[Vilijam Montgomeri] Veoma sam zabrinut za Srbiju

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Veoma sam zabrinut za Srbiju-Jadni moj:
Montgomeri: Veoma sam zabrinut za Srbiju

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/montgomeri-veoma-sam-zabrinut-za-srbiju-1/

BEOGRAD - Konflikt Zapada i Rusije ima potencijal da se pogorša i proširi na tlu bivšeg S S S R, što će pojačati pritiske na Srbiju, rekao je bivši ambasador SAD Vilijam Montgomeri.

Sukob u Ukrajini može da se završi velikom podelom u vašem društvu, što će ojačati pozicije radikalnijih partija, kazao je on za B92. "Veoma sam zabrinut za Srbiju. EU preti da neće otvarati poglavlja u pregovorima, a sa druge strane Rusija pritiska Srbiju da radi stvari koje će pokazati da zastupa rusku stranu", kazao je Montgomeri u Kažiprstu B92.

Ipak, on je istakao da ga od pritisaka EU i Rusije najviše brine uticaj sukoba na srpsko društvo. "U srpskom društvu imate mnogo onih koji žele u Evropsku uniju i oko toga manje-više konsenzus, ne samo ove vlade već i Demokratske stranke i ostalih koji su ranije bili na vlasti. Međutim, imate u javnosti i jaku podršku Rusiji. Ono što vidim jeste da konflikt može da se završi podelom u vašem društvu", rekao je Montgomeri.

Istraživanja pokazuju da su građani Srbije većinski opredeljeni za EU, ali da je istovremeno i Rusija veoma popularna, dodao je on. "Nije dobro da vaša zemlja mora da bira. Izgleda da se kreće ka tome da ćete morati da izaberete, što samo može da pojača sile sa obe strane, a to će biti loše za vašu zemlju", rekao je Montgomeri.

Montgomeri je, govoreći o političkoj situaciji u Srbiji, rekao da je možda i "zdravo" što konačno postoji jaka vladajuća većina. "Godinama se u Srbiji teško radilo zbog raznih koalicija, podeljenih ministarstava, korupcije. Mislim da je sada zdravo što imate jaku većinu koja može da donosi zakone. Tako nešto vidim prvi put od Đinđića i to je dobro", rekao je Montgomeri za B92.

Bivši američki ambasador smatra i da opozicija samu sebe uništava. "Istina je da opozicija sama sebe ruši, bez ikakve potrebe da vladajuća partija tome pripomogne. Umesto jedne Demokratske stranke vi ih imate pet, šest, prestao sam da brojim. Ali, to rešavanje tih problema je sada posao za te stranke", rekao je Montgomeri.

Montgomeri, koji je ranije savetovao SNS, rekao je da to više ne radi, ali je dodao i da "srpska vlada ima više ljudi koji pokušavaju da je savetuju nego što treba". "Mislim da svaki stranac koji dođe ovde ima neki savet. To je dovoljno, moj im svakako nije potreban. Ja sam diplomata, volim politiku, to je moj život, tako da održavam kontakte sa raznim ljudima, uključujući i vašeg premijera, ali ne tako često", rekao je on za B92.

:nono3: :nono3: Nista ti batice mujmane Montgomery naucio nisi... Pa ni toliko! Neki Srbi (ima ih handfull) bi da posteno rade i zarade... A ogromna vecina bi da funjare, da prodaju maglu, avione, kamione i taj rad... Pa sada _NEMAJU_ izbor... Morace u roblje... :manikir:

:orkestar: :tambalamba:

_niemand_
 
Забринут је он за Америку , не за Србију .
Кога боли они ствар , шта има да каже бивши Амерички амбасадор .Кога боле уопште шта Амерички амбасадори говоре , њему треба да се суди за диверзантске акције у Србији и тероризам
 
Dokazani prijatelj srpskog naroda i svih drugih građana.

Od svih je bio najdobronamerniji u svakom slucaju.

Mada evo vidim da je savetovao SNS, nisam znala za taj podatak, ali ako je to radio, dobro je sto je tako.

