Укидање БусПлус+комуналне полиције града Београда

Да ли сте за укидање БусПлус-а и комуналне полиције?

  • Треба укинути БусПлус и комуналну полицију

  • Не треба укинути БусПлус и комуналну полицију


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Пресретач

Buduća legenda
Poruka
36.527
Да ли сте за укидање БусПлус наплате приватне фирме у јавном градском превозу и комуналне полиције?

Један од разлога је што и БусПлус и комунална полиција наносе више штете грађанима Србије и Србији него што грађани од њих имају корист.
Уједно њиховим укидањем би се смањила и корупција код политичке класе. Што иде у прилог евроинтеграцијама.
Политичари више немају морално право да штите приватну фирму и комуналну полицију, јер се у Београду живело и без њих.
Друго грађани имају право и да бојкотују куповину карата код БусПлус који је нетранспаретно стекао монопол на наплату јавног градског превоза.
Зашто градоначелни ћути, зашто га ми Београђани плаћамо?


 
Poslednja izmena:
]Да ли сте за укидање БусПлус наплате приватне фирме у јавном градском превозу и комуналне полиције?[/B]

Један од разлога је што и БусПлус и комунална полиција наносе више штете грађанима Србије и Србији него што грађани од њих имају корист.
Уједно њиховим укидањем би се смањила и корупција код политичке класе. Што иде у прилог евроинтеграцијама.
Политичари више немају морално право да штите приватну фирму и комуналну полицију јер се у Београду живело и без њих.
Друго грађани имају право и да бојкотују куповину карата код БусПлус који је нетранспаретно стекао монопол на наплату јавног градског превоза.
Зашто градоначелни ћути, зашто га ми Београђани плаћамо?


Ja ,licno sa komunalnom policijom u Srbiji imam jako dobra iskustva.
Komunalna policija postoji vec valjda oko sto godina u Evropi ,
 
Poslednja izmena od moderatora:
Нема Бус+ неке везе са свим тим.
Док се у екс СФТЈ градски превоз плаћао у свим градовима бегешијански џибери су се поносили својим примитивизмом неплатиша.
Најпоштеније организована наплата градског превоза у БГ изазваће одијум код тамошњих домородаца.
Зато је БГ то што јесте центар аутошовинизма и перјаница паразитизма.
 
Ja ,licno sa komunalnom policijom u Srbiji imam jako dobra iskustva.
Komunalna policija postoji vec valjda oko sto godina u Evropi , ali ajde, znamo da je u Srbalja mozak na nivou
retardiranog deteta od 7 godina, ali postoji net pa covek moze da se informise.
A i Srbija nije Beograd i sa i bez Krnjace i Borce III.
Баба хвала на мишљењу.
Но по Београду се причало да и у тој комуналној полицији се запошљавало преко везе, значи корупције.
 
Баба хвала на мишљењу.
Но по Београду се причало да и у тој комуналној полицији се запошљавало преко везе, значи корупције.

Ко нема везу не може ни да присмрди комуналној полицији.Другар ми ради као комунални полицајац,а запослио га је пријатељ власник приватне фирме за обезбеђење,бивши службеник Државне безбедности.
 
A jel, pricalo se? Pa kako su tebe zaposlili? Ko ti placa internet?
Радим у приватном сектору и имам плату 200 евра.
Интернет ме са кабловском кошта месечно 20 евра.
БусБлус плаћам месечно 30 евра
 
sve se radi naopako . nekad su lepo postojali kondukteri i kad udjes , kupis kartu i to je sve.

kartu su kupovali skoro svi , kontrola je povremeno obilazila.

pa onda otpustise konduktere , kao ima mnogo zaposlenih .

pa onda zaposlise duplo vise komuinalaca ciji je izgleda jedini posao da budu kontrola u autobusima .

komunalci bi trebali postojati da pomognu gradjanima u onim problemima koji nisu za policiju.

treba da ih ima 100-ak i da kontrolisu po 20-ak ulica u bg-u , da prijave rupu na putu , los znak , neki sistemski problem u svom rejonu.

znaci svaki bi imao jedan dan mesecno da obidje neku ulicu i da napravi zapisnik( normalno za duze ulice bi trebalo vise, ali bi zato taj sa nekom duzom dobio 5 kratkih)
 
sta se bunite, ljudi samo rade po zakonu
Па као грађани имамо право да предложимо Народној скупштини Републике Србије измене и допуне закона.
То мислим више неће бити никакав проблем...
 
