Heavy Metal i Pravoslavlje

Oladi decace. Samo dokazujes svoj lik. Ono sto si ti ne pripisuj drugima. Nemas potrebe lagati, nit si nesto procitao nit video. Ali razumem ja tebe, tavo vam pravoslavlje, morate lagati da bi sacuvali veru. Jadno vam takvo pravoslavle.

A to sra..e zvano "zvezde granda" nit sam ikada gledao nit cu da gledam

Ne zelis da prihvatis da ti je idol bio narkoman i okultista,koji je prisno skupljao sledbenike oko sebe i naredjivao im da se bave svakakvim losim radnjama koje su krsile zakon..Ziveo u razvratu,pravio decu,zene ostajale u drugom stanju,on neku prizna neku ne prizna..Njegov zivot je licio na zivot zivotinja koje zive u coporu i rade sta hoce..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vec sam spomenuo da ne slusam sve od metala. Svaku pesmu koju cujem nadjem prevod teksta i procitam par puta. Od mejdena nisam naisao ni na jednu takvu. Jedina njihova pesma za koju znam da pominje necastivog je The Number Of The Beast,al ni to nije satanisticka pesma,vec je napisana po nekom kosmaru(tako sam cuo). Za Sabaton znam da nisu sektasi zato sto oni njihove pesme baziraju na ll svetskom ratu i na ostalim ratovima. Cak imaju i pesmu We burn koja se moze povezati sa ratovima 90-ih. AC/DC mi ne izgledaju kao satanisti. Nit su im je instrumental mracan nit tekstovi.
A po mn je bitno dal covek u dusi drzi Boga il necastivog,sve ostalo je stvar ukusa

Koliko sam video slusas hard rok (AC/DC), heavy (iron Maiden) i power (Sabaton).

Weee i Ariana su ti lepo rekle, religija se ne krije u muzici vec se nalazi u srcu.

Pesma "We burn" govori o ratovima u SFRJ.


Inace KISS su povezivali sa satanizmom tokom 70-ih a ljudi nemaju nikakve veze sa tim.
 
Koliko sam video slusas hard rok (AC/DC), heavy (iron Maiden) i power (Sabaton).

Weee i Ariana su ti lepo rekle, religija se ne krije u muzici vec se nalazi u srcu.

Pesma "We burn" govori o ratovima u SFRJ.


Inace KISS su povezivali sa satanizmom tokom 70-ih a ljudi nemaju nikakve veze sa tim.

Koliko niste upuceni da to nije humano,ima onaj bivsi clan grupe Metalica koji je lepo objasnio sve to i kako njihove numere nastaju.Dakle treba posmatrati sve kao celinu,a ne samo izvuci iz konteksta.
 
Dakle pravoslavni vernik ne treba da bude dobar prema onima koje si nabrojala, ne treba da im pomaže?

Treba da se kloni takvih.

Iz Pavlove poslanice:

9. Писах вам у посланици да се не мијешате са блудницима;

10. Али не уопште са блудницима овога свијета,
или с користољупцима, или са отимачима, или са идолопоклоницима; јер бисте морали изићи из овога свијета.

11. А сад вам написах да се не мијешате с неким који се брат зове ако је блудник, или користољубац, или идолопоклоник, или опадач, или пијаница, или отимач; с таквим заједно и да не једете.
 
Poslednja izmena:
Treba da se kloni takvih.

Iz Pavlove poslanice:

9. Писах вам у посланици да се не мијешате са блудницима;

10. Али не уопште са блудницима овога свијета, или с користољупцима, или са отимачима, или са идолопоклоницима; јер бисте морали изићи из овога свијета.

11. А сад вам написах да се не мијешате с неким који се брат зове ако је блудник, или користољубац, или идолопоклоник, или опадач, или пијаница, или отимач; с таквим заједно и да не једете.

I Crkva treba da se kloni takvih?
 
Ne sapmuj temu, necu otvoriti linkove.

- - - - - - - - - -

Koliko sam video slusas hard rok (AC/DC), heavy (iron Maiden) i power (Sabaton).

Weee i Ariana su ti lepo rekle, religija se ne krije u muzici vec se nalazi u srcu.

Pesma "We burn" govori o ratovima u SFRJ.