Meni se licno on dopao jos iz vremena kad je bio ambasador, bio je dobronameran i nenametljiv.

Ali i nevezano za to, ovo sto je sada rekao, tacno je.
 
Poslednja izmena:
Dokazani prijatelj srpskog naroda i svih drugih građana.

ахам......:roll:

цитат:

19-новембар'-2010.
Ове године, брачни пар Монтгомери вратио се у Србију и настанио у београдском насељу Неимар. Оно што их веже за Београд јесте, наравно, бизнис. А ту опет долазе до изражаја пријатељства и пословна партнерства овог брачног пара. Наиме, према подацима Агенције за привредне регистре, Вилијам и Лин Монтгомери уписани су као власници по 15 одсто капитала предузећа, Stracon security привредног друштва за безбедност и консалтинг. Већински власник са уделом од 62 одсто капитала у овом предузећу јесте Градимир Налић, бивши саветник Војислава Коштунице. Међу клијентима ове фирме, према подацима са њиховог сајта, налазе се Српска банка, Комерцијална банка, Дунав осигурање, неколико продавница звучних имена лоцираних у ТЦ Делта Цитy на Новом Београду, али и државне институције, као што су: Агенција за привредне регистре у Београду и Новом Саду, Дирекција за имовину Србије, Градско саобраћајно предузеће Београд, Канцеларија за придруживање Европској унији, Комесаријат за избеглице, Управа за дуван и Управа за заједничке послове.


Вероватно најинтригантније пословно партнерство брачног пара Монтгомери јесте оно са Гораном Матићем, озлоглашеним савезним министром за информисање и функционером Југословенске удружене левице Мирјане Марковић. У јуну ове године, Матић је дао интервју за дневни лист "Ало" у ком је рекао да се данас бави "консалтингом у иностранству, у централној и источној Европи, али и на Блиском истоку". Регистар привредних субјеката Агенције за привредне регистре каже да је Горан Матић власник удела од 33 одсто у предузећу "МСМ & Ассоциатес". Као делатност ове фирме наведене су "консултантске активности у вези са управљањем и осталим пословањем". Скраћеница "МСМ" открива друго двоје власника, јер је пуно име фирме "Montgomery Sadler Matić & associates" . Власница других 33 одсто предузећа је Лин Монтгомери, а преосталих 34 одсто води се на име Брента Родерика Садлера, некада новинара ЦНН-а и некадашњег дописника са ових простора, иначе ожењеног Српкињом.


Када се на једном месту наброје сви послови и везе Вилијама Монтгомерија, чак и када се намерно заобиђу по београдској чаршији нашироко препричавани таблоидни скандали, очигледно је да је ту превише у најмању руку чудних веза, са још чуднијим, односно контроверзнијим људима, да је некада заиста тешко схватити ко је ту коме савезник, а ко непријатељ, ко коме ради о глави и шта је чији интерес. Један од саговорника "Времена" покушао је да разбистри утисак о лику и делу Вилијама Монтгомерија речима да само треба пратити траг новца. Али, како рече сам Монтгомери, то је само утисак, без доказа.

+++++++++++++++++++++++++++

цитат:

18.фебруар 2011.
Montgomeri savetuje Nikolićeve naprednjake

Za savetnički mesečni honorar od sedam i po hiljada evra, plus troškovi - lider naprednjaka Tomislav Nikolić angažovao je bivšeg američkog ambasadora u Beogradu Vilijema Montgomerija kako bi mu pomogao da popravi imidž o stranci u SAD i EU, ali i da osvoji vlast u Srbiji.

Naprednjaci ne spore potpisivanje ovog ugovora, za koji se tvrdi da je napravljen još u septembru, međutim, kažu da ga još uvek nisu realizovali zbog nedostatka novca.

Članica Predsedništva Srpske napredne stranke Zorana Mihajlović Milanović prvo je demantovala da je sa Montgomerijem potpisan ugovor, a potom je saopštila da je to što je rekla konferenciji za štampu – bila greška.

