Мирослав Лазански: Зашто смо сервилни
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Мирослав Лазански: Зашто смо сервилни

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Мирослав Лазански: Зашто смо сервилни

http://www.nspm.rs/hronika/miroslav-lazanski-zasto-smo-servilni.html

Хроника
    Мирослав Лазански: Зашто смо сервилни

недеља, 29. март 2015.
    - Комшија, па докле ће Србији судбину да одређују комесари? – Ђуро, ово нису комесари из оног времена, ово су демократски комесари

Мој комшија Ђуро директор је једног осигуравајућег завода, сваки дан купује „Политику”, али прати и друге медије, углавном ништа не може да му промакне. Кад год ме сретне престрави ме питањем:

– Па, докле овако комшија?

– Шта је сад проблем, Ђуро?

– Докле ћемо да се понижавамо?

– Ко се понижава?

- Ево, новине лепо пишу да на међународној конференцији о безбедности новинара, коју је у Београду организовао ОЕБС, нико из Србије се није побунио када је македонски новинар рекао да се не треба освртати на убиство 16 чланова РТС-а, убијених у НАТО бомбардовању 1999, јер су били део пропагандне машинерије Милошевићевог режима. Нико од наших ни да бекне, да стане у одбрану невиних жртава, шминкерки, техничара, монтажера који ни мрава нису згазили а убијени су на радном месту.

- Није тако Ђуро, ево члан друштвене коморе Русије Максим Сергевич је запитао зашто се на конференцији не спомиње погибија 16 техничара и новинара РТС-а?

- Тај Максим није наш, осим тога модератор скупа госпођа Соња Милинковић одговорила је Сергевичу да организатор то није урадио јер су деведесетих година у региону гинули и други новинари. То је нечувено објашњење, 16 људи РТС-а убијено је на радном месту, мучки, усред ноћи, конференција се одржава у Београду, у Србији, а нико ни реч да каже о томе. Скандалозно је то мој комшија! Кога се ми то бојимо? ОЕБС-а?

- Што би се бојали ОЕБС-а, Ђуро, па наш је министар господин Ивица Дачић сада шеф те уважене институције. Нећемо се ваљда бојати сами себе?

– Па онда се бојимо госпође Дуње Мијатовић, која је представница ОЕБС-а за слободу медија, а која је навела Русију као „једну од земаља у којој убијају новинаре”. Као да у другим државама новинаре не убијају. Иначе, комшија, страшно ме интересује како се то постаје представник ОЕБС-а за слободу медија? Да ли изабраник треба да буде добар новинар, да напише брдо текстова, да му неке текстове цензуришу, а неке и не објаве, па да онда постаје квалификован за функцију представника ОЕБС-а за слободу медија?

– Не знам, Ђуро, мене никада нису звали у то часно друштво.

– Немој да се правиш наиван, неће те никад ни звати, али колико видим по „Википедији” треба само да седиш годинама у разним БиХ регулаторним телима и тако постајеш стручњак за слободу медија. И где баш стручњак за слободу медија целог ОЕБС-а да дође из БиХ?

– У чему је проблем ако долази из БиХ?

– Рано опредељење, или на време уочена чињеница да су другови Бранко Микулић и Тодо Куртовић били највећи браниоци слободе наше штампе? Можда је то и квалификација за функцију у ОЕБС-у?

– Хајде, Ђуро, не буди закерало, можда је госпођа Мијатовић писала неке добре чланке у неким озбиљним новинама? Додуше, ја и поред најбоље воље не могу да се сетим нити једног њеног чланка. Али слажем се с тобом, ако је већ навела Русију као „једну од земаља у којој убијају новинаре”, могла је барем споменути и убијене чланове РТС-а. Било би људски, комшије смо.

– Комшија, како да то наведе, па нема јој онда функције, оде предивна плата, путовања, луксузни хотели и кабинети, доцирање другима, све то губи. Ко би се тога одрекао? Него, видим да нас је опет прозвао комесар ЕУ Јоханес Хан. Новине пишу да је комесар одговарао на питања посланика ЕУ, извесног Урмаса Паета. Ко је, бре, тај Урмас Пает? Да ли је истина да он има плантажу урми у Тунису?

– Хајде, Ђуро, не шали се, тај Урмас нас је прозвао због војне вежбе са Русима и тражи да уведемо санкције Русији. Исто то тражи и комесар Хан.

– Комшија, па докле ће Србији судбину да одређују комесари? Ја сам мислио да је време комесара и лагера за Србију прошлост.

– Ђуро, ово нису комесари из оног времена, ово су демократски комесари који нас воде у светлу будућност.

