Predbracni ugovor

Ms Bejb

Ističe se
Poruka
2.453
E ovo vam nisam rekla :-)

Znate da je notary na zapadu glavna licnost za sve sto se tice kontakta sa zakonom? Nesto poput biljeznika u Hrvatskoj, a cini mi se da ce to uvesti, ili su vec uveli, i u Srbiji.
Prvo da kazem da oni bas i ne znaju sve, morate dobro prouciti materiju pre nego odete kod istog.

Otisli moj dragi i ja da vidimo kakve su opcije za predbracni ugovor i sta po zakonu mora da se ispostuje, sta moze da se menja, sta ne moze da se menja, da li ima nesto sto je pod obavezno, da li mozemo da napisemo sta god mi hocemo ili ne.

Anyway... da ne duzim pricu, sednemo mi da pricamo i notary se prvo obrati njemu.

Notary: Znaci, Vi posedujete stan?
On: Da, stan je moj.
Notary (obraca se meni): U slucaju da on umre, Vi automatski dobijate...
Trajao je taj sastanak oko pola sata, sve vreme smo slusali o tome sta ja imam pravo da dobijem kad on umre, i sta on NE moze da dobije ako ja umrem prva.

Ja nisam mogla da verujem, ali dobro, naucila sam davno da se ne valjam od smeha tamo gde nije prikladno.
Uglavnom, nema predbracnog ugovora... napisacemo nesto sami i razdeliti rodbini, sto se ovde priznaje cak i ako nije overeno, samo mora biti napisano i potpisano rucno.

Kakva su vasa iskustva vezana za predbrace ugovore i testamente?

Bejb
 
E ovo vam nisam rekla :-)

Znate da je notary na zapadu glavna licnost za sve sto se tice kontakta sa zakonom? Nesto poput biljeznika u Hrvatskoj, a cini mi se da ce to uvesti, ili su vec uveli, i u Srbiji.
Prvo da kazem da oni bas i ne znaju sve, morate dobro prouciti materiju pre nego odete kod istog.

Otisli moj dragi i ja da vidimo kakve su opcije za predbracni ugovor i sta po zakonu mora da se ispostuje, sta moze da se menja, sta ne moze da se menja, da li ima nesto sto je pod obavezno, da li mozemo da napisemo sta god mi hocemo ili ne.

Anyway... da ne duzim pricu, sednemo mi da pricamo i notary se prvo obrati njemu.

Notary: Znaci, Vi posedujete stan?
On: Da, stan je moj.
Notary (obraca se meni): U slucaju da on umre, Vi automatski dobijate...
Trajao je taj sastanak oko pola sata, sve vreme smo slusali o tome sta ja imam pravo da dobijem kad on umre, i sta on NE moze da dobije ako ja umrem prva.

Ja nisam mogla da verujem, ali dobro, naucila sam davno da se ne valjam od smeha tamo gde nije prikladno.
Uglavnom, nema predbracnog ugovora... napisacemo nesto sami i razdeliti rodbini, sto se ovde priznaje cak i ako nije overeno, samo mora biti napisano i potpisano rucno.

Kakva su vasa iskustva vezana za predbrace ugovore i testamente?

Bejb

mislim sto da ne..mad je najbolje ako moze da se uredi sta ce biti sa decom u odredjenim slucajevima,jer posle ako se podzapate da ona ne trpe...
 
