"I ŠTA SAD, RODITELJI?"

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Tema inspirisana ovim tekstom: http://www.detinjarije.com/i-sta-sad-roditelji/

auto-se-survao-u-dunav1.png


Za one koje mrzi da citaju tekst govori o tome kako se omladina opija, divlja, vozi pijana, drogira po klubovima, bludnici i sl.
Jednostavno opisuje rusenje nekih normalnih vrednosti kod omladine i kako se neki mladi ljudi ponasaju, dok su roditelji "moje dete je zlatno, ljubi majka / otac".

Ko je kriv za ovakvo ponasanje mladih ljudi?
Da li svako vreme nosi svoje vrednosti koje mi matorci ne razumemo pa kukamo "ju kud ide ova omladina, cccc" i koliko smo mi kao mladi bili bolji i zasto? Da li se nekada znao red, i zasto taj red danas ne postoji?
 
sistem je kriv a i oni koji su prihvatili taj sistem i ponudili ga deci bez ikakve doze opreza
red se znao jer su postojale sankcije koje nisu bile slovo na papiru
sad se red ne zna jer sankcija nema tacnije uprerene su protiv onih koji ukazuju na raspad morala
nemoral odgovora odredjenim grupama jer je Beograd izgradio imidz jeftinog jebarnika za ljude sa zapada
taj imidz je gradio i 70-ih nazalost kao neki koka-kola light kupleraj
vremenom je samo rusio barijere
 
Prvo i najvaznije pitanje odakle pare?
Mislim niko ne radi neimastina je,i otkud sad lova za luksuz?

- - - - - - - - - -

Зато је у многим државама САД поседовање и конзумирање алкохола пре пуне 21 године ван веј тикет за затвор.

Neka nesto i kod njih valja,to da se uvede kod nas i naravno rigorozne kaze za voznju u alkoholisanom stanju.
 
Moralne vrednosti u pećinsko doba
Moralne vrednosti u starom veku
Moralne vrednosti u srednjem veku
Moralne vrednosti naše generacije
Moralne vrednosti nove generacije

ili si ljubomoran ili žališ za mladošću

Kako objasniti današnjoj omladini da su nekada ljudi u medjugradskom prevozu slušali jedan jedini tranzistor koji je prenosio utakmicu
a danas svako sluša svoj mp4....
 
Roditelji i vaspitanje, to je to.

Ti ako imaš dobar temelj i ako razgovaraš sa detetom, obraćaš pažnju, posvetiš vreme, spoljni uticaji ne mogu toliko da utiču, da, naravno da će jednog dana poželeti i nešto loše možda, ali neće biti zaglupljeno i okrenuto medijima i okruženju. Iz poštene porodice retko dete lopov, iz lopovske porodice retko dete nešto kvalitetno.
 
Tema inspirisana ovim tekstom: http://www.detinjarije.com/i-sta-sad-roditelji/

auto-se-survao-u-dunav1.png


Za one koje mrzi da citaju tekst govori o tome kako se omladina opija, divlja, vozi pijana, drogira po klubovima, bludnici i sl.
Jednostavno opisuje rusenje nekih normalnih vrednosti kod omladine i kako se neki mladi ljudi ponasaju, dok su roditelji "moje dete je zlatno, ljubi majka / otac".

Ko je kriv za ovakvo ponasanje mladih ljudi?
Da li svako vreme nosi svoje vrednosti koje mi matorci ne razumemo pa kukamo "ju kud ide ova omladina, cccc" i koliko smo mi kao mladi bili bolji i zasto? Da li se nekada znao red, i zasto taj red danas ne postoji?



akcenat je uvek pri tom na direktnom ugrozavanju zivota i zdravlja, o brutalnosti sa kojom se zivot/zivljenje identifikuje.to je posledica.
naravno, sve to proizilazi NE iz reda vec ih haosa koji vec postoji(!!) u univerzumu svakog od aktera licnog i drustvenog nereda.

pitanje koje se namece jeste, sta je to sto je uzrok nereda kako unutar pojedinaca tako i u okviru drustva?
i sta je preventiva tome?
udeo samog procesa odrastanja, roditeljski uticaj kao i drugih odgajatelja, sredine, skole ?

poznato je da se "nesvareni teski zalogaji" iz detinjstva vracaju svakom od nas otprilke u adolescentskom dobu, kranje do 30e godine zivota.
ako je porodica i imala propusta(a koja to nije ???) iz bilo kojih razloga, u tom nekom adolescentskom periodu je red/nacin, ako ikako mogu, da budu uz taj svoj podmladak.
naravno, ne u smislu-sta me briga, radi sta te volja!
deca JESU nasa briga sve dok ne stanu i emocionalno(!!!) cvrsto na svoje noge.
ne opet u smislu da im napravimo zivot takvim da oni briga nemaju(takvi nece nikad odrasti , tacnije ostarace nezreli, tj. oboleli) , vec da ih u prvom redu saslusamo, da im pokazemo da smo tu uz njih i za njih i da zajedno vidimo sta je za njih najbolje. i da deca osete porodicu kao mesto i ociscenja i preobracenja i odskocnu dasku za dalje a najvaznije od svega, svestan zagrljaj roditelja :)

ne smemo nikad ali nikad da previdimo znacaj porodice.
cak i oni koji zlom sudbinom nemaju roditelje, imaju u nekome vice roditelje koji mogu biti melem i istinski neophodan zagrljaj :)
 
