Emisija HRT-a o Belorusiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskren da budem, pre nego sto sam pogledao ovu emisiju, od HRT-a sam ocekivao najzescu pljuvacinu o ''krvavom diktatoru'' i o narodu ''koji nema leba da jede'' ali sam u ovoj emisiji video upravo sve suprotno ocekivanjima. Bas su me prijatno iznenadili... :cool:
 
Iskren da budem, pre nego sto sam pogledao ovu emisiju, od HRT-a sam ocekivao najzescu pljuvacinu o ''krvavom diktatoru'' i o narodu ''koji nema leba da jede'' ali sam u ovoj emisiji video upravo sve suprotno ocekivanjima. Bas su me prijatno iznenadili... :cool:


Mene ne mogu da iznenade,

Prevrnuće se opet Hrvati, kako protiv YU, tako će uslediti izdaja i prema EU,

međutim, dužnici su veliki .... :manikir:

zaiebaće se ... pomislili su da je to formula
 
Poslednja izmena:
Нажалост и ово је наменски снимљен филм само што су то хрвати мало завили у чоколадну обланду.

Готово три четвртине филма реч је о јадној белоруској опозицији која нема право гласа, која је угрожена, која је разједињена, која се хапси и којој недају просто ни да живи и о угроженој "демокрацији". То је оно што провејава кроз овај снимак.
Оне малобројне хвалоспевке више су за то да са да привид реалности у извештавању. То је класична психолошка намештаљка из домета психолошко-пропагандног рата НАТО пакта и САД против неке државе.

Филмић започиње о прелепој и слободној држави Белорусији а завршава се оптужбама на рачун Лукашенка и доказима да омладина и млади напустају Белорусију јер у њој нема живота. Чак беже и у Естонију !!!! То је потпуно исто као када би нама 1997 године сервирали причу да млади беже у Албанију због немогућег живота у Србији. А ко се сећа те 1997 године сећа се да је то била држава изобиља за ову данашњу.

Шта су хтели да покажу. Да би Белорусија могла да буде веома богата и моћна држава (то су постигли показујући велике фабрике и предузећа) само када би владала опозиција и када не би било Лукашенка и када би била део ЕУ ! Мислим да је свим интелигентним тај шаблон већ одлично познат и вероватно да га у Србији већ и врапци знају.

Ова приче је веома вешто и пажљиво избалансирана и исконструисана. Хрвати уопште немају кадар који би нешто овако монтирао и представио. Вероватно да су они то само снимали а монтажа је извршена у неком од НАТО психолошких центара у Немачкој.
 
Hrvati su snimili i dokumentarni film o Severnoj Koreji - MED I MLEKO...



Bas naprotiv. U oba dokumentarca se vidi jasan kontrast izmedju dve zemlje, odn. na jednoj strani koliko je Belorusija slobodnija zemlja, a sa druge strane koliko je zivot u Severnoj Koreji skromniji. Zanimljivo je da cak ni predstavnici opozicije nisu mogli da ospore veliku podrsku koju Lukasenko uziva medju narodom, a jedan je cak priznao da Lukasenko nije dopustio da korupcija poprimi velike razmere kao u Ukrajini...
 
Belorusija je opstala samo iz razloga sto ima granicu i dobre veze sa Rusijom, da nije tako i tamo bi bila uvedena demokracija kao u Ukrajini i Srbiji.
Srbija je bila duplo suplja, jer je bila raskomadana na tri dela kad je zapad napao i rusio SFRJ, plus toga glupo jugoslovenstvo je dodatno obezglavilo srpski narod tako da je ova katastrofa koja nas je zadesila savim logicna, ali za to su najodgovorniji upravo Srbi.
Zbog toga je Belorusija uspesna a Srbija neusesna i gubitnicka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top