PREDLOG PREDBRAČNOG UGOVORA

Član 01
Ručak kuvaš ti. Gaće pereš ti. Peglaš ti. Kuću čistiš ti. Ja cepam drva, unosim ugalj, otvaram tegle, ubijam bube i prebijam potencijalne provalnike. Možemo i da se zamenimo ako misliš da možeš savladati 10 metara čvornate bukve i pijanog azilanta koji je došao po Tiki bojler da ga uvalja.
Član 02
Kiseli kupus ne smrdi i stavlja se svake godine.
Član 03
Mir i tišina tokom gledanja fudbalske utakmice je od vitalnog značaja za mir i tišinu u kući. U tom periodu ulazak drugaricama u kuću je najstrože zabranjen jer njih par generiše veću buku nego 50.000 pijanih Turaka na derbiju Fener - Galata.
Član 04
Tokom gledanja TV-a, sasvim je normalno držati noge na stolu.
Član 05
Telefonski razgovori ukoliko traju kraće od 10 minuta održavaju se u prostoriji u kojoj ja u tom trenutku ne egzistiram. Ukoliko su duži od 10 minuta održavaju se na terasi.
Član 06
Mrve će biti očišćene kasnije.
Član 07
Gaće i čarape će biti sklonjene sutra.
Član 08
Ruka iz gaća neće biti izvađena nikad.
Član 09
Dve rakije pre ručka i jedno pivo posle su tradicionalan ritual u mojoj porodici i kao takvi su neizostavni. Dva piva pred spavanje nije ritual, ali su takođe neizostavni.
Član 10
Gledanje serijskog programa dozvoljeno je samo u repriznom terminu i to pod uslovom da je taj termin između 2:00 i 5:00časova po srednjeevropskom vremenu. Ton nije dozvoljen.
Član 11
Gledanje rijaliti šou programa nije dozvoljeno ni u glavnom ni u repriznom terminu jer kontaminira mozak što može imati nesagledive posledice po dalji saživot.
Član 12
Kum u kući je poželjan k'o humanitarna pomoć u Somaliji.
Član 13
Pušenje u kući je dozvoljeno u neograničenim količinama i svim prostorijama.
Član 14
Nabavka bilo kakvog patuljastog kera kome se zimi oblače džemperi i stavljaju kape da ne dobije bronhitis ili upalu jajnika je nepremostiv atak na ugled i dostojanstvo porodice.
Član 15
Sinu ime dajem ja! Ćerki možeš ti, a može i sama sebi kad poraste da odabere neko, svejedno ću je zvati "sine".
Član 16
Sin se od rođenja oblači kao muško. Od roze garderobe neće imati ni portiklu.
Član 17
Incident u vidu dolaska tvojih roditelja sme se odigrati samo na dečije rođendane i
u slučaju porodične tragedije neslućenih razmera. Njihov nenajavljen dolazak je nezamisliv.
Član 18
Ako smo oboje u kolima, vozim isključivo ja. Ako smo oboje u kolima, ti si trezna a ja pijan, opet vozim ja.
Član 19
Društvo je institucija. Zato postoji obaveza da bar jednom nedeljno sa njima posetim kafanu. Ti takođe imaš obavezu da bar jednom nedeljno sa bilo kim odeš bilo gde, kako bismo proizveli još jedan dan nedeljno u kom nismo zajedno.
Član 20
Na veseljima kao što su slave, svadbe, babine i svinjokolja nije sramota piti. Sramota je ne piti. Stoga, može se desiti recimo da upucam harmonikaša u koleno ili gurnem pevaljki režije među sise. Nije zgorega.
Član 21
Seksualni odnosi se upražnjavaju ne češće od tri puta nedeljno. Kad deca krenu u školu upražnjavaju se samo kad dobiju pet na pismenom. Kad krenu na fakultet upražnjavaju se samo kad diplomiraju.

