi i od nase dobre volje.
 
Hodače,to što smo sada sluge zapada mi ne smeta toliko,koliko mi smeta to što moramo da jedemo kancerogenu hranu,što nas MMF uslovljava uzimanjem kredita koje nikada nećemo moći da vratimo. Samim tim smo postali robovi koji odumiru gladni i bolesni. Da ne govorim o poklanjanju Kosova,rasprodaji kompletne privrede i tako to... Hajmo dalje...
 
Ма немој ми рећи. Биће да нас је Русија окупирала, бомбардовала, убијала 100 за једног, тровала уранијумом, итд. Све те приче о Русији и о томе како Русија нас стално зеза и не жели нам добро и служе да скрену пажњу са главнопг непријатеља који нас вековима напада, окупира, уништава а који то ради и данас.

И да, владају интереси, свуда пријатељу владају интереси, а наши интереси су идентични руским интересима. Тако да мислим да је закључак јасан.

Tebi je sve jasno očigledno, nemam primedbi.
 
Када су лажни српски националисти после 2000-те почели да губе подршку народа заиграли су на карту Русофилства и комунизма. Величају Стаљина као спасиоца словенства машу, када радикали или двери организују митинге често се могу приметити ликови са комунистичким барјацима и мајцама са мотивима СССР. Лупетају како је на западу фашизам и нацизам спремни су да Србију пклоне Русији. Дакле колике су патриоте и националисти су показали, Хоће ли икада појавити прав српска националистичка организација која је за велику, независну и самосталну српску држжаву пошто видим да су све наводно националистичке странке проруске.

Када је то код српских националиста победио комплекс инферионости и потребе да служе стрној држави уместо да се боре за своју?
Ja do sada nisam video nikakvo poltronstvo Srbije i srpskih partija prema Rusiji dok su sa druge strane britanski, nemacki i americki ambasadori ovde pravi vlastodrsci, a nasa vlada je zapravo organ kolonijalne uprave.

Rusi se sami nece mesati u srpsku politiku sve i da rusofili preuzmu vlast tako da ti je cela percepcija pogresna.

A nesto sam sumnjicav da ce rusofili ikada preuzeti vlast u ovoj Srbiji, a sve i da se to desi desice nam se jedan novi slucaj "Vucic", tako da je sve prazna prica.

Rusi sami izgleda nisu zainteresovani za Balkan ili nemaju snage da prosire uticaj ovde sto u prevodu znaci da ostajemo kolonija.
 
Ja do sada nisam video nikakvo poltronstvo Srbije i srpskih partija prema Rusiji dok su sa druge strane britanski, nemacki i americki ambasadori ovde pravi vlastodrsci, a nasa vlada je zapravo organ kolonijalne uprave.

Rusi se sami nece mesati u srpsku politiku sve i da rusofili preuzmu vlast tako da ti je cela percepcija pogresna.

A nesto sam sumnjicav da ce rusofili ikada preuzeti vlast u ovoj Srbiji, a sve i da se to desi desice nam se jedan novi slucaj "Vucic", tako da je sve prazna prica.

Rusi sami izgleda nisu zainteresovani za Balkan ili nemaju snage da prosire uticaj ovde sto u prevodu znaci da ostajemo kolonija.

Ма ова тема је бесмислена, јер појава о којој дрнда аутор теме и не остоји код Срба, осим у његовом мозгу и мозговима пар људи, сличних њему...
 
Rusi sami izgleda nisu zainteresovani za Balkan ili nemaju snage da prosire uticaj ovde sto u prevodu znaci da ostajemo kolonija.

Zainteresovani su, al' rade pametno - tj. ne rade ništa, već samo puštaju zapadnog poltrončića (Vučića) da nas uništi da bi desna opozicija ojačala kod nas. Tek onda možeš očekivati nekakvo delovanje od njih. Sad rade ono najmudrije, a to je čekanje.
 
Када су лажни српски националисти после 2000-те почели да губе подршку народа заиграли су на карту Русофилства и комунизма. Величају Стаљина као спасиоца словенства машу, када радикали или двери организују митинге често се могу приметити ликови са комунистичким барјацима и мајцама са мотивима СССР. Лупетају како је на западу фашизам и нацизам спремни су да Србију пклоне Русији. Дакле колике су патриоте и националисти су показали, Хоће ли икада појавити прав српска националистичка организација која је за велику, независну и самосталну српску држжаву пошто видим да су све наводно националистичке странке проруске.

Када је то код српских националиста победио комплекс инферионости и потребе да служе стрној држави уместо да се боре за своју?

И да, мгао би аутор ове бесмислене теме да постави неки доказ, у виду фотографије, да су се на митинзима Двери или радикала носиле Стаљинове слике...
 
Ма ова тема је бесмислена, јер појава о којој дрнда аутор теме и не остоји код Срба, осим у његовом мозгу и мозговима пар људи, сличних њему...

Stara prica po kojoj nacionalisti svrsavaju na Putina je odavno postala dosadna. Iako ima par ekstrema, meni se cini da patriote na ovom forumu nisu toliko sludjene.

No moram da priznam da sto vise citam portal fakti sve vise mi postaju dosadni rusofilski clanci o Ukrajini. Non-stop isto pominju, kako ce borba vodi za celu Ukrajinu, kako ce na kraju osvojiti i Kijev, a vec preko godinu tapkaju u mestu.:confused::dontunderstand:

Ukrajinci se nece dici protiv proamericke vlade u Kijevu, nemaju organizacionih kapaciteta za tako nesto, mada FSB verovatno pokusava da proizvede neki kontra-drzavni udar ovoj hunti ipak mislim da su zakasnili i napravili gresku u koracima i da im je verovatno bolje da krenu vojno.

Sve u svemu, Rusija mi se ne cini kao neka validna opcija za Srbiju koliko god ja to zeleo.
 
Када су лажни српски националисти после 2000-те почели да губе подршку народа заиграли су на карту Русофилства и комунизма. Величају Стаљина као спасиоца словенства машу, када радикали или двери организују митинге често се могу приметити ликови са комунистичким барјацима и мајцама са мотивима СССР. Лупетају како је на западу фашизам и нацизам спремни су да Србију пклоне Русији. Дакле колике су патриоте и националисти су показали, Хоће ли икада појавити прав српска националистичка организација која је за велику, независну и самосталну српску држжаву пошто видим да су све наводно националистичке странке проруске.

Када је то код српских националиста победио комплекс инферионости и потребе да служе стрној држави уместо да се боре за своју?


Да, баш лупетамо о Западном фашизму , као да га нисмо осетили на својој кожи .

Осим тога ми смо са Русима повезани вековима, крвљу , једна нам је крв и то је једино битно.Ја свог брата не могу да предам ,издам или оставим .Увек ћу да будем ту !

Теби изгледа смета антифашизам јер се залажеш за Зпадне вредности , фашизам и нацизам, ми смо словени и увек има да се боримо против Западног фашизма.

Ми градимо пут коначном уједињењу са Русијом , то је наш циљ и једини свети задатак.

Вековима живи једина сан , сан да поновно будемо заједно ,У ЈЕДНОЈ ДРЖАВИ !

Само са Русијом , у једној држави , ми ћемо бити сигурну и спашени .То није само сан и идеја , то ће бити јер је то и било!
 
Руси нас неће.

Где си ти видео да се на митинзима радикала или двери носе Стаљинове слике? Где си ти видео да српски националисти тврде како Србија треба да буде део Русије? Ајде, дај бар један једини пример тога?
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top