U Bugarskoj arheolozi iskopali skelet “džina”

b@ćkø

Poznat
Poruka
8.204
Neobično otkriće u Bugarskoj: Arheolozi iskopali skelet “džina”?

Valeri Yotov, član istraživačkog tima, izjavio je samo da je veličina kostiju impresivna, ali odbio je da daje tačne detalje


151.jpg



Tim arheologa naletio je na otkriće zbog kojeg bi se, ako bude potvrđeno, Darwin mogao da okrene u grobu. :cool: Naime, prilikom iskopavanja na nalazištu nedaleko od bugarskog vrada Varna pronađeni su skeletni ostaci diva, javlja Disclose.tv.

Smešten na istočnoj obali Crnog mora, Varna je već glavna turistička atrakcija, a sada će postati još popularniji. Pogotovo kod znatiželjnika alternativne istorije i ljudi koji veruju u teoriju zavere.

Područje je bogato kulturom i istorijom još od 5.000 godina pre nove ere. Na primer, najstarije zlatno blago pronađeno je tokom iskopavanja kod Varna Nekropolisa, a datiranje ugljikom pokazalo je da je zakopano pre 6.500 godina.

U sedmom veku pre Hrista, Grci su osnovali trgovačku ispostavu zvanu Odessos koja je kroz istoriju postala Varna. Nastanjivali su je Grci i Tračani. Pred kraj drugog veka naše ere, Odessos je pretvoren u rimsko sklonište pa je preimenovan Odessus.

Ostaci divovskog kostura, kako ga opisuju sami istraživači, zakopan je u blizini ostataka Odessusovih gradskih zidina. Veruje se da je reč o divovskom čoveku koji je živio i preminuo tokom 5. veka naše ere.

Valeri Yotov, član istraživačkog tima, izjavio je samo da je veličina kostiju impresivna, ali odbio je da daje tačne detalje.

– Kad smo počeli da otkrivamo zidine antičkog utvrđenja, počeli smo da postavljamo mnoga pitanja i, naravno, nastavili smo da kopamo dok nismo došli do temelja. Tada smo naleteli na kostur – ispričao je Yotov.

Položaj u kom je kostur otkriven upućuje da je osoba sahranjena na nekakav obredan način.

Sve dok preciznije informacije ne budu dostupne, može samo da se nagađa o čemu se radi. Ukoliko je kostur zaista gigantskih proporcija bila bi reč o velikom arheološkom otkriću.

http://www.arheo-amateri.rs/2015/03...garskoj-arheolozi-iskopali-skelet-dzina-foto/
 
Zasto na fantastiku kada je arheologija priznata nauka?

jedno je arheologija a drugo je 'iskopavanje dzinova' ;)

- - - - - - - - - -

Mislim da je Darvinovoj teoriji evolucije pre mesto tamo, jer je to najneverovatnija bajka koju sam cuo...

rece lik hriscanin koji veruje u svog boga na osnovu knjige u kojoj zena nastaje od rebra, zmija prica a pingvini 'doleteli' sa juznog pola da bi zauzeli svoje mesto na nojevoj barci ;) sounds legit o/
 
rece lik hriscanin koji veruje u svog boga na osnovu knjige u kojoj zena nastaje od rebra, zmija prica a pingvini 'doleteli' sa juznog pola da bi zauzeli svoje mesto na nojevoj barci ;) sounds legit o/


Kao prvo - nisam hriscanin (mada postujem hriscanstvo).

A kao drugo - vecina tekstova u bibliji se ne moze tumaciti bukvalno jer se radi o metaforama i alegorijama. Pogledaj sta je npr. dr. Dzozef Marfi pisao o tome...
 
Kao prvo - nisam hriscanin (mada postujem hriscanstvo).

A kao drugo - vecina tekstova u bibliji se ne moze tumaciti bukvalno jer se radi o metaforama i alegorijama. Pogledaj sta je npr. dr. Dzozef Marfi pisao o tome...