S' ljubavlju, tvoj dragi budući muž
 
Poslednja izmena:
PREDLOG PREDBRAČNOG UGOVORA

Član 01
Ručak kuvaš ti. Gaće pereš ti. Peglaš ti. Kuću čistiš ti. Ja cepam drva, unosim ugalj, otvaram tegle, ubijam bube i prebijam potencijalne provalnike. Možemo i da se zamenimo ako misliš da možeš savladati 10 metara čvornate bukve i pijanog azilanta koji je došao po Tiki bojler da ga uvalja.
Član 02
Kiseli kupus ne smrdi i stavlja se svake godine.
Član 03
Mir i tišina tokom gledanja fudbalske utakmice je od vitalnog značaja za mir i tišinu u kući. U tom periodu ulazak drugaricama u kuću je najstrože zabranjen jer njih par generiše veću buku nego 50.000 pijanih Turaka na derbiju Fener - Galata.
Član 04
Tokom gledanja TV-a, sasvim je normalno držati noge na stolu.
Član 05
Telefonski razgovori ukoliko traju kraće od 10 minuta održavaju se u prostoriji u kojoj ja u tom trenutku ne egzistiram. Ukoliko su duži od 10 minuta održavaju se na terasi.
Član 06
Mrve će biti očišćene kasnije.
Član 07
Gaće i čarape će biti sklonjene sutra.
Član 08
Ruka iz gaća neće biti izvađena nikad.
Član 09
Dve rakije pre ručka i jedno pivo posle su tradicionalan ritual u mojoj porodici i kao takvi su neizostavni. Dva piva pred spavanje nije ritual, ali su takođe neizostavni.
Član 10
Gledanje serijskog programa dozvoljeno je samo u repriznom terminu i to pod uslovom da je taj termin između 2:00 i 5:00časova po srednjeevropskom vremenu. Ton nije dozvoljen.
Član 11
Gledanje rijaliti šou programa nije dozvoljeno ni u glavnom ni u repriznom terminu jer kontaminira mozak što može imati nesagledive posledice po dalji saživot.
Član 12
Kum u kući je poželjan k'o humanitarna pomoć u Somaliji.
Član 13
Pušenje u kući je dozvoljeno u neograničenim količinama i svim prostorijama.
Član 14
Nabavka bilo kakvog patuljastog kera kome se zimi oblače džemperi i stavljaju kape da ne dobije bronhitis ili upalu jajnika je nepremostiv atak na ugled i dostojanstvo porodice.
Član 15
Sinu ime dajem ja! Ćerki možeš ti, a može i sama sebi kad poraste da odabere neko, svejedno ću je zvati "sine".
Član 16
Sin se od rođenja oblači kao muško. Od roze garderobe neće imati ni portiklu.
Član 17
Incident u vidu dolaska tvojih roditelja sme se odigrati samo na dečije rođendane i
u slučaju porodične tragedije neslućenih razmera. Njihov nenajavljen dolazak je nezamisliv.
Član 18
Ako smo oboje u kolima, vozim isključivo ja. Ako smo oboje u kolima, ti si trezna a ja pijan, opet vozim ja.
Član 19
Društvo je institucija. Zato postoji obaveza da bar jednom nedeljno sa njima posetim kafanu. Ti takođe imaš obavezu da bar jednom nedeljno sa bilo kim odeš bilo gde, kako bismo proizveli još jedan dan nedeljno u kom nismo zajedno.
Član 20
Na veseljima kao što su slave, svadbe, babine i svinjokolja nije sramota piti. Sramota je ne piti. Stoga, može se desiti recimo da upucam harmonikaša u koleno ili gurnem pevaljki režije među sise. Nije zgorega.
Član 21
Seksualni odnosi se upražnjavaju ne češće od tri puta nedeljno. Kad deca krenu u školu upražnjavaju se samo kad dobiju pet na pismenom. Kad krenu na fakultet upražnjavaju se samo kad diplomiraju.

S' ljubavlju, tvoj dragi budući muž

zivis u 19 veku
 
E ovo vam nisam rekla :-)

Znate da je notary na zapadu glavna licnost za sve sto se tice kontakta sa zakonom? Nesto poput biljeznika u Hrvatskoj, a cini mi se da ce to uvesti, ili su vec uveli, i u Srbiji.
Prvo da kazem da oni bas i ne znaju sve, morate dobro prouciti materiju pre nego odete kod istog.

Otisli moj dragi i ja da vidimo kakve su opcije za predbracni ugovor i sta po zakonu mora da se ispostuje, sta moze da se menja, sta ne moze da se menja, da li ima nesto sto je pod obavezno, da li mozemo da napisemo sta god mi hocemo ili ne.

Anyway... da ne duzim pricu, sednemo mi da pricamo i notary se prvo obrati njemu.