Naravno da sam protiv ukidanja BusPlus-a. Novim sistemm sa vremenskim kartama prevoz je postao mnogo jeftiniji. Mesecna karta za zaposlene jeste skupa da se ne lazemo, ali za nezaposlene i studente zaista nije velika.

GSP se mora izdrzavati od naplate karata inace cemo imati krs autobuse i los prevoz uopste, a mislim da nam to nije u interesu.

Ja kod BusPlus sistema vidim samo pozitivne strane. Znas kako se svaka stanica zove i gde trebas da sidjes. Sve je olaksano, a sa vremenskim kartama mozes promeniti nekoliko prevoza u roku od 90 minuta.

Stvarno ne razumem to kritikovanje noviteta i unapredjenja kada uglavnom donose samo dobro.

Savet za one koji ne bi da placaju kartu je:"Kupite 1-2 karte i gledajte ljude koji ulaze na svakoj stanici. Ako je kontrola, ponistavajte dok se autobus jos nije zaustavio.".
 
Шта ти је смешно?
Боље и то него да дође како је кренуло са сукобима између грађана и комуналаца до жртава.
Треба неко да погине па да се неко сети да нешто не ваља.
Сваки дан комунална полиција ускраћује право на слободу кретања грађана и крши Устав Републике Србије и сви ћуте.
А знамо где анархија води.
 
Ко нема везу не може ни да присмрди комуналној полицији.Другар ми ради као комунални полицајац,а запослио га је пријатељ власник приватне фирме за обезбеђење,бивши службеник Државне безбедности.
I gde ti tu vidis problem?
Pa nije ga zaposlio da bude drzuavni sekretart, jede tarufe i ide na Tajland nego ipak ima taj neke svoje obaveze,
 
Шта ти је смешно?
Боље и то него да дође како је кренуло са сукобима између грађана и комуналаца до жртава.
Треба неко да погине па да се неко сети да нешто не ваља.
Сваки дан комунална полиција ускраћује право на слободу кретања грађана и крши Устав Републике Србије и сви ћуте.
А знамо где анархија води.

nadam se da ste ukapirali da je jedino pravo gradjana pravo da cute

kakva predlaganja kakve trice i kucine
 
nije tacno, sve je po zakonu
Закон се мора мењати јер очигледно штети како грађанима тако и угледу Србије.
Да би неки приватник остваривао безобразно велик профит на рачун јавног градског превоза неко је ангажовао комуналну полицију и долази до свакодневних физичких сукоба на јавном месту. Тим сукобима присуствују и новинари и странци и деца...
 
Ja ,licno sa komunalnom policijom u Srbiji imam jako dobra iskustva.
Komunalna policija postoji vec valjda oko sto godina u Evropi , ali ajde, znamo da je u Srbalja mozak na nivou
retardiranog deteta od 7 godina, ali postoji net pa covek moze da se informise.
A i Srbija nije Beograd i sa i bez Krnjace i Borce III.

Комунални инспекторат постојао је и пре увођења комуналне полиције и био је у саставу МУП-а.Тада су уместо у униформама комунални инспектори посао обављали у цивилу.Тако да је увођење комуналне полиције поред већ постојеће,чисто бацање пара и параван за запошљавања страначких припадника које треба наградити за вишегодишње лепљење плаката. Пошто су многима обећали посао у замену за чланство,немају где да их трпају него ајде у комуналце,ту је сигурица.
 
Закон се мора мењати јер очигледно штети како грађанима тако и угледу Србије.
Да би неки приватник остваривао безобразно велик профит на рачун јавног градског превоза неко је ангажовао комуналну полицију и долази до свакодневних физичких сукоба на јавном месту. Тим сукобима присуствују и новинари и странци и деца...

puste zelje, pusti snovi
 

Back
Top