Nekako je delovalo vrlo logicno to zakljuciti na osnovu tvog :"Charlie Hebdo je anti-srpsko i anti-hriscansko smece od novina"...
Biblije se tumaci bukvalno kada bradonjama odgovara a alegoricno kada ponestane argumenata...
 
Kao prvo - nisam hriscanin (mada postujem hriscanstvo).

A kao drugo - vecina tekstova u bibliji se ne moze tumaciti bukvalno jer se radi o metaforama i alegorijama. Pogledaj sta je npr. dr. Dzozef Marfi pisao o tome...



biblija je božija reč, ko god je istraživao događaje iz biblije nailazio je samo na njenu potvrdu. to se naravno svim silama zataškava
 
Mislim da je Darvinovoj teoriji evolucije pre mesto tamo, jer je to najneverovatnija bajka koju sam cuo...

Hahahahahaha, hajde klinac Bibliju bacis lepu u vatru i uzmes neki noralnu kjnigu koja nije puna baji o Zombi liku koji je sam svoj cale, zmiji koja prica i zajeebava dokon par i ne da im da se kecaju, ravnu zemlju par hiljada godina staru....

- - - - - - - - - -


Cim sam video izduzene lobanje kao dokaz neki odmah sam zagasio video. Osoba koja je pravila video mora da nije uzela nijednu knjigu iz istorije kada nije cula za plemena koja su to radila...
 
Hahahahahaha, hajde klinac Bibliju bacis lepu u vatru i uzmes neki noralnu kjnigu koja nije puna baji o Zombi liku koji je sam svoj cale, zmiji koja prica i zajeebava dokon par i ne da im da se kecaju, ravnu zemlju par hiljada godina staru....

dodao bih i da ako postoji problem sa citanjem knjiga, moze odgledati film http://www.imdb.com/title/tt2397535. oni su jos ludju pricu odradili po pitanju bivanja sam sebi otac/majka ili sin/cerka :D
 
Hahahahahaha, hajde klinac Bibliju bacis lepu u vatru i uzmes neki noralnu kjnigu koja nije puna baji o Zombi liku koji je sam svoj cale, zmiji koja prica i zajeebava dokon par i ne da im da se kecaju, ravnu zemlju par hiljada godina staru....


Verovatno da i u takvoj bibliji ima vise istine nego u Darvinovoj knjizi. Nego, sto se tebe tice, ti bi mogao da odes u CERN-ovu laboratoriju da kazes onim naucnicima koji ispituju tzv. ''bozju cesticu'' da rade uzaludan posao. :confused:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/33149...stica-naucnik-Higs-plakao-tokom-objavljivanja
 
Pogledajte dokumentarac - Skrivena istorija ljudske vrste od 21m35sek:


Ima ima kako da ne... glupanderi u ritama od kojih ponavljac vise zna o svetu, nauci..... su nesto inteligentno mogli da napisu... kako da ne...

A prvo moras da znas zasto se tako zove, ne jer ima veze sa religijom jer upravo naprotiv, ima OGROMNOG ZNACAJA ZA NAUKU!!!!!
 
Poslednja izmena:
kog boga od ponudjenih?

https://i.imgur.com/d776k70.png[/IMG[/QUOTE]



Isusa Hrista naravno. ne znam šta dokazuje ta sličica osim što obmanjuje neobaveštene. sve je to deo deception-a u poslednje vreme, biblija o tome govori.



evo ti malo o navodnoj sličnosti Isusa i mita o horusu

[QUOTE]Part of the problem with the “Jesus is Horus” claim is that in order to find items that even partially fit the life story of Jesus, advocates of the view must cherry-pick bits of myth from different epochs of Egyptian history. This is possible today because modern archaeology has given us extensive knowledge of Egypt’s religious beliefs and how they changed over time, making it possible to cite one detail from this version of a story and another from that.