Notary: Znaci, Vi posedujete stan?
On: Da, stan je moj.
Notary (obraca se meni): U slucaju da on umre, Vi automatski dobijate...
Trajao je taj sastanak oko pola sata, sve vreme smo slusali o tome sta ja imam pravo da dobijem kad on umre, i sta on NE moze da dobije ako ja umrem prva.

Ja nisam mogla da verujem, ali dobro, naucila sam davno da se ne valjam od smeha tamo gde nije prikladno.
Uglavnom, nema predbracnog ugovora... napisacemo nesto sami i razdeliti rodbini, sto se ovde priznaje cak i ako nije overeno, samo mora biti napisano i potpisano rucno.

Kakva su vasa iskustva vezana za predbrace ugovore i testamente?

Bejb

nemam predbracni al radicemo bracni (imas i tu opciju ne moras da juris predbracni) i testamente, i neke ugovore
cist racun duga ljubav

bila tema sto puta
 
E ovo vam nisam rekla :-)

Znate da je notary na zapadu glavna licnost za sve sto se tice kontakta sa zakonom? Nesto poput biljeznika u Hrvatskoj, a cini mi se da ce to uvesti, ili su vec uveli, i u Srbiji.
Prvo da kazem da oni bas i ne znaju sve, morate dobro prouciti materiju pre nego odete kod istog.

Otisli moj dragi i ja da vidimo kakve su opcije za predbracni ugovor i sta po zakonu mora da se ispostuje, sta moze da se menja, sta ne moze da se menja, da li ima nesto sto je pod obavezno, da li mozemo da napisemo sta god mi hocemo ili ne.

Anyway... da ne duzim pricu, sednemo mi da pricamo i notary se prvo obrati njemu.

Notary: Znaci, Vi posedujete stan?
On: Da, stan je moj.
Notary (obraca se meni): U slucaju da on umre, Vi automatski dobijate...
Trajao je taj sastanak oko pola sata, sve vreme smo slusali o tome sta ja imam pravo da dobijem kad on umre, i sta on NE moze da dobije ako ja umrem prva.

Ja nisam mogla da verujem, ali dobro, naucila sam davno da se ne valjam od smeha tamo gde nije prikladno.
Uglavnom, nema predbracnog ugovora... napisacemo nesto sami i razdeliti rodbini, sto se ovde priznaje cak i ako nije overeno, samo mora biti napisano i potpisano rucno.

Kakva su vasa iskustva vezana za predbrace ugovore i testamente?

Bejb
Nikakva,,
jebbe mi se sta ce se desiti jednog dana,,:D
 
ko nije hteo ti ili on?

Na kraju on nije hteo, kaze "*ebi ga" na srpskom. Ispada da je zakon skroz na mojoj strani i da je napravljen da stiti siromasnijeg u vezi.
Mada meni vise odgovara da imam ugovor da on kukavac ne zivi u strahu.

- - - - - - - - - -

Nikakva,,
jebbe mi se sta ce se desiti jednog dana,,:D

Pa dobro.
Samo pazi da ti se ne jjebe, a da te ne jjebu umesto nejjebanja.
 
Na kraju on nije hteo, kaze "*ebi ga" na srpskom. Ispada da je zakon skroz na mojoj strani i da je napravljen da stiti siromasnijeg u vezi.
Mada meni vise odgovara da imam ugovor da on kukavac ne zivi u strahu.

- - - - - - - - - -



Pa dobro.
Samo pazi da ti se ne jjebe, a da te ne jjebu umesto nejjebanja.
Ja sam napravio svoj plan gde cu biti jednog dana..polako ga realizujem.
ostavljam im sve i bezim da budem vuk samotnjak,gde mogu da imam svoj hobi i mir od ovog napetog zivota koji vodim..
osim toga sa penzijom od nekih 800eu i nekim stekom u zlatu mozes ziveti jako lepo i bez gajbe,traktora,kamiona i neznam čega jos..:lol:
 
Poslednja izmena:
E ovo vam nisam rekla :-)

Znate da je notary na zapadu glavna licnost za sve sto se tice kontakta sa zakonom? Nesto poput biljeznika u Hrvatskoj, a cini mi se da ce to uvesti, ili su vec uveli, i u Srbiji.
Prvo da kazem da oni bas i ne znaju sve, morate dobro prouciti materiju pre nego odete kod istog.

