Стразбур: Србија да плати 4,5 милиона €

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Društvo | sreda 25.03.2015 | 18:10 Strazbur: Srbija da plati 4,5 mil €

Izvor: Beta

Strazbur -- Srbija na ime presuda Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu iz prethodne dve godine mora da isplati oko 4,5 miliona evra odštete.

Presude Suda iz Strazbura iz 2014. godine koštaće republički budžet 2,7 miliona evra, navodi se u godišnjem izveštaju Saveta Evrope o izvršenju presuda.


U izveštaju se navodi da je Srbija u prošloj godini na vreme isplatila odštetu za 15 slušajeva, nije na vreme isplatila odštetu u 27 slučajeva, dok u 93 slučaja nije dostavila potrebne dokaze da je odšteta isplaćena.

Ovako veliki broj presuda i velika suma dovodi Srbiju na peto mesto po broju presuda u kojima se isplata odštete još očekuje, posle Rusije, Turske, Ukrajine i Rumunije.

Srbija ima problema s izvršenjem ključnih presuda Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu.

Komitet ministara SE, između ostalog, vršiće pojačan nadzor izvršenja presuda u slučajevima Zorica Jovanović protiv Srbije zbog nestanka beba iz porodilišta, Grudić protiv Srbije zbog isplate kosovskih penzija, Ališić protiv Srbije zbog isplate stare devizne štednje, kao i nad grupom od 40 slučajeva nastalih zbog neizvršavanja pravosnažnih odluka i rešenja državnih organa Srbije.

******************************
Баш су нам лепо ови доктори наука, магистри и мастери из СНС средили државу - све је супер :dash:
 
Како не разумеш - то ми плаћамо политикантске свињарије СНС-а и њихових судија......

Da budemo objektivni,
tu se sad potražuju i naknade za nezakoniti pritvor još iz vremena sablje ....

Ovo su uglavnom produkti DS zajebancija jer kod nas ni jedan normalan sudski postupak ne traje manje od 5-6 godina, a Strazburu se stranka može obratiti tek nakon iscrpljivanja svih pravnih institucija u matičnoj zemlji ....
 
To se vuče još od DS-a... nije samo SNS nepravda u pitanju...

problem je što su nam smanjili plate da možemo svi da tužimo Srbiju
Ja bi imao tri tužbe u startu, ali ne mogu da dodjem do posla nisam ni u jednoj stranci

- - - - - - - - - -

To je od uglavnom od ranije, ali sad je doslo na naplatu.

a za koj penis su tužili oni?

- - - - - - - - - -

Uvek nam kažu koliko treba da se plati, ali nikad ne kažu o čemu je reč?
Da li su tužbe iz većih gradova ili iz manjih mesta gde se pojedine seljačine bahate ohohohooo

eeee jel ste znali da je načelnik stanice policije u malom mestu jača funkcija nego Premijer Srbije?
 
a za koj penis su tužili oni?

Pa ne znam, postavljala je Rayela nha temi o Verbicu, mrzi me da trazim, ali to su uglavnom stvari od ranije.

Evo:

Komitet ministara SE, između ostalog, vršiće pojačan nadzor izvršenja presuda u slučajevima Zorica Jovanović protiv Srbije zbog nestanka beba iz porodilišta, Grudić protiv Srbije zbog isplate kosovskih penzija, Ališić protiv Srbije zbog isplate stare devizne štednje, kao i nad grupom od 40 slučajeva nastalih zbog neizvršavanja pravosnažnih odluka i rešenja državnih organa Srbije.



[/I]
 
Poslednja izmena:
Recimo jednoj radnici u McDonaldsu se izlila kafa iz aparata po kolenu i imala opekotine III stepena
To bilo u Americi
E sad njeni bolnički troškovi su iznosili 10.000 dolara
a McDonalds menadjeri odlučili da joj dodele samo 800 dolara, valjda po satnici
Američki sud je odredio da McDonalds plati dotičnoj 500.000 dolara

A ovde te tuže i sude DS sudije, SNS se ništa ne pita... prave ih budalama većim nego li jesu...
 
Ništa neobično i ništa novo kada je sržava sudija u pipanju i njeno pravosuđe.

I ja ovih dana imam nameru da pišem žalbu u Strazbur zbog, između ostalog, suđenja u nerazumnom roku. Eto ja, na primer, vodim od 2005. goodine upravni spor sa državom Srbijom zbog toga što u upravnom sporu ne priznaje sopstveni upravni akt, a koji pokušava da primeni rektroaktivno 2 godine od dana donošenja, na moju štetu. Trenutno sam ušao u treću godinu sa ustavnom žalbom kod Ustavnog suda Srbije, a pošto je i Ustavni sud prekardašio sve razumne rokove donošenja odluke, došlo je vreme da podnesem žalbu sudu u Strazburu jer, nedaj bože, može se desiti i da umrem dok ovi talibani donesu presudu.
 
Ako je DS privatizovao bivšu SFRJ gradjevinsku firmu, oduzeo joj kranove i meanizaciju te dodelio svojoj privatnoj firmi koja stalno pobedjuje na DS tenderima, a istovremeno oprostio potraživanja SFRJ firme od Iraka u ime američke demokratije
ali je DS od iste te SFRJ firme i dalje potraživao iznos koji su u ime te SFRJ firme oprostili Iraku...

