Zasto ljudi tesko podnose samocu?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Cesto cujemo ono "samoca je najgora" skoro podjednako cesto kao sto cujemo "bolje biti sam nego u losem drustvu", pa sta je istina onda?
Ako nekog zanima koje su posledice samoce tj. usamljenosti, ima ispod na engleskom.

Loneliness has a wide range of negative effects on both physical and mental health. Some of the the health risks associated with loneliness include:
  • Depression and suicide
  • Cardiovascular disease and stroke
  • Increased stress levels
  • Decreased memory and learning
  • Antisocial behavior
  • Poor decision-making
  • Alcoholism and drug abuse
  • The progression of Alzheimer's disease
  • Altered brain function

Zasto ljudi toliko tesko podnose samocu, sta je to sto nam treba od drugih ljudi i zasto da bi normalno funkcionisali?
I pitanje sa pocetka, da li je bolje biti sam ili u losem drustvu i zasto?
Da li je samoca (usamljenost) toliko pogubna po ljudsku psihu i zasto?

Znam da imamo slicnu temu, ali mislim da se ova bavi drugacijom tematikom malo, stoga mislim da nema potrebe da ih spajamo.
 
ja mislim da je prvenstveno priroda tako odredila

a ima i knjiga, onaj eksperiment sa decom, kad sa njime nisu odrzali socijalni kontakt, pa su umrla

samoca nije za svakog, drugo je biti sam a imati socijalne kontakte, al samoca u smislu nemati nikago biti sam sa sobom utice na psihu
 
Cesto cujemo ono "samoca je najgora" skoro podjednako cesto kao sto cujemo "bolje biti sam nego u losem drustvu", pa sta je istina onda?
Ako nekog zanima koje su posledice samoce tj. usamljenosti, ima ispod na engleskom.


Zasto ljudi toliko tesko podnose samocu, sta je to sto nam treba od drugih ljudi i zasto da bi normalno funkcionisali?
I pitanje sa pocetka, da li je bolje biti sam ili u losem drustvu i zasto?
Da li je samoca (usamljenost) toliko pogubna po ljudsku psihu i zasto?

Znam da imamo slicnu temu, ali mislim da se ova bavi drugacijom tematikom malo, stoga mislim da nema potrebe da ih spajamo.

Ja imam potrebu da budem barem malo sam,ali nema sanse...Jednom kada mi se ukazala prilika,osecao sam se bas opusteno i slobodno,ko pticica
 
mislim sta znaci lose drustvo,koje se drogira ili obija trafike?za mene su pusaci lose drustvo i blejaci po kaficima,ne volim bilo kakve tripove tipa treba mi moje vreme da se osamim,sklonim od svega i svakog,samoca u smislu ljubavi da se ne trazi niko i ceka da s neba padne pogodan partner je iz straha i sebicnosti,ne zato sto je to iciji izbor,bolje sam nego s nekim losim,vezane vrece
 
Cesto cujemo ono "samoca je najgora" skoro podjednako cesto kao sto cujemo "bolje biti sam nego u losem drustvu", pa sta je istina onda?
Ako nekog zanima koje su posledice samoce tj. usamljenosti, ima ispod na engleskom.


Zasto ljudi toliko tesko podnose samocu, sta je to sto nam treba od drugih ljudi i zasto da bi normalno funkcionisali?
I pitanje sa pocetka, da li je bolje biti sam ili u losem drustvu i zasto?
Da li je samoca (usamljenost) toliko pogubna po ljudsku psihu i zasto?

Znam da imamo slicnu temu, ali mislim da se ova bavi drugacijom tematikom malo, stoga mislim da nema potrebe da ih spajamo.

sve zavisi od osobe;)
 
Samoca dize pritisak.
Samoca ometa razvoj i duhovnog i dushevnog.
Samoca nema reproduktivni potencijal.

Lose drustvo nije to sto su neki naveli, znaci nije narkoman, nije diler, nije lopov, nije ubica...
Lose drustvo u smislu samoce je naporan i podmukao covek, osoba, zena...