Otisli moj dragi i ja da vidimo kakve su opcije za predbracni ugovor i sta po zakonu mora da se ispostuje, sta moze da se menja, sta ne moze da se menja, da li ima nesto sto je pod obavezno, da li mozemo da napisemo sta god mi hocemo ili ne.

Anyway... da ne duzim pricu, sednemo mi da pricamo i notary se prvo obrati njemu.

Notary: Znaci, Vi posedujete stan?
On: Da, stan je moj.
Notary (obraca se meni): U slucaju da on umre, Vi automatski dobijate...
Trajao je taj sastanak oko pola sata, sve vreme smo slusali o tome sta ja imam pravo da dobijem kad on umre, i sta on NE moze da dobije ako ja umrem prva.

Ja nisam mogla da verujem, ali dobro, naucila sam davno da se ne valjam od smeha tamo gde nije prikladno.
Uglavnom, nema predbracnog ugovora... napisacemo nesto sami i razdeliti rodbini, sto se ovde priznaje cak i ako nije overeno, samo mora biti napisano i potpisano rucno.

Kakva su vasa iskustva vezana za predbrace ugovore i testamente?

Bejb

blago tvom "dragom" što se usrećio sa tobom...
na njegovom mjestu bih pod hitno sastavio bračni ugovor...
zapravo kad bi došlo dotle da razmišljam o ugovorima,pozdravio bi se sa njom...:hahaha:
 
E ovo vam nisam rekla :-)

Znate da je notary na zapadu glavna licnost za sve sto se tice kontakta sa zakonom? Nesto poput biljeznika u Hrvatskoj, a cini mi se da ce to uvesti, ili su vec uveli, i u Srbiji.
Prvo da kazem da oni bas i ne znaju sve, morate dobro prouciti materiju pre nego odete kod istog.

Otisli moj dragi i ja da vidimo kakve su opcije za predbracni ugovor i sta po zakonu mora da se ispoštuje, sta moze da se menja, sta ne moze da se menja, da li ima nesto sto je pod obavezno, da li mozemo da napisemo sta god mi hocemo ili ne.

Anyway... da ne duzim pricu, sednemo mi da pricamo i notary se prvo obrati njemu.

Notary: Znaci, Vi posedujete stan?
On: Da, stan je moj.
Notary (obraca se meni): U slucaju da on umre, Vi automatski dobijate...
Trajao je taj sastanak oko pola sata, sve vreme smo slusali o tome sta ja imam pravo da dobijem kad on umre, i sta on NE moze da dobije ako ja umrem prva.

Ja nisam mogla da verujem, ali dobro, naucila sam davno da se ne valjam od smeha tamo gde nije prikladno.
Uglavnom, nema predbracnog ugovora... napisacemo nesto sami i razdeliti rodbini, sto se ovde priznaje cak i ako nije overeno, samo mora biti napisano i potpisano rucno.

Kakva su vasa iskustva vezana za predbrace ugovore i testamente?

Bejb

Ne znam sada, ranije je bilo odete do advokata on vam sastavi ugovor,verovatno je imao template pa samo ubacio popis imovine, odete zajedno u sud sa ličnim kartama,platite taksu, overite u sudu...i to je to. Što je bilo pre braka u nečijerm vlasništvu to i ostaje, što zajedničko steknete to je zajedničko,ako od prodaje nekretnine koju ste imali pre braka ostvarite dobit ili kupite novu to ne ulazi u deobni bilans,što steknete nasledstvom ne spada u deobni bilans....sve dovoljno jasno
 
blago tvom "dragom" što se usrećio sa tobom...
na njegovom mjestu bih pod hitno sastavio bračni ugovor...
zapravo kad bi došlo dotle da razmišljam o ugovorima,pozdravio bi se sa njom...:hahaha:

Ljudi se menjaju...samo toliko.
Pošto sam u familiji gledao kako izgleda kada matori ljudi nakon decenija "srećnog" braka zglajznu i krenu da se nadjebavaju i inate,i koliko to živaca( i novca da se ne lažemo) košta njihove najbliže...a sa druge strane za pola sata cimanja i možda stotinak evra obezbediš i sebe i potomstvo. Meni je to dobar dil.

