Osiguravanje od krađe

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.348
Šta mislite da je najbolji "lek" za spašavanje auta od krađe?

Pominju se neke šape, kandže.. Ali mi je skoro neki poznanik preporučio one tastere za prekid kod kojih (ukoliko ne pronađu taster) auto mogu ukrasti jedino šlep službom...

Kakvo je vaše mišljenje o ovome?

Naročito za Nemce, BMW, Audi, Mercedes, Golf (Golf posebno).
 
znam lika kome su ukrali vw. Znam lika kome su ukrali audi. Znam lika kome su pokušali da ukradu bmw-a. Ali ne znam nikoga kome je mercedes 2000+ ukraden.
čini mi se da MB možeš: odneti (mada imaju alarm za to), ukrasti ključeve ili razbiti prozor na semaforu i prisilom oterati auto. Ne možeš otvoriti vrata sa spoljne strane.

ako si zaljubljen u seljowagena passata npr, daj profesionalcu da ti ugradi alarm od 500-600 eura i onda mirno spavaj. Ali svaki pokušaj krađe košta. Sve što oni oštete, a nije kasko pokriven, ti plaćaš.
 
Na MB ne mozes otvoriti vrata sa spoljne strane?Odakle ta informacija...npr. na ML-u,sekunde su u pitanju potrebne da se otvori auto
A za odnosenje,ako su se okomili bas na tvoj auto,nece ih nista spreciti u tome
 
čak i moja kija ima kada se vozi 15 km/h na sat, ona se zaključa i ostaje zaključana dok ti ne izvadiš ključ ili otvoriš sa unutrašnje strane. Probaj da voziš ML i kada budeš stao, otvori prozor i probaj da otvoriš sa spoljne strane. Trebalo bi da ne može.

Problem je što se niko neće okomiti na baš tvoj auto, sem iz neke osvete. Ako vide neki passat sa dobrom zaštitom, preći će na neki drugi, ne baš taj i rizikovati. Nijedan alarm neće sprečiti nekoga da odnese auto, nego ga pomučiti i zadržati kod auta što duže, što je veći rizik.
 
Znam ja sve to...inace,mislio sam kad auto stoji zakljucan,a ne u toku voznje...normalno da ne moze spolja da se otvori tada
To je i poenta,da odbijes lopova da predje na drugi auto,da ga pomucis i zadrzis...vecina odustane
Ali ako je bas neki poseban model sa ne znam ni ja kakvim delovima,ukrasce i to
Ima dosta ljudi koji narucuju,plate,kako god,da se ukrade neciji auto
Inace MB ima najbolju zastitu od svih automobilskih marki,ali se ne krade zbog slabe potraznje delova
 
znam lika kome su ukrali vw. Znam lika kome su ukrali audi. Znam lika kome su pokušali da ukradu bmw-a. Ali ne znam nikoga kome je mercedes 2000+ ukraden.
čini mi se da MB možeš: odneti (mada imaju alarm za to), ukrasti ključeve ili razbiti prozor na semaforu i prisilom oterati auto. Ne možeš otvoriti vrata sa spoljne strane.

ako si zaljubljen u seljowagena passata npr, daj profesionalcu da ti ugradi alarm od 500-600 eura i onda mirno spavaj. Ali svaki pokušaj krađe košta. Sve što oni oštete, a nije kasko pokriven, ti plaćaš.

Mislim da svi znamo po tipa kom je ukraden vw, iskreno, sramotno je koliko ništa nisu uradili po tom pitanju ni sad...

Da, toga ima takođe, par puta su pokušali da mi ukradu auto, popravke koštaju koliko i neki polovan...

A kada se govori o onom prekidaču energije gde ga prosto ne mogu upaliti (osim ako ga ne nađu), šta mislite o tome?
 
Znam da mi je pricao jedan lik kad se mom stricu zakljucao Ford pa smo ga zvali da ga otkljuca , u BG, da na VW mozes da stavis sta oces da nema sanse da ga osiguras

Cak ni lavlja kandza jer on ima aluminijumsku glavu volana koja se lomi

Doduse to je bilo pre 10 godina mozda se sad to promenilo na bolje ali sumnjam

Glavna zastita od kradje je da vozis auto koji se na datom trzistu ne krade

A kod nas se po informacijama zeta moje zene koji je godinama radio na kradji vozila u Beogradu, kradu Audi, VW, Seat, Skoda Francuzi, BMW , Porsche - ova ostala vozila retko ili nikako

Znam da mi je rekao da japance i amerikance ne krade niko.

Takodje rekao mi je da se Mercedes retko krade jer ima neki magnetsk kljuc koji lopovi ne mogu da provale sad dal je to tacno...