Lose drustvo dize pritisak.
Lose drustvo degradira i razara postignuto, a izuzetno retko dozvoli da se uz velike napore nesto i izgradi, razvije...
Lose drustvo ima izuzetan reproduktivni potencijal , jer tu nema prostora za duhovno , pa se iz dosade, samoprezira i razocaranja trazi izlaz u instant seksu ili dugorocnom ljubimcu zvanom dete.

Osobe koje su lose drustvo?
Zavisi od onog ko procenjuje.
Ako je snob, kao sto su vecina u Srbiji (bez nekog jakog razloga, ali primilo se), onda trazi potvrdu svojih vrednosti.
Tada je sve sto mu ne sluzi toj potvrdi lose drustvo.
Ako je nesigurna osoba, onda je sve sto podseca na nesigurnost lose drustvo.
To znaci da je cak i skupi grebator dobro drustvo ili manipulant koji isisava sve, samo da ne podseti na nesigurnost...
Za glupe ljude , lose drustvo je onaj ko ih postupcima podseca da su gluplji od nekog, da nisu bas neka bistrina i slicno.
Glupi ljudi se drze oblikovanja iz detinjstva, oni su bukvalno pljunute kopije serviranih sablona roditelja.
I zato im je ego ogroman, a konformnost takodje, tako da su animalni do daske...

Ovde treba pomenuti i psihicke bolesnike, ali ne one zvanicne, njih je malo vise nego prosecno , nego one obicne iz naroda, a tih je izuzetno mnogo, a nisu sa dijagnozom..
Srbija je samo taknuta ratom, a posle je mentalno medijski totalno dovedena u shizofreniju zbog sukoba mogucnosti, serviranog nacina i genetskog ili tradicionalno sakrivenog licemernog, tj nestabilnosti koja sledi iz toga...

Za psihice, je vazno da se ne dirne tacka bezdana....Onda se za razliku od stvarnih bolesnika nece povuci u sebe i bolovati, nego ce ekslodirati u besu i osveti...inatu i kontri...vrlo cesto velike cene samodestrukcije..

Samoca nije dobro definisana, niko se u sustini ne plasi samoce, nego usamljenosti...
Samoce se jedino plase nemocni stari ili bolesni ljudi , i to je jasno koji je razlog...A vecina njih nije nesto usamljena ...Zato sam izvrsio zamenu teme sa usamljenost... a ne samoca...
Inace cest slucaj u Srbiji da se zamene teze...pa verujem da je i ovo zamena teza...
 
Pa valjda samocu oseca onaj koj je zavistan od drugih, kome su drugi potrebni da bi potvrdio svoju vrednost, i da bi se osecao prihvacenim. Ako si ti siguran u sebe, i znas da mozes da komuniciras normalno sa ljudima, i da ako ti je potrebno, mozes da se povris nekome, nema razloga osecati se usamljenim samo zbog toga sto trenutno nema ljudi oko tebe.

A slazem se da je to postaje problem u poslednje vreme, valjda bas zato sto se smanjila ta iskrenost i ljudska intima.

A lose drustvo ili samoca.. Pa mozda neko moze da se oseca prihvacenim u losem drustvu, ali jasno je sto to ne valja. A samoca ko samoca unistava njega samog, ko zna sta je gore..
 
Poslednja izmena:
Cesto cujemo ono "samoca je najgora" skoro podjednako cesto kao sto cujemo "bolje biti sam nego u losem drustvu", pa sta je istina onda?
Ako nekog zanima koje su posledice samoce tj. usamljenosti, ima ispod na engleskom.


Zasto ljudi toliko tesko podnose samocu, sta je to sto nam treba od drugih ljudi i zasto da bi normalno funkcionisali?
I pitanje sa pocetka, da li je bolje biti sam ili u losem drustvu i zasto?
Da li je samoca (usamljenost) toliko pogubna po ljudsku psihu i zasto?

