Krekovane Wordpress teme

Ja sam imao sa piratskom temom i radilo je lepo. Mada moj drugar isto je imao piratsku temu i cesto je primecivao upade na sajt, e sad, da li je zbog propusta u temi ili neceg drugog, ne znam.
Zavisi i za sta hoces sajt. Ako je to za neku ozbiljnu firmu, ne bi bilo lose da je tema original. Ako je za neku malu zanatsku radnju ili sta vec koja ce jedna 100 poseta mesecno da dobije, mislim da je manje-vise ok.

A i zavisi da li je neko samo kupio temu i sharovao ili je mozda od njih 100 i kusur koji su preuzeli tu sherovanu temu, menjao temu i postavio neki propust koji sutradan lako moze da zaobidje.
Ja evo, od 2010 mislim da imam sajt sa shareovanom temom, i radi ok. Jeste da ne radim na sajtu, nemam ni posete ali radi.

E sad, moguce da tema ima nekih propusta, jer ne updatuje se, mada moze se naci i updated verzija, ali nista ne garantuje da je neko nije cackao malo.
 
Ne znam kako to ide i sa pravne strane, ali cisto sumnjam da ce doci cyber policija uz pitanje, "je l' momak, je l' imas ti tu original temu a" ili da ce se autor teme osetiti ostecenim jer mu nisi platio za temu i onda je koristi firma u nekom mestu u Srbiji (za koju autor teme nije ni cuo), iako ta firma jedva ima 150 poseta godisnje.

Da je neka ozbiljnija firma u pitanju, kao Nike ili sta vec, i da koristis krekovanu temu, e to bi vec bio pravni problem. Ne znam zaista kako ide to sa pravnog aspekta sve, ali mislim da se niko ne cima previse.
E sad, s druge strane, izrada Wordpress teme je mukotrpan posao i bilo bi lepo (ali ne i obavezno) da se ispostuje i muka i trud autora.
 
Moze lako da te neko prijavi, i da ti izbrisu sav sajt sa hosta. Ne bih ti preporucio teme sa warez sajtova jer isti ti koji ih postavljaju ostave propust. Znaci to treba da platis jer to uopste nije skupo, takas sajt da nije objavljen na themeforest i slicne sajtove bi te verovatno kostao od 300 do 500e mozda i vise da je unikatan. Mada oni na taj nacin vise para zarade kad je prodaju vecini u tome je samo razlika. Ako vec neces da platis imas free teme koliko pozelis pa neku odaberi.
 
Temu sam skinuo sa http://theme123.net/ . Mene samo zanima sta je najgore sto moze da se dogodi. Procitao sam na jednom forumu "Za kupljenu temu dobivaš update i support. Za piratsku svaki put kad je novi update, ako želiš novu verziju, moraš ponovo tražit nulled verziju i nema supporta u slučaju da imaš problema s temom. Također piratske teme treba dobro provjerit da ne skrivaju neki maliciozni code" i tome su liku rekli da se ne pali da ce neko da g tuzi
 
Proizvodjaci tema cesto sami pustaju svoje jednostavnije i jeftinije teme na torrente i sl. iz dva razloga: 1. Reklama, 2. Dobro sakriveni vredni Backlinkovi koji ostaju kod onih koji se ne razumeju previse u HTML. Inace su potpuno bezbedne za upotrebu i niko te nece tuziti.
 

Back
Top