Дузинас: Европа је у дроњцима
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Дузинас: Европа је у дроњцима

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2171

Podrazumevano Дузинас: Европа је у дроњцима

Дузинас: Европа је у дроњцима

Д. МИЛИНКОВИЋ | 26. март 2015. 12:27 |

Ципрасов саветник Костас Дузинас о могућем "европском пролећу" и судбини kojа нас чека у ЕУ: Не треба вам оваква унија јер бисте били гастарбајтери у сопственој земљи

УКОЛИКО се политика Европске уније хитно и из корена не промени, тешко ће доћи до њеног даљег ширења. Сама ЕУ данас је у "дроњцима" и њен опстанак је под великим ризиком. Не видим ни зашто би и земљама кандидатима, укључујући Србију, било у интересу да постану чланица овакве Европе.

Овакву дијагнозу дешавања у ЕУ и пројекције њене будућности, у интервјуу за "Новости", даје професор права Костас Дузинас, један од водећих европских политичких филозофа и саветник грчке Сиризе и њеног лидера Алексиса Ципраса.

* Зашто, по вашем мишљењу, није добра идеја да наставимо тежње ка ЕУ?
    - Пре свега, зато што бисте били на периферији ЕУ, где је економска ситуација, без обзира на то да ли је реч о Медитерану, Хрватској, Бугарској или Румунији, апсолутно катастрофална. Тамо су људи гастарбајтери у сопственој земљи, раде јефтине послове за Средњоевропљане, који им продају своју робу по високим ценама.

* Због чега, по вама, оваква Европа нема светлу будућност?
    - После распада СССР и Југославије, изнете су теорије да смо сада у новом светском поретку и да је ЕУ будућност човечанства. Међутим, том победом похлепног, агресивног капитализма, коју су неки означили као крај историје и улазак у нову еру, заправо је започео распад ЕУ и крај идеје о Европи којој Србија равноправно припада колико Грчка или Енглеска. Само идеје које влада Сиризе сада оживљава дају наду да би ЕУ могла бити спасена.

БАЛКАН УСРЕД ВРЕЛОГ РАТА * КАКО ће се нови хладни рат одразити на регион Балкана? - Бојим се да смо ми на Балкану у "врелом рату", који је почео у Украјини и преноси се на Турску, Пакистан, Либију... Земље као што су Грчка и Србија морају да допринесу, колико могу, смиривању страсти у овом новом геополитичком превирању, како би се обезбедила стабилност Балкана.

* Може ли се модел Сиризе применити и на друге државе, укључујући Србију?
    - Не постоји рецепт како социјалдемократија треба да изгледа у 21. веку, и ми учимо и прилагођавамо се у ходу. Идеје које Сириза оживљава, нови социјални модел, ослања се на две ствари - једнакост и социјална правда и демократија. Ако се та два принципе ставе у центар политике сваке земље, чини ми се да би то био модел и за Грчку, и за Србију, и за све.

* И за Немачку, која је водећа земља ЕУ, па и кључна за европски пут Србије?
    - У Немачкој расте свест међу обичним људима да је оно што се догађа у Грчкој добро и за њих. Наравно, немачка елита, банкари, индустријалци су против тога. Али, уколико се не прекине са овом лудом економском политиком краја ЕУ, која је већ начета огромним националистичким сентиментом и јазом између јужњака и северњака - до краја ће се поцепати. Још 2011. сам рекао да ће "европско пролеће" започети у Грчкој и мислим да је тај процес тешко зауставити.

Све је лепо човек рекао што и ја мислим - и немам шта да додам ... једино да ове наше дупелисце позовем да ставе прст на чело и да:

..................
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Дузинас: Европа је у дроњцима

a odakle će da nadju pare za pandure i ostale kao na primer opštinare, lekare, prosvetare i ostale lešinare?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2171

Citat Original postavio Forumaš Veličanstveni Pogledaj poruku
    a odakle će da nadju pare za pandure i ostale kao na primer opštinare, lekare, prosvetare i ostale lešinare?
    Па наруче у штампарији и НАЂУ ПАРЕ....... исто као и ЕУ ... исто као и САД..........

иначе - ово је истина свих истина о ЕУ:

Не треба вам оваква унија јер бисте били гастарбајтери у сопственој земљи
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

pa ne mogu da štampaju tek tako bez pokrića

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Svašta od Mite... 7.500 godina funkcioniše sistem i sad ćeš ga preko noći zajebeš bez upotrebe oružja koje sistem poseduje da bi se samozaštitio...
    Ako svi budu imali istu platu onda neće biti interesovanja za mnoge profesije i samim tim će doći do propasti država
    Otprilike kao da svi muškarci imaju isti pa onda ženama bude nezanimljivo da svrate do komšije čisto iz znatiželje
    Dakle ne ide al ajd da vidimo...

Primećen član
    Učlanjen
    21.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Propast EU je čekanje Godoa.

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Čim nestane jedna organizacija, nastaje sledeća
    Ranije se to zvalo smena uticajnh monarhija sada su to organizacije...
    U suštini ljudi jedu vnago zbog svojih ideja umesto da svi ustanu pola šes, umiju se prekrste zapale cigaru uz kafu pa trk na posao
    Jok... neće neki da rade tako, imaju oni preče ideje... i onda dodje do problema...

