Ana Karenjina
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Ana Karenjina

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Ana Karenjina

Pozdrav,prvi put postavljam temu i veoma je hitno sto cu zatraziti od vas i molio bih vas da u sto kracem roku ako je moguce pomognete jer ja nemam volje da se natezem sa ovom lektirom,nemam vremena,moram ocene da popravljam sta reci.. ....dobili smo sledeca pitanja za domaci,bojim se ako ih ne uradim da cu dobiti kepana sto ce mi uticati na prosek..eo pitanja pa ako neko moze da odgovori kako on/ona misli da treba:
    1.Da li bi Ana i Vronski bili srecniji da ih je drustvo prihvatilo?
    2.Da li je Ljevinov brak srecan?
    3.Da li je Kiti prestala voleti Vronskog?
    4.Kome bi sve od zenskih likova odgovarao lik patnice?
    5.Kakva je Ana majka?
    6.Mozemo li odvojeno Anu posmatrati kao zenu i majku?

Vi pisite kako bi i sebi ahha xD znacice mi ako pomognete hvala unapred

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Podrazumevano Re: Ana Karenjina

Citat Original postavio Stefan S. Pogledaj poruku
    Pozdrav,prvi put postavljam temu i veoma je hitno sto cu zatraziti od vas i molio bih vas da u sto kracem roku ako je moguce pomognete jer ja nemam volje da se natezem sa ovom lektirom,nemam vremena,moram ocene da popravljam sta reci.. ....dobili smo sledeca pitanja za domaci,bojim se ako ih ne uradim da cu dobiti kepana sto ce mi uticati na prosek..eo pitanja pa ako neko moze da odgovori kako on/ona misli da treba:
    5.Kakva je Ana majka?

Mozes na svako od ovih pitanja da odgovoris
    Moze da bidne, al ne mora znaci

Domaćin Наутилус (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Ја бих дао јединицу и теби и твом наставнику, јер те није научио којим писмом да пишеш!
    „Ко год пише латиницом чини грех према Српству."
    „Што је више деце, стари ће мирније умрети.“

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa daj xD sta da radim kad sam navikao na latinicu ovde na tastaturi

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa mogao bih da sam procitao

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio Наутилус Pogledaj poruku
    Ја бих дао јединицу и теби и твом наставнику, јер те није научио којим писмом да пишеш!
    Ja bih zbog neceg drugog, ali dobro svako ima neki svoje stavove u vezi ucenja i ocena.

- - - - - - - - - -

Pa mogao bih da sam procitao
    Ali zar ti nije moguce da procitas sadrzaj, neku kritiku, seminarski rad, mozes i film samo
    da odgledas i da ono lepo sam steknes neki utisak o tom delu.

Buduća legenda krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4983

Kako izvući Nautilusa kad vam treba... Samo napišite latinicom...
    Sad kapiram zašto me ignorišeš...
    Uloga intelektualca jeste da govori istinu u lice nosiocima moći.

Aktivan član lanavi (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    342

5.Kakva je Ana majka?

1. Verovatno. Možda i ne. Zašto možda i zašto ne, leži u razvijanju pozadine priče.
    2. Svaki brak je (ne)srećan na svoj način.
    3. Da li je Kiti uopšte volela Vronskog?
    4. Patnica? Patnica je našiveno parče tkanine preko džepa na odeći. Može biti paćenica što se nekada uzima u pogrdnom značenju, ili nesrećnica što je pojam koji definiše osobu koja je promašila svoje životne izbore ili imala previše loših ishoda istih. Kome od ženskih likova odgovara ovaj izraz, valja konsultovati knjigu, tamo je sakrivena velika tajna.
    5. Nesrećna, rastrgnuta, predana, nemoćna, na momente sebična, ali definitivno tužna.
    6. Da. Ti pojmovi i u realnom životu egzistiraju kao suvereni elementi. Ali žena koja je i majka nije isto što i žena koja tu ulogu nije osetila, barem na tren. Ova primedba nema negativnu konotaciju.

Najveća pomoć sebi, da ne kažem tebi, je odvojiti nedelju dana u životu i iščitati lektiru, Ne treba kafetin za glavobolju, garantujem.

Ističe se Велебит (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Не дирајте човека. Пааметније је у његовим годинама да јури Ане, него да их чита.

А, за читање има времена... Полако...
    Kad sam slab, onda sam silan.

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Велебит Pogledaj poruku
    Не дирајте човека. Пааметније је у његовим годинама да јури Ане, него да их чита.

