Srpsko pravosudje na ispitu- ubio u samoodbrani i verovatno ce u zatvor :(
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Srpsko pravosudje na ispitu- ubio u samoodbrani i verovatno ce u zatvor :(

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    382

Podrazumevano Srpsko pravosudje na ispitu- ubio u samoodbrani i verovatno ce u zatvor :(

Vladan Milanović (38), koji je spasavajući svoj i život svoje bake Nadežde (86) ubio razbojnika Sašu Cvetkovića (34), odmah je hteo da puca i u sebe. Dobar čovek teško je podneo to što je usmrtio mučitelja.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/545426/UBISTVO-U-SAMOODBRANI--Zlocin-ili-borba-za-goli-zivot
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    155

Podrazumevano Re: Srpsko pravosudje na ispitu- ubio u samoodbrani i verovatno ce u zatvor :(

Treba ga osloboditi odma i naci mu dobrog psihijatra da se covek povrati u normalan zivot,koliko to vec moze biti,posle tako necega.

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    552

Podrazumevano Re: Srpsko pravosudje na ispitu- ubio u samoodbrani i verovatno ce u zatvor :(

Он још није осуђен а ви сте већ осудили судију.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6152

da mu se da drzavna penzija
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1016

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    da mu se da drzavna penzija
    Довољан је орден.
    Преко трња до звезда!

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovde se novinari bave poslom o kojem ne znaju ništa. Ako se kaže još i da je napadač bio naoružan, pa je onda čak i imao nameru jer je utvrđeno da je metak zaglavljennu cevi, odnosno da je došlo do okidanja oružja, a napadnuti istovremno, u razumnom vremenu reagovao time što je od sebe i dr. odbraniio istovremenu opasnost, tu nema govora o tome da se nužna odbrana dovodi u pitanje. Nužna odb. 100% i nema prekoračenja... I posle priče još o Lauševiću koje veze nema i sl. nadovezivanja, to može samo u našem novinarstvu.. : )

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    382

Citat Original postavio RAZVIGOR Pogledaj poruku
    Ovde se novinari bave poslom o kojem ne znaju ništa. Ako se kaže još i da je napadač bio naoružan, pa je onda čak i imao nameru jer je utvrđeno da je metak zaglavljennu cevi, odnosno da je došlo do okidanja oružja, a napadnuti istovremno, u razumnom vremenu reagovao time što je od sebe i dr. odbraniio istovremenu opasnost, tu nema govora o tome da se nužna odbrana dovodi u pitanje. Nužna odb. 100% i nema prekoračenja... I posle priče još o Lauševiću koje veze nema i sl. nadovezivanja, to može samo u našem novinarstvu.. : )
    Problem je u tome sto ce da mu napakuju to sto se metak razbojnika zaglavio u cevi i da u tom slucaju NIJE BILO NUZNO da on upotrebi vatreno oruzje. to ce coveka sjebati, videcete.
    Nas krivicni zakon je totalno iscasen - to se slaze i vecina advokata. Jedan od postulata nuzne odbrane po nasem KZ je taj da se u slucaju nuzne odbrane ne smes braniti jacom silom vec istom ili slabijom. Prakticno ako mene dva mamlaza gaze i sutiraju a ja imam pistolj- i upotrebio sam ga, debelo sam prekoracio nuznu odbranu a za to se ide u zatvor.
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    Problem je u tome sto ce da mu napakuju to sto se metak razbojnika zaglavio u cevi i da u tom slucaju NIJE BILO NUZNO da on upotrebi vatreno oruzje. to ce coveka sjebati, videcete.
    Nas krivicni zakon je totalno iscasen - to se slaze i vecina advokata. Jedan od postulata nuzne odbrane po nasem KZ je taj da se u slucaju nuzne odbrane ne smes braniti jacom silom vec istom ili slabijom. Prakticno ako mene dva mamlaza gaze i sutiraju a ja imam pistolj- i upotrebio sam ga, debelo sam prekoracio nuznu odbranu a za to se ide u zatvor.
    Tacno tako. Samo nije to samo u Srbiji ima jos zemalja sa bukvalno identicnim zakonom. Koji meni nikako nije jasan. A da je recimo bilo zensko u pitanju kako tu sabiraju i oduzimaju jacinu sile? Sta je mucenik trebao da uradi nije mi jasno. Valjda da ceka da ovaj uhvati noz ili nesto tako, mada i tu bi mu sabrali opet hladno oruzje protiv vatrenog. Ne moze posten covek ni u rodjenoj kuci vise normalno da se oseca