Inace KISS su povezivali sa satanizmom tokom 70-ih a ljudi nemaju nikakve veze sa tim.

Pa one nisu pravoslavne i mogu tako da pricaju.

U srcu se nalazi dobrota, ali to ne znaci da treba da se druzimo sa svakim niti ugledamo na svakog.
 
Pa one nisu pravoslavne i mogu tako da pricaju.

U srcu se nalazi dobrota, ali to ne znaci da treba da se druzimo sa svakim niti ugledamo na svakog.

Niko i ne postavlja pitanje da treba da se družiš već se postavlja pitanje pomoći.
Smatraš da se narkomanu ne treba pomoći?
Kada zatraži izlečenje treba ga odgurnuti i ne pomoći mu.
Kako treba da se ponaša neka pravoslavna porodica ako im je dete postalo narkoman?
Da ne pokušaju da mu pomognu nego da ga šutnu?
 
Treba da se kloni takvih.

Iz Pavlove poslanice:

9. Писах вам у посланици да се не мијешате са блудницима;

10. Али не уопште са блудницима овога свијета,
или с користољупцима, или са отимачима, или са идолопоклоницима; јер бисте морали изићи из овога свијета.

11. А сад вам написах да се не мијешате с неким који се брат зове ако је блудник, или користољубац, или идолопоклоник, или опадач, или пијаница, или отимач; с таквим заједно и да не једете.

I kad jeđaše u kući, gle, mnogi carinici i grešnici dođoše i jeđahu s Isusom i s učenicima Njegovim.

I videvši to fariseji govorahu učenicima Njegovim: Zašto s carinicima i grešnicima učitelj vaš jede i pije?

A Isus čuvši to reče im: Ne trebaju zdravi lekara nego bolesni.

Nego idite i naučite se šta znači: Milosti hoću, a ne priloga. Jer ja nisam došao da zovem pravednike no grešnike na pokajanje.


Matej 9:10-13
 
ozbiljno postavljas ovo pitanje ili trolujes?
naravno da nije..vera je u srcu i u dobroti prema ljudima...

Sto bih trolovao?
Ja isto mislim da je bitno sta je u dusi,al svi seru da metal za sobom povlaci i satanizam,pa sam hteo to da proverim.

- - - - - - - - - -

Ne zelis da prihvatis da ti je idol bio narkoman i okultista,koji je prisno skupljao sledbenike oko sebe i naredjivao im da se bave svakakvim losim radnjama koje su krsile zakon..Ziveo u razvratu,pravio decu,zene ostajale u drugom stanju,on neku prizna neku ne prizna..Njegov zivot je licio na zivot zivotinja koje zive u coporu i rade sta hoce..
****** umes lo ti da citas ili sta? Ne zanima me jebeni morison. O njemu se raspravljaj sa onim slepcem na nekoj drugoj temi. Postavio sam pitanje o hriscanstvu i metalu,ne o tome dsl je morison bio sektas il jok
 
Niko i ne postavlja pitanje da treba da se družiš već se postavlja pitanje pomoći.
Smatraš da se narkomanu ne treba pomoći?
Kada zatraži izlečenje treba ga odgurnuti i ne pomoći mu.
Kako treba da se ponaša neka pravoslavna porodica ako im je dete postalo narkoman?
Da ne pokušaju da mu pomognu nego da ga šutnu?

Taman posla, ali to nije primer iz teme.

I kad jeđaše u kući, gle, mnogi carinici i grešnici dođoše i jeđahu s Isusom i s učenicima Njegovim.

I videvši to fariseji govorahu učenicima Njegovim: Zašto s carinicima i grešnicima učitelj vaš jede i pije?

A Isus čuvši to reče im: Ne trebaju zdravi lekara nego bolesni.

Nego idite i naučite se šta znači: Milosti hoću, a ne priloga. Jer ja nisam došao da zovem pravednike no grešnike na pokajanje.