А, за читање има времена... Полако...
    ahahahahahha pa vijao bih ja njih ali me dotukla Karenjina

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio lanavi Pogledaj poruku
    1. Verovatno. Možda i ne. Zašto možda i zašto ne, leži u razvijanju pozadine priče.
    2. Svaki brak je (ne)srećan na svoj način.
    3. Da li je Kiti uopšte volela Vronskog?
    4. Patnica? Patnica je našiveno parče tkanine preko džepa na odeći. Može biti paćenica što se nekada uzima u pogrdnom značenju, ili nesrećnica što je pojam koji definiše osobu koja je promašila svoje životne izbore ili imala previše loših ishoda istih. Kome od ženskih likova odgovara ovaj izraz, valja konsultovati knjigu, tamo je sakrivena velika tajna.
    5. Nesrećna, rastrgnuta, predana, nemoćna, na momente sebična, ali definitivno tužna.
    6. Da. Ti pojmovi i u realnom životu egzistiraju kao suvereni elementi. Ali žena koja je i majka nije isto što i žena koja tu ulogu nije osetila, barem na tren. Ova primedba nema negativnu konotaciju.

Najveća pomoć sebi, da ne kažem tebi, je odvojiti nedelju dana u životu i iščitati lektiru, Ne treba kafetin za glavobolju, garantujem.
    Prevelika je da je procitam za nedelju dana..s'obzirom da imam svakakva neka odgovaranja pa nmg da stignem xD ako mozete do sutra da mi odg. bio bih vam zahvalan

Aktivan član lanavi (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    342

Teško da ćeš ovde dobiti željene odgovore, iz razloga što ovaj podforum ne služi tome da deci tumači i piše lektire (probaj na nauci i obrazovanju tj. jeziku). Možda jednog dana ovde otvorimo poseban podforum sa nazivima poznatih domaćih i svetskih dela sa nekim detaljnijim tumačenjima i obrazloženjima, ali dotle će dosta vode proteći.
    U medjuvremenu prati rasporede obrada lektira i unapred kada ti to vreme dozvoljava iščitaj zahtevano. Knjigama se vredi posvetiti iako se (mnogima) čini kao traćenje vremena. A tokom zimskih i letnjih raspusta, vremena ihaaaaj...
    Izvini, ali to je to. Ukoliko neko poželi da ti odgovore prosledi na pp, imao si sreće.

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio lanavi Pogledaj poruku
    Teško da ćeš ovde dobiti željene odgovore, iz razloga što ovaj podforum ne služi tome da deci tumači i piše lektire (probaj na nauci i obrazovanju tj. jeziku). Možda jednog dana ovde otvorimo poseban podforum sa nazivima poznatih domaćih i svetskih dela sa nekim detaljnijim tumačenjima i obrazloženjima, ali dotle će dosta vode proteći.
    U medjuvremenu prati rasporede obrada lektira i unapred kada ti to vreme dozvoljava iščitaj zahtevano. Knjigama se vredi posvetiti iako se (mnogima) čini kao traćenje vremena. A tokom zimskih i letnjih raspusta, vremena ihaaaaj...
    Izvini, ali to je to. Ukoliko neko poželi da ti odgovore prosledi na pp, imao si sreće.
    Probao al ga od tamo ekspedovali kod tebe
    Momak se zamajava ovde sa nama umesto da barem prelista knjigu i procita neku recenziju, seminarski rad, sadrzaj sa neta.
    Ma mozemo da otvorimo skolu za sve predmete, samo da prepisuju , sta ima da se muce da nesto rade ili misle.
    Prosek ce im biti zagarantovan za upis na univerzitete iz Karlovca ili bese Kamenica
    Poslednji put ažurirao/la Rayela : 01.04.2015. u 11:04

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Probao al ga od tamo ekspedovali kod tebe
    Momak se zamajava ovde sa nama umesto da barem prelista knjigu i procita neku recenziju, seminarski rad, sadrzaj sa neta.
    Ma mozemo da otvorimo skolu za sve predmete, samo da prepisuju , sta ima da se muce da nesto rade ili misle.
    Prosek ce im biti zagarantovan za upis na univerzitete iz Karlovca ili bese Kamenica
    Snasao sam se sinoc xD nahvatao sam neke drugarice da pomognu,sreca pa jesu hvala vam svejedno

Poznat
    Učlanjen
    01.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

5.Kakva je Ana majka?