- - - - - - - - - -

Evo da vidimo jedan TEST
    ja nemam platu... Mita ima 45.000...
    AJDE MITO DA PODELIMO

(sačekajte da vidite reakciju o poštenju u načelu)

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2171

Svašta od Mite... 7.500 godina funkcioniše sistem i sad ćeš ga preko noći zajebeš bez upotrebe oružja koje sistem poseduje da bi se samozaštitio...
    Ako svi budu imali istu platu onda neće biti interesovanja za mnoge profesije i samim tim će doći do propasti država
    Otprilike kao da svi muškarci imaju isti pa onda ženama bude nezanimljivo da svrate do komšije čisto iz znatiželje
    Dakle ne ide al ajd da vidimo...
    Морам ти признати Длакава Стрвино да ти је ово размишљање ОДЛИЧНО..... заиста то мислим !!!
    Једини је проблем што си ти ово написао а ниси размислио.........

- - - - - - - - - -

[QUOTE]
    Čim nestane jedna organizacija, nastaje sledeća
    Ranije se to zvalo smena uticajnh monarhija sada su to organizacije...
    U suštini ljudi jedu vnago zbog svojih ideja umesto da svi ustanu pola šes, umiju se prekrste zapale cigaru uz kafu pa trk na posao
    Слажем се......

Jok... neće neki da rade tako, imaju oni preče ideje... i onda dodje do problema...
    Ово ти је измишљотина - наши људи ХОЋЕ ДА РАДЕ и у тој јебеној ЕУ су најбољи радници - али НЕЋЕ ДА БУДУ БИЛО ЧИЈА СТОКА !!!

- - - - - - - - - -
    Evo da vidimo jedan TEST
    ja nemam platu... Mita ima 45.000...
    AJDE MITO DA PODELIMO

(sačekajte da vidite reakciju o poštenju u načelu)
    Ти имаш велики проблем са РАЗУМЕВАЊЕМ и ИНТЕЛИГЕНЦИЈОМ ------ да си ишта схватио после оволиког мог присуства на форуму - знао би ДА ЈА У СТВАРИ УОПШТЕ У СТВАРНОМ ЖИВОТУ И НЕ ПОСТОЈИМ - ЈЕДИНО У ВИРТУЕЛНОМ ......а поготово не постојим као некаква особа са 45.000,оо ахахахаха.... мЛого си, бре, блесав........

Poznat
    Učlanjen
    19.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    136

pa ne mogu da štampaju tek tako bez pokrića
    na koga mislis da nemoze da stampa? ameriku ili EU?

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=eremita;30107040]Морам ти признати Длакава Стрвино да ти је ово размишљање ОДЛИЧНО..... заиста то мислим !!!
    Једини је проблем што си ти ово написао а ниси размислио.........

- - - - - - - - - -

Слажем се......

Ово ти је измишљотина - наши људи ХОЋЕ ДА РАДЕ и у тој јебеној ЕУ су најбољи радници - али НЕЋЕ ДА БУДУ БИЛО ЧИЈА СТОКА !!!

- - - - - - - - - -

Ти имаш велики проблем са РАЗУМЕВАЊЕМ и ИНТЕЛИГЕНЦИЈОМ ------ да си ишта схватио после оволиког мог присуства на форуму - знао би ДА ЈА У СТВАРИ УОПШТЕ У СТВАРНОМ ЖИВОТУ И НЕ ПОСТОЈИМ - ЈЕДИНО У ВИРТУЕЛНОМ ......а поготово не постојим као некаква особа са 45.000,оо ахахахаха.... мЛого си, бре, блесав........
    Čitam ovo nešto par puta...
    U poslednjem pasusu nešto odskače
    Ja imam veliki problem sa razumevanjem i inteligencijom, a ti se inače sve slažeš sa mnom...
    onda ili ja nemam problem ili je tvoj još veći, mislim problem

dakle sve se ti slažeš sa mnom dok nismo pomenuli pare i da svima bude isto...
    au au au...

ja se taman ponadao oće narod ravnopravnost kad prc..
    to je samo u mislima, ali ne u stvarnom životu nego onako u virtuelnom
    puna glava para a džepovi prazni
    Poslednji put ažurirao/la Forumaš Veličanstveni : 27.03.2015. u 00:53

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    661

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    ... Све је лепо човек рекао што и ја мислим - и немам шта да додам ... једино да ове наше дупелисце позовем да ставе прст на чело и да:

..................
    Znači koračanje prema EU je besmisleno. A prema Rusiji nije. Zašto ? Šta ćemo dobiti od EAU a šta izgubiti ? Da ne pričam o problemu što smo 'iljade kilometara geografski udaljeni ?!!
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Iskusan sirmijum (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    197

Svi koji su bili u evropi znaju da to nije tačno .....poredite bilo koje selo u evropi i bilo koje selo u Srbiji i sve će biti jasno ......ja ne ulazim sad u to kako je to stečeno , samo kažem da to jednostavno nije tačno .
    Nije da mi grci nisu simpatični , ali prvo su podizali kredite i zadužili se preko mere i sad kada to treba vratiti onda cika i vriska .......zamislite kako bi Srbija izgledala da se uloži grčki dug u nju ......pa kao Grčka danas , prelepo i prezaduženo ...... a danas smo samo prezaduženi

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    527

Кога боли паче шта причају Дузинас или Форумаш Величанствени?

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Кога боли паче шта причају Дузинас или Форумаш Величанствени?

Τι είναι λάθος με σας;
    Μιλάω μόνο την αλήθεια
    σας ευχαριστώ

Slične teme

1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.03.2008., 21:37
  2. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 28.02.2008., 15:31
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 00:18
  4. Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 20.08.2007., 22:46