– Чекај, зашто комесарима и том Урмасу смета војна вежба са Русима? Па, прошле године имали смо око 20 вежби са НАТО војницима, а само једну, или две са Русима. А војно смо неутрална земља. Где је ту демократија? Осим тога, комшија, објасни ти мени зашто смо потписали тај ИПАП споразум са НАТО-ом, ако се тврди да је тај споразум последица закона „Акт о превенцији руске агресије 2014” за период од 2015. до 2017. који је донео Конгрес САД у јеку украјинске кризе, у мају прошле године. Ми смо ту у друштву Украјине, Грузије, Молдавије, Азербејџана, БиХ, Косова, Македоније и Црне Горе. Сад ће НАТО моћи да кружи по Србији како хоће и да користи војну инфраструктуру Војске Србије, да има екстериторијални и дипломатски статус. Ако смо војно неутрални зашто нисмо такав исти статус дали и Русима, припадницима српско-руског хуманитарног центра у Нишу? Гасили су нам пожаре, спасавали људе у поплавама. Да ли је ико у овој земљи свестан шта је потписано? Па, сутра ће нам Албанија тражити да стационира чету своје војске у Бујановцу, или на Копаонику.

– Е, видиш, Ђуро, како не разумеш ствари. Наши су то лепо смислили, дође нама чета албанске војске у Бујановац, а ми одмах чету војске Србије право у Приштину. Осим тога, сада можемо да пошаљемо наше војнике и у Чикаго, тамо је много Срба, да их заштитимо. Можемо да пошаљемо наше официре у супертајне америчке базе, одакле се командује нуклеарним средствима. Рецимо у базу Офут у Небраски. И онда све то јавимо браћи Русима. Ништа ти не брини, све је то договорено с Русима.

Ђуро је остао без текста...

(Политика)

.............

Plasim se da ovo vise nije servilnost. Ovo je nesto mnogo gore.

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Мирослав Лазански: Зашто смо сервилни

Servilnost je ovde majka uspeha !

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

А војно смо неутрална земља.

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Grof Vronski Pogledaj poruku
    Servilnost je ovde majka uspeha !
    Mislis uvlacenje u b.lju?! U sustini to i znaci kada se prevede.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio weeeeeeGIRL Pogledaj poruku
    А војно смо неутрална земља.
    Kao francuska sobarica.

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

Kao francuska sobarica.
    xaxaxaa
    zapravo trebalo bi da placem...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    da ali tu je problem sto koristi imas samo do jedne tacke,a na kraju te kenjaju

Poznat
    Učlanjen
    21.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    186

- Ево, новине лепо пишу да на међународној конференцији о безбедности новинара, коју је у Београду организовао ОЕБС, нико из Србије се није побунио када је македонски новинар рекао да се не треба освртати на убиство 16 чланова РТС-а, убијених у НАТО бомбардовању 1999, јер су били део пропагандне машинерије Милошевићевог режима. Нико од наших ни да бекне, да стане у одбрану невиних жртава, шминкерки, техничара, монтажера који ни мрава нису згазили а убијени су на радном месту.

Mene samo zanima šta je pomenuti novinar po nacionalnosti - makedonac ili možda šćipanza?

Buduća legenda Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    663

A zasto je Lazanski "servilan", u cemu se ogleda njegova neservilnost?

Sta je posebno i "revolucionarno" rekao ovim tekstom i koja je poruka osim 1000 puta vidjene "kuknjave" na mentalitet?
    "Svi smo mi u istoj provaliji, samo neki gledaju u pravcu zvezda"

Buduća legenda veliki krang (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    497

Citat Original postavio Kerkyra Pogledaj poruku
    A zasto je Lazanski "servilan", u cemu se ogleda njegova neservilnost?

Sta je posebno i "revolucionarno" rekao ovim tekstom i koja je poruka osim 1000 puta vidjene "kuknjave" na mentalitet?
    Šta očekuješ, da neko izmisli nešto novo? Kao da do sada sve nije rečeno po hiljadu puta. Posao vlasti je da do besvesti ponavlja svoje "uspehe", najbolji primer je arhineprijatelj Mišković, a posao onih koji su protiv vlasti da do besvesti kritikuju tu istu vlast, pa kako se šta primi. Zapravo, ima novih stvari, današnja vlast skoro svakog dana daje nov materijal za kritiku, a nešto slabo daje materijala za pohvale...
    https://www.youtube.com/watch?v=RP2u4wJcnS0

Iskusan Nikita Kulganov (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Lazanski je zesce tocilo. Kaze ako Srbija udje u Nato,onda Rusi mogu da vas gadjaju, a ako ste sa Rusima Nato nas nece gadjati.....budaletina sto price bajke, ko moze da se prima na takve nebuloze ....
    This is Turkish Air Forcing speaking on guard...You are approching Turkish air space...Change your heading south immediately

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Srbija se saginjati neće...

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wlj Pogledaj poruku
    Srbija se saginjati neće...
    Ko kaze da se mora sagnuti?! Sada čučne.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Ma da,poza koliko hoćeš. .. Možemo i da klečimo...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma šta shere taj Lazanski, .....ispod sistema servilnosti je iznika i ko picska do 95 ćuta

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Citat Original postavio ustanik Pogledaj poruku
    Ma šta shere taj Lazanski, .....ispod sistema servilnosti je iznika i ko picska do 95 ćuta
    Jedno je optužiti bez ikakvih argumenata nekog da sebe, a sa druge strane i istina je samo jedna...