Mislim da ne bi. Ana je nosila to neko prokletstvo u sebi. Takve osobe ne umeju biti srećne kada ih prođe početni nalet. Njihov život se sastoji od drame. Samo u toj drami je stvarno volela, precenila se. Nije mogla da izdrži. Ali isto tako, dramatično je i otišla. U nekim trenucima sam stekla utisak da je više volela dramu nego samog Vronskog.
    Ljevinov brak je bio srećni, prosečni brak. Ja lično nikad nisam volela Ljevina. Takvi ljudi su zadovoljni malim stvarima, malim životima. Kiti je uspela da se prilagodi.
    Kiti nikada nije volela Vronskog, Ljevina jeste na neki suptilan način, ali ne onako kako se muškarac voli. Kiti nije žena koja ume mnogo da voli po meni.
    Kiti.
    Ako se uzmu u obzir njene loše procene jako loša. Nije znala da kontroliše osećanja, što se od nje očekivalo. U suštini znala je da će žrtvovati dete na razne načine i išla je do kraja, što je sa jedne strane za divljenje, a sa druge za gađenje.
    Ne. Bila je loša i kao žena i kao majka, a najgora za samu sebe. Ona sa svojim izborima nije bila srećna.

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    97
    Reputaciona moć
    4449

Citat Original postavio Atavizam Pogledaj poruku
    Mislim da ne bi. Ana je nosila to neko prokletstvo u sebi. Takve osobe ne umeju biti srećne kada ih prođe početni nalet. Njihov život se sastoji od drame. Samo u toj drami je stvarno volela, precenila se. Nije mogla da izdrži. Ali isto tako, dramatično je i otišla. U nekim trenucima sam stekla utisak da je više volela dramu nego samog Vronskog.
    Ljevinov brak je bio srećni, prosečni brak. Ja lično nikad nisam volela Ljevina. Takvi ljudi su zadovoljni malim stvarima, malim životima. Kiti je uspela da se prilagodi.
    Kiti nikada nije volela Vronskog, Ljevina jeste na neki suptilan način, ali ne onako kako se muškarac voli. Kiti nije žena koja ume mnogo da voli po meni.
    Kiti.
    Ako se uzmu u obzir njene loše procene jako loša. Nije znala da kontroliše osećanja, što se od nje očekivalo. U suštini znala je da će žrtvovati dete na razne načine i išla je do kraja, što je sa jedne strane za divljenje, a sa druge za gađenje.
    Ne. Bila je loša i kao žena i kao majka, a najgora za samu sebe. Ona sa svojim izborima nije bila srećna.
    U prvoj verziji romana, Ana je otvoreno prezrena od strane autora. Tolstoj je nije voleo. Rekla bih i da veliki Tolstoj nije dobro razumeo žene, barem ne onoliko koliko, npr, Ibzen.
    U celom romanu poenta je u strasti: strast je pogubna, navodi na ishitrene, rizične, sulude postupke. Stoga brakovi poput Ljevinovog opstaju. Izvesni ostaci romantičarskog gledanja na svet ogledaju se u Tolstojevoj filozofiji po kojoj je prava duhovnost (ispunjenje) moguće tek u prirodi, odnosno - u konkretnom primeru - na selu, daleko od grada, toj mijazmi zla i iskvarenosti.
    Tolstoj je bio puritanac: verovao je u čvrstu instituciju braka, u brak kao u svetinju, ali ne na premisama crkvenih dogmi, nego je brak smatrao najzdravijim ciljem ljudskog roda koji, ako je ugrožen, preti da uništi ono najljudskije u nama. S druge strane, međutim, poštovao je traganje za srećom, pa stoga akcenat nije stavljen na Aninu (a)moralnost, već na antropološko pitanje o svačijem pravu na sreću. Ana nije slobodoumna, nije emancipovana ... nije ni slobodna, i njena tragedija leži u činjenici da nije ostvarila sreću kojoj je stremila. Za nju je ljubav sinonim života; kada ljubav prema muškarcu prestane, i život gubi smisao.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Primećen član
    Učlanjen
    28.11.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio Atavizam Pogledaj poruku
    Kiti.
    Испала је лоша мајка чином самоубиства. Та крајња себичност је учинила лошом мајком, не покушај да буде срећна.

Да, поента је у страсти; и тада ретко остаје довољно простора за рацио.

Vasilij Zajcev nije na forumu
    Кад снајпериста намигне, то увек обара с ногу.
    Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio Елени Pogledaj poruku
    Испала је лоша мајка чином самоубиства. Та крајња себичност је учинила лошом мајком, не покушај да буде срећна.

Да, поента је у страсти; и тада ретко остаје довољно простора за рацио.
    Meni se kroz celu knjigu čini da ju je Tolstoj predstavljao kao prepotentnu... Ne znam, takav je moj utisak
    Die Sonne kann nicht ohne Schein, der Mensch nicht ohne Liebe sein.