Svaka čast i njoj i njenom budućem mužu. Podržavam :ok:
 
Ljudi se menjaju...samo toliko.
Pošto sam u familiji gledao kako izgleda kada matori ljudi nakon decenija "srećnog" braka zglajznu i krenu da se nadjebavaju i inate,i koliko to živaca( i novca da se ne lažemo) košta njihove najbliže...a sa druge strane za pola sata cimanja i možda stotinak evra obezbediš i sebe i potomstvo. Meni je to dobar dil.

Svaka čast i njoj i njenom budućem mužu. Podržavam :ok:

podržavaj slobodno,tvoje pravo..
meni kad bi proletila misao čak i u malom mozgu da bi nekad mogla da postane tolika kučka da me zayebe,ne bi ni ulazio u nikakav brak..
ako se i desi,do tad ću da uživam..a ovako kad se potpiše neki ugovor nema draži...nema povjerenja,nema rizika...ma nema života po meni...
ako me i zayebe i okrene se za 360 stepeni,pretrpiću muški...:kpozdrav:
 
A niko ne spominje seks u predbracnom ugovoru:think:

Sve sami materijalisti:sad2:

Trazio bih potpis da pristaje na seks kada god se meni hoce, gde god pozelim i sta god pozelim. Ako odbije - kazna. Preko kolena pa deset po dupetu, golom naravno:mrgreen:

A sada malo ozbiljno. Taj predbracni ugovor je izmisljen od strane imucnih ljudi da bi se zastitili od sponzorusa i glupih zakona. Deljenje imovine stecene u braku. Kako vlasnik neke kompanije ili uopste uspesan covek moze ravnopravno da deli imovinu sa zenom koja ne zna nista drugo osim da trosi te pare koje on zaradi. Ok moze ona da bude i dobra domacica, majka... Da se posveti deci i porodici i da zapostavi karijeru ali opet nije realno da dele jednako. Kako ce ona koja nema pojma o finansijama da raspolaze na pravi nacin kada preko noci stekne imovinu? Da ne bude zabune moze da bude i obrnut slucaj.
 
Poslednja izmena:
podržavaj slobodno,tvoje pravo..
meni kad bi proletila misao čak i u malom mozgu da bi nekad mogla da postane tolika kučka da me zayebe,ne bi ni ulazio u nikakav brak..
ako se i desi,do tad ću da uživam..a ovako kad se potpiše neki ugovor nema draži...nema povjerenja,nema rizika...ma nema života po meni...
ako me i zayebe i okrene se za 360 stepeni,pretrpiću muški...:kpozdrav:

Svaka čast na optimizmu i idealizmu...poštujem to.

Ali neka hvala,pošto ne spadam u vidovnjake ili vrhunske psihologe i ne mogu ni za sebe da garantujem za godinu- dve a kamoli za nekoga drugog za 15-20-30 godina,taj luxuz da se kockam koliko god male bile šanse da pođe naopako, nemam. Na neke stvari ne mogu da utičem ali neke mogu da sprečim i zbog sebe i nje i budućeg potomstva.
 
Ja bih to uveo kao obaveznu stvar, da se neko može venčati bez toga samo ako zahteva da nema ugovora, ali i tad mora da potpiše da neće ugovor :D

Mislim da bi to sprečilo mnogo zloupotreba, da bi ljudi prestali da gledaju kome i kako će se uvaliti, da ne bi bilo toliko interesa... Ne kažem da ne bi, ali ako ta neka (ili taj neki, ima danas i toga i to dosta, više nego što svi misle) zna da neće dobiti ništa i ako se razvedu, ona zna da jedini način uvale ima ako ceo život provede sa njim, a to je već drugačije.
 

Back
Top