A ako bas oces da vozis marku vozila koja se krade , zastita najbolja ti je kombinacija mehanicke i elektronske

Prvo treba da ugradis obd 2 adapter koji sprecava lopova da se konektuje na auto i flesuje sistem/provali ga jer se vecina vozila tako krade , narocito VW Program, tj tako sto lopov se konektuje laptopom preko obd2 porta na auto , obrise sistem digne nov sa laptopa i upali ga

Zatim skriveni prekidac struje za pumpu za gorivo i na kraju recimo zeder .

Sve to ako imas lopova goni da tvoj auto zaobidje i predje na neki drugi sa manje zastite.
 
A mislis da lopov ne moze da kupi isti takav adapter? Totalno je besmisleno da se isti adapter radi masovno, jer onda i lopov moze da ga kupi i zavrsi posao. Mora nesto sto nije standardno. Dovoljno je da nekoliko zica iseces, zamenis im mesta, pa ih po potrebi vracas na mesto i slicne zavrzlame. Nije nemoguce da lopov provali kako treba da poveze, ali mu to oduzima vreme, a on nema 2h, vec nekoliko minuta. Inace, na N. Beogradu se najvise krade Golf 2.
 
Preseci zice OBD konektora, ili zameni raspored pinova, napravi adapter koji to vraca u normalu, normalno, adapter nikad u autu + neka mehanicka zastita.

Mislio sam da ubacim taster koji umrtvljuje auto (sa elektronikom, gde ne može da se upali bez toga), ali ne znam koliko je to pouzdano... U svakom slučaju, to se svakako ne vidi i on ako krene da ga obija ja ću imati štetu u svakom slučaju..

- - - - - - - - - -

A mislis da lopov ne moze da kupi isti takav adapter? Totalno je besmisleno da se isti adapter radi masovno, jer onda i lopov moze da ga kupi i zavrsi posao. Mora nesto sto nije standardno. Dovoljno je da nekoliko zica iseces, zamenis im mesta, pa ih po potrebi vracas na mesto i slicne zavrzlame. Nije nemoguce da lopov provali kako treba da poveze, ali mu to oduzima vreme, a on nema 2h, vec nekoliko minuta. Inace, na N. Beogradu se najvise krade Golf 2.

I ja vozim Golfa i mogu vam reći da to više nikad ponoviti neću... Ne bih kupovao ni osmicu... Gde god ga ostaviš pozdravi se sa njim, osim ako nije u nekoj garaži konkretno.
 
Mislio sam da ubacim taster koji umrtvljuje auto (sa elektronikom, gde ne može da se upali bez toga), ali ne znam koliko je to pouzdano... U svakom slučaju, to se svakako ne vidi i on ako krene da ga obija ja ću imati štetu u svakom slučaju..

- - - - - - - - - -



I ja vozim Golfa i mogu vam reći da to više nikad ponoviti neću... Ne bih kupovao ni osmicu... Gde god ga ostaviš pozdravi se sa njim, osim ako nije u nekoj garaži konkretno.


kakva iskustva imas
 
Poprilično loša... Nisam imao neku zaštitu, to stoji, ali moraš kao kobac paziti na njega... Ostaviti ga negde napolju celo veče, sutra slobodno računaj da ga nema... Naročito sa stranim tablicama.

Pokušavali su da ga ukradu 3 ili 4 puta...

pa dobro bi bilo da nam detaljno izlozis svoja iskustva da i drugi ne bi morali da prolaze kroz to kroz sta si ti prosao i da nam kazes kako si se spasio kradje tj koju si zastitu imao ?
 
pa dobro bi bilo da nam detaljno izlozis svoja iskustva da i drugi ne bi morali da prolaze kroz to kroz sta si ti prosao i da nam kazes kako si se spasio kradje tj koju si zastitu imao ?

Ne bih detaljno puno izlagao, prosto ne bih da govorim o tome... Ali nikada više ne bih imao Golfa, samo čekam ovog da prodam i da pređem na nekog Italijana, tako nešto...

Najiskreniji savet, kupite Golfa samo ukoliko ste osigurani od krađe, ukoliko imate novca za to i ukoliko idete od garaže do garaže, ako ga ostavite celu noć napolju u Zemunu, Novom Beogradu, tim većim naseljima i krajevima, računajte sutra da on nije tu 90%.

Tada sam se od krađe spasio samo pravovremenom intervencijom... Praktično srećom. A za ozbiljne sigurnosne sisteme i nije isplativo, jer mi ne znači puno da dam 1000e za sisteme, a auto ceo mogu da prodam za 2000, 2400 u vrh glave.
 
I lopovi znaju tu foru sa tasterom, ali ne mora da znaci da ce ga brzo pronaci. VW vozila su generalno interesantna lopovima, Italijani nisu toliko, barem kada pricamo o starijim vozilima, posto ih ima i u euro 2 varijanti, a to ne moze da se uveze, pa zavrsava na otpadu. Za ukradeni mogu da obiju vrlo malo para, i onda to nije interesantno.
 
Ne bih detaljno puno izlagao, prosto ne bih da govorim o tome... Ali nikada više ne bih imao Golfa, samo čekam ovog da prodam i da pređem na nekog Italijana, tako nešto...

