Pomoć oko napucavanja računara.

Nemanja Brkic

Obećava
Poruka
52
Kupio sam računar prije 3 mjeseca jer mi je trebao isključivo zbog posla, radim kod kuće montažu i produkciju reklama i promo spotova za neke firme. I tek sam sad vratio novac koji sam potrošio na računar i počelo je dobro da se zarađuje, a posla je hvala Bogu sve više :)

Računar sam kupio samo zbog rada u programima kao što su 3D Studio Max i Adobe After Effects, koje najviše koristim al ti su i Adobe Premiere, Photoshop, Cinema 4D, Illustrator i Corel.

Moja konfiguracija je:

Intel i7 4790 3.6 Ghz - mislim da je quad core, iako u Task Manageru izbacuje 8 jezgara.
8 GB DDR3 rama, 2x4GB HyperX 1600MHz
Matična ploča: Gygabyte H81M-D3H
Grafička je integrisana neka HD (Ima na matičnoj PCI 3.0 za ubacivanje externe grafičke)
320GB SATA HDD - nemam SSD
Napajanje neko kinesko 450W

Ovaj računar me koštao oko 510 Eura (1020 maraka u Republici Srpskoj), sam procesor je 320 eura

Moje pitanje je, pošto sam počeo da zarađujem, želim da napucam računar da mogu igrati nove igre na "Ultra" podešavanjima u FULL HD (1080p) rezoluciji, da mi nimalo ne sjecka.
Obzirom da imam jak procesor mislim da bi sa dobrom grafičkom karticom mogao vrtiti sve igre na najjačim detaljima.

Koje komponente da dodam i koju grafičku da ubacim da bih to postigao?
 
Poslednja izmena:
Test grafickih. Obrati paznju da je test radjen sa procesorom overklokovanim na 4GHz i 32GB RAM. Na tvojoj ce masini sa istom grafickom raditi malo sporije. Koliko vidim ne treba ti neka bas ekstremno skupa graficka da bi dobio ono sto zelis.
http://www.tomshardware.com/charts/2015-vga-charts/benchmarks,186.html

SSD - uzmi sto veci zato sto koristis puno zahtevnih programa a i editovanje video materijala zahteva dosta prostora.

Napajanje nemoj ispod 500W. Chieftec. Coolermaster, Antec. Citao sam uporedni test napajanja u nekom nasem casopisu, ispada da je Antec najbolji ali ni ostali nisu losi.

Nego ne valja ti da koristis isti racunar za igrice i profesionalne svrhe. Instaliraces pa posle deinstalirati 1,2... 5... igru i kojekakve dodatne programe. Posle nekog vremena Windows ce usporiti pa ce poceti nerviranje sto je tako spor.

Cene nemam pojma. Pogledaj sta bi zeleo da kupis pa onda pogledaj kako se krecu cene
 
Hvala puno care, mislio sam da uzmem Radeon r9 280x, djeluje mi kao odlicna graficka.
A na SSD instalirat Windows i Programe koje koristim za rad, a igre i ostale gluposti na hard disk.

Windows usporava gde god da ih instaliras.

a posla je hvala Bogu sve više

I sto kaze kolega ima pametnijih nacina da se potrosi novac nego na igre. Na primer ako vec zaradjujes novac tim racunarom ulozi u jos 8 GB RAM memorije, Sto veci SSD i jos jedan obican HDD da ne razmisljas o prostoru. I neki veci monitor od barem 24". A vidim da radis u 3D studio MAX pa razmisli da kada skupis kesh kupis profesionalnu graficku. Brze ces raditi te poslove kojima zaradjujes za zivot.
 
Poslednja izmena:
Ima i toga, jest da volim ponekad kad imam slobodnog vremena zakuvat neku igru, ali to mi nije prioritet nego zabava. Prioritet je posao,

Zab. sam napisati da već imam FullHD monitor od 22'', tako da bih eventualno mogao kupiti isti model pa da imam 2, samim tim više prostora za rad.
Ono što mi treba na ovu moju konfiguraciju koliko sam skontao po vašim komentarima su

1. Brendirano napajanje (npr. 700W neko CoolerMaster)
2. SSD
3. još 8GB rama
4. Grafička kartica slabija neka za prvu ruku (ili da ipak uštedim za neku Extremno jaku poput radeon R9 280 ili 290 serije ili čak nešto od nVidia GTX serije) - mada iskreno nemam nikakvih problema u radu ni sa ovom integrisanom "Intel HD Graphics 4600"
5. još 1 HDD, jer mi ovih 320GB postaje malo (obzirom da su fajlovi i projekti po jednom proizvodu preko 5GB)

To bi bilo to?
 
Poslednja izmena:
Pogledaj koja je razlika izmedju HDD od 320GB i 500GB(1TB) Mislim da je razlika u ceni procentualno mnogo veca nego razlika u prostoru.

Prevelika je FullHD rezlucija za monitor od od 22" Slova su previse sitna, sve je previse sitno. Ta rezolucija odgovara za 24 pa na dalje. Proizvodjaci i prodavci koriste FullHD kao reklamu da upecaju kupce koji se bas ne razumeju. Za monitor od 21-22" najvise odgovara 1680x1050 Razmisli da ga menjas kada skupis kesha.
 
