Svi koji ubuduce budu isli kroz Nemacku morace da plate putarinu od 130 evra!

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.855
Ako ćete kroz Nemačku ponesite 130€

Berlin -- Donji dom nemačkog parlamenta, Bundestag, usvojio je kontroverzni zakon kojim se od 2016. uvodi putarina od 130 evra godišnje za vozače koji koriste autoputeve.

19352881155168814becfe706530256_640x553.jpg


Zakon je usvojen uprkos tome što Evropska unija još uvek ispituje da li su takve putarine diskriminacija vozača iz inostranstva.

Za zakon o uvođenju putarina za korišćenje autoputeva glasalo je 433 poslanika, njih 128 je bilo protiv, a šest uzdržano, javlja "Dojče vele".

Iako će gornji dom parlamenta, Bundesrat, početkom maja razmotriti ovaj zakon, on nema ovlašćenja da spreči njegovu implementaciju, što znači da će putarine, koje su izazvale žustru debatu u Nemačkoj, verovatno biti uvedene naredne godine.

Svi vozači koji koriste autoputeve u Nemačkoj će morati da plate putarinu, kao i vozači motora iz inostranstva, dok će vozačima sa nemačkim registracijama - koji će automatski plaćati putarinu kako za autoput tako i za velike saobraćajnice - indirektno biti vraćen novac kroz plaćanje manjeg poreza na motorna vozila.

Politički protivnici optužuju kancelarku Angelu Merkel da je putarinu uvela isključivo kako bi zadovoljila predsednika bavarske vlade Horsta Zehofera, koji je konzervativnim Bavarcima obećao taj potez kao osvetu za austrijske i švajcarske putarine.

U tročlanoj vladajućoj koaliciji je i Zehoferova Hrišćansko-socijalna unija (CSU), a svaka stranka tražila je da se ispuni barem jedno njihovo predizborno obećanje kao cena za ulazak u koaliciju na čelu s Merkelovom.

Ministar saobraćaja Aleksandar Dobrint, političar CSU-a, rekao je da ce putarina doneti 500 miliona evra godišnje koji će se uložiti u unapređenje nemačkih saobraćajnica.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=03&dd=28&nav_id=973928

Pravda za srpske gastose :rtfm:
 
Koliko godišnje u Srbiji moraš da platiš putarinu ako ti je posao da potuješ i koristiš autoput?


nisi razumeo uvodnu poruku ........uvodi se porez koji ranije nije bio i to nema veze sa onima koji ga već imaju .

Sutra će uvesti neko drugo dodatno plaćanje koje trenutno ne postoji .....to je vest a ne koliko ko i gde palaća u okolini .
Vađenje na austrijance i švajcarce ne pije vodu jer oni to imaju godinama .

Da su rekli da je motiv to što je preključe bilo sunčano u Severnoj Koreji , logičnije bi izgledalo :hahaha:
 
Гледећи неку репортажу о немачким аутопутевима, слој нанешеног асфалта је 70 цм, док је код других јачих ЕУ
земаља 35 цм.......није ни чудо да је Вођа изјавио да ћемо ове године изградити ВИШЕ путева, него Немачка ?!?
Ми би са материјалом за немачки 1 КМ ауто пута, могли да асфалтирамо, нарочито уз Вељу и Мрку, скоро све наше
путеве, и по нашим ценовницима узели бар 10х више пара !?

ПС. За камион са приколицом од Н.Сада до С.Пазове 60 - 70 км је 960 дин, а путнички 240 дин.
 
Poslednja izmena:
130 evra godišnje,pretpostavljam da će se kupovati i vinjete za 10--20 dana,dva meseca i sl.

U krajnjem slučaju to je ~12 evra mesečno a za toliko platite jedan prolazak od Subotice do Preševa po našim rupama i kolotrazima. Da ne poredimo kilometražu jer bi bilo tragikomično.

za sad kazu samo 130 evra godina.

- - - - - - - - - -

Гледећи неку репортажу о немачким аутопутевима, слој нанешеног асфалта је 70 цм, док је код других јачих ЕУ
земаља 35 цм.......није ни чудо да је Вођа изјавио да ћемо ове године изградити ВИШЕ путева, него Немачка ?!?
Ми би са материјалом за немачки 1 КМ ауто пута, могли да асфалтирамо, нарочито уз Вељу и Мрку, скоро све наше
путеве, и по нашим ценовницима узели бар 10х више пара !?

Kod Vucica je sloj asfalta 3 cm
 
Код Веље га спере прва киша...

znam da mi je surak pricao on inace zavrsio gradjevinu da im je profesor sa faksa pricao da kad je bio u Dubaiu ili negde tamo po arapskim emiratima da je gledao kako arapi mecu metar debeo sloj asfalta

mi jesmo :(

On ih pitao zasto to rade zar to nije previse a oni mu rekli da nisu dovoljno bogati da svake godine popravljaju put i krpe rupe :mrgreen:

Inace ja kad sam bio u austriji pre 2 godine zadnji put video sam prelazeci autoputem iznad nekog drugog autoputa kako oni rade

prvo ide sloj armiranog betona pa onda preko asfalt ali ne znam koliko debeo

Inace dodji da vidis kako izgleda ibarska magistrala od Raske do Rudnice ka Mitrovici , sve neravnina do neravnine i krpljena rupa do rupe
 
Poslednja izmena:

Back
Top