Aktivan član robert v. (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Vasilij Zajcev Pogledaj poruku
    Meni se kroz celu knjigu čini da ju je Tolstoj predstavljao kao prepotentnu... Ne znam, takav je moj utisak
    Meni je dao ideju da neke žene brak uništava. I da im treba pružiti ruku spasa.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio robert v. Pogledaj poruku
    Meni je dao ideju da neke žene brak uništava. I da im treba pružiti ruku spasa.
    Nema im spasa,samo trenutna uteha...
    Za nju živeeeee!

Drevna Kornjača sanja* (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    170
    Reputaciona moć
    179

http://www.tarzanija.com/negujmo-srpski-jezik-al-aj-ne-ovako/

- - - - - - - - - -

Korišćenje latinice ne doprinosi značajnoj debilizaciji društva.
    pristajanje na davanje doprinosa unazađivanju školstva "pomaganjem" na ovaj način - ujedno je doprinos debilizaciji društva.

Inače: nikad nisam pročitala Karenjinu do kraja.
    Pročitala pola prvog toma, odustala.
    I imala muda da kažem profesoru da to nije moj tip priče, i da ću je pročitati možda jednom kad ne budem imala boljih knjiga na dohvat ruke.
    Poslednji put ažurirao/la sanja* : 10.04.2015. u 23:32

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio sanja* Pogledaj poruku
    http://www.tarzanija.com/negujmo-srpski-jezik-al-aj-ne-ovako/

- - - - - - - - - -

Korišćenje latinice ne doprinosi značajnoj debilizaciji društva.
    pristajanje na davanje doprinosa unazađivanju školstva "pomaganjem" na ovaj način - ujedno je doprinos debilizaciji društva.

Inače: nikad nisam pročitala Karenjinu do kraja.
    Pročitala pola prvog toma, odustala.
    I imala muda da kažem profesoru da to nije moj tip priče, i da ću je pročitati možda jednom kad ne budem imala boljih knjiga na dohvat ruke.
    Nisam je ni ja citala u gimnaziji ozbiljno, mnogo kasnije sam je procitala i ta knjiga spada danas u deset knjiga koje volim.

Pretpostavljam da Rat i mir nisi ni zapocinjala
    I nemoj, Vrati se nekada na Anu Karenjinu.

Drevna Kornjača sanja* (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    170
    Reputaciona moć
    179

Dobro pretpostavljaš
    Ok, možda je uzmem ponovo.
    Kafku nisam uspela da savladam u srednjoj, ali sam mu se kasnije sama vratila - jer je s Kafkom drugačije stajala stvar, Kafka je bio težak, nisam ga razumela, a kopkalo me je da razumem. Njega sam svesno odložila za vreme kad budem zrelija (sad obožavam Kafku).

Ana Karenjina mi je bila jasna (ili sam mislila da mi je jasna), i to što mi je bilo jasno mi je tad delovalo prosto previše banalno i neoriginalno.

Edit:
    E, da.
    U to vreme sam pročitala i kafkin "Preobražaj", koji me je oduševio, pa je to bio razlog više da ne odustanem od "Procesa".
    Čim neko pokuša da mi se uvuče u dupe, ja pomislim da ima neke zadnje namere...

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Ја ипак препоручујем "Рат и мир". Епски роман. Прочитао сам га у рату, прије двадесет и једну годину. Једном ћу се наканити да га прочитам и у миру.

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio Isus33 Pogledaj poruku
    Ја ипак препоручујем "Рат и мир". Епски роман. Прочитао сам га у рату, прије двадесет и једну годину. Једном ћу се наканити да га прочитам и у миру.
    Sanji ce sigruno vise odgovarati Ana Karenjina, Rat i mir sam nedavno citala ( valjda prosle godine), ali sam sve bitke preskakala, a bez Rata je i Mir malo dosadan.
    To je knjiga za one koje vole detalje ( uniforme, vojsku, strateshke poteze jedne i druge vojske, istorijske okolnosti) iz ratova, ja nisam iz tih prica, moj
    je muz bio odusevljen knjigom, Karenjinu ne bi nikada citao.
    Ana Karenjina je je ruska Ema Bovari. Ja takve knjige volim.

Slične teme

1. Ana Karenjina
    Autor Feanor the elf king u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 13.08.2015., 11:21
  2. Ana Karenjina
    Autor sibratim u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 11.05.2010., 12:13
  3. MOTIV SNOVA- Ana Karenjina
    Autor Taxy u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 8