Ima i toga, jest da volim ponekad kad imam slobodnog vremena zakuvat neku igru, ali to mi nije prioritet nego zabava. Prioritet je posao,

Zab. sam napisati da već imam FullHD monitor od 22'', tako da bih eventualno mogao kupiti isti model pa da imam 2, samim tim više prostora za rad.
Ono što mi treba na ovu moju konfiguraciju koliko sam skontao po vašim komentarima su

1. Brendirano napajanje (npr. 700W neko CoolerMaster)
2. SSD
3. još 8GB rama
4. Grafička kartica slabija neka za prvu ruku (ili da ipak uštedim za neku Extremno jaku poput radeon R9 280 ili 290 serije ili čak nešto od nVidia GTX serije) - mada iskreno nemam nikakvih problema u radu ni sa ovom integrisanom "Intel HD Graphics 4600"
5. još 1 HDD, jer mi ovih 320GB postaje malo (obzirom da su fajlovi i projekti po jednom proizvodu preko 5GB)

To bi bilo to?

Ako se jos nisi odlucio sta ces,nabavi dobre cokule i obuj onu na nogu kojom dobro sutiras i "Napucaj ga",pa da vidis kako ce posle da ti dodje ideja koja je konfa najbolja.(Malo sale,nema ljutis).
 
Ovako kupio Crucial SSD - 240GB = 135 eura
RADEON R9 290X 8GB GDDR5 TRI-X = 550 eura
Napajanje Cooler Master 700W = 85 eura
Kućište + 3 Coolera (jer grafička nije mogla da stane u staro kućište) = 55 eura

Ubacivanje svih ovih komponenti me koštalo ukupno 825eura (računar bez gore navedenog koštao 510 eura)


Moja konfiguracija je sada:

Intel i7 4790 3.6 Ghz
8 GB DDR3 rama, 2x4GB HyperX 1600MHz
Matična ploča: Gygabyte H81M-D3H
SSD - 240 GB
HDD - 320 GB
RADEON R9 290X 8GB GDDR5 TRI-X
Cooler Master 700W


Igrao Assasin Creed Unity na Ultra u FULL HD rezoluciji, frame rate je bio između 50-80 fps
Prilično sam zadovoljan.
Hvala svima.
 
Ovako kupio Crucial SSD - 240GB = 135 eura
RADEON R9 290X 8GB GDDR5 TRI-X = 550 eura
Napajanje Cooler Master 700W = 85 eura
Kućište + 3 Coolera (jer grafička nije mogla da stane u staro kućište) = 55 eura

Ubacivanje svih ovih komponenti me koštalo ukupno 825eura (računar bez gore navedenog koštao 510 eura)


Moja konfiguracija je sada:

Intel i7 4790 3.6 Ghz
8 GB DDR3 rama, 2x4GB HyperX 1600MHz
Matična ploča: Gygabyte H81M-D3H
SSD - 240 GB
HDD - 320 GB
RADEON R9 290X 8GB GDDR5 TRI-X
Cooler Master 700W


Igrao Assasin Creed Unity na Ultra u FULL HD rezoluciji, frame rate je bio između 50-80 fps
Prilično sam zadovoljan.
Hvala svima.

ja ću da pojedem ceo taj računar sve sa grafičkom ako ta grafička može da iskoristi pošteno 2 gb svoje memorije a ne svih 8 gb rama na njoj , ne da je overkill nego sve sve zvoni u ušima
 
Ovako kupio Crucial SSD - 240GB = 135 eura
RADEON R9 290X 8GB GDDR5 TRI-X = 550 eura
Napajanje Cooler Master 700W = 85 eura
Kućište + 3 Coolera (jer grafička nije mogla da stane u staro kućište) = 55 eura

Ubacivanje svih ovih komponenti me koštalo ukupno 825eura (računar bez gore navedenog koštao 510 eura)


Moja konfiguracija je sada:

Intel i7 4790 3.6 Ghz
8 GB DDR3 rama, 2x4GB HyperX 1600MHz
Matična ploča: Gygabyte H81M-D3H
SSD - 240 GB
HDD - 320 GB
RADEON R9 290X 8GB GDDR5 TRI-X
Cooler Master 700W


Igrao Assasin Creed Unity na Ultra u FULL HD rezoluciji, frame rate je bio između 50-80 fps
Prilično sam zadovoljan.
Hvala svima.

Probaj da iskljucis virtuelnu memoriju. Sada ti je Windows verovatno dodelio na tih 8GB RAM jos 8GB virtuelne memorije a ona se nalazi na HDD ili SSD na kom je instalacija. U vecini slucajeva totalno nepotrebno. Moj komp vec godinama radi sa iskljucenom virtuelnom memorijom a imam 6GB RAM sto je manje nego kod tebe.

- - - - - - - - - -

ja ću da pojedem ceo taj računar sve sa grafičkom ako ta grafička može da iskoristi pošteno 2 gb svoje memorije a ne svih 8 gb rama na njoj , ne da je overkill nego sve sve zvoni u ušima

Bolje da je kupio nesto jeftinije i dodao jos RAM ili jos jedan veliki HDD za skladistenje podataka.
 

Back
Top