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Он још није осуђен а ви сте већ осудили судију.
    Ma pusti luptanja po Blicu. Porede slucaj ovog coveka koji ce biti oslobodjen sa slucajem Lausevica koji je iz cista mira ljudima u bekstvu pucao u ledja.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    382

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Ma pusti luptanja po Blicu. Porede slucaj ovog coveka koji ce biti oslobodjen sa slucajem Lausevica koji je iz cista mira ljudima u bekstvu pucao u ledja.
    ni jedan ni drugi nisu pogodjeni u ledja

Iskusan Sugaenzi (avatar)
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Ubi lopova i razbojnika bez milosti i razmisljanja a za sud te zaboli to su sve funjare koje ce pre da zentaju ako shvate da se uopste ne kajes i da ces mozda i njima ispaliti metak u celo ako te osude.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    382

Citat Original postavio Sugaenzi Pogledaj poruku
    Ubi lopova i razbojnika bez milosti i razmisljanja a za sud te zaboli to su sve funjare koje ce pre da zentaju ako shvate da se uopste ne kajes i da ces mozda i njima ispaliti metak u celo ako te osude.
    Evo kako je po KZ Srbije:

Nuzna odbrana:
    1. Napad i odbrana moraju biti istovremeni
    2. Oružje kojim se odbija napad mora biti srazmerno napadačevom oružju
    3. Nužna odbrana i napad ne smeju drastično da se razlikuju

SRANJE OD ZAKONA

Znaci, ako tebe neko napadne sekirom a ti imas pistolj, ne smes se braniti pistoljem. e do mojega.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1196

Question Re: Srpsko pravosudje na ispitu- ubio u samoodbrani i verovatno ce u zatvor :(

Nije "pod moranje da onaj sa pistoljem i ubije onoga sa sekirom" ...
    Ima i "drugih opcija" ...
    Mozda da se "pogleda praksa po tom pitanju u zemlji sa najvisljim stepenom demokratije u ovom Svetu" , pa onda i po komsiluku ...?
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    297

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    Evo kako je po KZ Srbije:

Nuzna odbrana:
    1. Napad i odbrana moraju biti istovremeni
    2. Oružje kojim se odbija napad mora biti srazmerno napadačevom oružju
    3. Nužna odbrana i napad ne smeju drastično da se razlikuju

SRANJE OD ZAKONA

Znaci, ako tebe neko napadne sekirom a ti imas pistolj, ne smes se braniti pistoljem. e do mojega.
    treba tu uvesti americki model.

ko je na tvom posedu mozes ga zgaziti kao bubu.

a na javnom posedu bi trebalo vec pazljivo uobliciti , a obzirom da je zabranjeno nosenje oruzja moglo bi se naci prihvatljivo resenje

Slične teme

1. KO TO KAZE DA SRPSKO PRAVOSUDJE NIJE EFIKASNO..???
    Autor paja1408 u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 15.10.2013., 13:58
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2012., 10:10
  3. Retardirano srpsko pravosudje-dokle vise?
    Autor minos u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.10.2011., 16:12
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.05.2009., 14:41
  5. Srpsko pravosudje na delu
    Autor sumnjivo lice u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29.10.2006., 20:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor