Spomenik

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.218
Nego ovako,jel imate potrebu da ostavite nesto iza vas,da stvarate i napravite trag u covecanstvu,tipa deca,3 kuce za svako po jedna?
Dali bi zivot za otadzbinu ako vam podignu spomen plocu,jel vredeo tad kratki zivot?
Ne cini vam se da nista vise nije bitno do zdravlja i pameti?
Par ljudi izjavise da im gori gajba,kako bi poneli sa sobom laptop i mobilni,pa gde tu ima mozga?
Nije ovo tema o pravim vrednostima i bitnosti,nego cisto kako se osecate danas,jesu vam se pogledi i prioriteti pretumbali kroz zivot,da se niste malo zapostavili gledajuci druge na tvu,citajuci tudje nesrece,da se malo vise posvetite sebi onako ogoljeno bez uticaja sa strane,da hodate misleci samo za trenutak bez ciljeva u zivotu,mislite da je to sebicno,da ikom ista dugujete?
 
Ako ostavim iza sebe normalnu, srecnu i zdravu decu koja mogu da se staraju o sebi, meni je to dovoljno.
Neki veci trag u covecanstvu sigurno ne mogu da ostavim, a i sa ovim sam poprilicno zadovoljan.
 
Nego ovako,jel imate potrebu da ostavite nesto iza vas,da stvarate i napravite trag u covecanstvu,tipa deca,3 kuce za svako po jedna?
Dali bi zivot za otadzbinu ako vam podignu spomen plocu,jel vredeo tad kratki zivot?
Ne cini vam se da nista vise nije bitno do zdravlja i pameti?
Par ljudi izjavise da im gori gajba,kako bi poneli sa sobom laptop i mobilni,pa gde tu ima mozga?
Nije ovo tema o pravim vrednostima i bitnosti,nego cisto kako se osecate danas,jesu vam se pogledi i prioriteti pretumbali kroz zivot,da se niste malo zapostavili gledajuci druge na tvu,citajuci tudje nesrece,da se malo vise posvetite sebi onako ogoljeno bez uticaja sa strane,da hodate misleci samo za trenutak bez ciljeva u zivotu,mislite da je to sebicno,da ikom ista dugujete?

pa ako i imam takve zelje posto smatram da nisam genijalac neki,moj uticaj na svet moze biti kroz dobre reci i dela..i mislim ma koliko to smesno zvucalo da je vecina u tom fazonu bio bi lepsi svet..

- - - - - - - - - -

Ako ostavim iza sebe normalnu, srecnu i zdravu decu koja mogu da se staraju o sebi, meni je to dovoljno.
Neki veci trag u covecanstvu sigurno ne mogu da ostavim, a i sa ovim sam poprilicno zadovoljan.

vaspitas njih da budu srecni,i normalni ljudi,onda oni prenesu to dalje...i eto ti uticaja...

- - - - - - - - - -

samo je smrt sigurna.

ti sa tvojim nikom i komentarima:
dobra predskazanja
samo je smrt sigurna


:rotf::rotf::rotf:

mislim da sa takvim nikom moras da imas odredjenu drustenu odgovornost:lol:

- - - - - - - - - -

posebno prema nama sto bi da zivimo vecno:lol:
 
Ako ostavim iza sebe normalnu, srecnu i zdravu decu koja mogu da se staraju o sebi, meni je to dovoljno.
Neki veci trag u covecanstvu sigurno ne mogu da ostavim, a i sa ovim sam poprilicno zadovoljan.

isto
s tim da imam nekad potrebu da ostavim nešto još...neki trag od koji bi više ljudi imalo koristi
al ne iz potrebe ega (spomenik, lijepe priče i pominjanja.,..), nego baš da nekome koristi, pa lijepo je biti od koristi, zar nije? Lijepo "potrošiti" život
vidite ovo:
http://danas.net.hr/svijet/rekli-su...n-22-godine-ostavio-cijeli-svijet-u-nevjerici
 

Back
Top