DA LI RADNICI KOJI SU OSTALI BEZ POSLA U TOJ SFRJ FIRMI KOJA IM OSTALA DUŽNA SILNE PLATE I DOPRINOSE STVARNO MORAJU DA PLATE SUDSKE TROŠKOVE ZA 12 GODINA SUDJENJA I BEZ KAMATE?
 
Poslednja izmena:
Ništa neobično i ništa novo kada je sržava sudija u pipanju i njeno pravosuđe.

I ja ovih dana imam nameru da pišem žalbu u Strazbur zbog, između ostalog, suđenja u nerazumnom roku. Eto ja, na primer, vodim od 2005. goodine upravni spor sa državom Srbijom zbog toga što u upravnom sporu ne priznaje sopstveni upravni akt, a koji pokušava da primeni rektroaktivno 2 godine od dana donošenja, na moju štetu. Trenutno sam ušao u treću godinu sa ustavnom žalbom kod Ustavnog suda Srbije, a pošto je i Ustavni sud prekardašio sve razumne rokove donošenja odluke, došlo je vreme da podnesem žalbu sudu u Strazburu jer, nedaj bože, može se desiti i da umrem dok ovi talibani donesu presudu.

Meni je država Srbija poništila pečat NSZ-a na rešenju o novčanoj naknadi za period januar-mart
jer je retroaktivno primenila zakon koji važi od maja a isplata novčane naknade bila u avgustu
pa isplaćuju na foru posle maja iako čitav april pod starim zakonom...

A Mišković recimo mogao da bira po kom zakonu da mu se sudi i on naravno izabrao onaj stari da ne bude na štetu...
 
Po Zakonu o OUP, možeš pokrenuti postupak u roku od 5 godina ako imaš nova saznanja ili činjenice.
Pokreni novi upravni postupak i traži da se primeni po tada važećem zakonu jer država može primeniti novi zakon samo ako je on povoljniji za stranku u postupku. Da si pristao da se sudi po novom zakonu, država je bila dužna da sačini pravni akt u kome se ti izjašnjavaš da se tako postupi..
 
Nisam siguran da li je sudstvo politizovano, autisticno, blokirano bakicama ili sa lenjim i mocnim radnicima.

Lustracija je bila potrebna i u sudstvu i u medijima.Bas kao kad pas prvi put ujede i oseti meso....tesko ga vratiti da bude ovcar ili da ne kolje kokosi.
Ali ima i esnafskog u sudstvu, znaci dil advokati-sudija i igraju se tako svaki dan, a stranka ....dodje kao sponzor utakmice.
Najbolje su bakice, pisarnica ili neki drugi salterski radnik ili kurir...To pogubljeno skroz.
A poslednje sam naveo zato sto isto kao u policiji kad pitas sto ne moze jednostavno i brzo i odmah tri promene, svi viknu, ne moze da se zaposlene prilagode....A to je uzas. Zamisli spustas kriterijum za prijem zaposlenih, izjednacis najnesposobnije sa sposobnima zbog niskih zahteva i onda naravno primis nesposobne i sposobni moraju napolje, a imas kilav posao ili nikakav.
 
Da budemo objektivni,
tu se sad potražuju i naknade za nezakoniti pritvor još iz vremena sablje ....

Ovo su uglavnom produkti DS zajebancija jer kod nas ni jedan normalan sudski postupak ne traje manje od 5-6 godina, a Strazburu se stranka može obratiti tek nakon iscrpljivanja svih pravnih institucija u matičnoj zemlji ....

Lupa Mita, sudstvo bi moralo biti nezavisno od vlasti.
Vlast bi sada trebala odgovorne sudije da tuzi zbog tog novca i posalje na robiju pa se ostalim sudijama to vise nebi desavalo.
 
Како не разумеш - то ми плаћамо политикантске свињарије СНС-а и њихових судија......
Gluperdo - da bi slučaj stigao do suda u strazburu , moraju prvo biti iscrpljene sve mogućnosti domaćeg sudstva -inače međunarodni sud ne prihvata slučaj a to je od 5 - 7 godina suđenja po domaćim sudnicama + 2-3 godine u strazburu.
Tako da možeš da jedeš govna ovima iz sns-a.

- - - - - - - - - -

Molim moderaciju da me banuje sa ovoga foruma da ne bi više dolazio ovde i čitao kretenske postove i idiotluke pojedinaca.

- - - - - - - - - -

samo se iznerviram tada.
 
Gluperdo - da bi slučaj stigao do suda u strazburu , moraju prvo biti iscrpljene sve mogućnosti domaćeg sudstva -inače međunarodni sud ne prihvata slučaj a to je od 5 - 7 godina suđenja po domaćim sudnicama + 2-3 godine u strazburu.
Tako da možeš da jedeš govna ovima iz sns-a.

- - - - - - - - - -

Molim moderaciju da me banuje sa ovoga foruma da ne bi više dolazio ovde i čitao kretenske postove i idiotluke pojedinaca.

- - - - - - - - - -

samo se iznerviram tada.


Bas su idiotluci.

Ne znaju ili se prave da ne znaju, ali to ih ne sprecava da pisu i optuzuju za nesto od pre "Kulina bana".
 

Back
Top