1.Omladina je bolja nego ranije.Ovo što vidite su najglasniji izuzeci,budale koje s dolaskom interneta kao da su uključene na megafon.Moralisti dolivaju ulje na vatru i idiote čine još glasnijim...Jednostavno,statistika govori drugačije.Uzmimo u obzir slatko,malo Kraljevo.Recimo da se vikendom u lokalima nalazi ukupno 1500 ljudi,neka trećinu čini omladina(mlađi od 30)-u tom slučaju najgora statistika zvuči ovako:20-ak tuča,20-ak završi u hitnoj,30/40 napisanih kazni...Što ukupno ne čini ni petinu omladine,samim tim normalni su u većini ali o njima ne čitate u vestima.Da ne pominjem šta je moj stari sve radio u mojim godinama,pa mene bi prvi on u**ao od batina da učinim nešto slično a zatim i organi reda.
2.Ta priča o punoletstvu sa 21 ne pije vodu.U Austriji i čini mi se Nemačkoj 16-ogodišnjaci mogu piti pivo ali retki su slučajevi da pijani sednu za volan,kazne su drakonske.To je ujedno i rešenje naših problema.
3.Golotinju ne uzimam u obzir jer meni ne smeta a kome da-nek' pokrije oči/ženu/sestru/majku ili ode tamo međ' nindže.Golotinja,Grand i j**anje nisu ni upola problematični kao zakon i (ne)sprovođenje istog.
 
svi znamo da ljudi leče žal za mladost pod tom parolom nekada je bilo bolje
možda su stavri bile sistemski postavljene strože
ali daj mi tu zemlju i vreme gde
testiranej granica iživljavanje preterivanje experimetisanje alkohol droga sex
nisu interesovanja omladine?
 
1.Omladina je bolja nego ranije.Ovo što vidite su najglasniji izuzeci,budale koje s dolaskom interneta kao da su uključene na megafon.Moralisti dolivaju ulje na vatru i idiote čine još glasnijim...Jednostavno,statistika govori drugačije.Uzmimo u obzir slatko,malo Kraljevo.Recimo da se vikendom u lokalima nalazi ukupno 1500 ljudi,neka trećinu čini omladina(mlađi od 30)-u tom slučaju najgora statistika zvuči ovako:20-ak tuča,20-ak završi u hitnoj,30/40 napisanih kazni...Što ukupno ne čini ni petinu omladine,samim tim normalni su u većini ali o njima ne čitate u vestima.Da ne pominjem šta je moj stari sve radio u mojim godinama,pa mene bi prvi on u**ao od batina da učinim nešto slično a zatim i organi reda.
2.Ta priča o punoletstvu sa 21 ne pije vodu.U Austriji i čini mi se Nemačkoj 16-ogodišnjaci mogu piti pivo ali retki su slučajevi da pijani sednu za volan,kazne su drakonske.To je ujedno i rešenje naših problema.
3.Golotinju ne uzimam u obzir jer meni ne smeta a kome da-nek' pokrije oči/ženu/sestru/majku ili ode tamo međ' nindže.Golotinja,Grand i j**anje nisu ni upola problematični kao zakon i (ne)sprovođenje istog.

sve živa istina
ista statistika i za mali malo gorči lazarevac
ološ je 2%, ostali blejači su 8% mada se pitam šta radi ovih resto 90% :confused:
a i prirodno je da je svaka generacija naprednija brže kapira stavri i samim tim podiže sopstveni nivo samooodržanja

- - - - - - - - - -

Roditelji i vaspitanje, to je to.

Ti ako imaš dobar temelj i ako razgovaraš sa detetom, obraćaš pažnju, posvetiš vreme, spoljni uticaji ne mogu toliko da utiču, da, naravno da će jednog dana poželeti i nešto loše možda, ali neće biti zaglupljeno i okrenuto medijima i okruženju. Iz poštene porodice retko dete lopov, iz lopovske porodice retko dete nešto kvalitetno.

to u nekoj bajkovitoj teoriji
u praksi svi znamo da ne znamo koji će faktor biti dominantan
80 psoto roditelja ima iluzije o svojoj deci
misle da se deca igraju zamljopisa vikendom
a ona šorcić i top ispod trenerke, štikle ispod miške, pa sise na šank svaki vikend
 
Ko je kriv?

Roditelji pod brojem jedan. Svi krive sistem, sistem nije nastao sam od sebe. Sistem su napravili njihovi roditelji. Najbahatija deca poticu bas od onih roditelja kojima ovakav sistem najvise odgovara. Sistem u kom sve moze da se resi vezama, novcem i silom...

Kolegina zena, nastavnica kaze da su deca jos i dobra kakvi su roditelji. Roditelji koji vade pistolj u skoli i traze da im deci poprave ocene. I to je rekla pre vise od 15 godina. Sta mislite kako ce ti osnovci vaspitati svoju decu? Ili prosle godine kada su se roditelji potukli na utakmici. Kakav primer oni daju svojoj deci?
 

Back
Top