"Režim i režimske sluge, vrlo jasno u tekstu Blica pokazuju način i hajku koju čine prema Srpskoj naprednoj stranci. Pročitajte tekst i videćete odgovor zamenika predsednika SNS (Aleksandra Vučića) da takav ugovor ne samo da nije potpisan, nego nikakav novac nije dat”
, rekla je Mihajlović

*************************

..............................
 
Od svih je bio najdobronamerniji u svakom slucaju.

Mada evo vidim da je savetovao SNS, nisam znala za taj podatak, ali ako je to radio, dobro je sto je tako.

Meni se licno on dopao jos iz vremena kad je bio ambasador, bio je dobronameran i nenametljiv.

Ali i nevezano za to, ovo sto je sada rekao, tacno je.

:hahaha: nisam ni ja znao , ali kad sam video , onda SVE OSTALO U PORUCI postaje vrlo logično .

Šta je tačno što je rekao , ništa . Zašto bi se mi trebali pobiti između sebe ako neko hoće a neko neće da ide u evropu .
Vrlo mali broj ljudi je za priključenje evropi i vrlo mali broj ljudi je za priključenje Rusiji , a istovremeno je velik broj da Srbija ostane svoja na svome .

TAKO SU ODLUČILI GRAĐANI NA ZADNJIM IZBORIMA .....TAKVE PROGRAME SU IMALE POBEDNIČKE PARTIJE .....TAKO SU GOVORILI PRED IZBORE ......doduše imamo posla sa patološkim lažovima pa onda je i situacija takva .


Istraživanja pokazuju da su građani Srbije većinski opredeljeni za EU, ali da je istovremeno i Rusija veoma popularna, dodao je on. "Nije dobro da vaša zemlja mora da bira. Izgleda da se kreće ka tome da ćete morati da izaberete, što samo može da pojača sile sa obe strane, a to će biti loše za vašu zemlju", rekao je Montgomeri.
citat montgomerija

pa nek stave referendum pa će proveriti ko je većina a ko manjina ......NORMALNO UZ POŠTOVANJE USTAVA RS i poništavanje svih protivustavnih odluka i potpisa uz istovremeno krivično gonjenje počinioca .

evo odmah da kažem da mi je svejedno ko će da pobedi uz samo jedan uslov , da se ponište sve protivustavne odluke .....:mrgreen:
 
A Konj-uzina, koji se svaki put OTVORENO mesao u poslove R. Srbije? Njemu ne treba da se sudi? Samo zato sto je Rus?! :think:

_niemand_

Србија је америчка колонија са америчким гувернером !
Ако држиш отворене очи тада се све види. Ко спава он спава и њему нема помоћи. Спаваћа болест још није искорењена а не знање није болест само ствар усијане столице и мало муке око учења.
 
:nono3: :nono3: Nista ti batice mujmane Montgomery naucio nisi... Pa ni toliko! Neki Srbi (ima ih handfull) bi da posteno rade i zarade... A ogromna vecina bi da funjare, da prodaju maglu, avione, kamione i taj rad... Pa sada _NEMAJU_ izbor... Morace u roblje... :manikir:

:orkestar: :tambalamba:

_niemand_

Vrsi se novo pregrupisavanje izgleda, a Patriotski blok ima u odnosu na ovu vlast i dosadasnji politicki kurs stvarno radikalne stavove.
Spoljnopoliticki zaokret nije mala stvar.
Tvoja prica o srpskom dzabalebarenju je jako pogresna.
 
A Konuzina, koji se svaki put OTVORENO mesao u poslove R. Srbije? Njemu ne treba da se sudi? Samo zato sto je Rus?! :think:

_niemand_

Не измишљај - ја никада нисам видео тако нешто ...... али сам зато СКОРО СВАКОГ ДАНА ВИДЕО ОНУ ЉИГУ КИРБИЈА КАКО СЕ ОГЛАШАВА ПО ПИТАЊУ УНУТРАШЊИХ СТВАРИ СРБИЈЕ - али сваког дана има неки интервју.......осим што се неколико дана уназад ућутао......
 
Sukob Rusije i Sad nije dobar ni za koga. Meni se čini da smo se mi već opredelili i da se Rusi sa pravom ljute

Грешиш. Шта мислиш зашто се монтгомери баш сада огласио после ко зна колико време а он је незваничен господар Балкана !?

Па зато што фашистима ништа не иде добро. Комплетна америчка политика у Србији свела са само на претње. Не желим да растежем причу и да доказујем. Али ово је одличан доказ. Да је све у реду не би га ни чуо ни видео.
Овог момента да домаћи квислинзи доведу НАТО пакт овде са тиме се ништа неће решити, чак шта више довешће глинене голубове за прави лов.
 
Poslednja izmena:
Хусар:
Овог момента да домаћи квислинзи доведу НАТО пакт овде са тиме се ништа неће решити, чак шта више довешће глинене голубове за прави лов.

Da li ti, Xycape, mislis da ce se, ako ovoga momenta domaci rusofilski veleizdajnici dovedu Rusku Vojsku u Srbiji, nesto resiti? :think:

Objasni nam kako bi se dovodjenjem Ruske Vojske bilo sta resilo u Srbiji? :mrgreen:

_niemand_
 
Poslednja izmena:
Da li ti, Xycape, mislis da ce se, ako ovoga momenta domaci rusofilski veleizdajnici dovedu Rusku Vojsku u Srbiji, nesto resiti? :think:

Objasni nam kako bi se dovodjenjem Ruske Vojske bilo sta resilo u Srbiji? :mrgreen:

_niemand_


Немој да постављаш тако бљутава и екстремно глупава питања !!!!
Оног момента кад дође руска војска у Србију знај да је цела Европа прсла и да је од САД остала само љуштура. И само да знаш то ће да се деси то врло брзо.
То је процес који ти уопште не схваташ јер не можеш да гледаш својим и отвореним очима. Под анестезијом си !

И још нешто. Ако ти се не свиђа да руска војска ослободи Србију а ти имаш јаку Војску Србије и НАТО пакт па се брани !!!

Само има један мало већи проблем.
Ко ће то да се бори за окупирану Србију од стране евриоталибана и НАТО-ваца у Србији ?
Шака педера, нешто лезбејки из НВО, килави шмокљан Срђа Поповић !? Ударни трио - лихт, кандић, бисерко - као специјалне јуришне снаге !?Жути педер, кукавице и дезертери. Чеда са Аконкагве има да осматра као авакс, да броји паре и виче :
Неки ће те да изгинете а неки ће мо и да се безобразно опаримо !

Главни поклич ЗА ТАЈКУНЕ, ЕУ, САД .... јуриииииииииииш !!!!

Него где ти спадаш у педере или тајкуне ?
 
Poslednja izmena:
И још нешто. Ако ти се не свиђа да руска војска ослободи Србију а ти имаш јаку Војску Србије и НАТО пакт па се брани !!!

Ne pada mi napamet da branim bilo sta od bilo koga. Niti Srbiju od amera, niti Srbiju od Rusa. Niti me interesuje da budem sa bilo koje strane. Ukljucujuci tu partizane, NATO, RA, cetnike, ustase, domobrane, ljoticevce, nedicevce... :whistling:

Ruska vojska NECE osloboditi Srbiju, nego je porobiti. Isto da ameri udju kopneno, NATO pakt bi porobio, i koliko vidim, porobice Srbiju. :smeker:

Само има један мало већи проблем.

Ima... Niko od vas, veleizdajnika Rusofila, nece da uzme pusku da pomogne braci Rusima da oteraju nasilnike NATO. Vi, takvi smokljavi, ste internet (pampers) patrioti... Ima da bezite u najdublji podrum, a kada Rusi izginu, sacekacete ih kao Oslobodioce Beograda onomad 1944te. Onda ce oni da siluju i vas, i sve Beogradzanke... Kao onomad! :bum:

_niemand_
 

Back
Top