Matej 9:10-13

11. A kad u koji grad ili selo uđete, ispitajte ko je u njemu dostojan i ondje ostanite dok ne iziđete.

12. A ulazeći u kuću, pozdravite je govoreći: Mir domu ovome!

13. I ako bude kuća dostojna, neka dođe mir vaš na nju; a ako li ne bude dostojna, neka se mir vaš vama vrati.

14. Ako vas ko ne primi niti posluša riječi vaše, izlazeći iz kuće, ili iz grada onoga, otresite prah sa nogu svojih.

15. Zaista vam kažem: Lakše će biti zemlji sodomskoj i gomorskoj u dan Suda negoli gradu onome.

Matej, 10;11-15

Ovi ljudi tj. neke od navedenih grupa nisu primili Hrista, vec antihrista u sebi, niti traze pomoc vec su sebi dovoljni i bezumni, i nisu dostojni slusanja (ni dostojni druzenja).

Sto bih trolovao?
Ja isto mislim da je bitno sta je u dusi,al svi seru da metal za sobom povlaci i satanizam,pa sam hteo to da proverim.

Не дозволи себи да нарушиш Божанске заповијести ради пријатељства људскога. (Св. Антоније Велики).
 
Poslednja izmena:
Sto bih trolovao?
Ja isto mislim da je bitno sta je u dusi,al svi seru da metal za sobom povlaci i satanizam,pa sam hteo to da proverim.

- - - - - - - - - -


****** umes lo ti da citas ili sta? Ne zanima me jebeni morison. O njemu se raspravljaj sa onim slepcem na nekoj drugoj temi. Postavio sam pitanje o hriscanstvu i metalu,ne o tome dsl je morison bio sektas il jok

je l ides ti u crkvu,postiš...?
 
Koliko sam video slusas hard rok (AC/DC), heavy (iron Maiden) i power (Sabaton).

Weee i Ariana su ti lepo rekle, religija se ne krije u muzici vec se nalazi u srcu.

Pesma "We burn" govori o ratovima u SFRJ.


Inace KISS su povezivali sa satanizmom tokom 70-ih a ljudi nemaju nikakve veze sa tim.
Mejdene su takodje optuzili za satanizam zbog pesme Number of the beast. Ima medju black metalcima satanista,al to nni ne slusam nit me je privlacilo. A volim i motörhead,al oni su matori pa ni ne verujem da su sektasi.
 
****** umes lo ti da citas ili sta? Ne zanima me jebeni morison. O njemu se raspravljaj sa onim slepcem na nekoj drugoj temi. Postavio sam pitanje o hriscanstvu i metalu,ne o tome dsl je morison bio sektas il jok

Tebi se nisam ni obratio klinac..Ali kad smo vec kod toga sto si napisao,nisi postavio pitanje o metalu i hriscanstvu vec o metalu i pravoslavlju..Pod hriscanstvo spada i katolicizam..Mi smo na svu srecu pravoslavci,daleko od tih Vatikanskih sektasa..Ne smes da vredjas na ovako ljigav i pogan nacin..I kad otvoris temu,ocekuj da ce se pisati o jos nekim stvarima a ne samo o tvojim zeljama..

- - - - - - - - - -

A volim i motörhead,al oni su matori pa ni ne verujem da su sektasi.

a kazes da su oni matori i da iz tog razloga nikako ne mogu biti sektasi/sotonisti??:hahaha:
 
Taman posla, ali to nije primer iz teme.



11. A kad u koji grad ili selo uđete, ispitajte ko je u njemu dostojan i ondje ostanite dok ne iziđete.

12. A ulazeći u kuću, pozdravite je govoreći: Mir domu ovome!

13. I ako bude kuća dostojna, neka dođe mir vaš na nju; a ako li ne bude dostojna, neka se mir vaš vama vrati.

14. Ako vas ko ne primi niti posluša riječi vaše, izlazeći iz kuće, ili iz grada onoga, otresite prah sa nogu svojih.

15. Zaista vam kažem: Lakše će biti zemlji sodomskoj i gomorskoj u dan Suda negoli gradu onome.

Matej, 10;11-15

Ovi ljudi tj. neke od navedenih grupa nisu primili Hrista, vec antihrista u sebi, niti traze pomoc vec su sebi dovoljni i bezumni, i nisu dostojni slusanja (ni dostojni druzenja).



Не дозволи себи да нарушиш Божанске заповијести ради пријатељства људскога. (Св. Антоније Велики).

Otkud znaš da ti nisi bezumna?
 

Back
Top