But the early Christians, even if they had wanted to base the Gospels on the Horus myths, would have had no way to do so. They might have known what was believed about Horus in the Egypt of their day, but they would have had no access to the endless variations of the stories that laid buried in the sands until archaeologists started digging them up in the 1800s.

Another part of the problem is that the claimed parallels between Jesus and Horus contain half-truths, distortions, and flat-out falsehoods. For example . . .[/QUOTE]

[URL="http://www.jonsorensen.net/2012/10/25/horus-manure-debunking-the-jesushorus-connection/"]http://www.jonsorensen.net/2012/10/25/horus-manure-debunking-the-jesushorus-connection/[/URL]

[COLOR="silver"]- - - - - - - - - -[/COLOR]

[quote="markons82, post: 30113711"]

Cim sam video izduzene lobanje kao dokaz neki odmah sam zagasio video. Osoba koja je pravila video mora da nije uzela nijednu knjigu iz istorije kada nije cula za plemena koja su to radila...[/QUOTE]


zavijanjem glave možeš da promeniš oblik ali ne i zapreminu lobanjske šupljine. pogledaj video
 
Poslednja izmena:
Isusa Hrista naravno. ne znam šta dokazuje ta sličica osim što obmanjuje neobaveštene. sve je to deo deception-a u poslednje vreme, biblija o tome govori.

Knjiga koja je napisna 3000god kasnije, pa naravno da ce pisati take gluposti jer nema ko da se suprotstavi, odnosno ta religija vise ne postoji.
Isto bi bilo da su Nemci pobedili u II s.Ratu, pa za 300god nasi potomci bi verovali da su oni zaista potomci Atlatindjanja ili sta vec


evo ti malo o navodnoj sličnosti Isusa i mita o horusu


zavijanjem glave možeš da promeniš oblik ali ne i zapreminu lobanjske šupljine. pogledaj video

A kako ti to znas? Tesko da se to sada praktikuje, barem ne koliko nekad i jos manje je poznato kakav efekat ( negativan ) to moze da ima kasnije

- - - - - - - - - -


http://worldnewsdailyreport.com/disclaimer/

Ti mora da se salis!!!

Information contained in this World News Daily Report website is for information and entertainment purposes only. The website and the information (including changes to the terms herein) may be changed or updated from time to time without notice. In consideration for using this website, the visitor agrees to hold WNDR and its directors, officers, members, employees and agents harmless against any claims for damages or costs or any loss of any kind arising out of the access to or use of this website or any information contained in or obtained through this website.
 
Knjiga koja je napisna 3000god kasnije, pa naravno da ce pisati take gluposti jer nema ko da se suprotstavi, odnosno ta religija vise ne postoji.
Isto bi bilo da su Nemci pobedili u II s.Ratu, pa za 300god nasi potomci bi verovali da su oni zaista potomci Atlatindjanja ili sta vec


ne razumeš, pročitaj citat. rani hrišćani nisu imali načina da znaju sve mitove o horusu koji čak ni nemaju dodirnih tačaka sa biblijom. u pitanju je prevara u cilju obmane neobaveštenih.







A kako ti to znas? Tesko da se to sada praktikuje, barem ne koliko nekad i jos manje je poznato kakav efekat ( negativan ) to moze da ima kasnije


kako znam da se zapremina lobanje ne može menjati? pa tako što je genetski predodređena, nauka tako kaže.
 
Ovi ateisti koliko su zatucani,cim neko novo nesto otkrije odma im je frka,jer znaju da ih je Darvin dooobro izmajmunisao.:lol:

Ali dobro,postoje ljudi koji nemaju razvijen koeficijent inteligencije.

Dakle,jedva cekam da cujem jos nesto vezano za tog kostura,sigurno da postoji jos neki predmet koji je zakopan uz njega,jer ako je u pitanju obred moguce je i to veoma.
 

Back
Top