Znam da imamo slicnu temu, ali mislim da se ova bavi drugacijom tematikom malo, stoga mislim da nema potrebe da ih spajamo.
sasvim jednostavno-covek je drustveno bice i treba mu jos neko sem njega samoga, da bi s eosecao normalno
i kad laboratorijskog pacova stavis samog u kavez-dovedes ga us tresnu sutuaciju, jer on trazi drustvo
i skocice mu hormon stresa do neba, akamoli coveka koji je socijalizaciju doveo do stepena gde je samoca i zudnja za istom (maltene) znak bolesti
sto s etice onoga sta je bolje-zavisi od ytrenutka i duzine trajanja samotnog intermeca
no, svakako sma misljenja da ce covek pre da dilne u samoci, nego medj ljudima koji mu bas ne pasu idealno
 
Samoca moze ponekad da bude i korisna ali ponekad, zavisi i od samog coveka sta mu vise prija. Prvo smo ziveli u coporima , uvek u nekim zajednicama. Takva nam priroda , tako nam je lakse , pa i prakticnije, a o produzetku vrste da ne govorim. Usamljenost je ta koja tesko pada. Covek se moze osecati usamljeno i medju najblizima.
 
Iz 1001 razloga
Pčevši od toga da su stavljeni u neko socijalno okruženje, makar fizički
Preko toga da se bombarduju floskulama tipa Čovek je socijalno biće itd
Do proste činjenice da većina ljudi prosto ne zna šta bi sami sa sobom

- - - - - - - - - -

Cesto cujemo ono "samoca je najgora" skoro podjednako cesto kao sto cujemo "bolje biti sam nego u losem drustvu", pa sta je istina onda?
Ako nekog zanima koje su posledice samoce tj. usamljenosti, ima ispod na engleskom.


Zasto ljudi toliko tesko podnose samocu, sta je to sto nam treba od drugih ljudi i zasto da bi normalno funkcionisali?
I pitanje sa pocetka, da li je bolje biti sam ili u losem drustvu i zasto?
Da li je samoca (usamljenost) toliko pogubna po ljudsku psihu i zasto?

Znam da imamo slicnu temu, ali mislim da se ova bavi drugacijom tematikom malo, stoga mislim da nema potrebe da ih spajamo.

Moš misliti ove uzroke... Ko je uvrdio da ove simptome češće ima prosečno ili odlično socijalizovana osoba od usamljene...
 
Iz 1001 razloga
Pčevši od toga da su stavljeni u neko socijalno okruženje, makar fizički
Preko toga da se bombarduju floskulama tipa Čovek je socijalno biće itd
Do proste činjenice da većina ljudi prosto ne zna šta bi sami sa sobom

- - - - - - - - - -



Moš misliti ove uzroke... Ko je uvrdio da ove simptome češće ima prosečno ili odlično socijalizovana osoba od usamljene...

ovo nije floskula, vec fakat
covek u izolaciji , znaci nametnutoj samoci ima sve fizicke karakteristike stresa
znaci ne govorim o nekom licnom tripu, vec o onome sta nase telo radi kad smo sami (ne ono na pola dana, vec izistinski sami)
 
ovo nije floskula, vec fakat
covek u izolaciji , znaci nametnutoj samoci ima sve fizicke karakteristike stresa
znaci ne govorim o nekom licnom tripu, vec o onome sta nase telo radi kad smo sami (ne ono na pola dana, vec izistinski sami)

a da, zesnka guska...
muska odvojenost, elja za samocom je stvorila od nichea, imagi imaginarnog zarqtustre pa do njutna, tesle, ajnstajna, musashija, betovena...


zenska plitka glavo. idi, budi chovek, curko jedna, samo kvocas okolo od 2005-e
 
Mislim da samoća dobija taj užasan prizvuk udružena sa starošću. Starost pojačava neželjenost i beznadežnost, za razliku od mladosti, koja sama po sebi čini da se sve lakše prevazilazi. Tako da, u odnosu na loše društvo, obožavam samoću, a još više odgovarajuće društvo.

Negde sam već napisala utisak da se velike ličnosti lakše nose sa samoćom, dok se ostali lako udružuju ne bi li (se) preživeli.
 

Back
Top