Najiskreniji savet, kupite Golfa samo ukoliko ste osigurani od krađe, ukoliko imate novca za to i ukoliko idete od garaže do garaže, ako ga ostavite celu noć napolju u Zemunu, Novom Beogradu, tim većim naseljima i krajevima, računajte sutra da on nije tu 90%.

Tada sam se od krađe spasio samo pravovremenom intervencijom... Praktično srećom. A za ozbiljne sigurnosne sisteme i nije isplativo, jer mi ne znači puno da dam 1000e za sisteme, a auto ceo mogu da prodam za 2000, 2400 u vrh glave.

E jadan,najbolje da kupis juga to skoro niko ne krade....
 
I lopovi znaju tu foru sa tasterom, ali ne mora da znaci da ce ga brzo pronaci. VW vozila su generalno interesantna lopovima, Italijani nisu toliko, barem kada pricamo o starijim vozilima, posto ih ima i u euro 2 varijanti, a to ne moze da se uveze, pa zavrsava na otpadu. Za ukradeni mogu da obiju vrlo malo para, i onda to nije interesantno.

Znaju, ali ga ipak treba naći, nije ono sedne i upalio je, ćao... A čim vidi da ne može naći za par sekundi, mislim da i nema vremena da sedi unutra 10 minuta i prepipava auto, to je ipak sumnjivo.

- - - - - - - - - -

a da ''siđeš'' sa nemaca?
ja vozim kiju i znam da je niko neće ukrasti. Neće to niko u srb, ne znaju lopovi šta valja :mrgreen:

Baš danas pričam kako sam oduševljen novim linijama, ali nikad nisam vozio Kia-u, nit' sam se vozio u njima. Kaži mi tvoja iskustva? Očigledno pozitivna. :)

- - - - - - - - - -

a da ''siđeš'' sa nemaca?
ja vozim kiju i znam da je niko neće ukrasti. Neće to niko u srb, ne znaju lopovi šta valja :mrgreen:

I da, mene baš briga za Golfa, nisam ja od tih "mora ta i ta marka", već da je funkcionalno, da far ne košta 500e, da neće da kradu i da mi je lep, da je benzinac i da ima prostora, to je meni bitno.
 
Znaju, ali ga ipak treba naći, nije ono sedne i upalio je, ćao... A čim vidi da ne može naći za par sekundi, mislim da i nema vremena da sedi unutra 10 minuta i prepipava auto, to je ipak sumnjivo.

- - - - - - - - - -



Baš danas pričam kako sam oduševljen novim linijama, ali nikad nisam vozio Kia-u, nit' sam se vozio u njima. Kaži mi tvoja iskustva? Očigledno pozitivna. :)

- - - - - - - - - -



I da, mene baš briga za Golfa, nisam ja od tih "mora ta i ta marka", već da je funkcionalno, da far ne košta 500e, da neće da kradu i da mi je lep, da je benzinac i da ima prostora, to je meni bitno.

Kupi japanca ili koreanca i prestaces da brines da ce ti neko ukrasti auto

- - - - - - - - - -

Kog golfa je kupio posle?

Isto sesticu
 
E jadan,najbolje da kupis juga to skoro niko ne krade....

Nisi ni svestan kako gresis jer Yugo je medju prva tri po broju kradja.
I krade se sve a najvise Audi.
Daciu Logan su ukrali jednom rodjaku forumasa tako da je to dokaz da nema pravila sta se krade.
Zeder je najbolje resenje i to lopovi kad vide zaobilaze auto jer im treba drasticno vise vremena.
Mehanika je mehanika i taj tvoj rodjak Tihi da je stavio Zeder imao bi Golf al se stisao za 230€ a ovamo daje lepe pare za auto.
Nelogicno do bola.
 
Nisi ni svestan kako gresis jer Yugo je medju prva tri po broju kradja.
I krade se sve a najvise Audi.
Daciu Logan su ukrali jednom rodjaku forumasa tako da je to dokaz da nema pravila sta se krade.
Zeder je najbolje resenje i to lopovi kad vide zaobilaze auto jer im treba drasticno vise vremena.
Mehanika je mehanika i taj tvoj rodjak Tihi da je stavio Zeder imao bi Golf al se stisao za 230€ a ovamo daje lepe pare za auto.
Nelogicno do bola.

Ne kradu se japanci amerikanci i koreanci uopste. Fordova vozila takodje uopste

Znam provereno jer je zenin rodjak 5 godina radio kao inspektor u Beogradu na kradjama vozila u 29tom.

Zeder kazu da se skida tj uspevaju da "cesljaju" bravu. Sad da li je to tacno ne znam ali u svakom slucaju ako se vozi auto koji je na meti lopova , kao VW/Audi bolje je uvek imati ga nego ga nemati.

 
Poslednja izmena:

Back
Top