Domaćin
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Посебно када се неки нуде Русији.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Citat Original postavio HORDAK 2014 Pogledaj poruku
    Посебно када се неки нуде Русији.
    Objasni molim te,samo malko konkretnije i potkrepi činjenicama ako možeš na šta si tačno mislio pa ćemo da pričamo dalje... Vidi,jedna je istina - nema dve , ono drugo je laz. Ja stojim iza svega što napišem i to mogu dokazati. A ti ako lažeš i širiš laži - postavlja se pitanje zbog čega. Nemoj samo da je sendvič razlog...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jedno je optužiti bez ikakvih argumenata nekog da sebe, a sa druge strane i istina je samo jedna...
    Pazi dečko, u principu ne vjerujem ljudima, koji' niđe nije bilo kad je grmilo,
    a onda poslje boja, najpametniji postaju!!!
    Tipičan slučaj toga paradera!!!

Domaćin
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Objasni molim te,samo malko konkretnije i potkrepi činjenicama ako možeš na šta si tačno mislio pa ćemo da pričamo dalje... Vidi,jedna je istina - nema dve , ono drugo je laz. Ja stojim iza svega što napišem i to mogu dokazati. A ti ako lažeš i širiš laži - postavlja se pitanje zbog čega. Nemoj samo da je sendvič razlog...
    Ја се залажем за самосталну, независну, велику Србију. Сви који се залажу за интеграције са Русијом не мисле добро Србији већ желе да Србија буде потчињена и да служи. Исто мислим и о овима што су за ЕУ.

Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    663

Citat Original postavio veliki krang Pogledaj poruku
    Šta očekuješ, da neko izmisli nešto novo? Kao da do sada sve nije rečeno po hiljadu puta. Posao vlasti je da do besvesti ponavlja svoje "uspehe", najbolji primer je arhineprijatelj Mišković, a posao onih koji su protiv vlasti da do besvesti kritikuju tu istu vlast, pa kako se šta primi. Zapravo, ima novih stvari, današnja vlast skoro svakog dana daje nov materijal za kritiku, a nešto slabo daje materijala za pohvale...
    Pa ne, nisam protiv kritike, ali je problem sto on ovde ne kritikuje vlast, vec mentalitet naroda, ili bar ono sto on pretpostavlja da je mentalitet. I sve to naziva servilnoscu.

U cemu onda on, pitam, nije "servilan", to sto prebacuje drugome? U cemu se razlikuje? Zato sto pise i kaze?

Zasto ne da ostavku na svoje radno mesto i ne kaze "cutacu dok se ne promeni vlast" kao sto je recimo Balasevic rekao 2000-te da nece da peva jer nema niceg dobrog u ovoj zemlji i nema se cemu radovati i pevati? Na to sam mislila, na neki licni cin neslaganja.

Ovako, deo je tog mentaliteta koji kritikuje.

Iskusan Edmond_Dantès (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Kako divno od gos`n Lazanskog sto kritikuje krmka.

Kad li ce da kritikuje Gospodara?
    The only real revolution is in the enlightenment of the mind and the improvement of character, the only real emancipation is individual

Elita GeorgeV (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    407

Citat Original postavio Edmond_Dantès Pogledaj poruku

Gospodar ne može biti meta kritiki u "Politiki".

To je "Politikina" uređivačka politika.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Citat Original postavio HORDAK 2014 Pogledaj poruku
    Ја се залажем за самосталну, независну, велику Србију. Сви који се залажу за интеграције са Русијом не мисле добро Србији већ желе да Србија буде потчињена и да служи. Исто мислим и о овима што су за ЕУ.
    Pa zbog čega onda nisi postavio temu drugačije. Da se pitaš zbog čega Srbi uopšte žele da budu potčinjeni i zapadu i Rusiji. A ovako lupetaš za sve sendviče...

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2195

U pravu je Lazanski

dole servilne proEU jajare!

Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    663

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    U pravu je Lazanski

dole servilne proEU jajare!

Ma samo s bracom Koptima iz Egipta da se druzimo!

Aktivan član jokoonoko (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Edmond_Dantès Pogledaj poruku

imo je priliku u onoj emisiji. bio je manji od makovog zrna. izvlacio je pitanja za poglavicu tacno po redosledu koji su mu naveli..
    tezak beskicmenjak.
    Nametnut je ponovo izbor - između dva zla. Treba da biramo manje zlo. Tako smo prevareni već nekoliko puta. Ko je kriv što nam oni to rade? Mi, građani Srbije, mi smo jedini krivci. - Branko Dragas

Slične teme

1. Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 13.03.2015., 21:47
  2. Odgovora: 319
    Poslednja poruka: 26.03.2014., 20:51
  3. Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 07.04.2013., 16:08
  4. мирослав лазански
    Autor gica u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 09.06.2010., 15:33
  5. Зашто смо потврдили Устав