Prije manje od mjesec dana, tacnije 2. marta ove godine, ujeo me za lice porodični, kućni pas, koji je redovono vakcinisan. Istog dana odvezena sam u bolnicu gdje je maksiofacijalni doktor zašio rane, bilo je oko 30 šavova. Ujedi su raspoređeni iznad lijevog oka, sa strane i ispod istog, kao i blizu kapka, i na gornjoj usni sa desne strane lica, gdje je rez pocinjao od korjena nosa a sa manjim prekidom zavrsava u unutrasnjosti usne, iznad desni. Naime, zanima me, ako iko ima isustva, kada bih mogla da radim korekcije i koje bi to metode bile koje su najpovoljnije za ovakve ožiljke. Najviše me ometa tvrdoća tkiva u usni koje se smanjuje ali jako polako, i otežava mi govor i žvakanje. Osim poteškoća, veliki je i estetski problem koji predstavljaju ožiljci. Inace, linija usne je dobro spojena. Dvadesetak dana koristim Dermatix Ultra, kao i Jomelop E naizmjenicno. Na samom mesu usne ima zadebljanje koje se dosta vidi pod odredjenim uglom s vjetlosti, pa me zanima kojom metodom bi se to moglo izravnati. Ako neko ima savjet kakav, bila bih zahvalna da procitam. Ljeto ide, a ja vec mjesec dana sjedim stalno u stanu, s navucenim roletnama i tonem u ljigavo raspolozenje.