Neuskladjen sajt na mobilnom telefonu

Dremač

Ističe se
Poruka
2.405
Imam sajt uradjen Web page makerom, na 000webhost.com - sajt izgleda odlicno,( i ne bih menjao taj software.. jer je razuman za razliku od ostalih..)
izgleda odlicno na racunaru( firefox, chrome itd,) ali, problem je sto na mom mobilnom telefonu slike se ne uklapaju u tekst u nekoiko browsera...?!
tj idu ka dole, preko teksta... takodje i polje teksta biva nesto malo produzeno.

na brzinu sam sklepao ovaj sajtic istim programom i hostu, kao test subjekat - (ne bih da reklamiram svoj sajt ovde iz nekog razloga).

http://kpgs.hostoi.com

istragom sam utvrdio da boldovani deo teksta izaziva poremecaj... mada nisam siguran?!
ako pogledate neboldovana roze, zuto i donje desno belo polja, bez bolda i kodova - slike su fiksirane normalno i na mobilnom.

trazim od vas da pogledate na svom telefonu ili mobilnim uredjajima raznih vrsta... da li se slike uklapaju normalno kao na racunaru..??
i da mi kazete prvo jel uzrok u web page makeru, ili u 000webhost.com ili mobilnom telefonu
kako da se slike fiksiraju normalno, kako na kompjuteru tako i na telefonu.. (a da bold ostane.)
da li znate neki kod koji bi upisao ... u index.html.
ili je mozda izasla neka nova verzija wpm bez bagova, ova je par godina stara.
 
Poslednja izmena:
A mogao si neki Lorem Ipsum da stavis :hahaha:

Ja koliko sam primetio, sajt nije responsive, jer uvek se prikazuju sve tri kolone. Da je optimizovan za mobilni, verovatno bi se jedna kolona sakrila kada je velicina uredjaja <1024px.
Ako hoces da izgleda isto kao sto izgleda na desktopu i na mobilnom, bez sakrivanja kolona i responsive cuda, ja sam na brzinu nesto probao i deluje mi ok, ali imas horizontalni scroll, sto je na sajtovima za mobilne uredjaje "no-no".

Kako da ovo ispravis na brzinu, ne znam, jer kao sto rekoh, meni sajt ne deluje uopste optimizovan za mobilne uredjaje.
 
svakako, pravda za lenje, neki bi sve lazy ljude vezali i strpali u lazu, ali ne ide to tako.

inace sam guglao, ali nista nisam nasao, ili ne znam kako da formulisem pitanje, ili taj gugl nista normalno ne pokazuje u pretrazi.. u zadnjih par godina otkad su napravili neke izmene???!!
ovaj sablon koji koriste je daungrejd u odnosu na onaj pre cenzure i kontrole interneta od nekih...??!! protiv cega se vi iz streberske, geek dimenzije morate izboriti, i vratiti piratski haos koji je bio nekad.

ja sam samouk i amater sto se tice web dizajna, usled 12godisnjeg prisustva na internetu nesto osnovno sam naucio (i nisam momak)
i ne nameravam da dozivljavam samoinicijalizovanu lobotomiju mozga, da bih ucio programiranje, i pricao vasim jezikom... html css itd.

Lollol >> nebitno mi je to "responsive" ne nameravam, jos, da to bude nekakav idealan, standardan sajt. bar jos.. sve dok ne uzmem .com domen.
vazno da zumiranjem moze da se cita
Ako hoces da izgleda isto kao sto izgleda na desktopu i na mobilnom, bez sakrivanja kolona i responsive cuda, ja sam na brzinu nesto probao i deluje mi ok, ali imas horizontalni scroll, sto je na sajtovima za mobilne uredjaje "no-no".
da, isto.
ako imas to sa horizonatl skrolom, daj da isprobam..... (ako pod horizonatl mislis donji skorl. ne ovaj sa desne strane?)
ako se vidi cela stranica i moze da se tap zumira pre nego se pojavi taj skrol., jel skrol za celu ctranicu ili za kolonu... uglavnom daj da isprobam.

mislim da nije problem u rezoluciji. jer sve deluje manje vise normalno.
osim sto image fajlovi nad kolonama idu preko teksta. usled upotrebe bold koda.
sad ne razumem jel i dalje uzrok telefon, android, iphone, windows, wpm,. css jbg
ili cu morati program da menjam, ali bih onda morao da zadrzim sve sto vec postoji u sajtu kreiranom
takoreci da kopiram sve exportovane html fajlove i importujem ih u neki drugi program... ? u kome mogu iz par klikova da podesim slike i jednostavno eksportujem optimizovaniji sajt?

optimizaciju necu, u smislu totalne promene izgleda, gubljenja izgleda od tri kolone. i promene polozaja menija.
hocu reci nikako ne poput Weebly i slicnih cije simplicirane verzije za mobilni narusavaju provbitni dizajn i efekat. samo da bi se prilagodili telefonu.

i taj bootstrap.. nadam se da je jednostavan program , hm, odnosno vidim sad da su neki fajlovi u pitanju?! to treba da ubacim na server. i sta onda..
neko treba da mi nacrta sta da radim, gde da kucam... jer kao sto rekoh imam limite u zamaranju mozga ovim. koji prevazilazi lenjost.
 
Probao sam i na tabletu, i slike stvarno idu preko teksta kao sto si opisao i u Chrome-u i u default browseru.
Ne mislim da je boldovani tekst problem, tj. ne bi trebalo da bude.

Sta je tacno problem, ne znam, jer kod mi je konfuzan, a i nije isto kada ga pise covek i kada ga generise komp.
Sajt mozes da sacuvas i da otvoris u Dreamweaver-u ili nekom slicnom programu i natenane da podesavas sve sto ti treba.

Bootstrap svi hvale kada se tice responsive dizajna i optimizacije za mobilne, i ja sam probao da ga koristim, ali ne mogu da ga skapiram nikako.
Ako bi radio sa njim, morao bih da dodajes nove div tagove i klase da se sve to uklopi u "kalup".
 

Back
Top